ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 288
7/10
288 ביקורת לסרט יפה לנצח
סוג של עיבוד מודרני לסרט "לה דולצ''ה ויטה" מ 1960. מזכיר אותו מכל מיני בחינות. העיר רומא, עיסוקו של הגיבור הראשי וסגנון חייו, החוסר בעלילה רציפה ועוד.למעשה הסרט בנוי מדיאלוגים ואין כאן ממש סיפור. הרעיון הוא לתת לצופה לחשוב במהלך הסרט.ג''פ הוא עיתונאי בן 65 שחי ואוהב את רומא כי היא מזכירה לו את עצמו. הוא אוהב נשים ומסיבות ובכלל את החיים הטובים. ג''פ מבין שנעורים ובכלל להיות צעיר ,זה משהו שהוא פג תוקף. כשיורדים לשורש העניין , המסר הפילוסופי הוא כזה: בעוד רומא היא יפה ניצחית, ג''פ מגלה שאצלו ובכלל אצל כל אדם זה לא ככה. פעם היינו צעירים ויפים אבל הזמן עובר ואנחנו מזדקנים. אנחנו נשארים רק עם הזכרונות והנוסטלגיה. כשג''פ נשאל מדוע לא כתב ספר נוסף מלבד האחד שכתב לפני שנים רבות, הוא עונה שזה בגלל שחיפש את היופי הניצחי ולא מצא אותו.בן אדם נולד, חי ומת בסופו של דבר ולכל אורך הזמן אנו נשארים עם הרבה סימני שאלה שאין לנו תשובות עליהן ודרך אגב גם לדת אין. לדעתי רק אנשים מבוגרים, שנמצאים באמצע החיים וצפונה יוכלו להתחבר.
17/03/2018 11:52:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
287 ביקורת לסרט טריינספוטינג 2
לוקח זמן לחבר את הפאזל אבל בסוף זה משתלם. מפגש של 4 אנשים אחרי 20 שנה והדבר היחיד כמעט שהשתנה זה הזמן שחלף.כיום הם בשנות ה-40 לחייהם ולא התקדמו לשום מקום. אחד הוא אסיר מסוכן שנמלט מהכלא, השני הוא נרקומן שמנסה להיגמל, השלישי מנסה להתפרנס מהונאות ועסקים מפוקפקים והרביעי חוזר מאמסטרדם אחרי שכילה את כל כספו. הדם הרע שיש ביניהם בעקבות גניבת כספם על ידי אחד מהם לפני 20 שנה הוא זה שמניע את העלילה.התוספת כאן היא חברתו של אחד מהארבעה שיש לה תפקיד שחשיבותו יתברר בסוף.ראיתי את הסרט הראשון וזה היה מזמן, למיטב זכרוני היה טוב יותר.
09/03/2018 18:34:29 | נצפה בטלוויזיה
6/10
286 ביקורת לסרט כנפיים שבורות
החצי הראשון משעמם והחצי השני טוב. לכתו בטרם עת של אב משפחה חיפאית מותירה חלל גדול אצל אישתו וארבעת ילדיה. האם, במסגרת עבודתה כאחות מיילדת מתמודדת עם עול גידול הילדים ופרנסתם לבד. העלילה מתמקדת במתיחות שבין האם לביתה הבכורה, שהיא תלמידת בית ספר תיכון וחלומה הגדול הוא להיות זמרת. לא מספיקה הטראומה שחוותה המשפחתה , מגיע אירוע מצער נוסף שמכה בהם. סך הכל סרט סביר. משחק חובבני של חלק מהשחקנים. עבור חיפאים בעבר או בהווה יהיה ממשק נוסף עם הסרט.
03/03/2018 22:21:40 | נצפה בטלוויזיה
7/10
285 ביקורת לסרט תרגיל לשוטרים מתחילים
פה ושם מצחיק אבל זה לא מספיק. התרגלנו לצמדים שהציבו סטנדטים גבוהים וכאן זה לא הגיע לרף הזה. לא הצוות הכי מתאים. מבין השניים התחברתי יותר לאופנוען השלומיאל. השני ,שאגב דומה מאוד לשחקן הכדורגל איל משומר , פחות מצחיק.
03/03/2018 09:54:10 | נצפה בטלוויזיה
8/10
284 ביקורת לסרט קונג: אי הגולגולת
באתי בלי ציפיות ויצאתי פעור פה. במהלך עשרות השנים האחרונות נעשו כמה סרטים על קינג קונג וחשבתי לעצמי מה עוד אפשר לחדש. הסרט הזה החזיר אותי למשך כמעט שעתיים לילדות ולסרטים שאהבתי. בשלהי מלחמת וייטנאם יוצאת משלחת לאי מסתורי כדי לחקור אותו. לצורך אבטחתם מתלווים אליהם כוחות צבא ארה"ב שזה עתה סיימו את תפקידם במלחמה. כבר עם הגעתם לאי הם נתקלים בקונג אדיר המימדים. אבל מסתבר שיש שם עוד הרבה יצורים מוזרים ומסוכנים וגם שבט אבוד שאליו הצטרף חייל אמריקאי שהלך לאיבוד במלחמת העולם השנייה. האפקטים מדהימים וברור שלראות בקולנוע זה מעצים אבל גם בטלויזיה זה בסדר. המסר הוא , שהבן אדם יכול להתנהג כחיה וחיה יכולה להתנהג באנושיות. או במילים אחרות, הבן אדם הוא החיה הכי מסוכנת.
23/02/2018 18:26:28 | נצפה בטלוויזיה
6/10
283 ביקורת לסרט זינוק בעלייה
בשורה התחתונה מדובר על סרט בינוני. תאונת דרכים שעוברת משפחה ממעמד סוציואקונומי גבוה, טורפת את הקלפים לגבי כל אחד מהם ומשנה את מסלול חייהם. התאונה מתרחשת ביום בו אמור הבן, שהוא מנתח פלסטי להתחתן עם בחירת ליבו שהיא בחורה פשוטה מהמעמד הנמוך. התאונה קוטעת את תכניותיהם ויוצרת קרע ביניהם. האם כתוצאה מהתאונה נכנסת לתרדמת. האב הנירגן וששונא כל מי ששונה ממנו ושהיה הנהג, מאבד את רישיונו ונאלץ לעבור שוב טסט. הבת הרווקה, שהיא מורה לערבית מאמינה שאם תרוץ מיני מרתון, אימה תתעורר.כחלק מזה היא מכירה בחור שמאמן אותה. משחק טוב של חלק מהשחקנים אבל זה מסוג הסרטים שחסר בהם משהו ואתה לא יודע בדיוק על מה לשים את האצבע.
17/02/2018 18:23:50 | נצפה בטלוויזיה
7/10
282 ביקורת לסרט ספליט
סרט לא שיגרתי שגורם לך לחשוב הרבה תוך כדי הצפייה בו. שלוש נערות נחטפות ע"י אדם פסיכופט ששוכנות בו 23 זהויות שונות. תוך כדי כליאתן הן מנסות לברוח. אחת הנערות שמזהה שהחוטף סובל מפיצול אישיות מנסה לתקשר עם אחת הזהויות שלו על מנת להיחלץ. תוך כדי, משולבים גם סינקים מתקופת ילדותה ,מה שמרמז על איזהו קשר לסיפורו של החוטף. לרמזים נוספים לגבי הסיפור האמיתי אנו נחשפים באמצעות פגישותיו של החוטף עם הפסיכיאטרית המטפלת שלו. גם בסוף אנחנו נשארים עם שאלות לא פתורות. משחק מעולה של ג''יימס מקאבוי אבל גם יתר השחקנים נותנים ביצוע מצויין.
17/02/2018 10:05:03 | נצפה בטלוויזיה
6/10
281 ביקורת לסרט משמר המפרץ
פה ושם קטעים מצחיקים והרבה פצצות עם בגד ים שזו חגיגה לעיניים. מעבר לזה אין כלום.
16/02/2018 18:43:08 | נצפה בטלוויזיה
7/10
280 ביקורת לסרט למלא את החלל
סרט איטי ומעניין סביב נושא השידוכים בעולם החרדי. הלחץ הסביבתי והסטיגמות בחברה סגורה עושים את שלהם ולפעמים גורמים לכך שבני זוג מתחתנים מסיבות שונות אבל לא בגלל אהבה. זה גם הגורל של שירה, נערה בת 18 שקטה ומופנמת. לאחר שאחותה הגדולה נפטרה בטרם עת בזמן שילדה את בנה הבכור, אימה של שירה לוחצת עליה להתחתן עם בעלה האלמן של האחות, המבוגר ממנה בכמה שנים טובות. שירה רוצה לחוות אהבה אמיתית ולחוות את התחושה שבן זוגה המיועד הוא זה שנכון עבורה ולא בהכרח עבור משפחתה. המשחק טוב, הסיפור מעניין אבל עדיין היה חסר לי אלמנט נוסף שיכניס עוד טיפה פלפל ויטלטל עוד יותר.
10/02/2018 21:51:52 | נצפה בטלוויזיה
5/10
279 ביקורת לסרט אנשים שהם לא אני
הייתי מסכם כך:WTF. חלול כמו הדמויות המרכזיות. יכול להיות שיוצרי הסרט רצו לשחזר סוג של "דיזנגוף 99" אבל זה רחוק מזה. סיפור על בחורה צעירה ולא סגורה על עצמה בשם ג''וי ,שחברה נפרד ממנה. זמן קצר לאחר מכן היא מכירה בחור שגם הוא כמוה פוחד ממערכת יחסים מחייבת.ג''וי מגלה מהר מאוד שכמו שפוגעים אפשר גם להפגע. הסוף קצת ביזארי. אחד הסרטים הישראלים הגרועים שראיתי.
03/02/2018 22:51:03 | נצפה בטלוויזיה
7/10
278 ביקורת לסרט היורד למעלה
סרט יוצא דופן ומפתיע עם מימד פילוסופי חזק שגורם לך לחשוב. ההתחלה ניראית סתמית ולא ברורה אך ככל שהעלילה מתקדמת נחשפים למורכבות של שתי הדמויות המרכזיות ולסיבות שבגללן נכנסו למשבר בחייהם. הסיפור מתרחש בחיפה. משה,איש מוזר ומבולבל שגר בעיר התחתית יוצא במעלה הכרמל לחפש עגיל שאבד לאישתו. אורי, בחור צעיר שהוא איש חובב ספרות ושירה שמבריז מהמילואים אליהם קיבל צו התייצבות, עושה דרכו מטה לכוון הנמל, כדי לצאת את הארץ עם ספינת צי הסוחר על מנת להתחיל בחיים חדשים בחוץ לארץ. אחד עולה במדרגות מהעיר התחתית לכוון הכרמל והשני יורד. באמצע הדרך הם נפגשים ומסתבר שמשה היה המורה של אורי בבית הספר. לקראת הסוף ישנו טוויסט מעניין מבחינת שתי הדמויות. הפרשנות שלי למסר המרכזי היא כזו: לא על כל דבר אנחנו שולטים בחיים, אבל יש בחירות שאנחנו יכולים לעשות. שם הסרט אולי מסגיר את מוסר ההשכל, שגם ממצבים קשים ביכולתנו לעלות חזרה למעלה, הרבה תלוי בנו. חוץ מזה,חיפאים בהווה או בעבר יאהבו לראות שוב את נופי העיר המוכרים והיפים.
03/02/2018 11:07:26 | נצפה בטלוויזיה
6/10
277 ביקורת לסרט החומה הגדולה
מרשים ויזואלית אבל באופן כללי לא התלהבתי יותר מידי. שני שכירי חרב ששרדו מתקפה בדרכם לסין לחפש אבק שריפה,נתפסים ונישבים על ידי קבוצת לוחמים סינים על החומה הגדולה. אותם לוחמים מאויימים ומותקפים על ידי יצורים ירוקים ומפלצתיים, כאשר רק החומה מפרידה בינם לבין המוות. כשאחד משני הלוחמים רותם את יכולותיו לטובת משימות ההגנה והרג המלכה של המפלצות, המפקדת של הלוחמים הסינים מעריכה ומוקירה את זה . לסיכום: ציון 6.5 ואם הייתי צעיר ב 30 שנה הציון היה גבוה יותר.
02/02/2018 18:19:23 | נצפה בטלוויזיה
8/10
276 ביקורת לסרט חי את הלילה
בסגנון סרטי המאפיה לדורותיהם. הסרט טוב אך לא מחדש יותר מידי ,למרות זאת זה מספיק. התקופה היא שנות השפל הגדול בארה"ב במאה הקודמת. ג''ו הוא חייל שנלחם במלחמת העולם ה-1 שחוזר הביתה אחרי שחווה את זוועות המלחמה ונשבע שלא לציית יותר לחוקים שנכפים עליו מצד בעלי סמכות. הוא נגרר לעולם הפשע ונשלח ל 3 שנים בכלא לאחר ששוטרים נהרגים במרדף אחריו בעקבות שוד שביצע והסתבך. אחרי השחרור הוא מתאהב בחברתו של מאפיונר אירי שלא סולח לו על זה. יריבו של המאפיונר האירי הוא ראש משפחת פשע שמציע לג''ו את חסותו. ג''ו נשלח לפלורידה לנהל את עסקיו של האיטלקי שכוללים מסחר באלכוהול באופן לא חוקי. שם,יחד עם חברו הנאמן הוא צריך להתמודד עם כאלו שמנסים לשים לו רגליים.היוזמה הגדולה של ג''ו היא להקים קזינו ולהשתלט על ענף ההימורים. הקשיים בהם נתקל לא מתקבלים בהבנה מצד ראש משפחת הפשע האיטלקי. אומנם ג''ו מוצא אהבה במקום אך יש גם מחירים שצריך לשלם כשנכנסים לעולם הפשע. רוח התקופה מועברת בצורה נהדרת כמו גם המשחק שהוא מצויין.העלילה דינמית ומעניינת.לסיכום:כדאי לראות.
26/01/2018 18:22:15 | נצפה בטלוויזיה
7/10
275 ביקורת לסרט באהבה, רוזי
מי שחובב קומדיות רומנטיות אנגליות יאהב גם את זה. אין כאן משהו מיוחד והסוף צפוי , אבל תמיד נחמד לצפות באהבה מהסרטים וגם בזה שדברים תמיד מסתדרים בסוף. רוזי ואלכס הכירו והתאהבו בגיל צעיר. הקשר ביניהם מחזיק מעט מאוד זמן. אלכס נוסע ללמוד בבוסטון ומכיר בחורה שאיתה הוא מתחתן. רוזי נכנסת להריון לא מתוכנן ומגדלת לבד את ביתה. שניהם נבגדים על ידי בני ובנות זוגם ולכל אורך הדרך הם שומרים על קשר,כאשר האהבה האמיתית שלהם היא זה כלפי זו ולהיפך. צריך לציין גם המוסיקה היפה שמשולבת לאורך הסרט.
19/01/2018 17:53:35 | נצפה בטלוויזיה
7/10
274 ביקורת לסרט להילחם על זה
סיפור על נחישות וכח רצון כפי שסרטי האיגרוף יודעים להציג הכי טוב.וויני פזיינזה הוא מתאגרף שנמצא בדעיכה אחרי שהובס והושפל על ידי היריב העיקרי שלו. אחרי שהוא מחליף מאמן וחוזר להתחרות בקטוגריית משקל גבוהה יותר, הוא מנצח כנגד כל הסיכויים את אלוף אותו המשקל. דווקא כשהוא על גג העולם,וויני עובר תאונת דרכים קשה. הרופאים ובעצם כל סביבתו הקרובה, אומרים לו שאין סיכוי שיחזור להתאגרף. מחברים לו מתקן לקיבוע ראשו וצווארו והוא מתחיל תהליך החלמה ארוך,והוא רוצה להוכיח לכולם אבל בעיקר לעצמו, שזה כן אפשרי. וויני מתחיל להתאמן לקראת חזרה לזירה ולקרב הבא שלו. סרט טוב אבל למרות הסיפור המעניין ונותן ההשראה, משהו בו לא סחף אותי.
13/01/2018 17:50:37 | נצפה בטלוויזיה
7/10
273 ביקורת לסרט הנוסעים
גם מי שלא חובב סרטי מדע בידיוני יוכל לאהוב. סיפור אהבה עם תובנה נכונה על החיים בכסות של מסע עתידני בחלל. קבוצה של נוסעים שהוכנסו לתרדמת ,נוסעים לעבר כוכב לכת חדש בו יתחילו בחיים חדשים. המסע אמור לארוך 120 שנה, אך בעקבות כשל מערכתי, אחד מהם שהוא מכונאי בשם ג''ים מתעורר כעבור 30 שנה. עכשיו כשהוא לבד בחללית, ברור לו שהוא לא ישרוד עוד 90 שנה ולא ישלים את המסע.לאחר שנה כשהוא בודד ,הפיתרון שהוא מוצא זה להעיר את אחת הנוסעות בשם אורורה, סופרת ניו יורקית יפהפיה. לאחר לבטים ובידיעה שלה צפוי גורל זהה לשלו ,הוא מבצע את המעשה כדי לא להיות לבד. בהתחלה הכל זורם ביניהם והם מתאהבים למרות שבחיים האמיתיים לא היה הרבה סיכוי שהם יהיו זוג.ברגע שאורורה מגלה שג''ים העיר אותה,הכל מתהפך.אורורה לא סולחת ונוצר נתק ביניהם, אך משהחללית עומדת להתפוצץ, הם מאחדים שוב כוחות וקושרים את גורלם יחד. המסר הוא, שבחיים אנחנו חושבים יותר מידי על החיים שאנחנו חולמים לחיות אותם ומפספסים את האושר שאנחנו יכולים להפיק בהווה וממה שיש לנו בידיים. בגדול, הסרט הוא הפתעה נעימה.
12/01/2018 18:52:49 | נצפה בטלוויזיה
7/10
272 ביקורת לסרט הכחשה
דרמה משפטית מעניינת סביב נושא הכחשת השואה. דברה היא סופרת והסטוריונית של השואה ,אמריקנית ממוצא יהודי, שנתבעת תביעת דיבה על ידי מכחיש שואה גזען, לאחר שיצאה נגדו בהרצאותיה. התובע הוא בריטי והמשפט מתנהל בלונדון. החוק האנגלי בניגוד לאמריקני, מטיל על הנתבע את החובה להוכיח את צידקתו. דברה שוכרת צוות הגנה מקומי וכבר מההתחלה מתגלעים חילוקי דיעות לבין הצוות בנוגע לאסטרטגית ההגנה. דברה מעוניינת להעיד ושגם ניצולי יעשו כן, אך הצוות המשפטנים הבריטים הקרים סבורים שזה יהיה לרועץ. המשפט מתמקד במחנה ההשמדה אושוויץ ,כאשר מכחיש השואה טוען שמחנה זה לא שימש להריגת יהודים.כחלק מעבודת ההגנה,דברה והפרקליט הראשי שלה יוצאים לשם כדי לסתור את טענותיו.המשפט הרגיש הזה, מתנהל בפני שופט יחיד והוא לבד יהיה זה שיכריע. אין בסרט הזה כדי לשפוך אור נוסף על נושא השואה או להציג זווית שלא הכרנו ויכול להיות שלא התיימר להיות כזה. בסך הכל סרט טוב.
06/01/2018 18:18:46 | נצפה בטלוויזיה
7/10
271 ביקורת לסרט מה כבר יכול לקרות?!
לא מקורי ודי דבילי אבל מהנה. אילן וליאור הם שני לוזרים חברי ילדות בשנות ה-30 לחייהם ודי תקועים בחיים. הם עובדים בעבודות פשוטות ומזדמנות וחולמים על היום בו ייהפכו למיליונרים. ערב אחד,אחד מהם מגלה שזכה ב"פקק המיליון",הגרלה של חברת משקאות שמזכה בפרס של מיליון שקל. עכשיו המטרה שלהם היא לשרוד את הלילה כדי להגיע משרדי החברה ולפדות את הפרס. אך גם משימה פשוטה זו מסתבכת עבור שני החברים השלומיאלים.בלילה אחד תוך כדי שהם מאבדים את הפקק או שהוא נגנב מהם והם מוצאים אותו וחוזר חלילה, הם נרדפים על ידי פקד מושחת שחומד את הפקק. בנוסף,הם נתקלים בשלל טיפוסים משונים וביזאריים וב"מלכת הכיתה" מימי בית ספר היסודי שהיו דלוקים עליה ושבינתיים נהפכה לרופאה. הסוף מפתיע ועם מוסר השכל. הסרט די מצחיק ונעים לצפייה, גם אם לא מדובר בפאר היצירה.
05/01/2018 18:04:03 | נצפה בטלוויזיה
8/10
270 ביקורת לסרט יצורים ליליים
מותחן אפל ומצויין בסיגנון של אלמודובר.סוזן היא אישה נשואה בפעם השניה לגבר שאינה אוהבת ושבוגד בה.יום אחד היא מקבלת מבעלה לשעבר ששמו אדוארד, ספר שמוקדש לה והוא מבקש שהיא תהיה הראשונה שתקרא אותו לפני שהוא מתפרסם.מרגע שהיא מתחילה בקריאה, העלילה לא מפסיקה להטריד את מנוחתה. מסופר על גבר שנוסע עם ריכבו במהלך לילה אחד עם אישתו וביתו בכביש חשוך ונידח. לאחר שניסו לעקוף רכב שחסם את דרכם הם מתחילים להבין שנתקלו בחבורה אלימה והתוצאות של זה הרסניות. תוך כדי קריאה ,סוזן מבינה שהספר נשלח אליה מסיבה מסויימת ושהעלילה מחברת בין אותו סיפור דימיוני לבין מערכת היחסים ביניהם שהשאירה את אדוארד פגוע. זה מחזיר אותה לעבר ולהחלטות שהיא קיבלה. הסרט נע בין שלושת הצירים: ההווה של סוזן, העבר שלה, ועלילת הספר שהיא קוראת. ניתן לפרש את סוף הסרט ביותר מדרך אחת.משחק מצויין וסיפור נהדר, זו הסיבה שאנחנו אוהבים סרטים.
30/12/2017 11:22:24 | נצפה בטלוויזיה
8/10
269 ביקורת לסרט מיס סלואן
דורש לפרקים הרבה ריכוז וסבלנות אבל זה משתלם. מדלן סלואן היא אישה היפראקטיבית וממולחת שכלוביסטית מייצגת אינטרסים של גופים גדולים מול אנשי קונגרס ומטרתה לסייע להעביר חוקים שיטיבו איתם. למעשה, היא לא רואה אף אחד ממטר וקווים אדומים הם רק המלצה עבורה. המטרה היחידה שלה היא ניצחון והיא מקדשת את כל האמצעים. הסיפור מתחיל עם שימוע שהיא עוברת בסנאט בגלל עבירות על החוק שעברה לכאורה. מכאן מתחילה העלילה להתגלגל. במרכז העניינים מאבק איתנים בין הלובי והגופים שתומכים בהקלות על מתן רישיון לנשיאת נשק בארה"ב לבין אלו שמתנגדים לו. לאחר שהיא עוברת צד ומתחילה לייצג את אלו המתנגדים ,היא מבינה שאלו שהיא נטשה אותם, הופכים להיות יריבים מרים שלה שיעשו הכל כדי להפילה.האם האירועים מנהלים את מדלן סלואן או שהיא מכתיבה את מהלך העניינים? סוף מפתיע במיוחד. הסרט ארוך טיפה יותר מידי והיה אפשר לקצרו. ג''סיקה צ''סטיין במשחק מבריק.
16/12/2017 10:17:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
268 ביקורת לסרט סארו - הדרך הביתה
סרט טוב אבל לא כזה גדול כמו שעשו ממנו. הסיפור עצמו מרגש אבל הסוף צפוי. סארו הוא ילד הודי אמיץ ואינטליגנטי בן חמש הגדל עם אימו הענייה ואחיו הגדול. הוא נוסע עם אחיו למצוא עבודה במקום מרוחק אך כשהם מגיעים למקום ,סארו מאבד את אחיו וגם את דרכו. הוא אינו זוכר במדוייק את שם המקום בו הוא גר ולכן מתקשה למצוא עזרה שתחזירו לחיק משפחתו. כשהוא לבד, הוא חווה סכנות ויש חשש לשלומו, אך בסופו של דבר הוא שורד ומגיע לבית יתומים. שם מאמצים אותו מטעמים פילנתרופיים זוג אוסטרליים אמידים, שמעניקים לסארו את כל מה שהוא צריך. כאשר הוא הוא כבר בוגר ומתחיל ללמוד בקולג'' ומתאהב בבחורה, הגעגועים לביתו ומשפחתו אינם מרפים ממנו. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת הוא מנסה למצוא את המקום בו גדל וכך למצוא את אימו ואחיו. בסופו של דבר, על כל אחד מאיתנו העבר משפיע בצורה כזו או אחרת ואיננו שוכחים מאין באנו.אחרי שצופים בסוף וגם מזילים דמעה, יש תחושה של סרט סכמתי ושאינו יוצא דופן.
25/11/2017 10:33:21 | נצפה בטלוויזיה
7/10
267 ביקורת לסרט מדורת השבט
סיפור מעניין שמתרחש בקרב הקהילה של הציונות הדתית. רחל היא אלמנה מזה כשנה ונמצאת בסיטואציה בה היא מאבדת את השליטה על חייה. ביתה הגדולה מורדת בה והבת הקטנה והמופנמת אינה משתפת אותה בריגשותיה. רחל חשה כאישה סוג ב'' כל עוד אין לה בן. בעזרת חברה , היא מכירה שני גברים. יוסי ,נהג הסעות מבוגר ורווק, שהוא איש פשוט ועממי. משה, חזן מפורסם ואמיד אך גם איש קר ומתנשא. בזמן שרחל ממתינה לתשובת ועדת קבלה ליישוב חדש שמקימים בשיטחי יהודה ושומרון, ביתה הצעירה עוברת התעללות מינית כאשר מבלה עם חברי תנועת הנוער במדורת ל"ג בעומר. האירוע גורם לה להתכנס בתוך עצמה, מה שמחיק אותה עוד יותר מאימה רחל. בסופו של דבר, רחל מבינה שהאושר שלה תלוי בה ולא באף גורם אחר,והוא גם נמצא ממש מתחת לאפה. הסרט הוא טוב ,אבל הרגיש לי שחסר בו משהו, אולי במשחק שלא תמיד היה אותנטי.
04/11/2017 18:19:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
266 ביקורת לסרט פרל הארבור
אחרי שמסיימים עם כל הניתוחים, מדובר על סרט טוב אבל לא מצויין. גם אין ספק שהחוויה עבור מי שצפה בזמנו בקולנוע ,היתה עוצמתית הרבה יותר. לפעמים הסרטים "הקטנים" מדברים אלייך יותר מאשר הסרטים עתירי התקציב והאפקטים. לא בטוח שהזמן עשה טוב לסרט,בניגוד לסרטים ישנים אחרים ששמרו על רלוונטיות ורמת ההנאה מהם לא דעכה עם השנים ,גם אחרי כמה עשורים. סיפור של משולש רומנטי. רייף ודני הם שני חברי ילדות שגדלו יחד והפכו להיות טייסים בחיל האויר האמריקני בזמן מלחמת העולם השנייה. בבסיס בו הם משרתים ,רייף מכיר את אוולין האחות היפה. הם מתאהבים, אך הקשר נקטע בעקבות התנדבותו של רייף לשרת ביחידת טייסים אמריקנית שממוקמת בבריטניה. באחת הפעולות בהן משתתף, מטוסו של רייף מופל ולאחר מכן מגיעה הידיעה על מותו לדני ואוולין. למרות האבל על מות חברו, דני מחזר אחרי אוולין והם נהפכים לזוג. החזרה המפתיעה של רייף טורפת את הקלפים עבור כולם. בשלב הזה ,כל השלושה מוצבים בבסיס האמריקני בפרל הרבור, ערב המתקפה של היפנים על המקום. שלושתם צולחים בשלום את האמבוש היפני אך עתה ארה"ב מצטרפת למלחמה,כך שמשימתם המסוכנת של רייף ודני רק מתחילה עכשיו. הסוף עצוב ומכה בבטן. סרט ארוך מידי ומה שהכי אזכור ממנו, זה את מוסיקת הנושא של הנס זימר ואת שירה של פיית'' היל שהוא לטעמי אחד משירי האהבה היפים של ה-20 שנים האחרונות.
04/11/2017 11:56:31 | נצפה בטלוויזיה
8/10
265 ביקורת לסרט לא לנשום
קצר ולעניין וגם עמד בציפיות.סיפור על שלושה חברה צעירים שנוהגים לפרוץ לבתים ולגנוב מהם.ההרכב שלהם הוא שני בחורים ובחורה שהיא גם אם צעירה שחייה תחת קשיים כלכליים. הפרויקט הגדול שלהם אמור להיות ביתו של עיוור שהוא בעל עבר קרבי בצבא האמריקני ושאיבד את ביתו בתאונת דרכים שנים קודם,עניין בעל משמעות להמשך.בכספת ביתו צריכים להיות מאות אלפי דולרים.מה שהם חושבים שיהיה פשוט וקל, נהפך לסיוט עבורם. מציידים הם הופכים לניצודים ע"י הדייר האכזרי והמסוכן, שגם דואג שמשימת ההימלטות מהבית תהיה כמעט בלתי אפשרית עבורם.לקראת הסוף ישנו טוויטסט מזעזע בעלילה. פשוט סרט טוב וכל המוסיף גורע.
28/10/2017 10:51:58 | נצפה בטלוויזיה
6/10
264 ביקורת לסרט רואה החשבון
כאשר תוך כדי הסרט אתה מחכה שהוא כבר יסתיים, זה אומר שהוא פשוט לא טוב. עלילה מסובכת מידי ופרקים שלמים של שיעמום לאורך שעתיים. כריס סובל מסוג מסויים של אוטיזם שמקשה עליו לבטא רגשות ולקיים אינטראציה רגילה עם אנשים. יש לו שני דברים בולטים שאיתם גדל מילדות: הוא חזק בכל מה שנוגע למספרים ויש לו יכולות לחימה משובחות אותן רכש עוד כשהיה ילד. בזכות כישוריו, כריס הוא רואה חשבון. העניין הוא שהוא מעניק את שירותיו בין היתר גם לאירגוני פשע ומסייע להם בהלבנת כספים ופועל בדרכים לא חוקיות ואלימות. משרד האוצר האמריקאי נמצא בעקבותיו ע"י חוקרת צעירה שמגוייסת לצורך המשימה ע"י אחד הבבכירים שם שמסתבר שדרכיו גם הצטלבו בעבר עם כריס. עליית המדרגה מתרחשת כאשר כריס נשכר ע"י חברה מסחרית כדי למצוא אי סדרים בפנקס החשבונות ולמצוא את הכספים החסרים. זה מעמיד בפני סכנה את אותה פקידה בחברה שחשפה את זה. המשימה של כריס עכשיו היא להגן עליה. לקראת הסוף התמונה מתחילה להתבהר ומבינים מי הם חלק מהדמויות שמופיעות במהלך העלילה והקשר שלהם לכריס. המסר הכי חשוב בסרט מיועד להורי האוטיסטים ובכלל לחברה לגביהם. לסיכום: אכזבה!
21/10/2017 15:40:48 | נצפה בטלוויזיה
8/10
263 ביקורת לסרט החדר
מותחן מצויין עם אלמנטים מבית היוצר של היצ''קוק. אם וביתה חולת הסוכרת , עוברות לגור בבית גדול ובו מספר קומות. אחד החדרים בבית, הוא חדר מילוט למקרה חירום שבלתי אפשרי לחדור אליו. כבר במהלך הלילה הראשון פורצים לבית 3 גנבים כאשר הם חושבים שאף אחד לא שם. להפתעתם הם מגלים שהם טעו. האם וביתה נמלטות לחדר המצוקה.העניין הוא, שאותם גנבים הגיעו כדי לפרוץ לכספת שנמצאת בחדר המצוקה ובו אמורים להיות כמה מיליוני דולרים. מתחיל קרב מוחות בין הגנבים לאם וביתה הנמצאות כעת בסכנת חיים ואינן יכולות להזעיק עזרה בגלל שאין תקשורת החוצה. עכשיו צריך להתחיל למצוא פתרונות בזמן שהגנבים מנסים לפרוץ לתוך החדר, תוך כדי כך שהם גם מתחילים לריב אחד עם השני על רקע החלק מהשלל שיקבל כל אחד. הסרט מפתיע לטובה ,בעיקר בגלל שהוא יוצר עניין ודינמיקה מעניינת על רקע של יריעה עלילתית מצומצמת.
14/10/2017 09:03:09 | נצפה בטלוויזיה
6/10
262 ביקורת לסרט כיבוי אורות
סרט אימה בינוני וקצר שאפשר לראות ואפשר גם שלא. הסצינה הכי מפחידה מתרחשת דווקא בתחילת הסרט. דמות אפלה ומסתורית שמופיעה רק כאשר האורות כבויים, היא גם החברה היחידה של אישה לא שפויה עם עבר פסיכיאטרי. בנה הקטן שרואה אותה מדברת עם אותה הדמות, חווה טראומה ,בדיוק כמו אחותו הבוגרת שחוותה את אותם הדברים כשהיתה בגילו. האחות יוצאת לחקור את הקשר בין אימה לבין אותה דמות מסתורית, כדי להבין את התופעות המוזרות שהיא ואחיה נתקלים בהן. הסוף מעניין אבל זה לא מספיק.
06/10/2017 18:34:13 | נצפה בטלוויזיה
7/10
261 ביקורת לסרט ברידג'ט ג'ונס בייבי
החלק האחרון טוב ,אבל רוב הסרט הוא בינוני ופחות מוצלח מ"יומנה של בריג''יט ג''ונס". למרות זאת , תמיד נחמד לצפות בקומדיה רומנטית בריטית ,יותר טובה או פחות טובה. בריג''יט חוגגת יום הולדת 43 כאשר היא רווקה ללא ילדים וללא בן זוג וכל עולמה סובב סביב עבודתה כמפיקת חדשות. לכבוד יום ההולדת ,חברה לוקחת אותה לפסטיבל מוסיקה שם היא מכירה גבר אמריקאי שרמנטי והם עושים מה שעושים. לאחר זמן קצר היא גם פוגשת שוב את האקס שלה בטקס ההטבלה של בנו, והסנטימנטים מהעבר עושים את שלהם. לאחר שהיא מגלה שנכנסה להריון, נשאלת השאלה מי משני הגברים הם האבא. את זה ניתן לגלות רק אחרי שהתינוק יוולד. בינתיים היא מספרת לשניהם כי כל אחד מהם יכול להיות האב. זמן קצר לאחר מכן, האקס שלה מגלה לה שהוא עומד להתגרש. הדינמיקה שנוצרת בין השלושה היא מפתיעה ושני הגברים במקום להתכחש לילד , מחזרים אחרי בריג''יט ורוצים להתחתן איתה. בסוף מגלים מי מבין שניהם הוא האב ואפילו יש חתונה. חובבי הז''אנר יאהבו גם אם לא מדובר בסרט הכי טוב בתחום.
05/10/2017 10:20:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
260 ביקורת לסרט תפוחים מן המדבר
מעניין ומביא לדיון מספר סוגיות שבמרכזן הקונפליקט בין העולם החרדי לחילוני. רבקה היא נערה חרדית בת 19 שהיא בת יחידה לאב דומיננטי וקשה ולאם כנועה שמפחדת מבעלה. רבקה עובדת במישרה צנועה וגם נחשפת לחוג לריקודי עם ,שם היא מכירה את דובי הקיבוצניק. היא מצטרפת מידי פעם לשיעורי הריקוד במקום .רבקה שמאסה באורח החיים המחמיר בה היא חיה , שומרת את הסוד הזה לעצמה אך הוא לא נשאר זמן רב אחרי שדודתה רואה אותה רוקדת. אבל הקש ששובר את גב הגמל מבחינת של רבקה הוא, כשאר אביה רוצה לשדכה לאלמן המבוגר ממנה בכעשרים שנה ולו שלושה ילדים. היא בורחת לקיבוצו של דובי ושם היא מתוודעת לאורח החיים החיוני ועוברת תהליך של חזרה בשאלה. בינתיים אימה של ריבקה שמאוד קשורה, מתייסרת מהיעדרה ומעוניינת שתשוב. בסופו של דבר מתקיים מפגש בין ריבקה לבין הוריה בקיבוץ ותוצאת המפגש מעבירה מסר, שאחדות המשפחה והערך של "ואהבת לרעך כמוך" הם ערכים חשובים ולא עומדים בסתירה להלכה, גם אם אחד מבני המשפחה לא בדיוק מקפיד על תרי"ג מצוות. משחק טוב, עלילה מעניינת ולא צריך יותר מזה.
22/09/2017 17:40:53 | נצפה בטלוויזיה
8/10
259 ביקורת לסרט ניסים מגן עדן
מרגש וסוחט דמעות. סיפור שנראה מופרך אבל מסתבר שהוא אמיתי. משפחה מאמינה של שני הורים ושלוש בנות, שהולכת בקביעות לכנסייה מגלה יום אחד שאחת משלוש הבנות בשם אנה, אינה בריאה. לאחר בדיקות שנערכות מתברר שהיא חולה במחלת מעיים חשוכת מרפא. האם טסה עם ביתה לביקור אצל הרופא שנחשב למומחה מספר אחת בתחום. מסתבר שגם הוא אינו יכול להושיע. אימה של אנה מאבדת את אמונתה הדתית כאשר אינה מצליחה להבין מדוע ביתה חלתה במחלה קשה. תאונה שקורית כאשר אנה משחקת עם אחיותיה , גורמת לנס רפואי. בסוף יש מסר , שמתחבר לאירועים שקרו במהלך העלילה. המסר הוא שבחיינו קורים ניסים ולא תמיד אנחנו מבחינים בהם אבל אנחנו צריכים להבין שהם קורים. לא כולם יסכימו עם זה, אבל זהו נושא לדיון אחר. שווה צפייה!
22/09/2017 09:46:35 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Doubtful1מוטלים בספקציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.7
Death Wish2משאלת מוותציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 1.8
The Testament3העדותציון גולשים10 / 8.4
Three Billboards Outside Ebbing Missouri4שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזוריציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 4.6
Mollys Game5המשחק הגדולציון גולשים10 / 8.2
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט