ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 512
8/10
512 ביקורת לסרט הרחק מהמון מתהולל
עלילה פשוטה עם עטיפה יפה. סרט עם מאפיינים של טלנובלה וזה לא נכתב כגנאי. אהבה, בגידה, תעתועי גורל הם חלק מהרפרטואר כאן.הסיפור מתרחש באנגליה של המאה ה-19. בת שבע היא אישה צעירה ונאה, עצמאית ודעתנית. היא יורשת אחוזה מדודה שהלך לעולמו וכעת היא אישה עשירה. הגורל מפגיש אותה עם שלושה גברים שונים שכל אחד מהם מבקש את ידה. הראשון הוא רועה צאן ג''נטלמן וטוב לב שירד מנכסיו. השני הוא אציל באמצע חייו, איש עדין ובודד שמחפש אהבה. השלישי הוא חייל צעיר, אדם ארוגנטי וחם מזג שביום חתונתו עם אישה אחרת ,ארוסתו לא התייצבה בכנסייה בגלל טעות. בת שבע עושה את הבחירה שלה, שמתגלה כטעות. בסופו של דבר היא תבין באיזה משלושת הגברים היתה צריכה לבחור מלכתחילה. אפשר לומר שהסוף די צפוי. אומנם לא מדובר בפאר היצירה, אבל העניין שהסיפור יוצר והקצב, התלבושות ורוח התקופה וגם המשחק המצויין, עושים את שלהם.
08/08/2020 09:30:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
511 ביקורת לסרט רמבו 5: המשחק האחרון
לא נס ליחו.אפשר לצקצק ולומר שמדובר בעלילה בנאלית וצפויה ושהדיאלוגים רדודים. אומנם זה נכון ,אבל זה לא משנה אם לא מצפים ליצירת מופת אלא לשעה וחצי טובה וקיצבית שיש בה גם קצת נוסטלגיה.אנו פוגשים את ג''ון רמבו המזדקן ,שחי בחווה במקום פסטורלי עם ידידתו ונכדתה גבריאלה. לאחר שגבריאלה נוסעת למקסיקו בניגוד לדעת רמבו וסבתה ,כדי לפגוש את אביה אותו לא ראתה מאז היתה ילדה, העניינים מסתבכים. היא נלכדת ברשת של סוחרי נשים אכזרית אותה מנהלים שני אחים. רמבו יוצא בעקבותיה כדי להציל אותה. הנקמה שלו תהיה אכזרית במיוחד. בסוף מוצגים כמה תמונות מהסרטים הקודמים בסידרה החל מ"משחק הדמים" ,שאותו ראיתי כילד בקולנוע רון ז"ל בחיפה. מקווה שזה לא הסרט האחרון שבו אנו פוגשים את ג''ון רמבו.
01/08/2020 09:19:58 | נצפה בטלוויזיה
6/10
510 ביקורת לסרט חייו הסודיים של וולטר מיטי
רק בשביל הנופים היפים. אולי ימצא חן בעיניי בעלי ראש פתוח וסבלנות. וולטר הוא גבר בשנות ה-40 לחייו ,די מעופף ולא סגור על עצמו. הוא עובד ותיק במגזין שנרכש על ידי משקיע שמעוניין לסגור את מחלקת הפרינט ולעבור לשיטת עבודה מקוונת. המהלך כרוך בפיטורי רוב העובדים, כולל של שריל העובדת החדשה והנאה שאחריה וולטר מחזר. הסיכוי של וולתר להמשיך לעבוד ,הוא להשיג תשליל של צילום שאמור להופיע על שער המגזין האחרון שמתוכנן להיות מופק לפני הסגירה. אחרי שהמנהל היהיר של החברה הרוכשת לוחץ עליו ומאיים בפיטוריו, וולתר נוסע לכמה מדינות בעולם לחפש את הצלם שצילם את התמונה כדי לאתר את התשליל ועל הדרך עובר הרפתקאות ביזאריות. בסופו של דבר מה שהכי חשוב לוולתר מעבר להשגת התשליל, זה לזכות באהבת שריל וגם להעביר מסר למנהל האנטיפט. יש כאן ביקורת על העולם הקפיטליסטי שמסתכל על אנשים בצורה של עלות תועלת ולא רואה את האדם בכללותו.בסך הכל הרגיש לי כבד לעיתים ולא זורם, למרות משחק טוב של בן סטילר. ציון 6.5.
31/07/2020 09:46:51 | נצפה בטלוויזיה
9/10
509 ביקורת לסרט ג'וקר
מסר חברתי ופוליטי שמועבר בצורה חדה. סרט שעשוי לעילא ולעילא מכל הבחינות וקשה למצוא בו פגמים. מרתק מהרגע הראשון ועד האחרון. ארתור הוא קומיקאי וליצן שלא מצליח בקריירה שלו ונדחק לשולי החברה. הוא גר עם אימו הקשישה בבניין ישן ומוזנח. בנוסף לבוז ולחוסר הערכה שלה הוא זוכה מהסביבה,הוא סובל מבעיות נפשיות קשות ומטופל על ידי רשויות הרווחה. לאחר שהותקף ברכבת התחתית ,הוא נסחף למסע אלימות חסר שליטה.רובד נוסף, הוא הגילוי המטלטל שלו על עצמו, שמטיל צל כבד על אימו. ההזמנה של ארתור לתכנית טלויזיה פופולרית, תהיה הזדמנות טובה עבורו לסגור חשבון. "הפיל שבחדר" הוא מאבק שקיים בכל חברה בין האליטות לבין "השקופים". ההתעמרות וההזנחה של אלו המחזיקים במוקדי הכח הכלכליים והפוליטיים לבין אלו שלא סופרים אותם.במילים אחרות עשירים מול עניים. דיון רחב יריעה עם זוויות הסתכלות שונות. לסיכום: משחק אדיר של חואקין פיניקס. הרבה זמן לא נהניתי כך מסרט. ציון 8.5.
25/07/2020 09:38:48 | נצפה בטלוויזיה
7/10
508 ביקורת לסרט ברוס הגדול מכולם
מפגש נהדר של שני ענקים. הייתי מכנה את הסרט כסימפטי ומצחיק לעיתים אבל לא פחות חשוב, מעורר מחשבות על החיים. כל אחד יכול לתת פרשנות משלו לגבי המסרים. ברוס נולן הוא גבר לקראת גיל 40 ,שעובד ככתב שטח לענייני כלום ושום דבר בערוץ טלוויזיה מקומי בעיר באפלו בניו יורק. למרות שיש לו בת זוג יפה ואוהבת ,הוא אינו מרוצה מחייו. הוא שואף להתקדם לתפקיד שדרן החדשות, וכשהוא מפוטר בעקבות שטויות שעושה בשידור חי, הוא זועק לעזרת אלוהים שיציל אותו מחייו הבינוניים.להפתעתו ,אלוהים מתגלה אליו בדמות איש תחזוקה בבניין נטוש. הוא מעניק לברוס את כוחותיו, תחת שני תנאים, שאחד מהם הוא שאסור לו להשפיע על רצונם החופשי של בני אדם. לאחר שברוס מנצל לרעה את הכוחות שקיבל והוא מאבד את חברתו, הוא לומד לקח, שאנשים צריכים לקחת אחריות על עצמם במקום שכל הזמן יצפו שכוחות חיצוניים יצילו אותם. מסר נוסף הוא ,שצריך להיות מאושר מהמקום בו אתה נמצא בחיים אם טוב לך ,ולא לנהל מרדף בלתי פוסק אחר סטטוסים חברתיים וכבוד. שווה להתרווח על הכורסא למשך 90 דקות, ובסוף יש כמה פספוסים נחמדים.ציון 7.5.
24/07/2020 17:14:19 | נצפה בטלוויזיה
8/10
507 ביקורת לסרט מולאן רוז
לא מעט סיבות לאהוב. גם מי שאינו חובב של מחזות זמר יכול לצאת למשך שעתיים מאזור הנוחות ולהנות. שירים יפים, תלבושות ססגוניות, סיפור טוב אפילו שהוא בנאלי,משחק נהדר, וגם נוסטלגיה. מועדון מולין רוז'' המפורסם בפריז, השנה היא 1899. המקום הוא גם בורדל וגם מציג הופעות מבדרות לגברים.כריסטיאן הוא מחזאי צעיר שמגיע מלונדון ופוגש את סאטין הקורטיזונה היפה, שהיא כוכבת המולין רוז'',ושניהם מתאהבים זה בזו.אבל,ההתאהבות שלהם עומדת בפני מכשול רציני. דוכס עשיר ורב השפעה,שגם שם עין על סאטין, משתכנע על ידי בעלי המועדון לרכוש את המקום. התנאי שלו הוא, שסאטין תהיה בת זוגו הבלעדית ושיוכל להשפיע על תוכן ההצגות שמועלות במקום. העניינים מקבלים תפנית מסוכנת לאחר שהדוכס הקנאי רוצה לשנות סיום של מחזה אותו כתב כריסטיאן ושסאטין היא הכוכבת הראשית בו. מעבר לזה ,גם מחלתה של סאטין מאיימת לסכל את מימוש אהבתם. מעניין גם שהשירים בחלקם הגדול הם מתקופות מאוחרות יותר ביחס לשנה בה העלילה מתרחשת,אבל זה לא פוגם בחוויה הכללית.ניקול קידמן הצעירה נהדרת וגם היתר נפלאים. אני נהניתי.
24/07/2020 09:39:33 | נצפה בטלוויזיה
6/10
506 ביקורת לסרט פרא אציל
לא משכנע. הרבה מהומה על מאומה, מבחינתי אכזבה בגלל הפוטנציאל. סיפור על אלי, נער תלמיד תיכון בשכונת מצוקה שחי עם אימו שהיא נרקומנית לשעבר ובעלה שהוא עבריין אלים. אביו הביולוגי גר בסמיכות לביתם וגם הוא לא העיפרון הכי חד בקלמר. הוא מצייר להנאתו ולא זוכה להתפרנס מכך וגם חובב של הטיפה המרה. אלי, קרוב יותר לאביו ומתנכר לאימו שנאמנה לבעלה שמתעמת איתו תכופות. על רקע הזעם והתסכול שלו , אלי מוצא נחמה אצל אנה חברתו לספסל הלימודים שגם היא בעצמה נערה בעייתית.בסופו של דבר , פעולה אחת גורמת לסוף טרגי. הדבר הכי טוב הוא המשחק של נוה צור, אבל התוצאה הסופית לא טובה.התקדמות העלילה איטית על גבול המעצבנת.לא חייבים.
18/07/2020 22:02:06 | נצפה בטלוויזיה
8/10
505 ביקורת לסרט מיס סאנשיין הקטנה
חם ונוגע . דמויות אנדרדוגיות שמתמודדות עם הפחדים והבעיות שלהן. סיפורה של משפחה מוזרה ותפרנית שלכל אחד בה יש שריטה. האב הוא מרצה שמלמד איך להצליח בחיים במספר שלבים אבל נכשל בעצמו, הדוד הוא משוחרר מאישפוז אחרי שניסה להתאבד, הסבא סטלן ,הבן הבכור נדר נדר לא לדבר עד שיגשים את חלומו להיות טייס והוא מתקשר בכתיבה, והאם יחסית במצב נורמלי.אבל, הכל סובב סביב הילדה המתוקה והשמנמונת שרוצה להתחרות בתחרות יופי. לשם כך כולם עושים את הדרך הארוכה לתחרות בקליפורניה בואן הישנה שאיכשהו מצליחה לנסוע. בדרך ,המשפחה פוגשת אנשים וחווה אירועים שונים.בסוף, הילדה מאמצת לקח חשוב מאוד שלמדה מסבה. העלילה בבסיסה מצחיקה, אבל יש גם משהו בדמויות שגורם לך להתחבר.
17/07/2020 18:21:04 | נצפה בטלוויזיה
7/10
504 ביקורת לסרט זה בידיים שלך
חמוץ מתוק. מצד אחד, סיפור סינדרלה שכל אחד יכול להתחבר אליו ,עם סוף שגורם לך להזיל חצי דמעה. מצד שני, די צפוי ונגרר לבנאליות ולוקה באמינות. מאתייה הוא בחור צעיר מרקע סוציואקונומי נמוך שמנגן על פסנתר בתחנת רכבת. את הכישרון שלו מגלה פייר, שהוא מנהל קונסרבטוריון בפריס. לאחר שמאתייה נעצר בגין פריצה לבית, פייר פועל להשיג עבורו עיסקת טיעון שבעקבותיה מאתייה מרצה עבודות שירות אצלו בקונסרבטוריון. מה שעומד מאחורי זה ,הוא רצונו של פייר לקדם את מאתייה ולהציג לעולם את כישרונו המיוחד .בזמן שפייר מועמד לפיטורים, הוא שם את כל יוקרתו ואת עתידו המקצועי על מאתייה ומהמר עליו כנציגו לתחרות בינלאומית. מאתייה הוא בחור שלא מקבל מרות כל כך מהר והוא צריך ללמוד להסתדר עם המורה הקשוחה שפייר מצמיד לו. בין לבין הוא מתאהב בבחורה שהיא גם נגנית. בסך הכל סרט שהוא שווה לכל נפש למרות שאינו מבריק.
11/07/2020 10:31:40 | נצפה בטלוויזיה
7/10
503 ביקורת לסרט פנים רבות לאמת
החוזקה המרכזית היא המשחק המעולה. גלרייה מרשימה של שחקנים נהדרים עושים את הסרט הזה, שהוא טוב אבל לא מצויין. הפיל הגדול שבחדר שגם עובר כחוט השני לארוך העלילה היא הגזענות שקיימת בחברה האמריקאית כנגד שחורים. לוס הוא נער תלמיד תיכון שנולד באריתריאה ,שאומץ על ידי זוג לבן. הוא בחור פיקח ומוכשר שזוכה להצלחה רבה. הבעייה שלו היא המורה להסטוריה הארייט, שלא מסמפטת אותו בלשון המעטה. אחרי שהוא כותב חיבור בשיעור שלה, הארייט מוסרת אותו לאימו של לוס. מהמילים שכתב עולה לכאורה ,שלוס הוא לא הטיפוס החביב ונעים ההליכות שחושבים שהוא. הדבר מעלה שאלות בקרב הוריו ובמיוחד אצל אימו המגוננת. החזית שמתפתחת בין הארייט המורה לבין לוס ,מכניסה לתוכה גורמים נוספים כשגם אחותה הלא בריאה של הארייט בנפשה מעורבת בסיפור. השם שניתן לסרט הוא די קולע. לפעמים יש דרך להסתכל על דברים ביותר מדרך אחת והאמת היא יותר מורכבת ממה שחושבים. הציון שלי הוא 7.5.
10/07/2020 10:21:24 | נצפה בטלוויזיה
7/10
502 ביקורת לסרט ילדים טובים
החינניות שבבתולים. אומנם הסרט עוסק בילדים, אבל גם מבוגרים יכולים להנות ואולי יחזרו אחורה בזמן לימי הילדות ולתמימות של הימים ההם. שלושה חברים בני 12 שהם קצת אאוטסיידרים,מוזמנים למסיבה שבה הם אמורים להתנשק עם בנות. מאחר ולא חוו זאת מעולם, הם צריכים ללמוד איך עושים את זה. לשם כך ,אחד מהחבורה משתמש ברחפן לצורך מעקב ששייך לאביו ,למרות שהוא אוסר עליו. הבעיה היא שהרחפן נלכד על ידי שתי נערות מתבגרות שאחריהן הוא עוקב. החבורה תעשה הכל כדי לקבל בחזרה את הרחפן ,אך כעת הם נסחטים על ידי הנערות והם יקבלו אותו תמורת סמים שישיגו עבורן. תוך כדי ה"מסע" הזה ,החבורה תלמד דבר או שניים על מין וצעצועי מין. לא קורע מצחוק, אבל הסרט מוגש בצורה כיפית ולכן שווה צפייה של 80 דקות. ציון 7.5.
04/07/2020 08:52:56 | נצפה בטלוויזיה
7/10
501 ביקורת לסרט אליבי.קום
הרעיון נחמד הביצוע קומסי קומסה. למרות שפה ושם מצחיק, בסך הכל לא מדובר בקומדיה מבריקה. גרגורי מנהל חברה שנותנת סיפורי כיסוי לבגידות בחיי הנישואין. הכל זורם חלק עד שגרגורי מכיר את פלו, בחורה צעירה וחתיכה ומסתבר שגם עשירה.הוא מתאהב בה אך יש רק בעיה אחת, אביה הוא לקוח שלו. לקראת יום הנישואין של הוריה ,מתחילה שרשרת של מצבים מביכים. פלו ואימה יוצאות לבדן לבית מלון בקאן לחגוג את האירוע אך גם אביה נמצא באותו מלון עם היזיזה שלו. כמובן שגם גרגורי נקלע לאיזור והדברים מסתבכים כאשר הוא צריך לדאוג לאביה של פלו ששילם לו ממיטב כספו וגם לשקר לפלו שזה הדבר שהיא הכי שונאת. השאלה היא לאיזו תובנה יגיע בסוף גריגורי לגבי זוגיות ונאמנות במערכת יחסים. בשורה התחתונה ציפיתי ליותר.
03/07/2020 10:59:18 | נצפה בטלוויזיה
7/10
500 ביקורת לסרט דרייבר
סיפור טוב למרות שהמוצר הסופי אינו מושלם. דרמה עם נגיעות קומיות שמצליחה לעניין וזה מספיק. נחמן הוא גבר חרדי בטלן שמגדל את ביתו חני לבדו. הוא מתפרנס מהסעת מתחזים לבתי אנשים אמידים בבני ברק כדי לקבל מהם תרומות על סמך סיפורים קורעי לב שהם מספרים. נחמן הוגה את כל התכניות מהתחלה ועד הסוף ובתמורה מתחלק ב"שלל" עם המתחזים.לאחר שהמחברת של נחמן עם רשימת ה"גבירים" נגנבת, הוא נקלע למצוקה. כעת פרנסתו בסכנה והוא צריך להחליט מה הוא עושה עם חני ביתו,תוך כדי שאנו נחשפים לסיפור האמיתי ולטרגדיה שפקדה אותו בעבר. הסוף די סתום ונתון לפרשנויות. לסיכום: ראוי לצפייה.ציון 7.5. בנימה אישית, הגעתי סוף סוף לביקורת ה-500 שלי במספר אחרי כמעט 7 שנים באתר. הספק לא רע.
27/06/2020 10:19:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
499 ביקורת לסרט אלכסנדר והיום הנורא, האיום, המבאס והגרוע ממש
מבדר וזורם בקלילות . כמה קטעים מצחיקים בסרט קצר ומהנה. אלכסנדר בן ה 12 הוא ילד שלומיאל שלא משנה מה הוא מנסה לעשות הכל יוצא לו הפוך. בערב שלפני יום הולדתו, כשנדמה שחבריו ללימודים יבריזו ולא יגיעו למסיבה שהוא מתכנן, הוא מביע משאלה שבני משפחתו יבינו איך זה מרגיש כשעובר עליך יום רע. העניין הוא שהמשאלה מתגשמת מיד בבוקר שלמחרת, ובדיוק ביום שהוא קריטי לכל אחד מבני משפחתו. האב ניגש לראיון עבודה, האם אמורה לקבל קידום בתפקיד, האח הגדול צריך לעבור מבחן נהיגה ובערב לצאת לנשף עם חברתו והאחות אמורה להשתתף בהצגה. איך ייגמר היום הזה שהתחיל בצורה זוועתית? מי שמבואס ויצפה בסרט ייצא עם חיוך. ציון 7.5.
26/06/2020 18:00:05 | נצפה בטלוויזיה
6/10
498 ביקורת לסרט לחלום בגדול
ארוך ומתיש. המוסיקה טובה אבל זה לא מספיק ולמרות שהחלק האחרון משתפר זה לא מציל את הסרט.ג''אבד הוא תלמיד תיכון ממוצא פקיסטני לקראת סוף שנות ה-80 בלוטון שבאנגליה שרוצה לממש את חלומותיו. הוא נאלץ להתמודד עם בעיות של גזענות וגם עם אביו הדומיננטי, שדוגל בערכים המסורתיים והוא נגד השתלבות בחברה המקומית וחוץ מזה גם גזען בעצמו. מצב הדברים מחמיר עם פיטוריו של אביו ממקום עבודתו והעמקת השבר הכלכלי אצל משפחתו.כשחבר לספל הלימודים נותן לו קלטת של ברוס ספינגסטין ,ג''אבד מתאהב בשיריו והמסרים מהווים עבורו השראה ותורה שלמה לחיים נכונים. הוא משיג חברה ומתאהב בה וגם נותן ביטוי לכישורי הכתיבה שלו שזוכים להצלחה. דווקא בתקופה יפה שלו ועל רקע רצונו לעבור ללמוד בקולג'' בארה"ב, מגיעה המריבה הגדולה שלו עם אביו. מי שביננו שגדל על השירים היפים מהעשור הנפלא הזה, יחזור להרף עין לתקופת הנעורים,אבל חוץ מזה מדובר בסרט משעמם.ציון 6.5.
26/06/2020 10:49:19 | נצפה בטלוויזיה
6/10
497 ביקורת לסרט מקוללים
לא מתעלה לרמה גבוהה. ז''אנר שהוא חריג בנוף הקולנוע הישראלי ולכן שאפו על הניסיון אבל המוצר הסופי בינוני. חוליה של 3 חיילים שביניהם צלם מדובר צה"ל יוצאת לתרגיל נווט במדבר ,באיזור בו בעבר היה יישוב בדואי שאינו קיים יותר.לפני יציאתם לדרך הם נתקלים בזקנה בדואית שמתעמתת איתם ומקללת אותם. התרגיל שאמור להיות סטנדרטי,הופך להיות סיוט אחד גדול לאחר שהם מאבדים את דרכם ,דברים מוזרים קורים ונטרפת עליהם דעתם. מי שיצפה ושירת בצבא בסדיר, ייזכר בימים ההם ובשטויות שעשינו. חוץ מזה לא חייבים. ציון 6.5.
20/06/2020 17:58:43 | נצפה בטלוויזיה
7/10
496 ביקורת לסרט אהבה למרחקים ארוכים
קיטש . למרות שלא מדובר בסרט רע,התחושה היא שכבר ראינו אותו בוורסיה כזו או אחרת.לוק הוא קאובוי דרומי שמשתתף בתחרויות רודיאו .סופיה היא סטודנטית בקולג''. לאחר היכרות ביניהם הם יוצאים לדייט ,ובדרכם חזרה מצילים איש קשיש בשם איירה שעבר תאונת דרכים. בתוך הרכב בו איירה נמצא,יש קופסת מכתבים שאותה סופיה מחלצת מהרכב הבוער. סופיה מתחילה לקרוא את המכתבים שכתב איירה ,וכשהיא לצידו של בבית החולים,הוא מספר לה את סיפורו על אהבתו לרות החל מצעירותם. כל זאת בזמן שסופיה ולוק מתמודדים עם משבר ביחסיהם על רקע רצונם של כל אחד מהם לפתח קריירה משלו. בסיפורי ההווה והעבר יש קווים מקבילים והלקח הכי חשוב הוא, שבזוגיות חייבים להתפשר ולהקריב.בסוף יש טוויסט נחמד. מי שמחפש מקוריות או הברקות אז זה לא כאן, אך מצד שני רומנטיקנים בנשמתם לא יסבלו. ציון 7.5.
20/06/2020 10:04:43 | נצפה בטלוויזיה
7/10
495 ביקורת לסרט ההפתעה
חסר פלפל. רעיון די מקורי ומפתיע אך עדיין חסר תבלין כדי לשדרג את הסרט. טיפה יותר הומור היה עוזר. לאחר שאימו הולכת לעולמה, יאקוב ואן זוילן נשאר לבדו עם האחוזה והעושר המופלג שירש. אבל כל הכסף שבעולם לא יכול להפוך את יאקוב המוזר והמדוכא לאדם מאושר.הוא פועל למכור את כל הרכוש שעכשיו עבר אליו ולאחר מספר ניסיונות התאבדות כושלות,הוא מתוודע לקיומה של חברה ש"עוזרת" לאנשים לסיים את חייהם.יאקוב חותם איתם על חוזה ובוחר באופציית ה"הפתעה" , כלומר יסיים את חייו במועד ובדרך לא ידועים. דברים משתנים כאשר יאקוב פוגש במשרדי החברה את אנה היפה שבאה לשם אותה מטרה. שניהם מכירים ומתחילים להתחבב זה על זו. הם מאמינים בחיי העולם הבא לאחר שיסיימו את תפקידם בעולם הנוכחי.לאחר שיאקוב שמעולם לא ניהל מערכות יחסים עם נשים מתאהב באנה,הוא מתחיל להרגיש את טעמו המתוק של החיים ומנסה לסגת ממהסכם אך מדובר בחוזה שלא ניתן לצאת ממנו. אבל יש עוד עניין , נכונה לו הפתעה נוספת שלה הוא לא ציפה. כעת יאקוב במירוץ נגד הזמן להציל את חייו ולבטל את עיסקת המכירה של רכושו. למרות מה שכתבתי בהתחלה, שווה צפייה.
19/06/2020 19:17:14 | נצפה בטלוויזיה
8/10
494 ביקורת לסרט פרזיטים
טיפה אוברייטד. אומנם מדובר בסרט טוב בסך הכל אבל ביחס לציפיות ממנו כסרט זר ראשון שזוכה בפרס האוסקר, הוא לא עומד בהן. רק לצורך הדוגמא, גם סרט קוריאני מהשנים האחרונות בשם "בעירה" , הוא טוב ממנו. משפחה של מובטלים מוצאת דרך בעזרת מעשי נוכלות והתחזויות להתקבל לעבודה בבית של משפחה עשירה. זה מתחיל עם הבן הצעיר שמתחיל להיות מורה פרטי לאנגלית של הבת ,שמביא את אחותו לעבודה בבית כמורה של הילד הקטן ולאחר מכן שני ההורים בתורם גם מגיעים לעבוד כנהג פרטי ועוזרת בית על חשבון השניים שמפוטרים הודות לתרגילים מכוערים של שני הילדים. המשפחה נהנית ממנעמי העושר והוילה המפנקת עד שערב אחד כל זה עומד בסכנה. העוזרת הקודמת מגיעה ומבקשת להיכנס בטענה ששכחה משהו בבית לאחר שפוטרה.מכאן הדברים מתחילים להסתבך ומגיעים למחוזות האבסורד. היה מקום גם לקצר מעט אבל בגדול מדובר על קומדיה שחורה ששווה צפייה.
19/06/2020 10:06:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
493 ביקורת לסרט סיפורים מפחידים שמספרים בחשיכה
סביר. האמת היא שקשה להפתיע ולחדש בז''אנר הזה כי נדמה שראינו הכל. השנה היא 1968 ערב ליל כל הקדושים בעיירה קטנה. תוך שהם מחופשים, מספר נערים יוצאים לחפש הרפתקה. לאחר שהם נרדפים על ידי נערים אחרים, הם מגיעים לבית נטוש שבו גרה בעבר משפחה עם סיפור אפל מסוף המאה ה-19. אחת מחברות הנערים היא סטלה, שמוצאת בבית ספר שמכיל סיפורים מפחידים שחוברו על ידי הבת של המשפחה שגרה בבית ושעברה התעללות על ידם. הבעיה עכשיו שמדובר בסיפורים שנכתבים מעצמם, ונוגעים למי שנמצא בסביבת סטלה והם גם מגשימים את עצמם בצורה קטלנית. השאלה עכשיו היא איך עוצרים את הטירוף הזה. בסך הכל ניסיון נחמד. ציון 6.5.
13/06/2020 18:07:06 | נצפה בטלוויזיה
6/10
492 ביקורת לסרט קילרמן
סוג ג''. לא מהוקצע ולא מעניין וגם נמרח. סרט חובבני איך שלא מסתכלים על זה.
13/06/2020 11:08:05 | נצפה בטלוויזיה
7/10
491 ביקורת לסרט בייביסיטינג
כמה קטעים מצחיקים. קונספט נחמד ומפתיע. פרנק הוא גבר רווק בן 30 וטיפה חנון שעובד כפקיד קבלה אצל מו"ל ובעלים של חוברות קומיקס.הבעלים של החברה מציע לו להיות ערב אחד בייביסיטר לבנו הקטן והמעצבן. במקרה באותו יום יש לפרנק יום הולדת. לאחר שהמו"ל ואישתו חוזרים לוילה למחרת בבוקר בעקבות קריאת המשטרה, הם מוצאים שם עיי חורבות ופרנק והילד נעדרים. מה שיש זו הקלטת וידאו שמתעדת את כל מה שקרה לאורך כל הערב והלילה, וזה היה חתיכת לילה מטורף שבו חבריו של פרנק חגגו לו את יום ההולדת. בסך הכל קומדיה נחמדה ששווה צפייה.
12/06/2020 17:35:48 | נצפה בטלוויזיה
8/10
490 ביקורת לסרט אהבה כמו שלנו
מורכב ונוקב. עצוב ולעיתים מצחיק וגורם להרהורים על שאלות כאלה ואחרות שמתמודדים איתם בחיים. ביט וניקי הם אחות ואח שנקראים לבית אביהם לאחר שאימם חולת האלצהיימר נעלמה מהבית בלילה חורפי עם סופת שלגים. הימים הם ימי תקופת חג המולד.האמא נמצאת, אך הבעיה המרכזית היא מה עושים איתה כעת. ניקי מתעקש על כך שהיא תתאשפז במוסד גריאטרי, אך אביו הקשוח והעקשן עומד על כך שהיא תישאר לצידו בבית כמו שהיה ב 60 השנים האחרונות.בהיעדר החלטה מוסכמת, על בני המשפחה לשתף פעולה עם עולמה המומצא של האם. מעבר לדילמה המרכזית ,אנו גם נחשפים לדמויות ולחייהם האישיים הלא פשוטים של ביט וניקי. ביט נשואה שלא באושר וחשה בודדה. יחסיה עם ביתה הם בעייתיים והתקשורת ביניהן גרועה. ניקי האימפולסיבי הוא בעלים של בר כושל ודי מתוסכל. המשחק משובח והקונסטרוקציה טובה ומאוזנת ולא מלודרמטית מידי. ייגע במיוחד במי שיש לו הורים מבוגרים.
12/06/2020 10:53:41 | נצפה בטלוויזיה
8/10
489 ביקורת לסרט חיי פיי
מקסים. מעלה שאלות על אמונה ודת עם מסר בסיום. לפני הצפייה חשבתי שזה סרט שמתאים יותר לילדים אבל מסתבר שטעיתי וגם מבוגרים יכולים לאהוב. פיי פאטל נפגש עם סופר קנדי ומספר לו את סיפורו בזמן היותו נער. פיי גדל כילד חכם וסקרן שמעבר להשתייכותו לדת ההינדו, גם מאמין בשלוש הדתות המונותיאיסטיות .הוא מבלה חלק גדול מזמנו בגן החיות שבבעלות אביו.יחד עם שני הוריו ואחיו הגדול הם מתכננים לעבור לגור בקנדה.הם מעמיסים על אוניה את כל חיות הגן ויוצאים לדרך. סערה שפוקדת אותם, מביאה לכך שפיי נותר ניצול יחידי עם טיגריס שהיה על הספינה. כעת הוא יוצא למסע הישרדות ארוך כשעליו לשמור שפיותו על שלמות גופו מפני הטיגריס ובו בזמן לדאוג לו לאוכל. הדרך הארוכה והמסוכנת גורמת לו להתחבר לטיגריס וגם להרהר על קיומו של אלוהים. האלמנטים מסיפורי התנ"ך די בולטים ,כמו תיבת נח. המסר לגבי הדת ולשאלת קיומו של אלוהים, הוא שזה עניין של אמונה שלא ניתן להוכיח ובסופו של דבר אתה בוחר לאיזה סיפור להאמין. הצילום מרהיב והסיפור נהדר והסך הכל טוב מאוד.
06/06/2020 10:42:27 | נצפה בטלוויזיה
6/10
488 ביקורת לסרט לרדת מהעץ
מתחיל טוב ואחר כך מתדרדר. סיפור שאמור להיות פשוט מתקלקל בגלל הניסיון להכניס תחכום מיותר. ניץ חוזר מחו"ל אחרי שנה שניסה את מזלו שם ולא הצליח. הוא תפרן ובטלן שמכלה את זמנו בחוף הים ובפלאפלייה של חבר. המטרה העיקרית שלו היא לחזור לחברתו ולכלבו שאותם עזב לפני שנסע. במקרה ,סמוך לביתה של חברתו ישנו מגרש שעליו מתנהל מאבק בין שוחרי איכות סביבה שרוצים לבנות במקום פארק, לבין אנשי עסקים שמעוניינים לבנות במקום חניון. ניץ מצטרף למאבק לצד שוחרי איכות הסביבה ולוקח את מאבקו לקצה, תוך כדי ניסיונו לפייס את חברתו שלא ממהרת לקבל אותו בזרועות פתוחות. מוטיב מרכזי בסרט הוא גלגול נשמות, בין אם מאמינים בזה או לא. לסיכום: יש אופציות טובות יותר.
30/05/2020 10:26:27 | נצפה בטלוויזיה
7/10
487 ביקורת לסרט יסטרדיי
הרעיון נחמד והסרט בינוני. חובבי קומדיות רומנטיות בריטיות לא יסבלו אבל לא מדובר באחת מיצירות המופת בז''אנר. ג''ק הוא זמר צעיר וכושל שמנוהל על ידי הסוכנת שלו אלי, שהיא גם חברת ילדות שלו וגם היחידה שמאמינה בו. אחרי שעובר תאונת דרכים, ג''ק מתעורר לעולם מוזר, שבו חלק מהדברים כבר לא מוכרים. אחד מהם זו להקת הביטלס, שחוץ ממנו, אף אחד בעולם לא שמע על קיומם. כעת זו הזדמנות עבורו לשיר את שיריהם ,להתפרסם ולעשות כסף. דרך כוכב פופ שפורס חסותו על ג''ק כמופע חימום שלו, ג''ק מתפרסם ומגיע עד ללוס אנג''לס ושם נמצא הכסף הגדול. יש רק שתי בעיות: האחת,שהוא חי בשקר והשנייה זה שהצלחתו מרחיקה ממנו את אלי שאותה הוא אוהב. כצפוי,בדילמה בין הכסף הגדול לבין הלב, ברור מה מנצח בסוף. כבר מההתחלה יש תחושה שהסרט מזכיר בסגנונו את "המופע של טרומן", אבל צריך לחכות לסוף כדי לראות אם זה אכן כך. בסך הכל אפשר לראות.
29/05/2020 10:19:40 | נצפה בטלוויזיה
8/10
486 ביקורת לסרט אנה
קיצבי ומתוחכם. אם נשים בצד את רמת האמינות אז מקבלים מוצר נחמד עם לא מעט תפניות. אנה היא בחורה רוסיה צעירה ויפהפיה עם סל של תכונות מיוחדות שהופכות אותה לסוכנת ריגול קטלנית. היא מגוייסת בעל כורחה על ידי הק.ג.ב ונשלחת לפריס במסווה של דוגמנית כדי לבצע משימות. על ידי קפיצות קדימה ואחורה בזמן אנו מקבלים הסברים למה שרואים וגם נחשפים לטוויסטים ,שבהם מעורב בין היתר הסי אי איי האמריקני שדולק בעקבותיה.חלום חייה הוא להשיג חופש אך לשם כך עליה להערים על מפעיליה. לסיכום: חשבתי בהתחלה שמדובר בעוד סרט אקשן שבלוני ,אבל הופתעתי לטובה.
28/05/2020 10:14:42 | נצפה בטלוויזיה
7/10
485 ביקורת לסרט מסיבה סוף
בשידור חוזר. קשה מאוד לחדש בז''אנר הזה ולכן אם מראש מנמיכים ציפיות אז בסך הכל אפשר לצפות.אישה מבוגרת שמתחברת לחבורה של נערים ונערות ומארחת אותם בביתה למסיבות, בהן הם שותים אלכוהול ומעשנים סמים. מה שמסתבר זה שהיא למדה בתיכון עם חלק מהוריהם ומאז סוחבת טראומות ומאחורי הכל עומד סיפור של נקמה.אוקטביה ספנסר מגלמת היטב את תפקיד הפסיכופטית הסדיסטית.
23/05/2020 09:19:10 | נצפה בטלוויזיה
7/10
484 ביקורת לסרט האיש שבקיר
הרעיון מעניין והביצוע ככה ככה. אפשר למצוא כאן אלמנטים היצ''קוקיים ולי זה גם הזכיר פרק מסויים מ"סיפורים לשעת לילה מאוחרת" ששודרה בערוץ הראשון בסוף שנות ה-80. לאחר שנת אחה"צ בערב שבת, שיר מתעוררת ומגלה שבעלה רמי נעלם. הוא עוזב את הכלב איתו יצא לטייל וגם את הטלפון הנייד והארנק הוא משאיר בבית. שיר בטוחה שקרה לו משהו רע. החל מאותו רגע מתחילים ערב ולילה ארוכים ,בה שיר נפגשת בביתה עם דמויות שונות שקשורות אליה ולבעלה, ובזכות האינטראקציות הללו אנו נחשפים למערכת היחסים האמיתית בין שניהם שרחוקה מלהיות אידילית. האם התעלומה תבוא על פתרונה? בסך הכל שווה צפייה למרות שהמשחק לא תמיד נראה הכי מקצועי.
22/05/2020 08:26:31 | נצפה בטלוויזיה
6/10
483 ביקורת לסרט תופסת
המסר הוא העיקר. הסרט עצמו די אידיוטי ,אבל מאחוריו מסתתר משהו שכדאי שכל אדם מבוגר ייקח איתו. אומנם הגוף מתבגר ואי אפשר לעצור את השנים, אבל בנפש אנחנו יכולים וצריכים להישאר ילדים בכל גיל וזה תלוי בנו. מפגש שמתקיים בכל שנה במהלך 30 השנים האחרונות בחודש מאי. 5 חברי ילדות שלוקחים פסק זמן מהחיים האמיתיים, ומתמסרים למשחק "תופסת" שבו הכל כשר כדי לנצח. הפעם ארבעה מהחמישה בעקבות חברם שמעולם לא הפסיד במשחק והוא לפני חתונתו. מידי פעם יש צחוקים אבל בגדול מדובר בבזבוז זמן.
16/05/2020 10:26:47 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


ארכיון הניוזלטר של אתר סרט