ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 297
7/10
297 ביקורת לסרט קרול
מתפתח לאט באווירה מלנכולית משהו אבל מעניין.במוקד העלילה רומן בין שתי נשים של ניו יורק בשנות ה-50. טרז היא בחורה צעירה שקטה ונוגה, חובבת צילום שרוצה לבנות קריירה בתחום. קרול היא בלונדינית נאה ומרשימה ,נשואה ואם לילדה קטנה שעומדת להתגרש. יחסים רומנטיים בין אישה לאישה בתקופה זו נחשבים סטייה מהנורמה המוסרית ובעלה של קרול משתמש בזה במשפט הגירושין ובמאבק המשמורת על ביתם המשותפת. רוח התקופה מועברת בצורה נהדרת ,בין היתר גם על ידי המוסיקה וזה דבר שאהבתי. משחק טוב זה גם עוד משהו שראוי להזכיר אותו. ציון הסרט הוא 7.5.
21/04/2018 09:37:45 | נצפה בטלוויזיה
7/10
296 ביקורת לסרט הבן של אלוהים
טיול שורשים מעניין של אב ובנו. אברהם הוא ניצול שואה יליד יוון שזה עתה התאלמן מאישתו. כראש מועצת באר טוביה לשעבר ,הוא נשלח ליוון לייצג את המועצה בטקס ברית ערים תאומות. ללא ידיעתו, המועצה שולחת לשם גם את יהודה, בנו החוזר בתשובה כדי שישגיח על אביו המבוגר ושאינו בקו הבריאות.היחסים הטעונים והעכורים בין אב אתאיסט לבין בנו הדתי הם המוטיב העיקרי בסרט. כשהוא בסלוניקי, אברהם מנסה לאתר אדם שהסתיר אותו מפני הנאצים בזמן מלחמת העולם השניה, זאת תוך כדי זה שהוא מסתייע ביצאנית צעירה שהוא מכיר במלון. הנוכחות שלה מעיבה עוד יותר על היחסים המתוחים ממילא בין אברהם ויהודה. יהודה, שהוא אב למספר בנות ושמשווע לבן, מאמין שכאשר יתקן את יחסיו עם אביו, אכן יוולד לו בן.הדינמיקה בין אברהם ליהודה יוצרת מצבים ביזאריים, עצובים אך גם מצחיקים.משחק נהדר של שני השחקנים הראשיים. ציון סופי 7.5.
17/04/2018 22:25:58 | נצפה בטלוויזיה
8/10
295 ביקורת לסרט פורשים בסטייל
מי שאהב את "מתים על החיים" יאהב גם את זה. סיפור יפה ואופטימי על הזיקנה. שלושה פנסיונרים חברים, שמתבשרים על כך שמפסיקים לשלם להם פנסיה בגלל שהמעסיק אצלו עבדו נקלע לקשיים כלכליים ועבר תהליך של שינוי בעלות. מבחינתם מדובר על דבר שהוא בחזקת "יהרג ובל יעבור" ואז אחד יוזם שוד של בנק כדי להשיג את הערך המהוון של כספי הפנסיות של שלושתם. אחרי שהוא מגייס את שני חבריו והם רוקמים תכנית מבריקה ולאחר אימונים לקראת המשימה, הם יוצאים לדרך.נושא הזיקנה והתארכות תוחלת החיים הוא בכותרות בימים אלו והמסר הוא לכולם שצריך להערך בהתאם. החברה חייבת לדאוג למבוגרים ואילו המבוגרים צריכים להפנים שהחיים לא מסתיימים בעת זיקנה.חבל שהסרט קצר יחסית. שלושה שחקנים נפלאים הם תוספת אדירה.
07/04/2018 19:05:38 | נצפה בטלוויזיה
6/10
294 ביקורת לסרט קינג ארתור
שעתיים של בזבוז זמן. ציפיתי למשהו סוחף ועוצר נשימה וקיבלתי סרט בינוני במקרה הטוב. הדבר היחיד שניתן לציין לטובה זו הויזואליות אך היא הולכת לאיבוד בתוך עלילה מבולגנת ומשעממת ורצופה דיאלוגים מיותרים. גם המשחק לא משהו. בקיצור, אפשר לוותר.
06/04/2018 16:11:17 | נצפה בטלוויזיה
8/10
293 ביקורת לסרט 7 דקות אחרי חצות
סרט מקסים ומרגש. סיפורו של ילד שהוא בעצם אולי הסיפור של כל אחד מאיתנו. יש מוסר השכל שהוא טוב ונכון לכל אדם. קונור הוא ילד בודד ללא חברים שחווה התנכלויות בבית סיפרו וגר עם אימו החולה במחלה קשה וסופנית. מפגש שיש לו עם מפלצת העשויה מעץ עתיק בכל יום בשעה חצות ו 7 דקות עוזר לו להתמודד עם מצבו.אותה מפלצת מבטיחה לקונור לספר לו שלושה סיפורים תמורת זה שקונור יספר לאחר מכן את סיפורו ואת סודו האישי שהוא בעצם הסיוט הגדול שלו.הקשר נמשך גם אחרי שאימו מתאשפזת והוא עובר לגור עם סבתו שהיא אישה קשה. קונור מבין דרך האינטראקציה עם המפלצת והסיפורים שאין רע מוחלט כמו שאין טוב מוחלט. למטבע תמיד יש שני צדדים ואפשר לפרש דברים ביותר מדרך אחת.לפעמים אנחנו מחמירים עם עצמנו שלא לצורך, כי מה שנתפס בעיננו כחולשה ואולי כמשהו לא מוסרי אפילו אם רק חולף במחשבותינו, יכול להיות אנושי ומובן. הילד במשחק נהדר ומרשים הוא תוספת גדולה לסרט הנפלא הזה.
05/04/2018 17:58:07 | נצפה בטלוויזיה
7/10
292 ביקורת לסרט כיפה אדומה
ז''אנר שהקולנוע הישראלי אינו מתמחה בו ולמרות זאת הסרט מפתיע לטובה. במרכז העלילה נמצאים אבוטבול וקטיה. אבוטבול הוא עבריין ישראלי שישב בכלא הרוסי בגלל בגידה של חברתו אגב עיסקה לא חוקית שם. לאחר שחרורו הוא שב ארצה אך יש לו חוב בגלל אותו כישלון כלפי ראש המאפיה ששלח אותו. אבוטבול יכול לפרוע את החוב רק אם יחסל ראש מאפיה רוסית בארץ שצבר יותר מידי כח. קטיה היא נערה ממוצא רוסי, קשת יום שחיה עם סבתה ואביה האלים. המפגש בין אבוטבול לקטיה מתרחש בעקבות מותם של אביה וסבתה בתאונה. מדובר במפגש לא תמים שמאחוריו מטרה שמסתבר שהיא משותפת לשניהם. הסוף יומרני מידי ומוגזם. דרמת פשע ישראלי מרעננת ויהיה נחמד לצפות בעוד מהסוג הזה.
31/03/2018 18:44:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
291 ביקורת לסרט השעות
סרט מעניין ומלנכולי שגורם לך לחשוב הרבה תוך כדי צפייתו. בהתחלה יש "שלב גישושים" אך לאחר מכן הדברים מתחילים לקבל צורה והעלילה שואבת אותך לתוכה. 3 עלילות מקבילות של נשים שונות בתקופות ומקומות שונים אבל קו מחבר בין כולן.שלושתן אומללות בחייהן וכולן דו מיניות. וירג''יניה וולף היא סופרת באנגליה של שנות ה-20 שסובלת מבעיות נפשיות. סיפרה "מרת דאלווי" שבמרכזו אישה שמואסת בחייה ורוצה לסיימם, משפיע על שתי נשים בתקופות שונות. בתחילת שנות ה-50 לורה היא אישה עצובה נשואה ואם לילד קטן שחושבת להתאבד ביום בו בעלה חוגג יום הולדת. בתחילת שנות ה-2000 קלריסה חיה עם בת זוגה אך עדיין מנהלת קשר עם האקס שלה שהוא חולה באיידס וגם סופר שכתב ספר בהשראת " מרת דאלווי". את הקשר בין קלריסה, בן זוגה והספר שכתב ובין לורה , מבינים רק בסוף. בלי לנתח יותר מידי מדובר על סרט טוב ,שפותח דיון על שאלות פילוסופיות שקשורות לחיים ומשמעויותיו.
31/03/2018 10:22:15 | נצפה בטלוויזיה
6/10
290 ביקורת לסרט ידידים פלוס
רק לחובבי קומדיות רומנטיות מושבעים.האחרים יסבלו. ג''יימי ודילן שזה עתה נפרדו מבני זוגם ,נפגשים בשדה התעופה בניו יורק.ג''יימי שעובדת במשאבי אנוש מגייסת את דילן לתפקיד בכיר בחברה מקומית. לא לוקח הרבה זמן והם מפתחים קשר שמתבסס רק על סקס כאשר הם מבטיחים זה לזו שמעבר למגע הפיזי לא יקרה ביניהם כלום. הם אפילו מנסים לסייע זה לזו למצוא בן ובת זוג. העניין הוא שיש דינמיקה ליחסי גבר ואישה והרגש חזק יותר מכל הבטחה שהיא ובסופו של דבר הלב מדבר. דילן לוקח את ג''יימי ללוס אנג''לס להכיר את משפחתו ושם הוא גם מקבל כמה טיפים מועילים בנושא אהבה ורומנטיקה מאחותו ומאביו. לסיכום: ממש לא אחד הסרטים הגדולים בז''אנר. תובנה נוספת היא שעדיף שג''סטין טימברלייק יתרכז בשירה.
24/03/2018 18:51:23 | נצפה בטלוויזיה
8/10
289 ביקורת לסרט תברח
במילה אחת "הברקה". זה מה שאני מצפה מסרטי אימה. בלי שדים, רוחות או על טיבעי.מציאות שעולה על כל דימיון. כריס הוא בחור שצבע עורו שחור.יש לו חברה לבנה והם נוסעים לסוף שבוע להוריה העשירים כדי שיכירו אותו. שם הוא מתחיל לגלות אט אט דברים מוזרים עד שהוא מבין שהוא לא סתם הגיע לשם וזה קשור לצבע עורו. הסוף מצמרר. כמובן שיש כאן מסר שקשור לנושא הגזענות.לא להחמיץ!
24/03/2018 10:26:58 | נצפה בטלוויזיה
7/10
288 ביקורת לסרט יפה לנצח
סוג של עיבוד מודרני לסרט "לה דולצ''ה ויטה" מ 1960. מזכיר אותו מכל מיני בחינות. העיר רומא, עיסוקו של הגיבור הראשי וסגנון חייו, החוסר בעלילה רציפה ועוד.למעשה הסרט בנוי מדיאלוגים ואין כאן ממש סיפור. הרעיון הוא לתת לצופה לחשוב במהלך הסרט.ג''פ הוא עיתונאי בן 65 שחי ואוהב את רומא כי היא מזכירה לו את עצמו. הוא אוהב נשים ומסיבות ובכלל את החיים הטובים. ג''פ מבין שנעורים ובכלל להיות צעיר ,זה משהו שהוא פג תוקף. כשיורדים לשורש העניין , המסר הפילוסופי הוא כזה: בעוד רומא היא יפה ניצחית, ג''פ מגלה שאצלו ובכלל אצל כל אדם זה לא ככה. פעם היינו צעירים ויפים אבל הזמן עובר ואנחנו מזדקנים. אנחנו נשארים רק עם הזכרונות והנוסטלגיה. כשג''פ נשאל מדוע לא כתב ספר נוסף מלבד האחד שכתב לפני שנים רבות, הוא עונה שזה בגלל שחיפש את היופי הניצחי ולא מצא אותו.בן אדם נולד, חי ומת בסופו של דבר ולכל אורך הזמן אנו נשארים עם הרבה סימני שאלה שאין לנו תשובות עליהן ודרך אגב גם לדת אין. לדעתי רק אנשים מבוגרים, שנמצאים באמצע החיים וצפונה יוכלו להתחבר.
17/03/2018 11:52:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
287 ביקורת לסרט טריינספוטינג 2
לוקח זמן לחבר את הפאזל אבל בסוף זה משתלם. מפגש של 4 אנשים אחרי 20 שנה והדבר היחיד כמעט שהשתנה זה הזמן שחלף.כיום הם בשנות ה-40 לחייהם ולא התקדמו לשום מקום. אחד הוא אסיר מסוכן שנמלט מהכלא, השני הוא נרקומן שמנסה להיגמל, השלישי מנסה להתפרנס מהונאות ועסקים מפוקפקים והרביעי חוזר מאמסטרדם אחרי שכילה את כל כספו. הדם הרע שיש ביניהם בעקבות גניבת כספם על ידי אחד מהם לפני 20 שנה הוא זה שמניע את העלילה.התוספת כאן היא חברתו של אחד מהארבעה שיש לה תפקיד שחשיבותו יתברר בסוף.ראיתי את הסרט הראשון וזה היה מזמן, למיטב זכרוני היה טוב יותר.
09/03/2018 18:34:29 | נצפה בטלוויזיה
6/10
286 ביקורת לסרט כנפיים שבורות
החצי הראשון משעמם והחצי השני טוב. לכתו בטרם עת של אב משפחה חיפאית מותירה חלל גדול אצל אישתו וארבעת ילדיה. האם, במסגרת עבודתה כאחות מיילדת מתמודדת עם עול גידול הילדים ופרנסתם לבד. העלילה מתמקדת במתיחות שבין האם לביתה הבכורה, שהיא תלמידת בית ספר תיכון וחלומה הגדול הוא להיות זמרת. לא מספיקה הטראומה שחוותה המשפחתה , מגיע אירוע מצער נוסף שמכה בהם. סך הכל סרט סביר. משחק חובבני של חלק מהשחקנים. עבור חיפאים בעבר או בהווה יהיה ממשק נוסף עם הסרט.
03/03/2018 22:21:40 | נצפה בטלוויזיה
7/10
285 ביקורת לסרט תרגיל לשוטרים מתחילים
פה ושם מצחיק אבל זה לא מספיק. התרגלנו לצמדים שהציבו סטנדטים גבוהים וכאן זה לא הגיע לרף הזה. לא הצוות הכי מתאים. מבין השניים התחברתי יותר לאופנוען השלומיאל. השני ,שאגב דומה מאוד לשחקן הכדורגל איל משומר , פחות מצחיק.
03/03/2018 09:54:10 | נצפה בטלוויזיה
8/10
284 ביקורת לסרט קונג: אי הגולגולת
באתי בלי ציפיות ויצאתי פעור פה. במהלך עשרות השנים האחרונות נעשו כמה סרטים על קינג קונג וחשבתי לעצמי מה עוד אפשר לחדש. הסרט הזה החזיר אותי למשך כמעט שעתיים לילדות ולסרטים שאהבתי. בשלהי מלחמת וייטנאם יוצאת משלחת לאי מסתורי כדי לחקור אותו. לצורך אבטחתם מתלווים אליהם כוחות צבא ארה"ב שזה עתה סיימו את תפקידם במלחמה. כבר עם הגעתם לאי הם נתקלים בקונג אדיר המימדים. אבל מסתבר שיש שם עוד הרבה יצורים מוזרים ומסוכנים וגם שבט אבוד שאליו הצטרף חייל אמריקאי שהלך לאיבוד במלחמת העולם השנייה. האפקטים מדהימים וברור שלראות בקולנוע זה מעצים אבל גם בטלויזיה זה בסדר. המסר הוא , שהבן אדם יכול להתנהג כחיה וחיה יכולה להתנהג באנושיות. או במילים אחרות, הבן אדם הוא החיה הכי מסוכנת.
23/02/2018 18:26:28 | נצפה בטלוויזיה
6/10
283 ביקורת לסרט זינוק בעלייה
בשורה התחתונה מדובר על סרט בינוני. תאונת דרכים שעוברת משפחה ממעמד סוציואקונומי גבוה, טורפת את הקלפים לגבי כל אחד מהם ומשנה את מסלול חייהם. התאונה מתרחשת ביום בו אמור הבן, שהוא מנתח פלסטי להתחתן עם בחירת ליבו שהיא בחורה פשוטה מהמעמד הנמוך. התאונה קוטעת את תכניותיהם ויוצרת קרע ביניהם. האם כתוצאה מהתאונה נכנסת לתרדמת. האב הנירגן וששונא כל מי ששונה ממנו ושהיה הנהג, מאבד את רישיונו ונאלץ לעבור שוב טסט. הבת הרווקה, שהיא מורה לערבית מאמינה שאם תרוץ מיני מרתון, אימה תתעורר.כחלק מזה היא מכירה בחור שמאמן אותה. משחק טוב של חלק מהשחקנים אבל זה מסוג הסרטים שחסר בהם משהו ואתה לא יודע בדיוק על מה לשים את האצבע.
17/02/2018 18:23:50 | נצפה בטלוויזיה
7/10
282 ביקורת לסרט ספליט
סרט לא שיגרתי שגורם לך לחשוב הרבה תוך כדי הצפייה בו. שלוש נערות נחטפות ע"י אדם פסיכופט ששוכנות בו 23 זהויות שונות. תוך כדי כליאתן הן מנסות לברוח. אחת הנערות שמזהה שהחוטף סובל מפיצול אישיות מנסה לתקשר עם אחת הזהויות שלו על מנת להיחלץ. תוך כדי, משולבים גם סינקים מתקופת ילדותה ,מה שמרמז על איזהו קשר לסיפורו של החוטף. לרמזים נוספים לגבי הסיפור האמיתי אנו נחשפים באמצעות פגישותיו של החוטף עם הפסיכיאטרית המטפלת שלו. גם בסוף אנחנו נשארים עם שאלות לא פתורות. משחק מעולה של ג''יימס מקאבוי אבל גם יתר השחקנים נותנים ביצוע מצויין.
17/02/2018 10:05:03 | נצפה בטלוויזיה
6/10
281 ביקורת לסרט משמר המפרץ
פה ושם קטעים מצחיקים והרבה פצצות עם בגד ים שזו חגיגה לעיניים. מעבר לזה אין כלום.
16/02/2018 18:43:08 | נצפה בטלוויזיה
7/10
280 ביקורת לסרט למלא את החלל
סרט איטי ומעניין סביב נושא השידוכים בעולם החרדי. הלחץ הסביבתי והסטיגמות בחברה סגורה עושים את שלהם ולפעמים גורמים לכך שבני זוג מתחתנים מסיבות שונות אבל לא בגלל אהבה. זה גם הגורל של שירה, נערה בת 18 שקטה ומופנמת. לאחר שאחותה הגדולה נפטרה בטרם עת בזמן שילדה את בנה הבכור, אימה של שירה לוחצת עליה להתחתן עם בעלה האלמן של האחות, המבוגר ממנה בכמה שנים טובות. שירה רוצה לחוות אהבה אמיתית ולחוות את התחושה שבן זוגה המיועד הוא זה שנכון עבורה ולא בהכרח עבור משפחתה. המשחק טוב, הסיפור מעניין אבל עדיין היה חסר לי אלמנט נוסף שיכניס עוד טיפה פלפל ויטלטל עוד יותר.
10/02/2018 21:51:52 | נצפה בטלוויזיה
5/10
279 ביקורת לסרט אנשים שהם לא אני
הייתי מסכם כך:WTF. חלול כמו הדמויות המרכזיות. יכול להיות שיוצרי הסרט רצו לשחזר סוג של "דיזנגוף 99" אבל זה רחוק מזה. סיפור על בחורה צעירה ולא סגורה על עצמה בשם ג''וי ,שחברה נפרד ממנה. זמן קצר לאחר מכן היא מכירה בחור שגם הוא כמוה פוחד ממערכת יחסים מחייבת.ג''וי מגלה מהר מאוד שכמו שפוגעים אפשר גם להפגע. הסוף קצת ביזארי. אחד הסרטים הישראלים הגרועים שראיתי.
03/02/2018 22:51:03 | נצפה בטלוויזיה
7/10
278 ביקורת לסרט היורד למעלה
סרט יוצא דופן ומפתיע עם מימד פילוסופי חזק שגורם לך לחשוב. ההתחלה ניראית סתמית ולא ברורה אך ככל שהעלילה מתקדמת נחשפים למורכבות של שתי הדמויות המרכזיות ולסיבות שבגללן נכנסו למשבר בחייהם. הסיפור מתרחש בחיפה. משה,איש מוזר ומבולבל שגר בעיר התחתית יוצא במעלה הכרמל לחפש עגיל שאבד לאישתו. אורי, בחור צעיר שהוא איש חובב ספרות ושירה שמבריז מהמילואים אליהם קיבל צו התייצבות, עושה דרכו מטה לכוון הנמל, כדי לצאת את הארץ עם ספינת צי הסוחר על מנת להתחיל בחיים חדשים בחוץ לארץ. אחד עולה במדרגות מהעיר התחתית לכוון הכרמל והשני יורד. באמצע הדרך הם נפגשים ומסתבר שמשה היה המורה של אורי בבית הספר. לקראת הסוף ישנו טוויסט מעניין מבחינת שתי הדמויות. הפרשנות שלי למסר המרכזי היא כזו: לא על כל דבר אנחנו שולטים בחיים, אבל יש בחירות שאנחנו יכולים לעשות. שם הסרט אולי מסגיר את מוסר ההשכל, שגם ממצבים קשים ביכולתנו לעלות חזרה למעלה, הרבה תלוי בנו. חוץ מזה,חיפאים בהווה או בעבר יאהבו לראות שוב את נופי העיר המוכרים והיפים.
03/02/2018 11:07:26 | נצפה בטלוויזיה
6/10
277 ביקורת לסרט החומה הגדולה
מרשים ויזואלית אבל באופן כללי לא התלהבתי יותר מידי. שני שכירי חרב ששרדו מתקפה בדרכם לסין לחפש אבק שריפה,נתפסים ונישבים על ידי קבוצת לוחמים סינים על החומה הגדולה. אותם לוחמים מאויימים ומותקפים על ידי יצורים ירוקים ומפלצתיים, כאשר רק החומה מפרידה בינם לבין המוות. כשאחד משני הלוחמים רותם את יכולותיו לטובת משימות ההגנה והרג המלכה של המפלצות, המפקדת של הלוחמים הסינים מעריכה ומוקירה את זה . לסיכום: ציון 6.5 ואם הייתי צעיר ב 30 שנה הציון היה גבוה יותר.
02/02/2018 18:19:23 | נצפה בטלוויזיה
8/10
276 ביקורת לסרט חי את הלילה
בסגנון סרטי המאפיה לדורותיהם. הסרט טוב אך לא מחדש יותר מידי ,למרות זאת זה מספיק. התקופה היא שנות השפל הגדול בארה"ב במאה הקודמת. ג''ו הוא חייל שנלחם במלחמת העולם ה-1 שחוזר הביתה אחרי שחווה את זוועות המלחמה ונשבע שלא לציית יותר לחוקים שנכפים עליו מצד בעלי סמכות. הוא נגרר לעולם הפשע ונשלח ל 3 שנים בכלא לאחר ששוטרים נהרגים במרדף אחריו בעקבות שוד שביצע והסתבך. אחרי השחרור הוא מתאהב בחברתו של מאפיונר אירי שלא סולח לו על זה. יריבו של המאפיונר האירי הוא ראש משפחת פשע שמציע לג''ו את חסותו. ג''ו נשלח לפלורידה לנהל את עסקיו של האיטלקי שכוללים מסחר באלכוהול באופן לא חוקי. שם,יחד עם חברו הנאמן הוא צריך להתמודד עם כאלו שמנסים לשים לו רגליים.היוזמה הגדולה של ג''ו היא להקים קזינו ולהשתלט על ענף ההימורים. הקשיים בהם נתקל לא מתקבלים בהבנה מצד ראש משפחת הפשע האיטלקי. אומנם ג''ו מוצא אהבה במקום אך יש גם מחירים שצריך לשלם כשנכנסים לעולם הפשע. רוח התקופה מועברת בצורה נהדרת כמו גם המשחק שהוא מצויין.העלילה דינמית ומעניינת.לסיכום:כדאי לראות.
26/01/2018 18:22:15 | נצפה בטלוויזיה
7/10
275 ביקורת לסרט באהבה, רוזי
מי שחובב קומדיות רומנטיות אנגליות יאהב גם את זה. אין כאן משהו מיוחד והסוף צפוי , אבל תמיד נחמד לצפות באהבה מהסרטים וגם בזה שדברים תמיד מסתדרים בסוף. רוזי ואלכס הכירו והתאהבו בגיל צעיר. הקשר ביניהם מחזיק מעט מאוד זמן. אלכס נוסע ללמוד בבוסטון ומכיר בחורה שאיתה הוא מתחתן. רוזי נכנסת להריון לא מתוכנן ומגדלת לבד את ביתה. שניהם נבגדים על ידי בני ובנות זוגם ולכל אורך הדרך הם שומרים על קשר,כאשר האהבה האמיתית שלהם היא זה כלפי זו ולהיפך. צריך לציין גם המוסיקה היפה שמשולבת לאורך הסרט.
19/01/2018 17:53:35 | נצפה בטלוויזיה
7/10
274 ביקורת לסרט להילחם על זה
סיפור על נחישות וכח רצון כפי שסרטי האיגרוף יודעים להציג הכי טוב.וויני פזיינזה הוא מתאגרף שנמצא בדעיכה אחרי שהובס והושפל על ידי היריב העיקרי שלו. אחרי שהוא מחליף מאמן וחוזר להתחרות בקטוגריית משקל גבוהה יותר, הוא מנצח כנגד כל הסיכויים את אלוף אותו המשקל. דווקא כשהוא על גג העולם,וויני עובר תאונת דרכים קשה. הרופאים ובעצם כל סביבתו הקרובה, אומרים לו שאין סיכוי שיחזור להתאגרף. מחברים לו מתקן לקיבוע ראשו וצווארו והוא מתחיל תהליך החלמה ארוך,והוא רוצה להוכיח לכולם אבל בעיקר לעצמו, שזה כן אפשרי. וויני מתחיל להתאמן לקראת חזרה לזירה ולקרב הבא שלו. סרט טוב אבל למרות הסיפור המעניין ונותן ההשראה, משהו בו לא סחף אותי.
13/01/2018 17:50:37 | נצפה בטלוויזיה
7/10
273 ביקורת לסרט הנוסעים
גם מי שלא חובב סרטי מדע בידיוני יוכל לאהוב. סיפור אהבה עם תובנה נכונה על החיים בכסות של מסע עתידני בחלל. קבוצה של נוסעים שהוכנסו לתרדמת ,נוסעים לעבר כוכב לכת חדש בו יתחילו בחיים חדשים. המסע אמור לארוך 120 שנה, אך בעקבות כשל מערכתי, אחד מהם שהוא מכונאי בשם ג''ים מתעורר כעבור 30 שנה. עכשיו כשהוא לבד בחללית, ברור לו שהוא לא ישרוד עוד 90 שנה ולא ישלים את המסע.לאחר שנה כשהוא בודד ,הפיתרון שהוא מוצא זה להעיר את אחת הנוסעות בשם אורורה, סופרת ניו יורקית יפהפיה. לאחר לבטים ובידיעה שלה צפוי גורל זהה לשלו ,הוא מבצע את המעשה כדי לא להיות לבד. בהתחלה הכל זורם ביניהם והם מתאהבים למרות שבחיים האמיתיים לא היה הרבה סיכוי שהם יהיו זוג.ברגע שאורורה מגלה שג''ים העיר אותה,הכל מתהפך.אורורה לא סולחת ונוצר נתק ביניהם, אך משהחללית עומדת להתפוצץ, הם מאחדים שוב כוחות וקושרים את גורלם יחד. המסר הוא, שבחיים אנחנו חושבים יותר מידי על החיים שאנחנו חולמים לחיות אותם ומפספסים את האושר שאנחנו יכולים להפיק בהווה וממה שיש לנו בידיים. בגדול, הסרט הוא הפתעה נעימה.
12/01/2018 18:52:49 | נצפה בטלוויזיה
7/10
272 ביקורת לסרט הכחשה
דרמה משפטית מעניינת סביב נושא הכחשת השואה. דברה היא סופרת והסטוריונית של השואה ,אמריקנית ממוצא יהודי, שנתבעת תביעת דיבה על ידי מכחיש שואה גזען, לאחר שיצאה נגדו בהרצאותיה. התובע הוא בריטי והמשפט מתנהל בלונדון. החוק האנגלי בניגוד לאמריקני, מטיל על הנתבע את החובה להוכיח את צידקתו. דברה שוכרת צוות הגנה מקומי וכבר מההתחלה מתגלעים חילוקי דיעות לבין הצוות בנוגע לאסטרטגית ההגנה. דברה מעוניינת להעיד ושגם ניצולי יעשו כן, אך הצוות המשפטנים הבריטים הקרים סבורים שזה יהיה לרועץ. המשפט מתמקד במחנה ההשמדה אושוויץ ,כאשר מכחיש השואה טוען שמחנה זה לא שימש להריגת יהודים.כחלק מעבודת ההגנה,דברה והפרקליט הראשי שלה יוצאים לשם כדי לסתור את טענותיו.המשפט הרגיש הזה, מתנהל בפני שופט יחיד והוא לבד יהיה זה שיכריע. אין בסרט הזה כדי לשפוך אור נוסף על נושא השואה או להציג זווית שלא הכרנו ויכול להיות שלא התיימר להיות כזה. בסך הכל סרט טוב.
06/01/2018 18:18:46 | נצפה בטלוויזיה
7/10
271 ביקורת לסרט מה כבר יכול לקרות?!
לא מקורי ודי דבילי אבל מהנה. אילן וליאור הם שני לוזרים חברי ילדות בשנות ה-30 לחייהם ודי תקועים בחיים. הם עובדים בעבודות פשוטות ומזדמנות וחולמים על היום בו ייהפכו למיליונרים. ערב אחד,אחד מהם מגלה שזכה ב"פקק המיליון",הגרלה של חברת משקאות שמזכה בפרס של מיליון שקל. עכשיו המטרה שלהם היא לשרוד את הלילה כדי להגיע משרדי החברה ולפדות את הפרס. אך גם משימה פשוטה זו מסתבכת עבור שני החברים השלומיאלים.בלילה אחד תוך כדי שהם מאבדים את הפקק או שהוא נגנב מהם והם מוצאים אותו וחוזר חלילה, הם נרדפים על ידי פקד מושחת שחומד את הפקק. בנוסף,הם נתקלים בשלל טיפוסים משונים וביזאריים וב"מלכת הכיתה" מימי בית ספר היסודי שהיו דלוקים עליה ושבינתיים נהפכה לרופאה. הסוף מפתיע ועם מוסר השכל. הסרט די מצחיק ונעים לצפייה, גם אם לא מדובר בפאר היצירה.
05/01/2018 18:04:03 | נצפה בטלוויזיה
8/10
270 ביקורת לסרט יצורים ליליים
מותחן אפל ומצויין בסיגנון של אלמודובר.סוזן היא אישה נשואה בפעם השניה לגבר שאינה אוהבת ושבוגד בה.יום אחד היא מקבלת מבעלה לשעבר ששמו אדוארד, ספר שמוקדש לה והוא מבקש שהיא תהיה הראשונה שתקרא אותו לפני שהוא מתפרסם.מרגע שהיא מתחילה בקריאה, העלילה לא מפסיקה להטריד את מנוחתה. מסופר על גבר שנוסע עם ריכבו במהלך לילה אחד עם אישתו וביתו בכביש חשוך ונידח. לאחר שניסו לעקוף רכב שחסם את דרכם הם מתחילים להבין שנתקלו בחבורה אלימה והתוצאות של זה הרסניות. תוך כדי קריאה ,סוזן מבינה שהספר נשלח אליה מסיבה מסויימת ושהעלילה מחברת בין אותו סיפור דימיוני לבין מערכת היחסים ביניהם שהשאירה את אדוארד פגוע. זה מחזיר אותה לעבר ולהחלטות שהיא קיבלה. הסרט נע בין שלושת הצירים: ההווה של סוזן, העבר שלה, ועלילת הספר שהיא קוראת. ניתן לפרש את סוף הסרט ביותר מדרך אחת.משחק מצויין וסיפור נהדר, זו הסיבה שאנחנו אוהבים סרטים.
30/12/2017 11:22:24 | נצפה בטלוויזיה
8/10
269 ביקורת לסרט מיס סלואן
דורש לפרקים הרבה ריכוז וסבלנות אבל זה משתלם. מדלן סלואן היא אישה היפראקטיבית וממולחת שכלוביסטית מייצגת אינטרסים של גופים גדולים מול אנשי קונגרס ומטרתה לסייע להעביר חוקים שיטיבו איתם. למעשה, היא לא רואה אף אחד ממטר וקווים אדומים הם רק המלצה עבורה. המטרה היחידה שלה היא ניצחון והיא מקדשת את כל האמצעים. הסיפור מתחיל עם שימוע שהיא עוברת בסנאט בגלל עבירות על החוק שעברה לכאורה. מכאן מתחילה העלילה להתגלגל. במרכז העניינים מאבק איתנים בין הלובי והגופים שתומכים בהקלות על מתן רישיון לנשיאת נשק בארה"ב לבין אלו שמתנגדים לו. לאחר שהיא עוברת צד ומתחילה לייצג את אלו המתנגדים ,היא מבינה שאלו שהיא נטשה אותם, הופכים להיות יריבים מרים שלה שיעשו הכל כדי להפילה.האם האירועים מנהלים את מדלן סלואן או שהיא מכתיבה את מהלך העניינים? סוף מפתיע במיוחד. הסרט ארוך טיפה יותר מידי והיה אפשר לקצרו. ג''סיקה צ''סטיין במשחק מבריק.
16/12/2017 10:17:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
268 ביקורת לסרט סארו - הדרך הביתה
סרט טוב אבל לא כזה גדול כמו שעשו ממנו. הסיפור עצמו מרגש אבל הסוף צפוי. סארו הוא ילד הודי אמיץ ואינטליגנטי בן חמש הגדל עם אימו הענייה ואחיו הגדול. הוא נוסע עם אחיו למצוא עבודה במקום מרוחק אך כשהם מגיעים למקום ,סארו מאבד את אחיו וגם את דרכו. הוא אינו זוכר במדוייק את שם המקום בו הוא גר ולכן מתקשה למצוא עזרה שתחזירו לחיק משפחתו. כשהוא לבד, הוא חווה סכנות ויש חשש לשלומו, אך בסופו של דבר הוא שורד ומגיע לבית יתומים. שם מאמצים אותו מטעמים פילנתרופיים זוג אוסטרליים אמידים, שמעניקים לסארו את כל מה שהוא צריך. כאשר הוא הוא כבר בוגר ומתחיל ללמוד בקולג'' ומתאהב בבחורה, הגעגועים לביתו ומשפחתו אינם מרפים ממנו. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת הוא מנסה למצוא את המקום בו גדל וכך למצוא את אימו ואחיו. בסופו של דבר, על כל אחד מאיתנו העבר משפיע בצורה כזו או אחרת ואיננו שוכחים מאין באנו.אחרי שצופים בסוף וגם מזילים דמעה, יש תחושה של סרט סכמתי ושאינו יוצא דופן.
25/11/2017 10:33:21 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Paddington 21פדינגטון 2ציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 4.4
Rampage2פראציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 2.8
Ready Player One3שחקן מספר אחתציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.8
Doubtful4מוטלים בספקציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.8
Au revoir la haut5להתראות שם למעלהציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.6
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט