חדשות סרטים

פורסמו המועמדים לטקס פרסי אופיר

פורסמו המועמדים לטקס פרסי אופיר
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
מאת: בן חכים

באווירה קייצית ומרעננת במיוחד נערך אתמול טקס הכרזת המועמדים הסופיים לטקס פרסי אופיר ה – 23 במספר, בלב תל אביב. יו"ר האקדמיה הנכנס, איתן אבן, פתח את הטקס בנאום על הישגי הסרטים ובירך על מספר חסר תקדים של סרטים חדשים - 29 עלילתיים ולצידם במסגרת התחרות התיעודית – 35 סרטים.

כמו כן, הודיע אבן, כי לאור הביקוש השנה, נפתח מסלול חדש ליוצרים אשר סרטיהם אינם הצליחו לקבל מימון מלא – ואלו נכנסים לקטגוריית סרטי הפרינג', כאשר המנצח במסלול זה ייכנס כסרט שישי לחמישייה הפותחת ויתמודד במירוץ אל האוסקר האמריקאי. לסרטים ניתנת הבחירה (יחד עם הסיכון המסויים) האם להכניס את סרטם למסלול הנ"ל או למסלול הרגיל.

במהלך הטקס, הוענק פרס מפעל חיים לתסריטאי ולעיתונאי אלי תבור, בוגר הגימנסיה העברית הרצליה, שכתב תסריטים לסרטים רבים, ביניהם "כל ממזר מלך", "צ'רלי וחצי", "חגיגה בסנוקר", "אלכס חולה אהבה", כל ששת סרטי "אסקימו לימון" ועוד. לאחר נאום מרגש ולאחר ששיתף את קהל הנוכחים בכמה סודות מעברו, סיים בהצעה לבימאים מתחילים – "השתמשו בתסריטאים".

מיד לאחר מכן, יו"ר האקדמיה הישראלית, איתן אבן, החל בקריאת המועמדים הסופיים, לטקס שייערך בחודש ספטמבר. ולהלן הרשימה המלאה:



קטגורית הסרט העלילתי הטוב ביותר:

1. "בלדה לאביב הבוכה" - מפיקים: חיים שריר, משה אדרי, לאון אדרי

2. "המשגיחים" - מפיק: מרק רוזנבאום

3. "העולם מצחיק" - מפיקים: טליה קלינהנדלר, משה אדרי, לאון אדרי

4. "למלא את החלל" - מפיק: אסף אמיר

5. "רוק בקסבה" - מפיקים: מיכאל שרפשטיין, משה אדרי, לאון אדרי



קטגורית הסרט העלילתי הטוב ביותר מסלול פרינג':

1. "ג'ו + בל " - מפיקים: רוני קידר, אמיר פישמן



קטגורית הבימוי הטוב ביותר:

1. ערן קולירין - "ההתחלפות"

2. מני יעיש - "המשגיחים"

3. שמי זרחין - "העולם מצחיק"

4. רמה בורשטיין- "למלא את החלל"

5. יריב הורוביץ- "רוק בקסבה"



קטגורית השחקן הראשי הטוב ביותר:

1. אורי גבריאל - "בלדה לאביב הבוכה"

2. רועי אסף - "המשגיחים"

3. אלי פיניש - "העולם מצחיק"

4. יוסף כרמון- "חיותה וברל"

5. גל תורן - "לרדת מהעץ"





קטגורית השחקנית הראשית הטובה ביותר:

1. שרון טל - "ההתחלפות"

2. אסי לוי - "העולם מצחיק"

3. אסיה נייפלד - "חדר 514"

4. רבקה גור - " חיותה וברל"

5. הדס ירון - " למלא את החלל"



קטגורית שחקן המשנה הטוב ביותר:

1. אלון אבוטבול - "הדילרים"

2. דב נבון - "ההתחלפות"

3. גל פרידמן - "המשגיחים"

4. דני שטג - "העולם מצחיק"

5. חיים שריר - "למלא את החלל"



קטגורית שחקנית המשנה הטובה ביותר:

1. רותם זיסמן כהן - "המשגיחים"

2. נעמה שטרית - "העולם מצחיק"

3. עירית שלג - "למלא את החלל"

4. שרית וינו אלעד - "עד סוף הקיץ"

5. ח'אולה אלחג'-דיבסי- "רוק בקסבה"



קטגורית הצילום הטוב ביותר:

1. אמנון זלאיט - "בלדה לאביב הבוכה"

2. שי גולדמן - "ההתחלפות"

3. ירון שרף - "העולם מצחיק"

4. אסף סודרי - "למלא את החלל"

5. שרון מאיר - "לרדת מהעץ"





קטגורית התסריט הטוב ביותר:

1. אסי דיין - "ד"ר פומרנץ"

2. מני יעיש - "המשגיחים"

3. שמי זרחין - "העולם מצחיק"

4. רמה בורשטיין - "למלא את החלל"

5. גור בנטביץ' - "לרדת מהעץ"



קטגורית העריכה הטובה ביותר:

1. אריק להב ליבוביץ' - "ההתחלפות"

2. אסף קורמן- "המשגיחים"

3. עינת גלזר זרחין - "העולם מצחיק"

4. שרון אלוביק - "למלא את החלל"

5. מאיה קניג - "לרדת מהעץ"

6. יצחק צחייק - "רוק בקסבה"



קטגורית הליהוק הטוב ביותר:

1. מיכל אליאס- "בלדה לאביב הבוכה"

2. מני יעיש - "המשגיחים"

3. אורית אזולאי - "העולם מצחיק"

4. מיכל קורן - "למלא את החלל"

5. גלית אשכול - "לרדת מהעץ"



קטגורית העיצוב האמנותי הטוב ביותר:

1. איל אלחדד - "בלדה לאביב הבוכה"

2. מיגל מרקין - "ההתחלפות"

3. יואל הרצברג - "העולם מצחיק"

4. אורי אמינוב - "למלא את החלל"

5. אריאל גלזר - "רוק בקסבה"



קטגורית עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

1. דבורה אוחנה - "בלדה לאביב הבוכה"

2. מאיה מור - "הדילרים"

3. דורון אשכנזי- "ההתחלפות"

4. לי אלמביק - "העולם מצחיק"

5. חני גורביץ'- "למלא את החלל"



קטגורית האיפור הטוב ביותר:

1. מירב הורוביץ בושושה - "בלדה לאביב הבוכה"

2. ליאת שיינין - "הדילרים"

3. מאיה גרסטל - "העולם מצחיק"

4. אתי בן-נון - "למלא את החלל"

5. סיגלית גראו - "רוק בקסבה"



קטגורית המוסיקה המקורית הטובה ביותר:

1. מרק אליהו - "בלדה לאביב הבוכה"

2. רן שם טוב - "הדילרים"

3. שושן - "המשגיחים"

4. יונתן בר גיורא - "העולם מצחיק"

5. אסף אמדורסקי - "רוק בקסבה"



קטגורית פס הקול הטוב ביותר:

1. דוד ליס, גיל תורן- "בלדה לאביב הבוכה"

2. גיל תורן, ארז עיני שביט - "ההתחלפות "

3. אשי מילוא, אביב אלדמע - "העולם מצחיק"

4. מוטי חפץ, אביב אלדמע - "למלא את החלל"

5. מיכאל ליגום, אבי מזרחי, גיל תורן - "רוק בקסבה"



קטגורית הסרט התיעודי הטוב ביותר:

1. "בני דודים לנשק"- מפיק: סער יוגב, בימוי: נעמי לבארי

2. "הצלמניה"- מפיק: ברק הימן, בימוי: תמר טל

3. "יום אחד אחרי השלום"- מפיק: ארז לאופר, בימוי: מירי לאופר, ארז לאופר

4. "שישה מיליון ואחד"- מפיקים : דוד פישר, אירית שמרת, בימוי: דוד פישר

5. "שלטון החוק" - מפיק: לירן עצמור, בימוי: רענן אלכסנדרוביץ'

אין תגובות לכתבה.
 
לחצו כאן להיות הראשונים לפרסם תגובה לכתבה זו !

   
חיפוש בארכיון 2018
הצג את כל הידיעות / כתבות מחודש ושנה מסויימים (יש לסמן שנה וללחוץ על החודש הרצוי)
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
או בצע/י חיפוש טקסטואלי בארכיון
בחר/י תאריך: מ עד
חפש בכל הארכיון
Wonder1פלאציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.4
Coco2קוקוציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 4.3
Darkest Hour3שעה אפלהציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 3.5
Ferdinand4פרדיננדציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.5
The Cakemaker5האופה מברליןציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.8
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט