ביקורות סרטים

אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
ילדים טובים | קומדיה קצת קשה להחליט מי קהל היעד של "ילדים טובים". מצד אחד יש כאן סיפור התבגרות של שלושה ילדי כיתה ו' בני 12 שנמצאים במגע ראשון עם העולם של הגדולים – הנשיקה הראשונה, לגימה ראשונה מבירה, סטייה מהמסלול שהכתיבו המבוגרים – שבהחלט ידבר אל בני אותו הגיל. מצד שני הסרט מוגבל לגילאי 16 ומעלה בשל העובדה שבין מפיקיו נמנים סת' רוגן ואוון גולדברג שחתומים על הומור ברומאנס גס, בוטה ושנון בסרטים כמו "סופרבאד" ו"מסיבת נקניקיות".
Good Boys
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
פליימוביל: הסרט | אנימציה אחרי ההצלחה של סרטי "לגו" ו"אנגרי בירדס" שהפכו ממשחקים פופולריים לילדים לסרטי קולנוע שהתגלו כמכרה זהב, מגיע תור המשחק המתחרה בלגו – פליימוביל. הסרט אפוף נוסטלגיה שכן דמויות המשחק הומצאו בראשית שנות השבעים של המאה העשרים וכעת הן מקבלות את הכבוד הראוי להן בקולנוע והמשכון כבר נמצא על האש ויגיע לאקרנים בשנה-שנתיים הקרובות.
Playmobil The Movie
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
היו זמנים בהוליווד | דרמה 161 דקות אורכו של "היו זמנים בהוליווד". טרנטינו תמיד היה מאוהב בדיאלוגים השנונים פרי עטו ובפסקול מוזיקלי עמוס במיוחד. ואכן אחד החסרונות המרכזיים של הסרט המדובר הוא אורכו. רגעים רבים מלווים את דמותו של הפעלולן קליף בות' (בגילומו של בראד פיט) הנוהג ברחבי לוס אנג'לס ממקום למקום כאשר ברקע פסקול נפלא, אך מדובר ברגעים מתים למדי. גם הרגעים שבהם שרון טייט (בגילומה של מרגו רובי) נוהגת ברכב או מרקדת בבית הם מקסימים אבל ארוכים מדי. אז כן, כאשר אתם הולכים לסרטו החדש של טרנטינו התכוננו לתצוגות משחק נפלאות ...
Once Upon a Time in Hollywood
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
פרזיטים | מתח/פעולה אם שואלים את הישראלי המצוי אלו מעמדות חברתיים חיים בישראל, מתנהלים כמו פרזיטים, וחיים על חשבון אחרים, הוא יענה במהירות. הפעילים המזרחים יטענו שהקיבוצים, חילונים בני המעמד הבינוני יענו שהחרדים, מצביעי השמאל יספרו שהמתנחלים. העניים יספרו שהעשירים. בכל חברה ובכל מדינה יש "פרזיטים". זהו גם סוד כוחו של סרטו החדש והמבריק של הבמאי הקוריאני בונג ג'ון-הו. סאטירה חברתית מסחררת ומבריקה שמעוררת צחוק כמו שהיא מעוררת חלחלה. אין זה פלא שהסרט התקבל בתשואות בפסטיבל קאן האחרון ואף זכה בפרס דקל הזהב. מזמן לא זכה ...
Parasite
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
אנגרי בירדס הסרט 2 | אנימציה סרטים שמבוססים על משחקים הפכו לטרנד ולהצלחה כבירה. סדרת סרטי "לגו", "פוקימון", הסרט "פליימוביל", וגם "ברבי" ו"סוניק" שמגיעים בקרוב הם רק חלק מהרשימה. "אנגרי בירדס" גם הוא מבוסס על משחק.הסרט הקודם הצליח וזה היה רק עניין של זמן עד שיגיע ההמשך (ואני מאמינה שזה לא הסוף לסדרת "אנגרי בירדס").
The Angry Birds Movie 2
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
אהבה עיוורת | זר במעמד החתונה המרגש, הזוג המתחתן מתחייב לתמוך ולאהוב "גם בחולי ובריאות וגם בעוני ובעושר". החיים רווי הפתעות ולעתים במירוץ המטורף נוחתת מכה שמשנה את התמונה ואנו מוצאים עצמנו בסיטואציה חדשה וקשה. לא תמיד ניתן לצלוח את המשבר וישנם קשיים רבים בדרך שדורשים התמודדות וחוזקה. הסרט "אהבה עיוורת" הוא מעין אלומת אור חזקה שמצליחה להאיר ולהעיר ולתת חומר למחשבה על שבריריות החיים, על זוגיות ועל תמיכה.
No Filter
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
מידוסמר | אימה לאחר שסרט הבכורה שלו "תורשתי" הפתיע את העולם כשהפך לסרט האימה המדובר של השנה שעברה, מגיע סרטו החדש של ארי אסטר שגם הוא צבר לו קהל אוהדים וזכה לביקורות משבחות מאז צאתו. גם אם התוצאה לא מורכבת ומבהילה כמו סרטו הקודם, עדיין מוכיח אסטר כי מדובר בבמאי ייחודי, עקבי ועם יד בוטחת שיודע לנתב את צופיו במשעולי הטירוף.
Midsommar
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
תעלול של טיול | אנימציה בילי פרוליק, התסריטאי מאחורי סדרת סרטי האנימציה שוברת הקופות "מדגסקר", החליט לנסות את מזלו דווקא בסרט אנימציה רוסי בשם "תעלול של טיול". הוא כתב תסריט חדש, סוג של קומדיה של טעויות בקרב בעלי חיים שונים.
The Big Trip
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
מהיר ועצבני: הובס ושואו | מתח/פעולה סדרת סרטי "מהיר ועצבני", שהחלה אי שם לפני 18 שנים (!), היא דוגמה מצוינת לריקוד המכונה ההוליוודי במלוא הדרו או עליבותו. מי זוכר בכלל את הסרטים הראשונים שעסקו במרוצי מכוניות מחתרתיים והיו עוד איכשהו שפויים? מאזור הסרט הרביעי הלכו ותפחו העלילות וגם כמות הדמויות, הסרטים הפכו לשילוב מופרך של סרטי ג'יימס בונד ו"משימה בלתי אפשרית" (במיוחד שני האחרונים), וכמות הגופות משורגות השרירים והיפהפיות בביקיני נדמה ועלתה בטור הנדסי.
Fast and Furious Hobbs and Shaw
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
שכחו אותי בגלקסיה | אנימציה סרטי חלל היו לא מעט. אבל בסרטי אנימציה בנושא החלל, היחיד שענה על הציפיות שלי היה "וול אי" של פיקסאר ומאז עבר למעלה מעשור. האם "שכחו אותי בגלקסיה" יממש את הציפיות ויהיה מוצלח לפחות כמותו? קשה להתעלות על פיקסאר, רף האנימציה שהם מציבים הוא גבוה מאוד. באופן מפתיע למדי, הסרט שהופק על ידי TAT PRODUCTIONS הצרפתית ענה על הציפיות שלי.
Terra Willy
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
כאב ותהילה | דרמה בשנת 2011 פדרו אלמודובר סיפק את אחד השיאים הקולנועים של אותה שנה עם הסרט "העור בו אני חי". הסרט הזה סימל את הקאמבק שלו לעולם הפרוע וחסר המעצורים שבעזרתו הוא התפרסם. הוא גם החזיר לעשייתו את אחד השחקנים המזוהים ביותר עם הקריירה העשירה שלו: אנטוניו בנדרס, כוכב סרטיו "מטאדור" (1986), "חוק התשוקה" (1987), "נשים על סף התמוטטות עצבים" (1988) ו"קשור אותי, אהוב אותי" (1990). בנדרס הפך לכוכב קולנוע הוליוודי עם סרטי "זורו", "אל מריאצ'י" וכמובן דיבוב החתול במגפיים בסרטי שרק. כמו המון שחקנים לטינים רבים ...
Dolor y gloria
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
ההונאה הגדולה | דרמה שמו המקורי של הסרט בתרגום מדויק הוא "פרויקט יונקי הדבש", על שמן של הציפורים קטנות הגוף ומהירות הכנף המקננות באזור בו הסרט מתרחש, וגיבורי הסרט מחריבים את מקום מושבן. אך לשם האנגלי של הסרט יש משמעות כפולה מאחר וה-Hummingbird בעולם המחשבים הוא קוד קל משקל המיועד לנוע במהירות. זאת שאיפתם של צמד גיבורי הסרט בגילומם של ג'סי אייזנברג ואלכסנדר סקארסגארד - ליצור קוד קל משקל שינוע במהירות של 16 מילי-שניות ויעביר מידע בין קנזס וניו ג'רזי, פעולה שאמורה לשלשל לכיסיהם 500 מיליון דולר בשנה.
The Hummingbird Project
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
אגלי דולס | אנימציה פרפקציוניזם והרצון למושלמות הם נחלת רבים מאיתנו, בעיקר בעידן המסכים בו אנו חיים. אידאל היופי והרזון מלווים אותנו בחיי השגרה. שחקנים/ות ודוגמנים/ות מצודדים מביטים בנו במסך הטלוויזיה, הקולנוע, אינסטגרם, פייסבוק ובשלטי החוצות. אי אפשר להתעלם מתופעה זו בבגרות שמתחילה לחדור בשלבים מוקדמים יותר ויותר, כבר בילדות.
UglyDolls
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
אגדה עם זנב | אנימציה הרימייק המצליח ל"מלך האריות" מוקרן על מסכי הקולנוע, וכשצפיתי בסרט הקנדי, "אגדה עם זנב", בבימויו של קווין מונרו ("צבי הנינג'ה") לא יכולתי שלא לחשוב על קו דמיון בין העלילות. עלילת הסרט "אגדה עם זנב" לוקחת אותנו לממלכת הטרולים הקסומה והפסטורלית. אנו פוגשים בטרים, נסיך הטרולים שמחכה להזדמנות להשתתף במרוץ ולהוכיח את כישוריו כמלך. גרום, בן דודו של מלך הטרולים, חושק בכתר לעצמו ולכן מצליח לטמון פח למלך. המלך הופך לאבן וגרום מאשים את טרים במעשה. טרים יוצא למסע הרפתקאות רצוף סיכונים יחד עם חבריו על מנת ...
Troll: The Tale of a Tail
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
מלך האריות | אנימציה אולפני דיסני ממשיכים להתעלל באוצרות האנימציה הקלאסיים והבלתי נשכחים תוצרת בית. בכספת שלהם נמצאים שלל נכסים קולנועיים מרהיבים שהפכו לנכס צאן ברזל עם השנים. אחרי שרק לפני חודשים מספר טים ברטון שחט את "דמבו" הפיל המעופף וגיא ריצ'י יצר גרסה בוליוודית משעשעת אך נשכחת ל"אלאדין", הגיע תורו של ג'ון פאברו, הבמאי של "ספר הג'ונגל," אולי האדפטציה הקולנועית העכשווית הטובה ביותר של אולפני דיסני לאחד הסרטים הקלאסיים שלהם. לדאבוני הברק לא הכה פעמיים. "מלך האריות" גרסת 2019 הוא אחד הסרטים המייגעים שצפיתי בהם ...
The Lion King 2019
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
שוטר על הדרך | קומדיה קומייל נאנג'יאני ("חולי אהבה", "עמק הסיליקון") ודייב בטיסטה ("שומרי הגלקסיה") הם הצמד המוזר החדש שהיה צריך להפוך את קיץ 2019 לחוויה קלילה ומשעשעת שתגרום לקהל לנהור אל אולמות הקולנוע כדי לרענן קצת את הראש ולצחוק עד דמעות. אז הקהל לא בדיוק הפך את הסרט ללהיט היסטרי וגם הביקורות לא ממש סלחניות, אבל התוצאה למרות הכל היא מה שנקרה buddy film - ז'אנר שזכה לתהילה במהלך שנות השמונים עם סרטי "נשק קטלני" (מל גיבסון ודני גלובר) ו"48 שעות" (אדי מרפי וניק נולטה) ומדי פעם מתעורר לתחייה. במרבית המקרים הוא ...
Stuber
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
אנאבל 3 | אימה היקום הקולנועי של סדרת סרטי האימה החביבים למדי של "לזמן את הרוע" ממשיך להתרחב. גארי דאוברמן, שכתב את התסריטים לשני הסרטים הקודמים של "אנאבל" וגם את התסריט לסרט "הנזירה" השייך לאותו יקום קולנועי, לקח על עצמו גם את משימת הבימוי. הוא גם אחד משלושת התסריטאים של להיט האימה "זה" וגם אחד היוצרים של סדרת הטלוויזיה המבוססת על הקומיקס Swamp Thing. התוצאה תחת ידיו של התסריטאי הוותיק והבמאי הצעיר היא אמנם מכנית אך משעשעת מסוגה.
Annabelle Comes Home
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
טבאלוגה - הסרט | ילדים זוכרים את שובר הקופות המצליח "שרק" שהוליד סרטי המשך מצליחים? אז כשצפיתי בסרט "טבאלוגה" חשבתי עליו. בשניהם היו יצורים ירוקים ומוזרים שהתאהבו בנסיכה. מה ההבדל? בעוד "שרק" היה פרודיה שבסופה הנסיכה היפהפייה הפכה לשרקית, ב"טבאלוגה" הנסיכה לא שינתה צורה וסיפור האהבה בין הדרקון טבאלוגה והנסיכה לילי נשמר. למרות שזה נשמע פסטורלי, לא הצלחתי להתחבר.
Tabaluga
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
הרפתקה בשחקים | ילדים לחלק מאתנו היה חלום ילדות לטוס בשחקים. בין אם זה לטוס כגיבור על בשמיים כילד לאחר הצפייה בסרטי "סופרמן" או כבחור צעיר לפני הצבא שחולם להטיס מטוס, סטייל טום קרוז בסרט "אהבה בשחקים". גם התסריטאי (והבמאי) של "הרפתקה בשחקים", ליאור חפץ, היה חובב מטוסים בילדותו ובסרטו הראשון הוא מצליח להעביר את תשוקתו העזה לממד הקולנועי.
Sky Raiders
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
בידיים טובות | זר ערב ההקרנה לעיתונאים של הסרט "בידיים טובות" חל באופן אירוני ביום ההפגנה על פיקוח בגנים הפרטיים. מטרת ההפגנה ליצור פיקוח והגנה על הפעוטות שאינם יכולים להביע את עצמם ולשתף במידה וחוו עוול שנגרם להם. גם הסרט "בידיים טובות" דן בתינוקות, יצורים חסרי ישע, שמתוקף הנסיבות זקוקים למשפחה מאמצת חמה ומחבקת ובתקווה לחיים עם עתיד ורוד. בשני המקרים צריך להגן עליהם ולכן שני הנושאים הטעונים האלה רלוונטיים וחשובים להעלאת התודעה הציבורית.
In Safe Hands
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
החיוך האטרוסקי | דרמה עודד בן נון ומיכל ברזיס סומנו כהבטחה גדולה כשיצא סרטם הקצר והמצוין, "איה" שאף היה מועמד לאוסקר בשנת 2012. כעת מביימים הצמד שהם זוג בחיים את הפיצ'ר הראשון שלהם ומוכיחים שוב את יכולתם ליצור סרט אפקטיבי, גם כאשר הסיפור הוא קלישאה מוכרת לעייפה.
The Etruscan Smile
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
יסטרדיי | קומדיה הפרמיס של "יסטרדיי" טוב מכדי שהתסריט הבינוני שלו יצליח להכשיל אותו. הוא פשוט (וחסר כל היגיון) ודי מבריק – מה אם זמר כושל היה קם יום אחד ומגלה שהוא היחידי בעולם שמכיר את השירים של הלהקה הגדולה בכל הזמנים – הביטלס? האם המוזיקה שלהם היא על זמנית ותכבוש את העולם גם עם זמר בינוני למדי? והאם יש השלכות מוסריות ללקיחת יצירות שאינן שלך?
yesterday
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
הצלילה | ביוגרפיה סרטו של יונה רוזנקיאר, שגם מככב בתפקיד הראשי יחד עם שני אחיו וכתב את התסריט לסרט, מגיע לקולנוע שנה לאחר שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים (לצד הסרט "פרה אדומה"), ועל אף בוסריות מסוימת ניתן להבין מדוע זכה. זוהי הפקה משפחתית לא קונבנציונלית, כשבתפקידים הראשיים משחקים אחיו של הבמאי, יואל ומיכה, לצד הבמאי עצמו. גם הקיבוץ יחיעם בו גדל, מיקום בעל מטען רגשי כבד עבור הדמויות, הוא דמות בפני עצמה.
The Dive
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
ספיידרמן: רחוק מהבית | הרפתקאות בחודשים האחרונים היינו צריכים להתמודד עם מספר סרטי גיבורי-על מבוססי קומיקס: "שהאזאם!", "קפטן מארוול", "הנוקמים: סוף המשחק" ו"אקס מן: הפניקס האפלה". בשבועות האחרונים נראה שז'אנר סרטי הקומיקס הגיע למיצוי לאור הכישלון העצום של "אקס מן" לעומת שאר הסרטים בז'אנר. תחושת המיצוי היא גם תוצאה של הסיום הגדול מהחיים של "הנוקמים: סוף המשחק", עם קרב שעוד לא נראה כדוגמתו על גבי המסך הגדול שמסתיים במותם של כמה מהדמויות החשובות ביקום הקולנועי של מארוול.
Spider Man Far From Home
יבגני גרינברג כתב קולנועתמונת כתב
21 יום ולילה | תיעודי סרטה של הבמאית זהר וגנר המבוסס על מקרה אמיתי של היעלמות פעוט בכפר בדואי. לאחר מציאת גופתו בבאר, אמו, רתיבה, הופכת לחשודה העיקרית ונאסרת למשך 21 ימים של חקירות. הסירוב שלה לשתף פעולה מאלץ את חוקרי המשטרה לנקוט בדרכים יצירתיות על מנת לנסות ולחשוף את האמת.
21 Days Inside
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
המתים אינם מתים | קומדיה סרט הפתיחה של פסטיבל קאן 2019 היה סרט זומבים. פסטיבל הקולנוע החשוב בעולם מנסה להיראות רלוונטי גם עבור הקהל הצעיר, אבל הפתעה: לא מדובר בסרט אימה מצמרר אלא בקומדיה שההפתעה המרכזית שבו הוא דמות הבמאי והתסריטאי. מדובר בג'ים ג'רמוש, שבשנים האחרונות צבר לעצמו קהל מעריצים גדול בזכות הדרמות האנושיות והאינטימיות "פרחים שבורים" ו"פטרסון", אך גם בזכות סרטי ז'אנר יוצאי דופן כגון "גוסט דוג: דרכו של סמוראי" או "רק האוהבים שורדים" הערפדי.
The Dead Dont Die
ערן איצקוביץ מבקר קולנועתמונת כתב
לייט נייט | קומדיה זה מרגיש כאילו זה קרה לפני נצח נצחים, אבל עד לפני כמה שנים ג'יי לנו, קונאן או'בריאן ודייוויד לטרמן היו שמות חמים במיוחד בישראל. תכניות אירוח ליליות שונות שודרו בטלוויזיה בארץ, והיה נראה שכל אחד מהם זכה לנישה משל עצמו. אבל כנראה שזה לא הספיק, שכן בשלב מסוים הופסק שידור התכניות האלו בישראל. דווקא בשנים האחרונות זכו תכניות האירוח הליליות לסוג של תחייה מחודשת בזכות עמודי הפייסבוק והיוטיוב שלהן, שהעלו אליהם קטעים שהפכו לוויראליים וזכו למיליוני צפיות. פתאום שמות כמו ג'ימי פאלון, ג'יימס קורדן וג'ימי ...
Late Night
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
המוסד | קומדיה "המוסד" הוא מסוג הסרטים שחסרים בקולנוע הישראלי. פרויקט שהוא מצד אחד סרט מסחרי שנועד להגיע לקהל הרחב ומהצד השני פרויקט תשוקה של אדם אחד, אלון גור אריה, חסיד של הקומדיות המטורפות וז'אנר ה-Spoof מבית האחים צוקר וג'ים אברהמס, שהצליח לרתום את במאי הקומדיות האלו דיוויד צוקר ("טיסה נעימה", "האקדח מת מצחוק", סרטי "מת לצעוק" ועוד) לסייע לו בתסריט ועבד במשך 12 שנה להפוך את סרט הקאלט הקצר שלו "המוסד הסגור" לקומדיה מטורפת עטורת כוכבים באורך מלא, מהסוג שלא רואים בארץ.
Mossad
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
החיים הסודיים של חיות המחמד 2 | אנימציה בשנת 2016 סרט הקולנוע המונפש, "החיים הסודיים של חיות המחמד" מבית היוצר של "גנוב על הירח" היה לשובר קופות גדול. הסרט מאולפני יוניברסל שמתחרים בפיקסאר, סיפק רעיון חביב המתאר מה עושות חיות המחמד במהלך היום, בזמן שמשפחותיהם אינן לידן. התסריט היה משעשע, האנימציה הייתה מצוינת והסרט זכה להצלחה, שכעבור שלוש שנים הביאה עימה סרט המשך. כשמשווים סרטי ההמשך למקור, ברוב המקרים התפוח נופל רחוק מהעץ, ולצערי גם כאן עסקינן.
The Secret Life of Pets 2
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
משחק ילדים | אימה צ'אקי, בובת הילדים הרצחנית, הפכה לחברת כבוד לצד דמויות אייקוניות משלל סרטי אימה שנוצרו בשנות השמונים, כמו ג'ייסון וורהיס ("יום שישי ה-13"), פרדי קרוגר ("סיוט ברחוב אלם") ומייקל מאיירס ("האלווין"). עם זאת, היא לא זכתה למעמד פולחני כמוהן. דון מנסיני, הרוח החיה מאחורי סדרת סרטי האימה, תמיד העדיף את הצד הטראשי והקאמפי של המוצר מאשר את הצד המפחיד שבו. צ'אקי היא בובה מקסימה לילדים שרוחו של רוצח סדרתי אלים במיוחד בשם צ'ארלס לי ריי מתגלגלת לתוכה. כך מתחיל הסרט הראשון שבו הילד אנדי בן ה-8 מקבל לידיו ...
Childs Play
הצג ביקורות נוספות...
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Sky Raiders1הרפתקה בשחקיםציון גולשים10 / 9.1ציון מבקרים5 / 3.5
The Dive2הצלילהציון גולשים10 / 8.9
Anna3אנהציון גולשים10 / 8.8
The Secret Life of Pets 24החיים הסודיים של חיות המחמד 2ציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 2.5
Hotel Mumbai5מלון מומבאיציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.5
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט