ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 274
7/10
274 ביקורת לסרט להילחם על זה
סיפור על נחישות וכח רצון כפי שסרטי האיגרוף יודעים להציג הכי טוב.וויני פזיינזה הוא מתאגרף שנמצא בדעיכה אחרי שהובס והושפל על ידי היריב העיקרי שלו. אחרי שהוא מחליף מאמן וחוזר להתחרות בקטוגריית משקל גבוהה יותר, הוא מנצח כנגד כל הסיכויים את אלוף אותו המשקל. דווקא כשהוא על גג העולם,וויני עובר תאונת דרכים קשה. הרופאים ובעצם כל סביבתו הקרובה, אומרים לו שאין סיכוי שיחזור להתאגרף. מחברים לו מתקן לקיבוע ראשו וצווארו והוא מתחיל תהליך החלמה ארוך,והוא רוצה להוכיח לכולם אבל בעיקר לעצמו, שזה כן אפשרי. וויני מתחיל להתאמן לקראת חזרה לזירה ולקרב הבא שלו. סרט טוב אבל למרות הסיפור המעניין ונותן ההשראה, משהו בו לא סחף אותי.
13/01/2018 17:50:37 | נצפה בטלוויזיה
7/10
273 ביקורת לסרט הנוסעים
גם מי שלא חובב סרטי מדע בידיוני יוכל לאהוב. סיפור אהבה עם תובנה נכונה על החיים בכסות של מסע עתידני בחלל. קבוצה של נוסעים שהוכנסו לתרדמת ,נוסעים לעבר כוכב לכת חדש בו יתחילו בחיים חדשים. המסע אמור לארוך 120 שנה, אך בעקבות כשל מערכתי, אחד מהם שהוא מכונאי בשם ג''ים מתעורר כעבור 30 שנה. עכשיו כשהוא לבד בחללית, ברור לו שהוא לא ישרוד עוד 90 שנה ולא ישלים את המסע.לאחר שנה כשהוא בודד ,הפיתרון שהוא מוצא זה להעיר את אחת הנוסעות בשם אורורה, סופרת ניו יורקית יפהפיה. לאחר לבטים ובידיעה שלה צפוי גורל זהה לשלו ,הוא מבצע את המעשה כדי לא להיות לבד. בהתחלה הכל זורם ביניהם והם מתאהבים למרות שבחיים האמיתיים לא היה הרבה סיכוי שהם יהיו זוג.ברגע שאורורה מגלה שג''ים העיר אותה,הכל מתהפך.אורורה לא סולחת ונוצר נתק ביניהם, אך משהחללית עומדת להתפוצץ, הם מאחדים שוב כוחות וקושרים את גורלם יחד. המסר הוא, שבחיים אנחנו חושבים יותר מידי על החיים שאנחנו חולמים לחיות אותם ומפספסים את האושר שאנחנו יכולים להפיק בהווה וממה שיש לנו בידיים. בגדול, הסרט הוא הפתעה נעימה.
12/01/2018 18:52:49 | נצפה בטלוויזיה
7/10
272 ביקורת לסרט הכחשה
דרמה משפטית מעניינת סביב נושא הכחשת השואה. דברה היא סופרת והסטוריונית של השואה ,אמריקנית ממוצא יהודי, שנתבעת תביעת דיבה על ידי מכחיש שואה גזען, לאחר שיצאה נגדו בהרצאותיה. התובע הוא בריטי והמשפט מתנהל בלונדון. החוק האנגלי בניגוד לאמריקני, מטיל על הנתבע את החובה להוכיח את צידקתו. דברה שוכרת צוות הגנה מקומי וכבר מההתחלה מתגלעים חילוקי דיעות לבין הצוות בנוגע לאסטרטגית ההגנה. דברה מעוניינת להעיד ושגם ניצולי יעשו כן, אך הצוות המשפטנים הבריטים הקרים סבורים שזה יהיה לרועץ. המשפט מתמקד במחנה ההשמדה אושוויץ ,כאשר מכחיש השואה טוען שמחנה זה לא שימש להריגת יהודים.כחלק מעבודת ההגנה,דברה והפרקליט הראשי שלה יוצאים לשם כדי לסתור את טענותיו.המשפט הרגיש הזה, מתנהל בפני שופט יחיד והוא לבד יהיה זה שיכריע. אין בסרט הזה כדי לשפוך אור נוסף על נושא השואה או להציג זווית שלא הכרנו ויכול להיות שלא התיימר להיות כזה. בסך הכל סרט טוב.
06/01/2018 18:18:46 | נצפה בטלוויזיה
7/10
271 ביקורת לסרט מה כבר יכול לקרות?!
לא מקורי ודי דבילי אבל מהנה. אילן וליאור הם שני לוזרים חברי ילדות בשנות ה-30 לחייהם ודי תקועים בחיים. הם עובדים בעבודות פשוטות ומזדמנות וחולמים על היום בו ייהפכו למיליונרים. ערב אחד,אחד מהם מגלה שזכה ב"פקק המיליון",הגרלה של חברת משקאות שמזכה בפרס של מיליון שקל. עכשיו המטרה שלהם היא לשרוד את הלילה כדי להגיע משרדי החברה ולפדות את הפרס. אך גם משימה פשוטה זו מסתבכת עבור שני החברים השלומיאלים.בלילה אחד תוך כדי שהם מאבדים את הפקק או שהוא נגנב מהם והם מוצאים אותו וחוזר חלילה, הם נרדפים על ידי פקד מושחת שחומד את הפקק. בנוסף,הם נתקלים בשלל טיפוסים משונים וביזאריים וב"מלכת הכיתה" מימי בית ספר היסודי שהיו דלוקים עליה ושבינתיים נהפכה לרופאה. הסוף מפתיע ועם מוסר השכל. הסרט די מצחיק ונעים לצפייה, גם אם לא מדובר בפאר היצירה.
05/01/2018 18:04:03 | נצפה בטלוויזיה
8/10
270 ביקורת לסרט יצורים ליליים
מותחן אפל ומצויין בסיגנון של אלמודובר.סוזן היא אישה נשואה בפעם השניה לגבר שאינה אוהבת ושבוגד בה.יום אחד היא מקבלת מבעלה לשעבר ששמו אדוארד, ספר שמוקדש לה והוא מבקש שהיא תהיה הראשונה שתקרא אותו לפני שהוא מתפרסם.מרגע שהיא מתחילה בקריאה, העלילה לא מפסיקה להטריד את מנוחתה. מסופר על גבר שנוסע עם ריכבו במהלך לילה אחד עם אישתו וביתו בכביש חשוך ונידח. לאחר שניסו לעקוף רכב שחסם את דרכם הם מתחילים להבין שנתקלו בחבורה אלימה והתוצאות של זה הרסניות. תוך כדי קריאה ,סוזן מבינה שהספר נשלח אליה מסיבה מסויימת ושהעלילה מחברת בין אותו סיפור דימיוני לבין מערכת היחסים ביניהם שהשאירה את אדוארד פגוע. זה מחזיר אותה לעבר ולהחלטות שהיא קיבלה. הסרט נע בין שלושת הצירים: ההווה של סוזן, העבר שלה, ועלילת הספר שהיא קוראת. ניתן לפרש את סוף הסרט ביותר מדרך אחת.משחק מצויין וסיפור נהדר, זו הסיבה שאנחנו אוהבים סרטים.
30/12/2017 11:22:24 | נצפה בטלוויזיה
8/10
269 ביקורת לסרט מיס סלואן
דורש לפרקים הרבה ריכוז וסבלנות אבל זה משתלם. מדלן סלואן היא אישה היפראקטיבית וממולחת שכלוביסטית מייצגת אינטרסים של גופים גדולים מול אנשי קונגרס ומטרתה לסייע להעביר חוקים שיטיבו איתם. למעשה, היא לא רואה אף אחד ממטר וקווים אדומים הם רק המלצה עבורה. המטרה היחידה שלה היא ניצחון והיא מקדשת את כל האמצעים. הסיפור מתחיל עם שימוע שהיא עוברת בסנאט בגלל עבירות על החוק שעברה לכאורה. מכאן מתחילה העלילה להתגלגל. במרכז העניינים מאבק איתנים בין הלובי והגופים שתומכים בהקלות על מתן רישיון לנשיאת נשק בארה"ב לבין אלו שמתנגדים לו. לאחר שהיא עוברת צד ומתחילה לייצג את אלו המתנגדים ,היא מבינה שאלו שהיא נטשה אותם, הופכים להיות יריבים מרים שלה שיעשו הכל כדי להפילה.האם האירועים מנהלים את מדלן סלואן או שהיא מכתיבה את מהלך העניינים? סוף מפתיע במיוחד. הסרט ארוך טיפה יותר מידי והיה אפשר לקצרו. ג''סיקה צ''סטיין במשחק מבריק.
16/12/2017 10:17:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
268 ביקורת לסרט סארו - הדרך הביתה
סרט טוב אבל לא כזה גדול כמו שעשו ממנו. הסיפור עצמו מרגש אבל הסוף צפוי. סארו הוא ילד הודי אמיץ ואינטליגנטי בן חמש הגדל עם אימו הענייה ואחיו הגדול. הוא נוסע עם אחיו למצוא עבודה במקום מרוחק אך כשהם מגיעים למקום ,סארו מאבד את אחיו וגם את דרכו. הוא אינו זוכר במדוייק את שם המקום בו הוא גר ולכן מתקשה למצוא עזרה שתחזירו לחיק משפחתו. כשהוא לבד, הוא חווה סכנות ויש חשש לשלומו, אך בסופו של דבר הוא שורד ומגיע לבית יתומים. שם מאמצים אותו מטעמים פילנתרופיים זוג אוסטרליים אמידים, שמעניקים לסארו את כל מה שהוא צריך. כאשר הוא הוא כבר בוגר ומתחיל ללמוד בקולג'' ומתאהב בבחורה, הגעגועים לביתו ומשפחתו אינם מרפים ממנו. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת הוא מנסה למצוא את המקום בו גדל וכך למצוא את אימו ואחיו. בסופו של דבר, על כל אחד מאיתנו העבר משפיע בצורה כזו או אחרת ואיננו שוכחים מאין באנו.אחרי שצופים בסוף וגם מזילים דמעה, יש תחושה של סרט סכמתי ושאינו יוצא דופן.
25/11/2017 10:33:21 | נצפה בטלוויזיה
7/10
267 ביקורת לסרט מדורת השבט
סיפור מעניין שמתרחש בקרב הקהילה של הציונות הדתית. רחל היא אלמנה מזה כשנה ונמצאת בסיטואציה בה היא מאבדת את השליטה על חייה. ביתה הגדולה מורדת בה והבת הקטנה והמופנמת אינה משתפת אותה בריגשותיה. רחל חשה כאישה סוג ב'' כל עוד אין לה בן. בעזרת חברה , היא מכירה שני גברים. יוסי ,נהג הסעות מבוגר ורווק, שהוא איש פשוט ועממי. משה, חזן מפורסם ואמיד אך גם איש קר ומתנשא. בזמן שרחל ממתינה לתשובת ועדת קבלה ליישוב חדש שמקימים בשיטחי יהודה ושומרון, ביתה הצעירה עוברת התעללות מינית כאשר מבלה עם חברי תנועת הנוער במדורת ל"ג בעומר. האירוע גורם לה להתכנס בתוך עצמה, מה שמחיק אותה עוד יותר מאימה רחל. בסופו של דבר, רחל מבינה שהאושר שלה תלוי בה ולא באף גורם אחר,והוא גם נמצא ממש מתחת לאפה. הסרט הוא טוב ,אבל הרגיש לי שחסר בו משהו, אולי במשחק שלא תמיד היה אותנטי.
04/11/2017 18:19:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
266 ביקורת לסרט פרל הארבור
אחרי שמסיימים עם כל הניתוחים, מדובר על סרט טוב אבל לא מצויין. גם אין ספק שהחוויה עבור מי שצפה בזמנו בקולנוע ,היתה עוצמתית הרבה יותר. לפעמים הסרטים "הקטנים" מדברים אלייך יותר מאשר הסרטים עתירי התקציב והאפקטים. לא בטוח שהזמן עשה טוב לסרט,בניגוד לסרטים ישנים אחרים ששמרו על רלוונטיות ורמת ההנאה מהם לא דעכה עם השנים ,גם אחרי כמה עשורים. סיפור של משולש רומנטי. רייף ודני הם שני חברי ילדות שגדלו יחד והפכו להיות טייסים בחיל האויר האמריקני בזמן מלחמת העולם השנייה. בבסיס בו הם משרתים ,רייף מכיר את אוולין האחות היפה. הם מתאהבים, אך הקשר נקטע בעקבות התנדבותו של רייף לשרת ביחידת טייסים אמריקנית שממוקמת בבריטניה. באחת הפעולות בהן משתתף, מטוסו של רייף מופל ולאחר מכן מגיעה הידיעה על מותו לדני ואוולין. למרות האבל על מות חברו, דני מחזר אחרי אוולין והם נהפכים לזוג. החזרה המפתיעה של רייף טורפת את הקלפים עבור כולם. בשלב הזה ,כל השלושה מוצבים בבסיס האמריקני בפרל הרבור, ערב המתקפה של היפנים על המקום. שלושתם צולחים בשלום את האמבוש היפני אך עתה ארה"ב מצטרפת למלחמה,כך שמשימתם המסוכנת של רייף ודני רק מתחילה עכשיו. הסוף עצוב ומכה בבטן. סרט ארוך מידי ומה שהכי אזכור ממנו, זה את מוסיקת הנושא של הנס זימר ואת שירה של פיית'' היל שהוא לטעמי אחד משירי האהבה היפים של ה-20 שנים האחרונות.
04/11/2017 11:56:31 | נצפה בטלוויזיה
8/10
265 ביקורת לסרט לא לנשום
קצר ולעניין וגם עמד בציפיות.סיפור על שלושה חברה צעירים שנוהגים לפרוץ לבתים ולגנוב מהם.ההרכב שלהם הוא שני בחורים ובחורה שהיא גם אם צעירה שחייה תחת קשיים כלכליים. הפרויקט הגדול שלהם אמור להיות ביתו של עיוור שהוא בעל עבר קרבי בצבא האמריקני ושאיבד את ביתו בתאונת דרכים שנים קודם,עניין בעל משמעות להמשך.בכספת ביתו צריכים להיות מאות אלפי דולרים.מה שהם חושבים שיהיה פשוט וקל, נהפך לסיוט עבורם. מציידים הם הופכים לניצודים ע"י הדייר האכזרי והמסוכן, שגם דואג שמשימת ההימלטות מהבית תהיה כמעט בלתי אפשרית עבורם.לקראת הסוף ישנו טוויטסט מזעזע בעלילה. פשוט סרט טוב וכל המוסיף גורע.
28/10/2017 10:51:58 | נצפה בטלוויזיה
6/10
264 ביקורת לסרט רואה החשבון
כאשר תוך כדי הסרט אתה מחכה שהוא כבר יסתיים, זה אומר שהוא פשוט לא טוב. עלילה מסובכת מידי ופרקים שלמים של שיעמום לאורך שעתיים. כריס סובל מסוג מסויים של אוטיזם שמקשה עליו לבטא רגשות ולקיים אינטראציה רגילה עם אנשים. יש לו שני דברים בולטים שאיתם גדל מילדות: הוא חזק בכל מה שנוגע למספרים ויש לו יכולות לחימה משובחות אותן רכש עוד כשהיה ילד. בזכות כישוריו, כריס הוא רואה חשבון. העניין הוא שהוא מעניק את שירותיו בין היתר גם לאירגוני פשע ומסייע להם בהלבנת כספים ופועל בדרכים לא חוקיות ואלימות. משרד האוצר האמריקאי נמצא בעקבותיו ע"י חוקרת צעירה שמגוייסת לצורך המשימה ע"י אחד הבבכירים שם שמסתבר שדרכיו גם הצטלבו בעבר עם כריס. עליית המדרגה מתרחשת כאשר כריס נשכר ע"י חברה מסחרית כדי למצוא אי סדרים בפנקס החשבונות ולמצוא את הכספים החסרים. זה מעמיד בפני סכנה את אותה פקידה בחברה שחשפה את זה. המשימה של כריס עכשיו היא להגן עליה. לקראת הסוף התמונה מתחילה להתבהר ומבינים מי הם חלק מהדמויות שמופיעות במהלך העלילה והקשר שלהם לכריס. המסר הכי חשוב בסרט מיועד להורי האוטיסטים ובכלל לחברה לגביהם. לסיכום: אכזבה!
21/10/2017 15:40:48 | נצפה בטלוויזיה
8/10
263 ביקורת לסרט החדר
מותחן מצויין עם אלמנטים מבית היוצר של היצ''קוק. אם וביתה חולת הסוכרת , עוברות לגור בבית גדול ובו מספר קומות. אחד החדרים בבית, הוא חדר מילוט למקרה חירום שבלתי אפשרי לחדור אליו. כבר במהלך הלילה הראשון פורצים לבית 3 גנבים כאשר הם חושבים שאף אחד לא שם. להפתעתם הם מגלים שהם טעו. האם וביתה נמלטות לחדר המצוקה.העניין הוא, שאותם גנבים הגיעו כדי לפרוץ לכספת שנמצאת בחדר המצוקה ובו אמורים להיות כמה מיליוני דולרים. מתחיל קרב מוחות בין הגנבים לאם וביתה הנמצאות כעת בסכנת חיים ואינן יכולות להזעיק עזרה בגלל שאין תקשורת החוצה. עכשיו צריך להתחיל למצוא פתרונות בזמן שהגנבים מנסים לפרוץ לתוך החדר, תוך כדי כך שהם גם מתחילים לריב אחד עם השני על רקע החלק מהשלל שיקבל כל אחד. הסרט מפתיע לטובה ,בעיקר בגלל שהוא יוצר עניין ודינמיקה מעניינת על רקע של יריעה עלילתית מצומצמת.
14/10/2017 09:03:09 | נצפה בטלוויזיה
6/10
262 ביקורת לסרט כיבוי אורות
סרט אימה בינוני וקצר שאפשר לראות ואפשר גם שלא. הסצינה הכי מפחידה מתרחשת דווקא בתחילת הסרט. דמות אפלה ומסתורית שמופיעה רק כאשר האורות כבויים, היא גם החברה היחידה של אישה לא שפויה עם עבר פסיכיאטרי. בנה הקטן שרואה אותה מדברת עם אותה הדמות, חווה טראומה ,בדיוק כמו אחותו הבוגרת שחוותה את אותם הדברים כשהיתה בגילו. האחות יוצאת לחקור את הקשר בין אימה לבין אותה דמות מסתורית, כדי להבין את התופעות המוזרות שהיא ואחיה נתקלים בהן. הסוף מעניין אבל זה לא מספיק.
06/10/2017 18:34:13 | נצפה בטלוויזיה
7/10
261 ביקורת לסרט ברידג'ט ג'ונס בייבי
החלק האחרון טוב ,אבל רוב הסרט הוא בינוני ופחות מוצלח מ"יומנה של בריג''יט ג''ונס". למרות זאת , תמיד נחמד לצפות בקומדיה רומנטית בריטית ,יותר טובה או פחות טובה. בריג''יט חוגגת יום הולדת 43 כאשר היא רווקה ללא ילדים וללא בן זוג וכל עולמה סובב סביב עבודתה כמפיקת חדשות. לכבוד יום ההולדת ,חברה לוקחת אותה לפסטיבל מוסיקה שם היא מכירה גבר אמריקאי שרמנטי והם עושים מה שעושים. לאחר זמן קצר היא גם פוגשת שוב את האקס שלה בטקס ההטבלה של בנו, והסנטימנטים מהעבר עושים את שלהם. לאחר שהיא מגלה שנכנסה להריון, נשאלת השאלה מי משני הגברים הם האבא. את זה ניתן לגלות רק אחרי שהתינוק יוולד. בינתיים היא מספרת לשניהם כי כל אחד מהם יכול להיות האב. זמן קצר לאחר מכן, האקס שלה מגלה לה שהוא עומד להתגרש. הדינמיקה שנוצרת בין השלושה היא מפתיעה ושני הגברים במקום להתכחש לילד , מחזרים אחרי בריג''יט ורוצים להתחתן איתה. בסוף מגלים מי מבין שניהם הוא האב ואפילו יש חתונה. חובבי הז''אנר יאהבו גם אם לא מדובר בסרט הכי טוב בתחום.
05/10/2017 10:20:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
260 ביקורת לסרט תפוחים מן המדבר
מעניין ומביא לדיון מספר סוגיות שבמרכזן הקונפליקט בין העולם החרדי לחילוני. רבקה היא נערה חרדית בת 19 שהיא בת יחידה לאב דומיננטי וקשה ולאם כנועה שמפחדת מבעלה. רבקה עובדת במישרה צנועה וגם נחשפת לחוג לריקודי עם ,שם היא מכירה את דובי הקיבוצניק. היא מצטרפת מידי פעם לשיעורי הריקוד במקום .רבקה שמאסה באורח החיים המחמיר בה היא חיה , שומרת את הסוד הזה לעצמה אך הוא לא נשאר זמן רב אחרי שדודתה רואה אותה רוקדת. אבל הקש ששובר את גב הגמל מבחינת של רבקה הוא, כשאר אביה רוצה לשדכה לאלמן המבוגר ממנה בכעשרים שנה ולו שלושה ילדים. היא בורחת לקיבוצו של דובי ושם היא מתוודעת לאורח החיים החיוני ועוברת תהליך של חזרה בשאלה. בינתיים אימה של ריבקה שמאוד קשורה, מתייסרת מהיעדרה ומעוניינת שתשוב. בסופו של דבר מתקיים מפגש בין ריבקה לבין הוריה בקיבוץ ותוצאת המפגש מעבירה מסר, שאחדות המשפחה והערך של "ואהבת לרעך כמוך" הם ערכים חשובים ולא עומדים בסתירה להלכה, גם אם אחד מבני המשפחה לא בדיוק מקפיד על תרי"ג מצוות. משחק טוב, עלילה מעניינת ולא צריך יותר מזה.
22/09/2017 17:40:53 | נצפה בטלוויזיה
8/10
259 ביקורת לסרט ניסים מגן עדן
מרגש וסוחט דמעות. סיפור שנראה מופרך אבל מסתבר שהוא אמיתי. משפחה מאמינה של שני הורים ושלוש בנות, שהולכת בקביעות לכנסייה מגלה יום אחד שאחת משלוש הבנות בשם אנה, אינה בריאה. לאחר בדיקות שנערכות מתברר שהיא חולה במחלת מעיים חשוכת מרפא. האם טסה עם ביתה לביקור אצל הרופא שנחשב למומחה מספר אחת בתחום. מסתבר שגם הוא אינו יכול להושיע. אימה של אנה מאבדת את אמונתה הדתית כאשר אינה מצליחה להבין מדוע ביתה חלתה במחלה קשה. תאונה שקורית כאשר אנה משחקת עם אחיותיה , גורמת לנס רפואי. בסוף יש מסר , שמתחבר לאירועים שקרו במהלך העלילה. המסר הוא שבחיינו קורים ניסים ולא תמיד אנחנו מבחינים בהם אבל אנחנו צריכים להבין שהם קורים. לא כולם יסכימו עם זה, אבל זהו נושא לדיון אחר. שווה צפייה!
22/09/2017 09:46:35 | נצפה בטלוויזיה
7/10
258 ביקורת לסרט אספן העצמות
מותחן שבלוני על רוצח סדרתי חקיין. לינקולן ריים הוא מומחה לאיסוף ראיות מזירות פשע שנפצע בתאונת עבודה לפני 4 שנים וכיום הוא נכה שמרותק למיטתו. לאחר שגופה מתגלה הוא מגייס את כל ניסיונו ומומחיותו לטובת המשטרה לצורך חקירת המקרה. אליו מצטרפת שוטרת צעירה ואמיצה בשם אמיליה שלמעשה מתפקדת כחניכה שלו ומבצעת בשטח את הנחיותיו של לינקולן תוך כדי זה שהיא מסכנת את חייה. עם הצטברות מעשי הזוועה עולים עוד ועוד רמזים מזירות הפשע. רמזים לגבי הרוצח ניתנים כבר בתחילת הסרט אך רק בסופו נחשפת זהותו. אוהבי הז''אנר יאהבו אך לא ימצאו בסרט משהו מיוחד.
21/09/2017 09:30:20 | נצפה בטלוויזיה
8/10
257 ביקורת לסרט חיבוקים שבורים
עוד פנינה מבית היוצר של אלמודובר שגם הפעם אינו מאכזב. עומד בכבוד ליד סרטיו האחרים של הגאון הקולנועי. עלילה שמלאה במוטיבים פילם נוארים ומעניינת לכל אורכה, למרות שלטעמי בחצי השעה האחרונה היה אפשר לקצר קצת.הארי קיין הוא שם עט של סופר עיוור ששמו האמיתי הוא מתיאו. מתיאו היה גם תסריטאי בעבר והוא מספר את סיפורו לבנה של הסוכנת שלו שמלווה אותו שנים רבות ושאותו הוא אוהב כמו בנו. הסיבה שבגללה מתיאו מספר את שקרה שנים קודם לכן היא בעקבות ביקור של איש זר אצלו שמציע לו לכתוב ספר על סמך סיפור אישי שלו. כאשר מתבררת זהותו של אותו איש זר, תיבת הפנדורה נפתחת ולעיני הצופה מתגלה הסיפור האמיתי. אהבה,קנאה ונקמה הם המוטיבים העיקריים במשולש רומנטי של בחורה צעירה ויפה בשם לנה החולמת להיות שחקנית, בן זוגה המבוגר והעשיר ומתיאו עצמו. כאשר לנה משתתפת בסרט אותו מביים מתיאו במימון מלא של בן זוגה, הדברים מתחילים לצאת משליטה ומקבלים תפנית מסוכנת. סרט מעולה!
16/09/2017 09:58:15 | נצפה בטלוויזיה
8/10
256 ביקורת לסרט המנגליסטים
מי שמחפש סרט שבלוני לפי השטנצים הקבועים והרגילים אז זה ממש לא המקרה. למרות זאת לטעמי חובבי הקולנוע הישראלי יאהבו. לי זה הזכיר את "לילסדה"מכמה בחינות. במרכז העניינים משפחה של שני הורים ושני ילדיהם שחוגגים את יום העצמאות של 1988 בנפנוף מנגלים מסורתי. העלילה עצמה מתרחשת בימים שלפני אותה התכנסות וחושפת את מעלליהם ,כשהמשותף לכל הארבע דמויות זה טראומה שהם עוברים. הסצינות החשובות חוזרות על עצמן פעם נוספת במהלך הסרט ומוצגות עם הקשר חדש ששופך אחר על נסיבות הסיטואציה. חיים האב נוסע לניו יורק לחפש חבר ילדות מעירק שהיה עימו במחתרת הציונית בתקופה שלפני הקמת המדינה. שם הוא אמור לפגוש את בנו , אך הבן לא זמין והוא משאיר לו הודעה שאינו יכול לפגוש אותו. בלי לדעת מילה באנגלית ,חיים שוכר חדר במלון ולאחר מכן נשדד. הבן , שעוסק כבמאי של סרטים פונוגרפיים, מסתבך בפרשיית רצח בניו יורק. אישתו של חיים, נעימה פוגשת שוב מאהב מן העבר בעירק. הבת, שהיא חיילת שקטה ומופנמת, מקבלת בשורה שתטלטל אותה. לסיכומו של דבר,לא סרט גדול אך מיוחד, טוב ומעניין.
15/09/2017 17:39:11 | נצפה בטלוויזיה
8/10
255 ביקורת לסרט שבע נשמות
יותר טוב ממה שציפיתי והסוף מרגש כשהעין לא נשארת יבשה. בן הוא איש מיוסר שהחליט להתאבד . הוא שוכר חדר במוטל פשוט ושם מתכנן לבצע את המעשה. לפני כן עומדת בפניו משימה והיא לעזור ולהציל חיים של שבעה אנשים שאותם הוא בוחר, אך לפני כן מוודא שהם אנשים טובים שראויים לכך. ברור מההתחלה שבן רוצה לבצע איזשהו תיקון ,אך את התשובה מדוע הוא מחליט לעשות זאת ומדוע דווקא שבעה, מקבלים בסוף. העלילה מתמקדת באחת מהשבעה שהיא בחורה צעירה ונאה חולת לב הממתינה להשתלת לב. הקשר ביניהם מתהדק עם הזמן וכשמגיע הרגע שהוא נהפך לרומנטי, זה מציב בעיה בפני בן. וויל סמית לא מפתיע ומוכיח שוב שהוא שחקן גדול.
09/09/2017 09:09:54 | נצפה בטלוויזיה
7/10
254 ביקורת לסרט כל הזמן שבעולם
סוג של קומדיה רומנטית עם טוויסט שהרעיון שלו הוא להעביר מסר פילוסופי. בהגיעו לגיל 21 אביו של טים מספר לו סוד משפחתי לפיו הגברים במשפחה יכולים לחזור אחורה בזמן. המגבלה היחידה היא ,שאפשר לחזור רק לאירועים בהם הם היו נוכחים. טים מנצל את הכוחות המיוחדים האלה כדי לחזור ולתקן טעויות שהוא עשה ביחסיו עם בחורות.באחת הבחורות האלה הוא מתאהב וגם מתחתן ומקים משפחה איתה. בסופו של דבר הלקח הוא שלמרות שלכולנו יש את הפנטזיה הזו לחזור אחורה בזמן, האושר האמיתי הוא לחיות כל יום כאילו הוא היום האחרון בחיינו, כלומר להנות מהדרך ומהדברים הקטנים בחיים שגורמים לנו להנות ולהרגיש טוב. לגבי הסרט עצמו, הוא לא שיגרתי ודורש לא מעט סבלנות ויכולת להתחבר אליו. מתאים לשקט ולרוגע של ימי שבת בבוקר.
02/09/2017 10:17:38 | נצפה בטלוויזיה
8/10
253 ביקורת לסרט כלבי מלחמה
למרות אלמנטים קומיים פה ושם לא הייתי מקטלג את הסרט כקומדיה אלא יותר כדרמת מתח. דיויד הוא בחור צעיר שנשוי לאישה יפה ומתפרנס כמסאג''יסט של גברים עשירים. במקרה הוא פוגש בלוויה כלשהי חבר ילדות בשם אפרים מבית הספר היהודי בו למדו יחד. אותו אפרים הוא בחור שמבחינתו המטרה היא כסף והיא מקדשת את כל האמצעים. הוא עוסק במסחר בנשק כאשר הלקוח שלו הוא צבא ארה"ב. דיויד נכנס איתו כשותף ואינו מספר לאישתו על עיסוקו החדש. תוך כדי זה שהם משתתפים במכרזים קטנים ומתמסטלים מידי פעם, דיויד ואפרים מתחילים להרוויח סכומים מכובדים של כסף. הדברים מקבלים תפנית כאשר הם זוכים במכרז גדול בו הם מערבים סוחר נשק נוסף. דיוויד נאלץ לספר לאישתו על עיסוקו האמיתי והוא נוסע לאלבניה לקדם את ביצוע העיסקה תוך כדי זה שהוא מסכן את חייו. אבל כאן לא מסתיימות הבעיות שלו. הופתעתי לטובה מהסרט, מעניין לכל אורכו ומומלץ לצפייה.
26/08/2017 10:28:03 | נצפה בטלוויזיה
7/10
252 ביקורת לסרט סאלי: נס על ההדסון
סוף הסרט בו מתכנסים כל הניצולים האמיתיים ,הכי ריגש אותי. בסך הכל התחושה היא שניסו למתוח יותר מידי אירוע נקודתי למימדים של סרט באורך מלא. לטעמי זה הצליח רק חלקית. סאלי הוא טייס ותיק שמיד אחרי ההמראה משדה תעופה בניו יורק חווה פגיעת ציפורים במנועי המטוס. מאותה נקודה עליו לקבל החלטה מהירה והרת גורל כיצד לנהוג. בסופו של דבר הוא מנחית את המטוס על נהר ההדסון ובכך מציל חיי כל הנוסעים. אבל, רשות התעופה האמריקנית לא מתרשמת מזה יותר מדי ופותחת בחקירה נגדו ונגד טייס המשנה שהיה איתו בטיסה. הם טוענים שהאופציה של הנחתת המטוס באחד משדות התעופה בניו יורק היתה החלטה נכונה יותר. המוניטין של סאלי עומד על כף המאזניים למרות שהוא נתפס כגיבור בקרב התושבים בעיר וכלי התקשורת. טום הנקס גדול כתמיד.
19/08/2017 09:32:56 | נצפה בטלוויזיה
7/10
251 ביקורת לסרט הערת שוליים
סרט טוב אבל בוודאי לא כמו שעשו ממנו. חלקו הראשון משעמם אבל לאחר מכן ישנה תפנית מעניינת. אב ובנו ששניהם עוסקים בחקר התלמוד. בעוד הבן זוכה להכרה ולהצלחה , אביו המוזר והנוגה נדחק הצידה ומקנא בבנו, בסגנון של התלמיד שעלה על רבו. לאחר שנים רבות בהן האב לא זכה לזכות בפרס ישראל למרות שהיה מועמד, מגיעה סוף סוף הבשורה המיוחלת. אבל זה לא סוף פסוק ומסתבר שישנו טוויסט שיחייב את הבן לקבל החלטות אמיצות. הרבה דיאלוגים, רובם מעניינים אך לא כולם.משחק מצויין של בראבא ואשכנזי.
12/08/2017 09:46:43 | נצפה בטלוויזיה
8/10
250 ביקורת לסרט חתונה מנייר
נוגע ללב ומציג את הצדדים היפים והמכוערים שקיימים בלב האדם. הסיפור מתרחש בעיירה קטנה בדרום הארץ.חגית היא בחורה צעירה שעברה התעללות בהיותה ילדה ,לוקה בשיכלה ודיבורה איטי ולא שוטף. חגית גרה עם אימה הגרושה וחלומה הגדול הוא להתחתן. היא עובדת במפעל לייצור גלילי נייר טואלט ומתאהבת בבנו של בעל המפעל. הידיעה על סגירתו הקרובה של המפעל משנה את כל שיגרת החיים של חגית ואימה המגוננת שמנסה בכל כוחה לגרום לכך שהיא תהיה עצמאית. מסוג הסרטים שמכים בבטן, שווה לראות!
29/07/2017 19:26:16 | נצפה בטלוויזיה
6/10
249 ביקורת לסרט מפלצת הכסף
פול גז בניוטראל,אחד הסרטים המיותרים והמשעממים שראיתי לאחרונה. המסר הוא שהשקעותינו בשווקים הפיננסיים נמצאות תחת סכנות שונות כמו המלצות גרועות של יועצים, החלטות גרועות של מנהלים וגם הונאות, אך הוא מועבר באמצעות סרט בינוני מינוס. גם נוכחות של שחקנים מהשורה הראשונה אינה מצילה אותו.
29/07/2017 09:07:45 | נצפה בטלוויזיה
7/10
248 ביקורת לסרט הכוכבים של שלומי
הביטוי אוברייטד יושב מצויין על הסרט הזה. ציפיתי יותר והתאכזבתי. לא מדובר על סרט רע אבל הוא לא מצליח להתעלות ויש בו משהו פושר. שלומי הוא תלמיד בי"ס תיכון שקט ומופנם וגם חלש עם ציונים גרועים. הוא חי עם אימו שגרושה מאביו ומטפל במסירות בסבו הלא צלול במחשבתו. הוא מתמחה בבישול ומפנק את סביבתו הקרובה במטעמים מעשי ידיו. יום אחד מגלים בבית סיפרו שהוא גאון במתמטיקה ולמנהל יש תכניות לגבי שלומי בעקבות גילוי זה. אבל גולת הכותרת היא נערה שגרה ליד שלומי שבה הוא מתאהב.
22/07/2017 17:45:46 | נצפה בטלוויזיה
7/10
247 ביקורת לסרט המסתנן
חלקו הראשון של הסרט מייגע ומשעמם אבל החצי השני טוב וקיצבי. יכלו לקצר משעתיים לשעה וחצי. בוב הוא סוכן משטרתי שנכנס לתוך עולם ברוני הסמים מדרום אמריקה שמבריחים סמים לתוך ארה"ב וגורפים רווחים של מיליארדי דולרים.במטרה להלחם בתופעה הוא מגוייס לתפקיד שבו הוא מתחזה למלבין כספים שלהם, מאמץ שם חדש ואפילו מצמידים לו בת זוג פיקטיבית אליה הוא "מאורס". תוך כדי ההתחככות שלו עם העבריינים הוא נחשף לסיטואציות מסוכנות. בנוסף, התפקיד החדש גם פוגם במערכת היחסים שלו עם אישתו האמיתית. בסופו של דבר מדובר על סרט בינוני פלוס.
22/07/2017 10:51:22 | נצפה בטלוויזיה
8/10
246 ביקורת לסרט חמש שעות מפריז
סיפור קטן ולא מלוקק, שמפגיש דמויות פשוטות ואומללות וזה סוד קיסמו של הסרט. קל להתחבר לעלילה ולדמויות כי זה יכול להיות כל אחד מאיתנו. יגאל הוא נהג מונית גרוש , חובב שאנסונים צרפתיים וחלומו הוא לטוס לפריז. הבעיה היא שהוא מפחד מטיסות ולשם כך מסתייע בפסיכולוג כד להתמודד עם הפוביה הזו. יום אחד הוא פוגש בבית הספר את לינה,המורה למוסיקה של בנו ומשם מתחיל להרקם קשר רומנטי ביניהם. הבעיה היא שלינה נשואה לרופא שנמצא בקנדה שאמור לחזור אוטוטו. כשבעלה חוזר לארץ, הם ממתינים לאישור הגירה שיאפשר לו לחזור לקנדה ולהתחיל בחיים חדשים שם. לינה אינה אוהבת את בעלה והיתה מעדיפה להיות עם יגאל. בסופו של דבר מגיעה התשובה מהשגרירות הקנדית ולינה צריכה לקבל החלטה עם מי מבין שני הגברים היא ממשיכה את חייה. משחק טוב ואמין של שני השחקנים הראשיים. ציון 7.5.
17/07/2017 22:48:18 | נצפה בטלוויזיה
8/10
245 ביקורת לסרט איה
הסרט הכי קצר שצפיתי בו אבל הוא טוב ומעניין. צירוף מקרים מפגיש בשדה התעופה אזרח אירופאי שבא לשפוט בתחרות מוזיקה בישראל עם בחורה ישראלית. היא מזדהה בפניו כנהגת שלו לירושלים ומאותה נקודה רוב העלילה מתרחשת בנסיעתם המשותפת. אנו לא יודעים כלום על שני הדמויות, אבל המפגש בין החוצפה והמוחצנות הישראלית לבין האיפוק האירופאי, גורמים לדינמיקה מעניינת שמעלה שאלות לגבי הכוונות והמניעים של כל אחד מהם. בסוף אנחנו מקבלים תשובות חלקיות.
15/07/2017 22:23:45 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Wonder1פלאציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.4
Coco2קוקוציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 4.3
Darkest Hour3שעה אפלהציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 3.5
Ferdinand4פרדיננדציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.5
The Cakemaker5האופה מברליןציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.8
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט