ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 325
7/10
325 ביקורת לסרט הגבעה
לוקח זמן לחבר את הנקודות אבל שומר על עניין כל הזמן. חנוך הוא בחור ישראלי ובעל פנצ''רייה לאופניים, מבלה חלק גדול מזמנו במשחק שחמט עם חבר ויש לו בת זוג ממנה נפרד. הוא מגיע לצרפת ושם אנו נחשפים לחוקר משטרתי מבוגר שתפקידו לאתר נעדרים ושמו ראובן. הוא לקראת פרישה וכבר עייף ומותש מעבודתו. חנוך עוקב אחריו ומחפש הזדמנות ליצור איתו קשר. בסוף ,הקשר נוצר בעקבות כך שאישה מוצאת את חנוך חסר הכרה באחד החופים בצרפת. הוא מאושפז בבית החולים וראובן נקרא לשם כדי לזהות אותו. לקראת הסוף התמונה מתחילה להתבהר ומבינים מדוע חנוך רצה לפגוש את ראובן. בסך הכל סרט לא רע ומסקרן. השילוב בין צרפתית לעברית הוא נחמד, הנופים יפים וכל השחקנים נותנים הופעה מרשימה. בדרך כלל אני מתלונן על זה שסרט הוא ארוך מידי, במקרה הזה היה אפשר להאריך טיפה כי התחושה היא שהוא לא מוצה.
21/07/2018 21:50:15 | נצפה בטלוויזיה
7/10
324 ביקורת לסרט הקולות
מרענן ולא שגרתי. למרות זאת לא כל אחד יתחבר. ג''רי הוא בחור בעל הסטוריה של הפרעות נפשיות שמטופל באופן קבוע ע"י פסיכיאטרית. בביתו הוא מגדל כלב וחתול שאיתם הוא מדבר והם עונים לו,הכל פרי דימיונו. הכלב מייצג את הקול הפנימי הטוב והשפוי והחתול את הקול הרע וההרסני.הוא מתקבל לעבוד כפועל במפעל ושם ג''רי מכיר את פיונה ולאחר דייט שאליו היא הבריזה לו, הוא פוגש בה שוב במהלך אותו הערב והורג אותה. הוא מחליט להעלים את הגופה תוך כדי ביתורה, כאשר את החלקים שומר בביתו ואת ראשה הערוף שם במקרר. עתה גם פיונה מתחילה לדבר איתו וכל הקולות הללו עכשיו מובילים אותו לבצע מעשים נוראים. המסר הוא שלכל אחד מאיתנו יש את היצר הטוב והיצר הרע והשאלה היא מה גובר על מה. לסיכום:רעיון נחמד שעובד לא רע.
21/07/2018 17:05:21 | נצפה בטלוויזיה
6/10
323 ביקורת לסרט אונה
נושא מטלטל לבדו לא בהכרח מספיק בשביל סרט טוב. היה אפשר להפיק הרבה יותר מסיפור כזה. כיום אחרי שהפכה מנערה לאישה, אונה יוצאת להתעמת עם גבר איתו קיימה יחסים אסורים בהיותה בת 13. אותו גבר הוא מנהל במפעל ,נשוי ואחרי ששיקם את חייו לאחר ששילם מחיר על אותה מערכת יחסית.הדינמיקה ביניהם היא למעשה תרפיה עבור שניהם.תוך כדי פלאשבקים לעבר נפרס הסיפור במלואו.גם הניסיון להכניס עלילה משנית שבה עומד במרכז אחד מעובדי המפעל, לא מסייעת. התוצאה הסופית מאכזבת.
21/07/2018 09:15:22 | נצפה בטלוויזיה
8/10
322 ביקורת לסרט אמא
חלק ראשון מותח וחלק שני ביזארי במיוחד. הראש עובד כל הזמן תוך מחשבה מה אמיתי ומה פיקציה ,האם הדמויות הראשיות בכלל שפויות או מדמיינות ובמיוחד זה נוגע לאישה. זוג שגר במקום פסטורלי ונידח , היא אישה צעירה והוא גבר המבוגר ממנה בהרבה, משורר שכבר זמן רב אינו מצליח לכתוב. יום אחד מתדפק על דלתם איש זר שמציג עצמו כרופא ומבקש להתאכסן אצלם. הגבר מסכים ותוך זמן קצר מגיעה גם אישתו של הזר לגור אצלם.אותו זוג מסתורי מתגלים כשתלטנים והאישה מתחילה להרגיש מאויימת, תוך כדי זה שדברים מוזרים קורים בבית. העניין מערער את מערכת היחסים שלה עם בעלה כאשר האחרון עומד על כך שימשיכו לארח את הזוג הזר בביתם. אירוע קשה וקטלני מסיים את החלק הזה ולאחר מכן מתחיל חלק נוסף שהוא מאוד הזוי. כאן הבעל כבר אחרי שהצליח לכתוב וחיבר יצירה שזיכתה אותו בפרס,התעניינות התקשורת וים של מעריצים. כל אלו מגיעים לביתם של הזוג ומשתלטים עליו והופכים אותו לעיי חורבות בזמן שהאישה בהיריון.בסוף יש טוויסט שמספק לנו תשובה חלקית למה שראינו.אין ספק שיש כאן משל ונמשל בסרט ואפשר לנתח אותו ביותר מזווית אחת. רעיון מעניין וביצוע מעולה של השחקנים. אני נהניתי.
20/07/2018 09:29:49 | נצפה בטלוויזיה
8/10
321 ביקורת לסרט עמק
מתחיל כעוד סרט על נערים מתבגרים ומתפתח לכוונים לא צפויים. הסבלנות משתלמת בסוף. העלילה היא סביב שלושה תיכוניסטים שלומדים באותה כיתה בבית ספר במגדל העמק. ג''וש הוא הדמות המרכזית, נער אלים שגדל במשפחה קשת יום. הבעיה איתה הוא צריך להתמודד זו האלימות כלפיו מצד אחיו הגדול והעבריין. הדמות השניה היא דוד, נער עדין ושקט חובב ספרות, שאחרי שג''וש מתנכל לו הם נהיים חברים. השלישית היא לינוי,בת זוגו של ג''וש שחולמת להיות שחקנית. האסקלציה לקראת הסוף מעמידה במבחן את חברותם של כל השלושה.רעיון מעניין לסרט וגם הביצוע טוב.
13/07/2018 18:56:22 | נצפה בטלוויזיה
8/10
320 ביקורת לסרט מכורים לזהב
דינמי ומעניין עם סוף מפתיע. קני וולס הוא נצר למשפחת יזמים שעסקו במציאת אוצרות טבע וגם טיפוס מוחצן ומאוד אמוציונאלי. לאחר שאביו נפטר, החברה אותה הוא ניהל ושבה הועסק קני מפסיקה את פעילותה בגלל אי רווחיות.חלומו הגדול עכשיו הוא למצוא זהב ולהתעשר. לשם כך הוא משתף פעולה עם גיאולוג מפוקפק בשם מייק ושניהם יוצאים לאינדונזיה כדי להגשים את חלומם. לאחר חבלי לידה קשים, הם מוצאים את מה שחיפשו. עתה כשהצלחתם עושה לה כנפיים בארצות הברית, החברה שהקימו מתחילה להיסחר בוול סטריט ומגייסת מיליארדים. ההצלחה של קני קצת מסחררת אותו וגם בת זוגו הנאמנה מרגישה את זה. הבעיות מתחילות כאשר קני מסרב להצעה של אנשי עסקים בעלי כח והשפעה בניו יורק להשתלט על החברה. הם מפעילים את קשריהם באינדונזיה ופוגעים בפעילות של קני ומייק שם. כעת עליהם למצוא פתרונות. לקראת הסוף יש טוויסט שמציג את כל מה שראינו באור שונה.מתיו מקונוהי במשחק אדיר. לסיכום: סרט יותר טוב ממה שחשבתי שיהיה.
13/07/2018 09:57:05 | נצפה בטלוויזיה
8/10
319 ביקורת לסרט פצצה אטומית
אקשן טוב עם אלמנטים מהמותחן האפל של פעם. לוריין היא סוכנת יפהפייה של ה MI6 הבריטי, שנשלחת ברלין המחולקת של 1989 רגע לפני נפילת החומה. היא מגיעה לשם לאחר שסוכן אחר שלהם נרצח בברלין תוך כדי זה שניסה להשיג רשימה סודית בה שמות של סוכני ריגול והכי חשוב מה שהרשימה חושפת, זה שמו של סוכן כפול שעובד גם עם המערב וגם עם הסובייטים. במזרח ברלין היא מתחברת לסוכן מפוקפק של שירות הביון הבריטי ונכנסת למשחק מסוכן בו מעורבים סוכנים של שני הצדדים הניצים במאבק הבין גושי בזמן המלחה הקרה. לוריין, שהיא אישה קרת רוח ומומחית באומנות לחימה, יודעת איך להתמודד וגובה קורבנות רבים מאלו שבאים לחסל אותה.תוך כדי הסרט מספר טוויטסים מעניינים. כמובן שיש הרבה הגזמות כמו בכל סרט מהז''אנר הזה. שרליז ת''רון המהממת היא עוד סיבה לראות את הסרט.
07/07/2018 10:19:31 | נצפה בטלוויזיה
6/10
318 ביקורת לסרט דנקרק
מאכזב ומשעמם. לי הרגיש כמו צפייה בסרט תיעודי. אין כמעט עלילה, אין סיפור, אין הקשר,אין משהו שמכה בבטן כפי שאתה מצפה לחוות בכזה סרט. רצף של התרחשויות סביב חיילים בריטים נצורים בדנקרק בזמן מלחמת העולם השנייה ,כאשר הם מאויימים על ידי הכוחות הגרמנים וחיים על זמן שאול. הסרט מתאר את המאמצים לחלצם. אם יש נקודה אחת ראויה לציון לטובה ,זה ההיחלצות של איש מבוגר ושני בניו לצורך המשימה כאשר הוא שט עם היכטה שלו לעבר חופי דנקרק. הצילום מרהיב אבל התמונה הכוללת די דהויה. אם משווים לסרטי מלחמת העולם השנייה הגדולים כמו "להציל את טוראי ראיין" או "זעם" ואחרים, בכלל לא מתקרב.
06/07/2018 09:15:53 | נצפה בטלוויזיה
7/10
317 ביקורת לסרט מוצא אל הים
מזכיר מכמה בחינות את הסרט הישראלי "היורד למעלה". אין כאן בדיוק עלילה ברורה, אלא התמקדות בנפשו וסיפורו האישי של הגיבור הראשי שמתגלה באמצעות מפגש שלו עם מספר דמויות. יואל הוא חייל במילואים בקיץ 2014 עת מבצע "צוק איתן". לאחר שהתחייל הוא מחליט לערוק ולא לחזור לבסיסו. למעשה הוא מצוי במשבר עמוק בחייו וחושב איך להגיב לו. באזרחות הוא מורה להסטוריה שסולק מבית הספר שבו מלמד, בחיי הזוגיות הוא פרוד מאישתו והמצב הכלכלי שלו בקנטים.הסוף ללא פואנטה. סרט שונה ומיוחד,אני התחברתי.
30/06/2018 16:14:17 | נצפה בטלוויזיה
8/10
316 ביקורת לסרט ציפורי חול
קומדיה שחורה מוצלחת. לאחר שגופת איש מבוגר ועליה דקירות נמשית מנחל הירקון, חוקר משטרתי שחוזר מהשעיה לוקח על עצמו את תיק החקירה. מכאן העלילה מתפצלת לשניים.האחת, סיפורו של הנרצח. איש נוכל ורודף בצע שמתחזה לניצול שואה ומנצל כספית ניצולי ובעיקר ניצולות שואה. השניה, סיפור החוקר המשטרתי, שהוא בעצמו בן לניצולת שואה גרוש ואב לילדה. בסוף הוא יעמוד בפני דילמה לא פשוטה. סוג של סרט שהקולנוע הישראלי לא מתמחה בו בדרך כלל, אבל הוא נעשה בצורה טובה וגם השחקנים מעולים.
30/06/2018 09:44:02 | נצפה בטלוויזיה
7/10
315 ביקורת לסרט הילד
נחמד וקצת מפחיד. גרטה היא בחורה אמריקאית צעירה שמגיעה לטירה נידחת באנגליה לשמש כאומנת לילד של שני הורים מבוגרים. היא רק לא יודעת ,שהילד בו אמורה לטפל הוא בכלל בובה שאליו מתייחסים ההורים כאל ילד אמיתי. לאחר שההורים עוזבים את הבית והיא נשארת לבד עם הבובה, גרטה מגלה שלא מדובר בחפץ רגיל ושמאחוריו מסתתר סיפור אפל.האדם היחיד שאיתו היא יכולה לתקשר הוא העוזר של בעלי הבית, שמסייע קצת לפזר את הערפל.דברים מוזרים ומסוכנים מתחילים לקרות עד הטוויסט המפתיע בסוף.
29/06/2018 23:18:18 | נצפה בטלוויזיה
8/10
314 ביקורת לסרט דרך לא שמורה
טוב ומעניין גם אם די צפוי. במרכז העלילה ,עולמם של שני גברים שמתהפך עליהם בעקבות מקרה טראגי אחד. בנו של אית''ן נהרג בתאונת פגע וברח בשעה שעשו עצירה בתחנת הדלק. הפוגע הוא דוויט,שלאחר המקרה לא עוצר ומסייע ,אלא נמלט מהזירה. מאותו הרגע אית''ן אינו מוצא מנוח עד שימצא את הפוגע ויוודא שיבוא על עונשו. לאחר שהוא פונה למשטרה שתאתר את הפוגע והיא לא מצליחה בכך, אית''ן פונה למשרד עו"ד מקומי שם רוצה הגורל הוא פוגש את דוויט שמועסק באותו משרד. המטרה היא שדוויט יפעיל לחץ על המשטרה המקומית להתאמץ יותר. נוצר לכן מצב אבסורדי,שהפוגע צריך לפעול נגד האינטרסים שלו.במקביל, אית''ן ממשיך בחקירתו העצמאית למציאת הפוגע.נקודת השקה נוספת ביניהם קשורה לגרושתו ואם בנו האהוב של דוויט שהיא גם המורה למוסיקה של ביתו של אית''ן.ככל שהזמן מתקדם ,מתכנסים לנקודה שתוצאתה צפויה. ראוי לציין לטובה את המשחק המעולה של כל המשתתפים.
29/06/2018 10:41:03 | נצפה בטלוויזיה
8/10
313 ביקורת לסרט ילדים קטנים
סרט טוב שלמרות אורכו לא משעמם לרגע. יש בו מכל דבר: רומנטיקה, דרמה וגם הומור. שרה ובראד נפגשים לראשונה בגן המשחקים השכונתי. לשניהם מכנה משותף: הם נשואים שלא באושר והורים לילדים קטנים ובעוד שלבני הזוג שלהם קריירות מצליחות , שניהם אינם עובדים ולא מצליחים להגשים את עצמם. בראד נשוי לאישה יפהפיה ששולטת בו, לא מצליח וגם לא רוצה לעבור מבחני הסמכה לעריכת דין ומעביר את הזמן עם חבריו במשחקי פוטבול. שרה נשואה לגבר שלא נמשך אליה ומחפשת ריגוש ותוכן בחיים. הרומן ביניהם חייב להיות מוסווה בגלל הרגישות שקיימת במקום קטן כמו זה שבו הם גרים. את רוב הפגישות שלהם הם מקיימים בבריכה.ציר נוסף בעלילה קשור לעבריין מין שמשתחרר מהכלא וחוזר לגור בשכונה אצל אימו המבוגרת. לסיפור הזה שמשתלב עם זה של שרה ובראד יש תפקיד ,שכולל מסר פילוסופי שאותו מבינים בסוף הסרט. מעבר לעלילה המעניינת, המשחק מצויין כך שכל החבילה נהדרת. אני נהניתי.
23/06/2018 10:45:06 | נצפה בטלוויזיה
8/10
312 ביקורת לסרט ספארקל
סרט טוב ומעניין שמזכיר באופן מדהים את הסיפור הטרגי של וויטני יוסטון.סוף שנות ה-60, מלחמת וייטנאם והמתח הבין גזעי ברקע, הסיפור מתמקד בספארקל וסיסטר ,שיחד עם אחותן השלישית מתאחדות ללהקה ששרה במועדונים של שחורים. החלום שלהן הוא לפרוץ ברמה הארצית ,להתפרסם ולהתעשר. יש רק שתי בעיות: האחת היא אימן הדומיננטית והקשה שמדכאת את רצונן להתפרנס כזמרות ומעודדת אותן להיות נאמנות לערכי הדת הנוצרית. השנייה היא מערכת היחסים ההרסנית של האחות הבכורה וסולנית הלהקה עם אמרגן אלים, שאיתו היא מתחתנת ומנהלת מערכת יחסים הרסנית שכוללת אלימות וסמים. בעקבות מקרה טראגי, סיסטר נכנסת לכלא והאחות השלישית מתקבלת ללימודי רפואה וכך השלישייה מתפרקת. ספארקל ,שהיא האחות הצעירה וכותבת ומלחינה מוכשרת, נותרת לבדה. יחד עם החבר שלה היא לא מוותרת ותעשה הכל כדי להגשים את חלומה להיות זמרת. המדקדקים יוכלו אולי לתת ביקורת על משחק לא מהמשובחים,אבל בגדול הסרט שווה צפייה.בונוס נוסף צפוי לאוהבי המוסיקה השחורה של התקופה ההיא. כמעריץ של וויטני יוסטון היה עצוב להיזכר באיך שסיימה את חייה, זמן קצר אחרי צאת הסרט לאקרנים.
22/06/2018 10:15:08 | נצפה בטלוויזיה
8/10
311 ביקורת לסרט אפס ביחסי אנוש
טוב מאוד ומהנה. בהתחלה חשבתי לעצמי איזה סרט כבר אפשר לעשות סביב נושא של חיילות בבסיס צבאי נידח ,אבל הופתעתי לטובה. העלילה מתרחשת בבסיס בדרום הארץ סביב שתי חיילות חברות משועממות, שמשרתות יחד במשרד שלישות. לאחת תפקיד מאוד חשוב שהוא להיות אחראית על נייר וגריסה בבסיס והיא מתה לעוף משם ולשרת בקריה. השניה, עוסקת בשבירת שיאים במשחק המחשב שאליו היא מרותקת ורוצה למצוא גבר שיגאל אותה מבתוליה. חוץ משתיהן ובאינטאקציה ביניהן, הסיפור מתמקד ביחסיהן עם המפקדת הקשוחה שלהן ועם חברותיהן למשרד. משחק מצויין , לא מעט קטעים מצחיקים וביזאריים והרבה כיף.
16/06/2018 10:12:38 | נצפה בטלוויזיה
7/10
310 ביקורת לסרט בחזית
אין חדש תחת השמש.מי שמחפש עלילה מעניינת או מקורית אז זה לא כאן.ברוקר הוא שוטר שהפיל רשת לסחר בסמים ,העובר לגור בזהות בדויה יחד עם ביתו בעיירה נידחת. לאחר שביתו מסתבכת בקטטה בבית הספר, הוריו של הילד אותו היכתה לא סולחים. הבעיה מתחילה כאשר אם הילד מערבת בעניין את אחיה, שהוא פושע שסוחר בסמים. לאחר שהאח מגלה את זהותו האמיתית של ברוקר ,התכנית שלו היא להסגירו לידי ראש המאפיה שאותו ברוקר הפיל. למרות מה שכתבתי ,הסרט עצמו הוא לא רע. הבעיה בסרטים מהז''אנר הזה היא, שאתה שאתה יודע איך הם מסתיימים.
09/06/2018 19:11:18 | נצפה בטלוויזיה
8/10
309 ביקורת לסרט מעל החוק
עצמתי ועשוי היטב, אלים מאוד ולבעלי קיבה חזקה. סיפורו של ג''ייקוב, איש משפחה נורמטיבי,נשוי ואב לילד. עולמו מתהפך בעקבות תאונה קטלנית בה היה מעורב כנהג. העלילה מסופרת דרך שני צירי זמן מקבילים. האחת היא בהווה, מהנקודה שבה ג''ייקוב משתחרר מהכלא ומתכנן להוציא לפועל עיסקת נשק לא חוקית. השנייה היא בעבר, כאשר הוא נכנס לכלא ונאלץ להפעיל את מנגנון ההישרדות שלו. לצורך כך הוא מתחבר לכנופיה של לבנים שלהם יש סכסוך אלים ומדמם עם האסירים השחורים בכלא. ג''ייקוב מקבל גב מהכנופיה אך יש לזה מחיר והוא הופך להיות חיית טרף רצחנית. לכל אורך הדרך, אישתו ובנו אותם הוא אוהב, נמצאים ברקע והוא יעשה הכל כדי שחייהם לא ייפגעו. השחקן הראשי נותן הופעה לפנתיאון, הקצב מצויין ואין אף רגע דל.
08/06/2018 10:41:23 | נצפה בטלוויזיה
6/10
308 ביקורת לסרט קרימינל
גם שחקנים מהשורה הראשונה לא מרימים את הסרט הבינוני והמופרך הזה.העלילה מתרחשת בלונדון. בילי הוא סוכן סי אי איי שתפקידו ללכוד אדם שמכונה "ההולנדי" ,שחדר למערכות המחשב של צבא ארה"ב ועכשיו יכול לשגר טילים מתי ולאן שבא לו. בעקבות "ההולנדי" גם סוכנים עוינים זרים. לאחר שאותם סוכנים הורגים את בילי, זכרונותיו מושתלים אצל אסיר אלים ומסוכן, על מנת שדרכו האמריקנים יוכלו להגיע ל"הולנדי". תוך כדי ובזכות הזכרונות,אותו אסיר גם מפתח רגשות כלפי אישתו של בילי וביתו. משחקי חתול ועכבר מתנהלים בין כל המעורבים בדרך אל המטרה. סרט אקשן בנאלי ומשעמם.
02/06/2018 18:11:04 | נצפה בטלוויזיה
7/10
307 ביקורת לסרט מרגריט
ארוך מידי עם לא מעט קטעים מיותרים. הנושא כאן הוא החלום ושיברו. מרגריט היא ברונית מבוגרת שחלומה הגדול מאז צעירותה הוא להיות זמרת אופרה. היא מופיעה בפני מועדון סגור של בני אצולה אך אף אחד לא מעז לומר לה את האמת הפשוטה, שהיא מזייפת ובכלל לא שייכת לתחום.זה כולל את בעלה הבוגדני ומשרתה הנאמן. הם לא רוצים לפגוע בה וחוששים שהיא לא תוכל לעמוד בפני האמת. הבעייה מתגברת כאשר מרגריט מעוניינת להופיע בפני קהל אמיתי. היא לוקחת מורה פרטי כהכנה לכך וגם הוא לא מציב לה מראה מול הפנים. אי אפשר להימנע מהצחוק והגיחוך למשמע שירתה של מרגריט ,אך מבחינתה זה עניין של להיות או לחדול כפי שמתברר בסוף.הנושא מעניין אך אפשר היה לקצר בחצי שעה את הסרט.
02/06/2018 10:27:58 | נצפה בטלוויזיה
7/10
306 ביקורת לסרט מסווג חריג
מרענן לראות סרט מז''אנר שהוא חריג בנוף הקולנוע הישראלי. מתן הוא חייל יורם ממושקף ודי פרנואידי ,שנשלח לשבוע שמירות בבסיס קטן ונידח באיזור בקעת הירדן. אליו מצטרפים 3 חיילים ערסים שאוהבים להציק לו. בדרך הם עוצרים לאכול במסעדה בכפר פלסטיני ומבריזים משם מבלי לשלם. בבסיס הם פוגשים אדם בשם סטס שמציג עצמו כמפקד הבסיס שעושה שבוע שבוע לסירוגין יחד עם מפקד נוסף.אירועים מוזרים מתחילים לקרות והשאלה היא מה מסתתר מאחוריהם. הסרט ברובו צפוי אבל שווה צפיה. ציון 6.5.
01/06/2018 10:21:34 | נצפה בטלוויזיה
7/10
305 ביקורת לסרט סכנה מבפנים
מותחן אימה בנאלי אך מוצלח. שרה נמצאת בשלבי היריון מתקדמים. לאחר שהיא שורדת תאונת דרכים בה ניספה בעלה, היא נאלצת להתמודד עם טראומה נוספת. אישה זרה ופסיכופטית פולשת לביתה וחומדת את תינוקה העומד לצאת לאוויר העולם וזאת באמצעים אכזריים. תוך כדי כריעת שרה ללדת, מתנהל משחק חתול ועכבר מדמם בתוך הבית בין שתיהן כאשר שרה מנסה להזעיק עזרה ולהימלט מהבית ובכך להציל שתי נפשות. המאבק האכזרי גובה קרבנות.סוף צפוי אבל שווה לצפות. תתכוננו להרבה מאוד דם וסצינות מצמררות. ציון סופי 7.5.
26/05/2018 16:46:21 | נצפה בטלוויזיה
8/10
304 ביקורת לסרט ג'ילדה
נטליה אוריירו היפה והנהדרת בסרט מצויין. מרים היא גננת, נשואה ואם לשניים. בעבר בעידוד אביה שהלך לעולמו , אהבה לשיר ולנגן. כעת, החזרה לאהבה הזו הישנה,יכולה להציל את חייה האפורים והמשעממים. היא מתחברת לאמרגן בשם טוטי ומאמצת את שם הבמה ג''ילדה. אחרי התחלה צולעת ,ג''ילדה וטוטי מתחילים לפרוץ ולהצליח אך יש לזה מחיר. הם מסתבכים עם העולם התחתון ששולט בחלק ניכר מעסקי המוזיקה, ג''ילדה מתרחקת מבעלה הקנאי ומילדיה וגם מאימה. הסרט מתחיל ממותה של ג''ילדה ומספר את קורותיה עד לאותה תאונה בה קיפחה את חייה. שחקנית מרשימה, שירים יפים, עלילה מעניינת שמבוססת על סיפור אימיתי. לא צריך יותר מזה.
26/05/2018 10:00:10 | נצפה בטלוויזיה
8/10
303 ביקורת לסרט הארטיסט
מיוחד, מרענן וגאוני. עלילה שעוסקת בסרט האילם ומסופרת באותו האופן. ג''ורג'' ולנטין הוא כוכב קולנוע בסוף שנות ה-20, עדיין בעידן הסרט האילם. למרות היותו גבר נשוי הוא מתאהב בפפי מילר, רקדנית צעירה ואמביציוזית שחולמת להיות שחקנית ומשתלבת בתחום. כאשר הקולנוע המדבר עומד בפתח ותופס את מקומו של הסרט האילם, הקריירות של שניהם נמצאות במגמה הפוכה. בעוד זו של ג''ורג'' מתרסקת ,זו של פפי נוסקת. ג''ורג'' נמצא לפני שתי בעיות. האחת היא שמצבו הכלכלי מתדרדר בגלל הפרידה מאישתו, היותו שחקן מובטל והמשבר הכלכלי שמתחיל ב 1929. הנושא השני קשור לגאוותנותו ההרסנית. למרות שפפי מעוניינת לעזור לו, ג''ורג'' רואה בכך פחיתות כבוד ולא משתף איתה פעולה. כשתהילת עולמו חולפת מול עיניו, ג''ורג'' נכנס לדיכאון ומואס בחייו. כיף לראות סרט יוצא דופן שעשוי היטב. הבונוס הוא כמה קטעי ריקוד יפים. ציון סופי 8.5.
20/05/2018 10:38:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
302 ביקורת לסרט אין כמו אלבמה
נוסחאתי וצפוי כמו רוב הקומדיות הרומנטיות אבל עדיין ממתק אמיתי לחובבי הז''אנר. מלאני היא מעצבת אופנה מצליחה בניו יורק. החבר שלה אנדרו, שהוא איש עשיר עם עתיד מבטיח וגם בנה של ראשת העיר, מפתיע אותה בהצעת נישואין גרנדיוזית. יש רק בעיה אחת קטנה, מלאני נשואה לג''ייק, חבר ילדות מאלבמה. מלאני חוזרת לשם כדי לשכנע את ג''ייק לחתום על מסמכי הגירושין. תוך כדי חזרתה למחוזות ילדותה, מלאני פוגשת שוב את הוריה ובני המקום הפשוטים שתופסים אותה עכשיו כצפונית פלצנית.אתגר נוסף של מלאני ,הוא להתמודד עם החיטוט בעברה מצד אימו הכוחנית של הארוס הטרי שלה.למלאני,יש קופת שרצים מהתקופה שלה באלבמה כנערה צעירה, כאשר לא פעם ביצעה מעשי קונדס. ככל שהיא שוהה באלבמה,כך הגעגועים לפעם והאהבה למקום מציפים את ליבה. עכשיו מה שנותר למלאני הוא לבחור בין שני הגברים שבחייה. בסך הכל נחמד לצפייה עם כמה קטעים מאוד מצחיקים.
19/05/2018 09:56:27 | נצפה בטלוויזיה
8/10
301 ביקורת לסרט אשתו של שומר גן החיות
רק שבחים בלי אף מילה רעה. עומד בכבוד בסטנדרד של סרטי השואה ושני אולי רק לסרטים כמו "רשימת שינדלר" ו"הפסנתרן" שהן יצירות מופת כמעט חד פעמיות. סיפור אמיתי על יאן ואנטונינה, שמנהלים את גן החיות בורשה. כאשר הנאצים פולשים לפולין בספטמבר 1939 ומתחילים לרכז את היהודים, שניהם הוגים רעיון שיסייע להם להציל יהודים. הם מציעים לזואולוג גרמני שמעכשיו אחראי על גן החיות שלהם, לגדל חזירים שם על מנת שיהוו מזון לחיילים הגרמנים.את האוכל עבור החזירים הם יביאו מגטו ורשה שם יאספו עבורם את האשפה שהצטברה. בחסות הפרויקט הזה,תוך כדי סיכון חייהם, בני הזוג מסתירים יהודים אותם יאן מבריח מגטו ורשה. ביצוע מצויין, משחק מעולה, מרגש ומעורר השראה.
12/05/2018 10:08:22 | נצפה בטלוויזיה
7/10
300 ביקורת לסרט 3 ימים להרוג
לא אחד מסרטיו הגדולים של קווין קוסטנר אבל בהחלט אקשן קומי נחמד. איתן הוא סוכן סי אי איי שחולה במחלה סופנית. הוא מתחיל לעשות סידורים אחרונים לפני מותו וטס לפריז שם הוא מחזיק בדירה בבעלותו ושם גם הוא פוגש את אישתו לשעבר וביתו המתבגרת אותן עזב והזניח לפני שנים. הסי אי איי מנצל את מצבו ומציע לו תרופה ניסיונית שתציל אותו ממוות אך התנאי לכך הוא שאיתן יהרוג טרוריסט בינלאומי מסוכן שסוחר בנשק אטומי. עכשיו יש לאיתן שתי מטרות, לבנות מחדש את היחסים עם ביתו ואישתו לשעבר וגם להתנקש בטרוריסט. לא צריך לקחת את הסרט יותר מידי ברצינות וזו הדרך להנות ממנו.
05/05/2018 10:02:37 | נצפה בטלוויזיה
8/10
299 ביקורת לסרט מכאן והלאה
למרות אורכו הסרט לא משעמם לרגע. שלושה סיפורים שבמרכזם 3 דמויות עם מכנה משותף, כשכולם חוו את המוות והאובדן באופן כזה או אחר וחזרו לחיים. בסן פרנסיסקו מתקשר שניחן בכישרונו כאשר עבר ניתוח בילדותו בו כמעט איבד חייו, רואה ביכולתו זו קללה ולא ברכה. הוא מתפרנס מכך עד אשר נמאס לו והוא עובר לעבוד כפועל פשוט במפעל. בפריז, עיתונאית נאה ששרדה צונמי במהלך חופשה, מנסה להתאושש ומתחילה לחקור על החיים לאחר המוות. בלונדון, ילד מאבד את אחיו התאום בתאונה, מועבר למוסד לאחר שרשויות הרווחה לא מאפשרות לאימו האלכוהוליסטית לטפל בו. כל השלושה נפגשים בסוף ולמרות שהנושא המרכזי הסרט הוא המוות, הסיום אופטימי והמסר הוא שלכל סוף יש התחלה חדשה ושהחיים ממשיכים בכל מצב והם יפים. אהבתי גם המוסיקה היפה לסרט שהוסיפה לו מימד של ריגוש.
28/04/2018 09:30:42 | נצפה בטלוויזיה
7/10
298 ביקורת לסרט התנגשות
מותחן אקשן מופרך ודי פשוט אבל מהנה. קייסי וג''ולייט הם שני צעירים אמריקנים שנפגשים בקלן שבגרמניה ומתאהבים. קייסי הוא "חייל" אצל סוחר סמים מקומי. כאשר מתברר שג''ולייט חולה וזקוקה להשתלת כלייה, נדרשים 200 אלף דולר לשם כך. על מנת להשיג את הכסף, קייסי מוכן לסכן את עצמו בניגוד לרצונה של ג''ולייט ולהשתתף בשוד של משאית עם סמים ששייכים לברון הסמים הכי גדול בגרמניה וגם של כספים ששייכים לו. המשימה הזו מסתבכת וחייהם של קייסי וג''ולייט תלויים על בלימה. אהבתי במיוחד את משחקו של בן קינגסלי שמשחק אותה גנגסטר סטלן,אבל גם האחרים בהופעה טובה.
27/04/2018 10:21:13 | נצפה בטלוויזיה
7/10
297 ביקורת לסרט קרול
מתפתח לאט באווירה מלנכולית משהו אבל מעניין.במוקד העלילה רומן בין שתי נשים של ניו יורק בשנות ה-50. טרז היא בחורה צעירה שקטה ונוגה, חובבת צילום שרוצה לבנות קריירה בתחום. קרול היא בלונדינית נאה ומרשימה ,נשואה ואם לילדה קטנה שעומדת להתגרש. יחסים רומנטיים בין אישה לאישה בתקופה זו נחשבים סטייה מהנורמה המוסרית ובעלה של קרול משתמש בזה במשפט הגירושין ובמאבק המשמורת על ביתם המשותפת. רוח התקופה מועברת בצורה נהדרת ,בין היתר גם על ידי המוסיקה וזה דבר שאהבתי. משחק טוב זה גם עוד משהו שראוי להזכיר אותו. ציון הסרט הוא 7.5.
21/04/2018 09:37:45 | נצפה בטלוויזיה
7/10
296 ביקורת לסרט הבן של אלוהים
טיול שורשים מעניין של אב ובנו. אברהם הוא ניצול שואה יליד יוון שזה עתה התאלמן מאישתו. כראש מועצת באר טוביה לשעבר ,הוא נשלח ליוון לייצג את המועצה בטקס ברית ערים תאומות. ללא ידיעתו, המועצה שולחת לשם גם את יהודה, בנו החוזר בתשובה כדי שישגיח על אביו המבוגר ושאינו בקו הבריאות.היחסים הטעונים והעכורים בין אב אתאיסט לבין בנו הדתי הם המוטיב העיקרי בסרט. כשהוא בסלוניקי, אברהם מנסה לאתר אדם שהסתיר אותו מפני הנאצים בזמן מלחמת העולם השניה, זאת תוך כדי זה שהוא מסתייע ביצאנית צעירה שהוא מכיר במלון. הנוכחות שלה מעיבה עוד יותר על היחסים המתוחים ממילא בין אברהם ויהודה. יהודה, שהוא אב למספר בנות ושמשווע לבן, מאמין שכאשר יתקן את יחסיו עם אביו, אכן יוולד לו בן.הדינמיקה בין אברהם ליהודה יוצרת מצבים ביזאריים, עצובים אך גם מצחיקים.משחק נהדר של שני השחקנים הראשיים. ציון סופי 7.5.
17/04/2018 22:25:58 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Her Love Boils Bathwater1אהבתה מרתיחה את מי האמבטציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.5
Help I Have Shrunk My Parents2הצילו! כיווצתי את ההוריםציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 2.5
Love Simon3באהבה, סיימוןציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.4
Le Brio4המילים הפשוטותציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.0
Disobedience5שאהבה נפשיציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.3
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט