חדשות סרטים

הוכרזו המועמדים הסופיים לפרס אופיר

הוכרזו המועמדים הסופיים לפרס אופיר
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
מאת: מערכת "סרט"

במסיבת עיתונאים שנערכה בבית "סוקולוב", נמסרו פרטים על הסרטים והיוצרים העולים לשלב הגמר ב- 14 קטגוריות שונות בתחרות פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2008. טקס הענקת פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה יתקיים בתאריך 23 לספטמבר 2008 ב"משכן לאומניות הבמה - האופרה הישראלית" בתל-אביב וישודר ערוץ 10.

21 סרטים עלילתיים ו- 64 תיעודיים משתתפים בתחרות האקדמיה לשנת 2008. יו"ר האקדמיה, מרק רוזנבאום, מסר כי "השנה הייתה שנה מצוינת לקולנוע הישראלי בארץ ובעולם. הדבר בא לביטוי כמותית ואיכותית - 21 סרטים עלילתיים ו- 64 סרטים תיעודיים השתתפו בתחרות האקדמיה. מספרם הרב של הסרטים יצר תחרות מעניינת ומורכבת. השנה, חלקם של הסרטים המשתתפים יצאו כבר לבתי הקולנוע ואנו צופים בחודשים הקרובים ליציאתם למסכים של עוד סרטים רבים ומצוינים".

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה היא עמותה ציבורית שמטרתה קידום הקולנוע בישראל. העמותה, פועלת מזה 19 שנים ומונה כ - 850 חברים מכל ענפי היצירה והעשייה הקולנועית והטלוויזיונית בישראל: במאים, מפיקים, שחקנים, צלמים, עובדים טכניים, תסריטאים, עורכים, מלחינים, ומעצבי תפאורה ותלבושות.

גם השנה, הליך ההצבעה מתקיים בשני שלבי בחירה. בשלב הראשון, הוקרנו כל 21 הסרטים העלילתיים המשתתפים בתחרות ו- 21 סרטים תיעודיים (מתוך 64 שהשתתפו בתחרות) בפני כל חברי האקדמיה והתקיימה הצבעה על כל הסרטים והיוצרים המועמדים. באמצעות הצבעה זו נבחרו 5 המועמדים הסופיים בכל קטגוריה. בשלב השני, לאחר הכרזה זו, יוקרנו חמשת הסרטים המועמדים הסופיים שנית בפני כל חברי האקדמיה, ויערך סבב הצבעה נוסף, בו יבחר הזוכה בכל הקטגוריות המועמדות, מתוך החמישייה שעלתה לגמר. תוצאות ההצבעה השנייה יוכרזו לראשונה בטקס הענקת הפרסים, בחודש ספטמבר 2008.

העולים לשלב הגמר ב 14 הקטגוריות המועמדות בתחרות האקדמיה הם:

הסרט העלילתי הטוב ביותר:

1. "איים אבודים"
2. "אצבע אלוהים"
3. "ואלס עם באשיר"
4. "כמו אבא שלך"
5. "שבעה"


הבמאי הטוב ביותר:

1. רשף לוי - "איים אבודים"
2. ארי פולמן - "ואלס עם באשיר"
3. מרקו כרמל - "כמו אבא שלך"
4. ערן ריקליס - "עץ לימון"
5. רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ - "שבעה"

השחקן הראשי הטוב ביותר:

1. מיכאל מושונוב - "איים אבודים"
2. משה איבגי - "אצבע אלוהים"
3. משה איבגי - "חסר מנוחה"
4. שרדי ג'בארין - "סוף שבוע בתל אביב"
5. אלברט אילוז - "שבעה"

השחקנית הראשית הטובה ביותר:

1. אורלי זילברשץ - "איים אבודים"
2. יעל אבוקסיס - "כמו אבא שלך"
3. היאם עבאס - "עץ לימון"
4. רונית אלקבץ - "שבעה"
5. חנה אזולאי - הספרי - "שבעה"

שחקן המשנה הטוב ביותר:

1. אושרי כהן - "איים אבודים"
2. שמיל בן ארי - "איים אבודים"
3. אלון אבוטבול - "אצבע אלוהים"
4. שלמה וישינסקי - "סוף שבוע בתל אביב"
5. משה איבגי - "שבעה"

שחקנית המשנה הטובה ביותר:

1. יובל שרף - "איים אבודים"
2. זהבית פסי - "אצבע אלוהים"
3. חנה מרון - "סוף שבוע בגליל"
4. רוזינה קמבוס - "סוף שבוע בתל אביב"
5. אוולין הגואל - "שבעה"

הצילום הטוב ביותר:

1. עופר הררי - "איים אבודים"
2. וולנטין בלונוגוב - "אצבע אלוהים"
3. יוני גודמן - "ואלס עם באשיר"
4. גיורא ביח - "כמו אבא שלך"
5. ירון שרף - "שבעה"

התסריט הטוב ביותר:

1. רשף ורגב לוי - "איים אבודים"
2. יגאל בורשטיין - "אצבע אלוהים"
3. ארי פולמן - "ואלס עם באשיר"
4. מרקו כרמל - "כמו אבא שלך"
5. עידו דרור, יונתן דרור – "סוף שבוע בתל אביב"
6. רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ - "שבעה"

העריכה הטובה ביותר:

1. יצחק צחייק - "איים אבודים"
2. ערה לפיד - "אצבע אלוהים"
3. נילי פלר - "ואלס עם באשיר"
4. טובה אשר - "עץ לימון"
5. ג'ואל אלכסיס - "שבעה"

העיצוב האומנותי הטוב ביותר:

1. יואל הרצברג - "איים אבודים"
2. דוד פולונסקי - "ואלס עם באשיר"
3. קולי סנדר - "סוף שבוע בתל אביב"
4. מיגל מרקין - "עץ לימון"
5. בני ארביטמן - "שבעה"


עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

1. רונה דורון - "איים אבודים"
2. רונה דורון - "אצבע אלוהים"
3. ענבל שוקי- "הבוגד הקטן"
4. רונה דורון - "עץ לימון"
5. לאורה שיים - "שבעה"

המלחין הטוב ביותר:

1. אסף אמדורסקי - "איים אבודים"
2. ישראל ברייט - "אצבע אלוהים"
3. יוני רכטר - "ברוריה"
4. מישה סגל - "סוף שבוע בתל אביב"
5. חביב שחאדה חנא - "עץ לימון"

פס הקול הטוב ביותר:

1. גיל תורן, תולי חן, רונן נגל, ישראל דוד - "איים אבודים"
2. אביב אלדמע - "ואלס עם באשיר"
3. אלי ירקוני - "סוף שבוע בתל אביב"
4. אשי מילוא, גיל תורן - "עץ לימון"
5. איתי אלוהב, אביב אלדמע - "שבעה"

קטגורית הסרט התיעודי הטוב ביותר:

1. "בית אהבה"- בימוי: אילת ברגור, מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי

2. "החיפושית"- בימוי: ישי אוריין, מפיק: ישי אוריין

3. "חלום של אידיוט"- בימוי: דני סירקין, עידו בהט, מפיקים: דנה עדן, דני סירקין

4. "ילדי השמש"- בימוי: רן טל, מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט

5. "מוסר השילומים" – בימוי: אורלי וילנאי-פדרבוש, גיא מרוז, מפיק: אורי דיקשטיין

6. "תעלומת אריס סאן"- בימוי: דליה מבורך, דני דותן, מפיקים: דליה מבורך, דני דותן, סיגל ראש
אין תגובות לכתבה.
 
לחצו כאן להיות הראשונים לפרסם תגובה לכתבה זו !

 
רלוונטי
איים אבודים (עמוד סרט)
 
חיפוש בארכיון 2018
הצג את כל הידיעות / כתבות מחודש ושנה מסויימים (יש לסמן שנה וללחוץ על החודש הרצוי)
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
או בצע/י חיפוש טקסטואלי בארכיון
בחר/י תאריך: מ עד
חפש בכל הארכיון
Her Love Boils Bathwater1אהבתה מרתיחה את מי האמבטציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.5
Help I Have Shrunk My Parents2הצילו! כיווצתי את ההוריםציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 2.5
Love Simon3באהבה, סיימוןציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.4
Le Brio4המילים הפשוטותציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.0
Disobedience5שאהבה נפשיציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.3
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט