ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Movie Reviews

חדרי הבית

- "גברים אבודים מחפשים את דרכם ביצירה מרגשת של איתן גרין" (רון פוגל)
Hadrey Habait

ביקורת "חדרי הבית" | Hadrey Habait

מאת ז'אנר ישראלי שחקנים יובל סגל, אוסנת פישמן, עידו זייד, שרון אינגריד שטרק, דני שטג
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סרט
אנושי ואקטואלי
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
7.2/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסרטים באתר
0.15%
מגמה: -62.6%
עמוד הסרט תמונות מהסרט הוסף/י ביקורת!
פייסבוק סרטים
הבמאי איתן גרין ממשיך לחקור את הגבר הישראלי גם בסרטו החדש "חדרי הבית". בדרכו הישירה והלא מתחכמת גרין בוחן שוב את הגבריות הישראלית הנמצאת במשבר המאיים למוטט את התא המשפחתי המגונן והמושלם לכאורה.אברם (כמה סמלי, האב היהודי האולטימטיבי) הוא קבלן בניין שנקלע לקשיים פיננסיים. מאיימת הנושים, הוא נאלץ לעזוב את דירתו וחייו האישיים וחיי משפחתו מידרדרים מרגע לרגע. לא רק אברם מחפש את עצמו, אלא גם בנו דורון, שחקן כדורסל מצטיין שנמצא ביחסי אהבה שנאה עם המאמן שלו, שהוא בעצמו רדוף בזיכרונות השואה כבן הדור השני.
הצרות ישפיעו גם על הסובבים אותו ביניהם: סלים שותפו של אברם, אשתו, ואחיו של רעייתו. כולם חיים ונושמים את עיר הקודש ירושלים ומציגים בפני הצופה מציאות ישראלית אותנטית עד להכאיב. זו אינה מציאות מתוחכמת ורבת הרבדים של ערן קולירין ב"מעבר להרים ולגבעות", אבל זו מציאות שמבחינה קולנועית היא אפקטיבית לא פחות.גרין הוא אשף ברקיחת סיפורים מקומיים, דוקרים ופוצעים שמכריחים את הצופה להתבונן היטב במקום שבו הוא חי. גיבוריו ובעיקר הגברים נמצאים במלכוד מאצ'ואיסטי תמידי כשעולמם חרב עליהם והם מנסים להישאר קשוחים כפי שמצופה מהם ולא מצליחים, ממש לא מצליחים.כשחקן כדורסל בעברו מצליח לשלב גרין את הספורט כחלק בלתי נפרד מהעלילה. נדמה שאת סיפורו של דורון ראינו בעשרות סרטים אמריקאים, אבל ב"חדרי הבית" זה מרגיש כל כך ישראלי עד שלי בא אישית לחבק את גרין. עשייתו הצנועה והלא בומבסטית של גרין גורמת לתחושה כאילו סרטיו נדחקים לקרן זווית בעידן של קולנוע ישראלי מלוטש ווירטואוזי. אולם זאת תחושה מוטעית והלוואי והיו עוד כמוהו בקולנוע הישראלי. יוצרים שאינם מתפשרים ובדרכם הכנה מפנים זרקור שוב ושוב אל מציאות שאינה פשוטה כלל ועיקר.בשורה התחתונה "חדרי הבית" הינו עוד נדבך ראוי בעבודתו הקולנועית המלוטשת של גרין. שחקני הסרט בכלל, ויובל סגל בפרט, עושים עבודה מדויקת ומרגשת. נדמה שמשהו מהכנות והצניעות של גרין דבק אף בעבודתם למול המצלמה. מומלץ מאוד.
חדרי הבית (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
קישורים רלוונטיים
חדרי הבית - ביקורת גולשים / תגובות
שם: דרדקגיל: 6010/06/2017 23:11:30
5/10
סופסוף לא על ייסורי הנפש של שמאלן מיוסר בחיבוטי נפש על פלסטינאים שסובלים תחת הקיבוש אבל למרות זאת - סרט בינוני עם נגיחות לגבות של מדינה שמעצימה באובססיוויות את זכר השואה עד זרא. נסיון לערב רגישות של נער מתבגר ומתלבט עם כוחניות של ערסים מתפייטנים (ערס פואטיקה). חוץ מהקפצות ביד אחת של הכדורסלן נער בדרכו לבית הספר - אין בסרט דבר מענין לבד מהיותו דובר עברית.
שם: ליזגיל: 6103/06/2017 18:13:39
3/10
כגודל הציפייה כך האכזבה. סרט שמנסה להתפרס על נושאים רבים (מדי) (שואה, יהודים-ערבים, חזרה בתשובה, יחסים במשפחה ועוד) - ובכל אחד מהם נוגע בשטחיות מרובה. יצאנו מאוכזבים, הסרט לא נגע בנו, לא השאיר חומר למחשבה. סתם אוסף של אייטמים ללא קשר ביניהם.
שם: Talisגיל: 4201/06/2017 21:40:59
10/10
סרט משובח ועשוי ברגישות. המשחק מעולה, בעיקר של עידו זייד, אבל גם של יובל סגל, דני שטג ואחרים. מעורר מחשבות על יחסים עם מתבגרים ועל המשמעות העמוקה של המושג בית. לרוץ!
ביקורות נוספות של סרטי ישראלי
הפורצת The Burglar חדש 2017
פיגומים Scaffolding חדש 2017
פוקסטרוט Foxtrot 2017
אנטנה Antenna 2017
מבצע ביצה Operation Egg 2017
מדינת הגמדים Land of the Little People 2017
זוג יונים Love Birds 2017 2017
להציל את נטע Saving Neta 2017
חדרי הבית Hadrey Habait 2017
מלחמת 90 הדקות The 90 Minute War 2017
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Coco1קוקוציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 4.1
Wonder2פלאציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.5
Only the Brave3רק האמיציםציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 4.0
Thor Ragnarok4תור: ראגנארוקציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.5
Maktoub5מכתובציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט