ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Series Reviews

שרון טהר על "משחקי הכס: עונה 6, פרק 3" - "סנואו יוצא לדרך חדשה"

Game of Thrones

ביקורת "משחקי הכס: עונה 6, פרק 3" | Game of Thrones

מאת שרון טהר | מבקרת טלוויזיה ז'אנר פנטזיה שחקנים ניקולאי קוסטר וולדו, פיטר דינקלג', לנה הידי, אמיליה קלארק
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סדרה
"המתים מהלכים"
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
9.3/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסדרהים באתר
מגמה: -50.0%
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
פייסבוק סרטים
לאחר שקם לתחיה בפרק הקודם, ג'ון סנואו מתאחד עם חבריו בקאסטל בלאק. כעת הוא אינו בשר ודם בעיניהם, אלא לא פחות מאל והם מביטים בו בהערצה מהולה בהרבה פחד. לא ברור מדוע חזר מהמתים, והרבה שאלות עולות בעקבות תחייתו. האם הוא שונה ממה שהיה? האם ג'ון סנואו הוא המלך המיועד (כפי שמאמינה מליסנדרה)? האם הוא נצר של איחוד בין סטארק לטארגאריין?השערה זו מתחדדת עוד יותר לנוכח הפרק הנוכחי כאשר בראן מתחיל לגלות סודות מהעבר. הוא עוקב אחר מעשיו של נד סטארק, מייד לאחר מפלתו של ה"מלך המשוגע", כאשר נד רודף אחר חוטפיה של אחותו. אך האם באמת נחטפה או שהלכה מרצונה? נד אמנם סיפר כי נחטפה, אך כאן לראשונה אמינותו מוטלת בספק לאחר שאנו מבינים ששיקר בנוגע לקרב בו ניצח (ולמעשה הפסיד בו, אלא שהאולנד ריד תקע סכין בגבו של המנצח). בנוסף בפרק הקודם, היה נראה שליאנה אינה ליידי כמו סאנסה סטארק, היא יותר כמו אריה סטארק, יודעת להחזיק חרב ולרכב על סוס כאחד הבנים. למרות זאת, האם צרחותיה של ליאנה הן שנשמעות מצריח הטירה? האם אלו צרחות מצוקה או של אישה כורעת ללדת?
בווסטרוז ג'יימי וסרסיי מתכננים לחסל את קיבורן ולהביא למפלתו של שלטון הספטונים. האביר המסתורי של סארסיי מזוהה כעת כסר גרגור קלגיין (אחיו של "כלב הצייד"). בפרק זה מתבהר כי הוחזר לחיים, אך פרטים רבים מעברו עדיין לא ברורים, כמו למשל מדוע עזב את משמר המלך. כאשר ג'יימי וסרסיי מתפרצים לישיבה מיוחדת של המועצה הקטנה, הם מגלים את אולנה ממשפחת טיירל בין היושבים. חילופי המילים בין סארסיי לאולנה מרמזים על היחסים בין סארסיי לאחיה. השמועות הללו בוודאי נשמעו כבר מזמן בווסטרוז, אבל מילים כאלו הן מילות בגידה בכס המלכות. ואמנם אולנה מרשה לעצמה מאז ומתמיד לומר את כל שהיא חפצה, אך מילותיה בפני המועצה הקטנה מצביעות על היחלשותם של הלאניסטרים. יותר מזה, בסופו של דבר מחליטה המועצה הקטנה ברוב קולות לפרק את הפגישה לנוכח התפרצותם של הלאניסטרים, מה שלעולם לא היה קורה אם טיווין לאניסטר היה שם. אחיזתם של הלאניסטרים נחלשת בווסטרוז, ואם מישהו בממלכה הזו (שעוד נותר בחיים) חושב להשתלט על כס המלכות, עכשיו זה הזמן הנכון. בבית השחור ולבן, אריה סטארק הופכת לקארטה קיד (סופסוף), ומתחילה לכסח את הילדה עם המקל. היא גם מספרת על רשימת האנשים שברצונה להרוג. ביניהם היא מציינת את כלב הצייד, היא טוענת שהוא מת למרות שאנחנו לא יודעים זאת בבטחה מכיוון שרק הותירה אותו פצוע למות (ובקצב הזה, כבר קל להתבלבל בין "משחקי הכס" ל"מתים המהלכים"). בתוך הרשימה ישנו גם סר גרגור, מה שעוד יותר מעלה סימני שאלה כיצד מת. בסופו של דבר, מקבלת אריה את ראייתה שוב. האם תשתחרר עתה מאחיזתו של ג'אקן (קואצ'ר מעולה ככל שיהיה) ותתחיל לתפקד בעלילה?לורד בולטון (המלך המשוגע החדש) מקיים פגישה עם לורד אמבר, שמתאר כיצד ג'ון סנואו הכניס את שבט הפראיים לתוך החומה. אפשר להבין שכפי שמעשיו של ג'ון עוררו מהומה בקרב העורבים של קאסטל בלאק, כך גם מעשיו לא מתקבלים בברכה על ידי משפחות הצפון. נראה שרמזי יוכל בקלות לגייסם למלחמה על קאסטל בלאק, ולנסות להשיג את מטרותיו, לרצוח את היורש למשפחת סטארק, ולהשיג את נאמנותם של משפחות הצפון. כאות מחווה לשותפות, מגיש לורד אמבר את ריקון סטארק כמתנה (עוד סיבה למסיבה). לאחר התלייה הפומבית של הבוגדים בקאסטל בלאק, מחליט ג'ון סנואו להתפטר מתפקידו לאלתר, הוא תולה את מעיל העורבים ויוצא לדרכו. כך לאחר חמש עונות של תפקיד שחור משחור, שבודד אותו מהעולם החיצון, ובוודאי עלה ללא מעט מבני משפחתו בחייהם, מחליט ג'ון סנואו שנמאס לו. אם חושבים על זה אז שבועתו למשמר קאסטל בלאק כוללת רק את תקופת חייו, והוא מת. אז אם הוא חתום על איזשהו חוזה כנראה שהכל כבר התאפס ובאמת הגיע הזמן להסבה מקצועית. אני מודה שדי מתחשק לי לראות איזה סטארק מתחיל לכסח ראשים בסדרה הזאת, ולא מתעסק רק בלשרוד או למות.
משחקי הכס: עונה 6, פרק 3 (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) שרון טהר | מבקרת טלוויזיה - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
+ הוסף/י ביקורת
קישורים רלוונטיים
משחקי הכס: עונה 6, פרק 3 - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סדרות פנטזיה
סינון ביקורות
ביקורות אחרונות לפי ז'אנר: קומדיה | מתח/פעולה | דרמה עוד ... לפי שם סדרה
לרשימת ביקורות אחרונות
Her Love Boils Bathwater1אהבתה מרתיחה את מי האמבטציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.5
Help I Have Shrunk My Parents2הצילו! כיווצתי את ההוריםציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 2.5
Love Simon3באהבה, סיימוןציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.4
Le Brio4המילים הפשוטותציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.0
Disobedience5שאהבה נפשיציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.3
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט