ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 15
7/10אייקון המחשת ציון
15 ביקורת לסרט בוגד משלנו
צילומי נוף יפים ומוזיקה טובה אינם מספיקים. חסר תסריט מעניין יותר ומותח יותר. מג''ון לה קארה הסופר והתסריטאי של הסרט מצפים ליותר. הבימוי של קטעי הפעולה חיוור. יואן מקרגור ונעמי הריס מגלמים זוג נשוי במשבר. חסר מידע על הגורמים למשבר ולא רמזים. הם מבלים חופשה במרקש ונקלעים לתככים של המאפיה הרוסית. בני הזוג לא ממש מעניינים ולא ברור מה חיבר בינהם. ניתן לציין לטובה את סטלן סקארסגארד הוותיק ואת משחקו של דמיאן לואיס. ליומיות.
04/07/2016 16:05:01 | נצפה בקולנוע
6/10אייקון המחשת ציון
14 ביקורת לסרט ספקטר
סצנת הפתיחה אחת מהחלשות בסרטי בונד ומבויימת ללא מעוף. השיר שמלווה את הכותרות בתחילת הסרט רע. תוחזר אדל! הבעיות הקשות של הסרט מצויות בתסריט הלא טוב וגם בבימוי. הנסיון להמציא לבונד משפחה חורגת ואח פסיכופט נראה מאולץ. הנסיון לחבר בין ארבעת סרטיו של קרייג ולטעון שהיה ארכי-נוול שפעל כל הזמן מאחורי הקלעים, פגע בבונד ובקרובים אליו-לא משכנע. כריסטופר וולץ שזכה בשני פרסי אוסקר והיה אמור להיות הנוול האולטימטיבי, נראה אנמי "פוסי קאט" ושוקע ברדידות של הסרט. דניאל קרייג נראה יותר כמו פרחח מאשר כמו בונד. מחלקת אביזרים טכניים בראשותו של Q נראת חיוורת. "התסריטאים המוכשרים" הנפיקו מכונית נוצצת, שהשיכלולים המיוחדים לא פועלים. השעון של בונד לא משוכלל במיוחד ובסופו של יום מי שמפעילה את השעון היא ד"ר סוואן בגילומה של ליה סיידו. הצילום טוב לאורך כל הסרט. לסיכום: ספקטר המשך ישיר לסקייפול, אבל נופל ממנו בכל אמת מידה וחבל!
10/12/2015 08:54:57 | נצפה בקולנוע
8/10אייקון המחשת ציון
13 ביקורת לסרט האשליה
דרמת מתח מהנה ומשעשעת, הנטועה לכאורה בעולם מופעי הקסמים הבידורי. במהלך מופע קסמים מושקע בלאס ווגאס, ארבעה קוסמים מצליחים לשדוד בנק בפריז ולפזר את כסף על הצופים באולם. מסקרן, לא?! המשפט המלווה את מופעי הקסמים: "ככל שתתקרבו יותר תראו פחות", מאפיין את עבודת המשטרה וה- FBI הדולקים אחרי ארבעת הקוסמים כדי לגלות כיצד בוצע השוד בפריז. הקוסמים מצליחים להתל במשטרה... התסריט מעניין וקולח. אין רגע דל. ישנן הפתעות לאורך הסרט. מיטבי לכת בקולנוע אולי ינחשו חלק מההפתעות, אבל הדבר אינו פוגם בהנאה. לא כל הדברים מוסברים. מייקל קיין בתפקיד הספונסר של הקוסמים נעלם במהלך הסרט לא בגלל קסם אלא בגלל תסריט. הבמאי לואיס לטרייר עושה עבודת בימוי טובה. כנראה שמדובר בסרטו הטוב ביותר. לכאורה הסרט מסתיים באופן סתמי, אבל מי שיצפה בכותרות הסיום יגלה שהסרט נמשך. נרמז שצפוי סרט המשך. אחד מהסרטים היותר משעשעים המוקרנים כיום. מומלץ.
12/10/2013 14:38:01 | נצפה בקולנוע
6/10אייקון המחשת ציון
12 ביקורת לסרט רידיק
האם סרט המשך יכול להיות סרט טוב? כן, ובתנאי שהתסריט מעניין ומחדש. אבל לא בסרט זה. רידיק בכיכובו של וין דיזל מבקש להתחבר ל"פיץ' בלאק" הסרט הראשון והמוצלח בסדרה, שמבוסס באופן חלקי על "השקיעה" מאת אייזיק אסימוב-אבל לא בהצלחה יתרה. אומנם קטעי הפעולה מסוגננים, הצילום יפה ומקצועי וקייטי סאקוף הצלע הנשית מגלמת דמות מעניינת אבל זה לא מספיק כדי שהסרט יהיה מעניין וקולח. חובבי הקולנוע יזהו בסרט זה השפעות ברורות מסרטים אחרים כמו: נטושים בחלל, גברים בחלל, הנוסע השמיני, רובינזון קרוזו, מערבון ואפילו תחנת זברה אינה עונה. מי שבכל אופן מבקש לצפות הסרט פעולה טוב עם וין דיזל מוצע "xxx" לטעמי סרטו הטוב ביותר, אותו ביים לי טמהורי בסגנון ג'יימס בונד. בזכות עבודתו הטובה , זכה טמהורי לביים את "למות ביום אחר" אחד מסרטי הבונד הטובים.
07/10/2013 08:52:48 | נצפה בקולנוע
7/10אייקון המחשת ציון
11 ביקורת לסרט קיק אס 2
בעיות של זהות והתמודדות עם אלימות בחברה פוסט מודרנית הם הנושאים המרכזיים שסרט זה עוסק בהם, בדיוק כמו הסרט הראשון. בעוד שקיק אס הראשון שיצא לאקרנים בשנת 2010, התסריט היה מעניין ואפילו מקורי. הבימוי היה מסוגנן וקצבי והצופים גילו את קלואי גרייס-מורץ שגילמה את היט גירל, ילדה בת 11 שהפגינה כישורים מרשימים באמנויות לחימה. סרט ההמשך פחות מעניין, התסריט אינו מחדש הרבה, רוב הדמויות לא מעניינות וג'ים קארי מתבזה וחבל. הסיבה העיקרית לצפות בסרט זה היא שובה של קלואי גרייס מורץ לתפקיד היט גירל. נעים לצפות בה. דמות מעניינת ומפתיעה. קטעי הפעולה בהשתתפותה מסוגננים ומהנים. לטעמי, היה ראוי לצמצם את תפקידם של המשתתפים האחרים ולהרחיב את תפקידה של גרייס-מורץ כולל קטעי פעולה. סרטה החדש הוא "קארי" עיבוד מחודש לספרו של סטיבן קינג. יש למה לצפות!
17/09/2013 14:12:46 | נצפה בקולנוע
5/10אייקון המחשת ציון
10 ביקורת לסרט מלחמת העולם Z
הסרט "מלחמת העולמות z" הוא אכזבה למרות שמדובר בסרט הזומבים היקר ביותר שהופק! התסריט אינו מחדש הרבה, להוציא ביקור קצר בירושלים וגילוי חיסון להצלת האנושות. בחלק הראשון של הסרט לא ברור מי נגד מי ולמה?! המצלמה הקופצנית בחלקים שונים של הסרט מעצבנת ומיותרת. סצנות מסוימות אינן ברורות דיין. הסרט מקבל תפנית כאשר מוזכרת מדינת ישראל שבנתה מבעוד מועד חומות הגנה מפני זומבים. כאשר גארי ליין עובד או"ם בגילומו של בראד פיט מגיע לירושלים, לפגוש בכיר במוסד ולהבין כיצד נודע למקבלי ההחלטות בירושלים על מתקפת זומבים עתידית, מוצג תהליך מעניין לניתוח מידע. בעודם מסיירים בירושלים מתחילה מתקפת זומבים אדירה וחומות העיר לא עומדות בכך. זו סצנה מגוחכת ולא אמינה כמו מספר סצנות נוספות בסרט זה. מי שמבקש לצפות בסרט פעולה טוב, מוטב שיבחר בסרט אחר.
13/08/2013 19:32:57 | נצפה בקולנוע
6/10אייקון המחשת ציון
9 ביקורת לסרט בלינג רינג
האם סרט שעוסק בשעמום יכול להיות מעניין? כן, אבל לא הסרט הזה. הסרט עוסק בחבורה של צעירים משועממים בלוס אנג'לס, שביקור במסיבות ושיחות עם חברים לא מספק אותם. הם כמהים לגעת במפורסמים. ולכן הם פורצים לבתיהם של מפורסמים גונבים בגדים ותכשיטים וגם מצטלמים כדי להנציח את הביקור... הבעיה המרכזית של הסרט הוא התסריט. הדמויות שטחיות ולא מעניינות ולא מתאפשר לצופה להזדהות עמן. סצנות ההליכה למסיבות והפריצה לבתים חוזרות ו שוב ושוב עד כדי שעמום. התסריט מבקש לומר דבר מה על רשתות חברתיות, על מהפכת המידע ועל שינויים בחברה פוסט מודרנית. התוצאה לא ממש מעניינת. מי שמבקש להעמיק מוטב שיקרא ספר. בסופו של יום מה שיוצא לאותה חבורה של צעירים זו חשיפה תקשורתית שלילית. וישנם כאלה שמסתפקים בכך.
08/07/2013 17:03:09 | נצפה בקולנוע
8/10אייקון המחשת ציון
8 ביקורת לסרט איירון מן 3
טוני סטארק המוכר כאיירון מן מתמודד עם חרדות ועם סיוטים כבר בתחילת הסרט. תודו שזו התחלה לא שיגרתית לסרט פעולה. מאחר ומדובר בסרט קומיקס מבית היוצר של מרוול ולא בדרמה פסיכולוגית, לא תמצאו בסרט זה חיטוטים בנפש האדם וגם לא שיחות עם פסיכולוג.כשעולה שאלה של זהות מיהו איירון מן האמיתי, טוני סטארק או חליפת הפלדה? סטארק פוסק "אני!" ובכך מסתיימ הדיון.האם מדובר בשאלה פילוסופית אמיתית או באתנחתא קומית? ישפטו הצופים. בעוד שגיבורי קומיקס אחרים כמו סופרמן, ספיידרמן ובטמן דואגים שזהותם תשאר חסויה, זהותו של איירון מן ידועה ולכן הוא חשוף וגם פגיע. כשסטארק קורא תיגר על המנדרין האוייב התורן והמתוחכם ועוד בשידור בטלויזיה, האחוזה המפוארת מופצצת ונהרסת, בת הזוג נחטפת וסטארק שנחשב כמי שנהרג יורד למחתרת כדי לשוב ובגדול...הסרט מעניין וקולח.האפקטים מרשימים ומקדמים את העלילה. בסך הכל מדובר בסרט פעולה שעשוי טוב גם אם הסרט אינו מחדש הרבה. בידור לימות הקיץ החמים. ראוי לציין את בן קינגסלי שזכה בזמנו בפרס האוסקר על תפקידו בסרט "גנדי",והפעם בתפקיד מפתיע ומשעשע. מומלץ לחובבי קומיקס וסרטי פעולה.
26/05/2013 19:06:17 | נצפה בקולנוע
7/10אייקון המחשת ציון
7 ביקורת לסרט המקום בתוך היער
המקום בתוך היער" נשמע לכאורה כסרט אימה, אבל מדובר בדרמה בנונית בעלת יומרות חברתיות ופסיכולוגיות ונמשכת 140 דקות. הסרט מורכב משלושה חלקים. החלק הראשון עוסק בפעלולן אופנועים בשם לוק בגילומו של ריאן גוסלינג, שמגלה שיש לו בן ממפגש קצר עם רומינה. לוק הופך לכפייתי, עוקב אחר האישה ומטריד אותה, מכה את הגבר עימו היא חיה והופך לשודד בנקים, כדי לממן "חיתולים". נשמע אמין? לא! התשתית הפסיכולוגית שמניעה את הדמויות מופרכת. החלק השני עוסק באייבורי קרוס בגילומו של ברדלי קופר, השוטר שעצר את לוק שודד הבנקים. אייבורי הופך גיבור לרגע ובהמשך חושף שחיתות במשטרה. אייבורי שמתגלה כתחמן ממנף את הצלחתו במשטרה לקריירה פוליטית. החלק השלישי מתרחש לאחר 16 שנים ומפגיש את בנו של לוק ואת בנו של אייבורי, שמתגלה כמפונק ותחמן כאביו. עד שבנו של לוק מגלה מי הוא "חברו" ומי הוא אביו חולף כמעט נצח. בנו של לוק מחליט לסגור מעגל ולעשות מעשה...ואז הסרט מסתיים הסרט עוסק במישמש של נושאים ובפסיכולוגיה בגרוש. נרמז שמדובר בהעברה בין דורית. צילומי הנוף יפים במיוחד. מיועד לחובבי דרמה שאין להם ציפיות גבוהות במיוחד.
22/05/2013 21:02:30 | נצפה בקולנוע
8/10אייקון המחשת ציון
6 ביקורת לסרט המטבח של סלייטר
מה גורם לילד להתלהב מבישול להשקיע שעות וימים ולאחר שנים להיות שף מפורסם? הסרט מתאר משפחה בריטית ממעמד הביניים בתחילת שנות ה-60 של המאה שעברה. משפחת סלייטר מאופיינת בתקשורת לקויה ובבישול גרוע של האם ולאחר מכן של האב.הילד נייג'ל מוצא נחמה בבישול מתוך תקווה שבאמצעות הבישול המשופר שלו, ישפר את התקשורת בין ההורים ויזכה סוף סוף בהערכת האב. לאחר שאם המשפחה נפטרה, נכנסת למשפחה גב' פוטר בגילומה של הלנה בונהם קרטר ומכניסה משב רוח מרענן לסרט. בתיחלה כמנקה ולאחר מכן נישאת לאביו של נייג'ל. גב' פוטר-נייג'ל מפגינה כישרון קולנירי מרשים.ונוצרת תחרות בין נייג'ל לבין אמו החורגת, מי מבשל טוב יותר ומי יזכה בתשומת הלב של האב. הבעיה המרכזית של הסרט הוא התסריט, יש בו חורים בעלילה. למשל איננו יודעים אם גב' פוטר עברה לגור עם משפחת סלייטר בעודה נשואה או לאחר שהתגרשה. איננו יודעים כיצד רכשה את מיומנותה הקולינרית. הסרט משעשע ולעיתים גם מרגש. שימו לב לשיר "אם תעזבי" המלווה את הסרט. מיועד לחובבי הקולנוע הבריטי והלנה בונהם קרטר.
21/05/2013 19:56:54 | נצפה בקולנוע
7/10אייקון המחשת ציון
5 ביקורת לסרט תופעות לוואי
האם ניתן לתעתע בפסיכיאטר מוכשר ככל שיהיה, ולבצע רצח כתופעת לוואי של תרופה ניסיונית?זו השאלה המרכזית שהסרט עוסק בה. במהלך טיפול באמצעות תרופה ניסיונית בשם "אבליקסה", לטיפול בדיכאון מתבצע רצח. אמילי טיילור המואשמת, טוענת שאינה זוכרת דבר ומאשימה את התרופה. מכאן קצרה הדרך לקריסת עולמו המקצועי והאישי של ד"ר ג'ונתן בנקס הפסיכיאטר המטפל... הבעיה המרכזית בדרמה זו, שהתסריט אינו מקורי ויש בו "חורים" בעלילה. העלילה שנטועה בעולם הפסיכיאטריה המודרני אינו מחדש דבר וחבל! שאלות שעוסקות באתיקה מקצועית נדונות באופן שטחי. התפנית בעליה לקראת סוף הסרט צפויה למדי. התחושה היא שכבר ראינו סרטים כאלה בעבר. לחובבי דרמות פסיכיאטריות והצגות יומיות.
24/04/2013 19:08:56 | נצפה בקולנוע
8/10אייקון המחשת ציון
4 ביקורת לסרט הקריאה
כיצד שתי נשים משני עולמות שונים, מתמודדות עם חוסר ישע? זו השאלה המרכזית שהסרט עוסק בה. ג'ורדן מוקדנית מוכשרת במוקד החירום 911, מנסה באמצעות הטלפון והרבה תושיה לסייע לצעירה במהלך חטיפתה על ידי רוצח סידרתי. השוטרים בשטח לא תמיד משתפים את ג'ורדן בכל המידע. הדרך להתמודד עם חוסר ישע ולנסות להציל את החטופה היא באמצעות החזרת היוזמה, יצירתיות ונחישות. ג'ורדן יוצאת לשטח ופועלת בכישרון רב היכן שהמשטרה כשלה. סופו של הסרט מפתיע. מדובר במותחן קיצבי, התסריט מעניין ובמרכז הסרט שתי שחקניות טובות כמו האלי ברי ואביגייל ברנסלין. סצנות אחדות בחלקו השני של הסרט מעוררות אסוציאציות לסרט "פסיכו" של הצ'קוק. מומלץ לחובבי מותחנים והאלי ברי.
22/04/2013 19:57:35 | נצפה בקולנוע
7/10אייקון המחשת ציון
3 ביקורת לסרט מולייר על אופניים
הסרט עוסק בשאלה כיצד שני גברים שהם גם שני שחקנים-סרג' וגוטייה, דנים בקשר שהיה בינהם ובוחנים את מידת הכדאיות לשתף פעולה ולהעלות מחדש בתיאטרון את "המיזנטרופ" של מולייר. חלקו הראשון של הסרט מתמקד במפגש המחודש, בשיחות על הקשר שהיה ובעריכת חזרות חוזרות ונשנות על "המזנטרופ". דוברי השפה הצרפתית ומעריצי מולייר יפיקו מכך הנאה ועניין. אחרים ימצאו חלק זה של הסרט טרחני ואפילו משעמם. בחלקו השני של הסרט, סרג' פוגש אישה איטלקיה מיסתורית והיא מכניסה משב רוח רענן לחייו וכן גם לסרט.ואז הסרט מעניין ומשעשע. אבל, התנהלותו של גוטייה משבשת את הקשר היפה שהחל להתפתח בין סרג' לבין אותה אישה.. פבריס לוקיני בתפקיד סרג' טוב כתמיד. אבל, התסריט אינו קולח, במיוחד בחלקו הראשון של הסרט. את הסרט ביים פיליפ לה-גה, שסרטו הקודם "הנשים מהקומה השישית", בכיכובם של לוקיני ואנסנבל של שחקניות מוכשרות, היה מצויין והוקרן בהצלחה רבה.סרטו הנוכחי של לה-גה טוב פחות מקודמו וחבל!
08/04/2013 19:40:00 | נצפה בקולנוע
7/10אייקון המחשת ציון
2 ביקורת לסרט ארגו
דרמת מתח מבוססת על סיפור אמיתי אבל הסיפור האמיתי הגביל את התסריט. הסרט עוסק בחילוצם של שישה מעובדי השגרירות האמריקאית שמצאו מקלט בשגרירות הקנדית בטהרן, בעקבות השתלטות המון דתי משולהב על השגרירות האמריקאית, בשלהי שנות השבעים של המאה הקודמת. טוני מנדז סוכן CIA שהגה את תוכנית החילוץ, הושפע קרוב לוודאי מסידרת הטלויזיה "משימה בלתי אפשרית" שהיתה פופולרית בשנות בשבעים של המאה הקודמת. אבל, כל פרק בסידרה היה מתוחכם הרבה יותר מתוכנית החילוץ הפשטנית. לטעמיזו אחת האכזבות של הסרט. ששת עובדי השגרירות האמריקאית מתבקשים לפני החילוץ לשנות את הופעתם החיצונית כדי שלא יזוהו על ידי האיראנים. חמישה מהם מקפידים לשנות את הופעתם החיצונית ורק אחד מהם אינו עושה זאת. ואף אחד אינו מעיר לו למרות שהדבר עלול לסכן את כולם. זו התנהלות תמוהה, לא מקצועית מעוררת לא מעט שאלות. הסרט אינו מציע תשובות וחבל. שחקני משנה ותיקים כמו אלן ארקין, ג'ון גודמן,ויקטור גרבר ואחרים משחקים במיקצועיות ולעיתים מספקים אתנחתא קומית. ארגו זכה בפרסים חשובים כמו פרס האוסקר לסרט הטוב ביותר של השנה. מסרט זה אני מצפה ליותר!!!
05/04/2013 12:43:57 | נצפה בקולנוע
9/10אייקון המחשת ציון
1 ביקורת לסרט חיי פיי
סרט מסע מרתק ופוסט מודרני המעלה את השאלה, כיצד אנו מעצבים את המציאות ובוחרים בסופו של דבר בשיח המאפשר לנו להתמודד טוב יותר עם המציאות המורכבת והמאיימת, ויחד עם זאת מאפשר לנו לשרוד ולשמור על שפיות הדעת. במרכז הסרט מוצג סיפור מסע אירואי של התמודדות עם איתני הטבע בלב ים ועם נמר השוחר טרף. נדרשת יכולת תמרון מרשימה כדי לשרוד במצב של אי וודאות. מנגד, מוצג סיפור חלופי קשה, פסימי וטראומטי, שמשמעותו-אדם לאדם זאב. מכאן קצרה הדרך לאובדן אימון בבני האדם. כמו בסרט כך במציאות, הנטיה היא לבחור בסיפור האירואי והאופטימי, שמאפשר לנו בסופו של דבר לחייך ולהמשיך הלאה. משל פילוסופי על החיים. מומלץ בחום.
04/04/2013 16:50:06 | נצפה בקולנוע


Despicable Me 41גנוב על החייםציון גולשים10 / 9.2ציון מבקרים5 / 2.5
Bad Boys Ride or Die2בחורים רעים: הכל או כלוםציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 2.0
The Sixth Child3הילד השישיציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.4
The Great Escaper4הבריחה הגדולהציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.0
Treasure5טיול שורשיםציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 2.8
Elioאליאו Smile 2סמייל 2 Never Let Goלא לשחרר לעולם Wolfsהזאבים
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט