ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Movie Reviews

מועדון הקיסר

- "" (יגאל קולוף)
The Emperor's Club

ביקורת "מועדון הקיסר" | The Emperor's Club

מאת ז'אנר דרמה שחקנים קווין קליין , האריס יולין , רוב מורו , אמיל הירש
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סרט
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
7.9/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסרטים באתר
אין מספיק נתונים
עמוד הסרט תמונות מהסרט הוסף/י ביקורת!
פייסבוק סרטים
"מועדון הקיסר" לוקח את המימרה היוונית הידועה משחר ימי ההיסטוריה לפיה אופיו של אדם קובע את גורלו, וטווה סביבה סרט שלם. קווין קליין מגלם מורה אידיאליסט, המלמד בפנימיה יוקרתית לבנים את מנהיגי הדור הבא, ואשר מנחיל להם בשיעורי היסטוריה מרתקים את מורשת הדמוקרטיה של היוונים, תוך האמינו כי בכך הוא מכין את תלמידיו לקראת השתלבותם בחברה טובה יותר. ואולם, יום אחד מופיע לו על מפתן דלת הכתה תלמיד מפונק ושחצן, בנו של סנאטור, אשר עד מהרה הופך ליריבו של המורה, במלחמה על לבם של תלמידי הכתה. המורה האידיאליסט מעומת בפעם הראשונה בחייו עם דילמות אישיות ואתיות, וכעבור עשרים שנה, כאשר הוא מוזמן לכנס מחזור של תלמידיו, הוא אינו בטוח אם הבחירות שעשה אכן היו הבחירות הנכונות.כאילו לא שבענו מסרטי מורים שנוגעים בנפשות תלמידיהם בסגנון "מורה טוב, מורה לחיים" שלחה לנו הוליווד עוד מלודרמה על מורה שהקדיש את עיתותיו הטובות ביותר לתלמידיו. הופתעתי לגלות, שקווין קליין בחר לחתום את שמו על הסרט, שכן קווין קליין משחק בפרוייקטים טובים בשנים האחרונות, ואהבתי בהחלט את בחירותיו המאוחרות.
ואכן, אם היה ניתן לקחת סרט בינוני קדימה, לקווין קליין הייתה יכולת טובה יחסית לעשות זאת. אבל גם קווין קליין אינו מספיק לשם כך, ונדמה כי הדרמה – חרף היותה עשויה היטב – מעט יבשה וחסרת השראה. אף שהדיאלוגים בסרט מעניינים, הם אינם רבים וישנן סצינות שמוטב היה לזנוח אותן על רצפת חדר העריכה. משחקו של קווין קליין ראוי לשבח והוא משכנע מאד בתור המורה המקובע בתפישותיו, אשר שגרת עולמו מזדעזעת נוכח הקונפליקטים החדשים בחייו, וגם משחקן של שאר דמויות בסרט אמין למדיי.אבל דומה שמה שחסר לסרט זה בעיקר שאר רוח. זה לא שהסרט לא טוב. זה גם לא שהסרט לא מהנה. אבל בהחלט מתקבלת תחושה שחסר משהו – חסרה דרמה של ממש, חסרה התרגשות או התפעמות אצל הצופה. תחושה זו מקבלת משנה תוקף לקראת סוף הסרט, כאשר המתח הרגשי סוף סוף מועצם אצל הצופה, ונדמה כאילו רק ברבע השעה האחרונה הסרט מתגבש היטב ומקבל מימד רגשי חזק.אבל אין בכך כדי לגרוע מההנאה. מדובר בסרט קטן, צנוע ויפה, אשר בהחלט חף מחסרונות ממשיים של שאר סרטי המורה-תלמיד שהולעטנו בהם בעשור הקודם. במובן מסוים הארכאיות של הסרט הזה, הן מבחינת סגנון והן מבחינת מיקום ברצף הזמן, היא יתרון בעבורו, ומשווה לו נופך של נוסטלגיה שנעים להתרפק עליה.לסיכום: צנוע ויפה, משחק טוב של קווין קליין, חבל שלא היה יותר פוקוס על תסריט. 7 בסולם יגאל.
מועדון הקיסר (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
קישורים רלוונטיים
מועדון הקיסר - ביקורת גולשים / תגובות
שם: רומן וינרגיל: 2610/01/2003 14:16:38
8/10
אתם מכירים את המצב בו אתם נוסעים לחופשה ואתם לא כל כך נהנים אבל היום האחרון היה כזה כיפי שכל החופשה ניראית נפלאה ? זה בדיוק המצב ב"מועדון הקיסר" ,סרט מאוד רגיל שמזכיר סרטים כאלו שנעשו כבר אבל הסוף מאוד מפתיע עם מסר מאוד חזק על האופי האנושי.....בסך הכל מומלץ.הציון רק בגלל הסוף.
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
האוקיינוס שבינינו The Mercy חדש 2018
קינגס Kings חדש 2018
על חוף צ'סיל On Chesil Beach חדש 2018
אישה צועדת קדימה Woman Walks Ahead חדש 2018
נסחפים Adrift 2018 חדש 2018
פבלו Loving Pablo חדש 2018
שאהבה נפשי Disobedience 2018
המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה Madam Yankelovas Fine Literature Club 2018
המקום The Place 2018
מעשה פלאים Wonderstruck 2018
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Her Love Boils Bathwater1אהבתה מרתיחה את מי האמבטציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.5
Help I Have Shrunk My Parents2הצילו! כיווצתי את ההוריםציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 2.5
Le Brio3המילים הפשוטותציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.0
Love Simon4באהבה, סיימוןציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.4
The Incredibles 25משפחת סופר על 2ציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.8
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט