ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 418
6/10
418 ביקורת לסרט פיגומים
ככה ככה. נקודת החוזק העיקרית, היא השאלות שעולות לגבי מערכת החינוך אך אגע בזה בהמשך. אשר בן ה-17 הוא בנו של אסיר לשעבר ועובד יחד איתו בעסק קטן לפיגומים שהוא מחזיק. אשר עצמו הוא ערס לא קטן ומאוד אגרסיבי, שחוץ מלאביו לא עושה חשבון לאף אחד ורב עם כולם. לבית הספר בו אשר לומד מגיע מורה חדש לספרות בשם רמי, שנוקט בגישה לא קונבנציונלית מבחינת שיטות הלימוד שלו.רמי נוגע אישית בתלמידיו וגורם להם להיפתח.רמי הוא היחיד מצוות המורים שאליו אשר מתחבר. באותו הזמן מתחילה תקופת הבגרויות ,מה שמעלה את מפלס הלחץ והעצבים אצל אשר. אבל מה שעוד יותר מוציא את אשר משווי משקל ,זו טרגדיה נוראית שמתרחשת. מה שאפשר לקחת מהסרט ,זה את הויכוח בנושא מערכת החינוך לגבי השאלה האם ציונים זה חזות הכל, או שיש דברים שהם לא פחות חשובים. לדוגמא, הקניית היכולת לחשוב, להיות אדם טוב יותר.לא להיות מקובע בשיטת לימוד אחת,כי מה שמתאים לתלמיד אחד לא מתאים לאחר.ראוי לציין לטובה את המשחק של אשר לקס. ציון סופי 6.5.
22/06/2019 16:56:16 | נצפה בטלוויזיה
7/10
417 ביקורת לסרט עשיר בהפתעה
לא חייבים. מבנה קלאסי של קומדיה רומנטית, רק שאת הגיבורים הלבנים מחליפים אסייאתים. רייצ''ל המתוקה היא פרופסור לכלכלה צעירה בניו יורק ,שמכירה את ניק ומתאהבת בו. היא נוסעת איתו לסינגפור ,שם הוא אמור להיות שושבין בחתונת חברו הטוב. תוך כדי הנסיעה לשם, רייצ''ל מגלה שניק שייך לאחת המשפחות העשירות בסינגפור. כשהם מגיעים הם פוגשים את חבריו וחברותיו של ניק ואת משפחתו. מי שעומדת בדרכם לממש את אהבתם,היא אימו של ניק , שלא חושבת שהיא ראויה לבנה. הסוף צפוי וטיפה מרגש, גם לאלו שכבר פיתחו רמת ציניות גבוהה בעקבות ריבוי הצפיות בסרטי הז''אנר. אם היו מקצרים את אורכו של הסרט ,היו יכולים להפיק תוצאה טובה יותר.
22/06/2019 09:38:40 | נצפה בטלוויזיה
8/10
416 ביקורת לסרט בעולם טוב יותר
הסקנדינבים יודעים לעשות סרטים. למען האמת לא מדובר על פאר היצירה, אך העלילה מעניינת וכמובן מוסר ההשכל. בציר המרכזי ישנה חברות בין שני ילדים. כריסטיאן חוזר עם אביו לדנמרק מלונדון לאחר שאימו נפטרה.הגעגועים לאימו והכעס על אביו מלווים אותו כל הזמן.בבית הספר הוא פוגש את אליאס, ילד רכרוכי שסובל מאלימות והתנכלויות מצד חבריו לספסל הלימודים. בין השניים נוצר קשר מיוחד , כאשר כריסטיאן המרדן והכריזמטי לוקח על עצמו לגונן על חברו. ציר נוסף בעלילה, קשור לאביו של אליאס הפרוד מאישתו.הוא רופא מתנדב בבית חולים שדה באפריקה, במקום בו שולטות כנופיות חמושות ורצחניות.באחת הפעמים כאשר הוא מגיע לביקור בדנמרק, אביו של אליאס מותקף בידי גבר אחר. כריסטיאן משכנע את אליאס לנקום באותו האיש שהיכה את אביו.למרות שאביו של אליאס מנסה לשכנע את השניים שאלימות לא מובילה לכלום, השניים בהובלת כריסטיאן יוזמים פעולה שתוצאותיה קשות. המסר הוא שאין טעם בנקמה ושהיכולת לסלוח היא מעלה חשובה.המשחק של כל המשתתפים מעולה ומרשים. לא סרט מושלם אך שווה צפייה.
15/06/2019 10:17:54 | נצפה בטלוויזיה
8/10
415 ביקורת לסרט האיש שלא היה שם
מרתק.סרט שמציג דמויות תיאטרליות בתוך סיפור שיש בו אלמנטים מתוך המותחן האפל הקלאסי, כמו בצע כסף, בגידה ורצח. אד הוא ספר שעובד במספרה של גיסו. מעבר להיותו שתקן ומעשן בשרשרת, הוא גם אדם נאיבי ובנוסף חסר מזל. אד מתוסכל מעבודתו וחולם על היום בו יוכל להרוויח הרבה כסף. יום אחד נכנס למספרה אדם נוכל ,שמדבר איתו על עסק לניקוי יבש של בגדים שהוא רוצה לפתוח, רק הבעיה היא שחסרים לו 10 אלף דולר כדי לממש את הרעיון. אד מאמין שעלה על משהו. הוא סוחט את הבוס של אישתו שמנהל איתה רומן ואת הכסף נותן לאותו אדם שהציע לאד שותפות.מכאן הדברים מתחילים להסתבך. אין רגע דל והצילום בשחור לבן מוסיף נופך של אווירת פילם נואר. ציון 8.5.
14/06/2019 17:54:13 | נצפה בטלוויזיה
7/10
414 ביקורת לסרט מקום שקט
די מעניין אבל לא מביא בשורה חדשה. בסך הכל שווה צפייה גם אם לא הכי מפחיד. זוג הורים וילדיהם שרדו הכחדה אנושית. הגורם לאסון הם יצורים עיוורים ואימתניים אך בעלי חוש שמיעה מפותח שתוקפים והורגים כל יצור חי שפולט רעשים. המשפחה שגרה ביער ,חייבת לשמור על שקט פן גורלם יהיה רע ומר. הבעייה מתגברת כאשר האם נכנסת להריון וצפוייה ללדת. הסוף לא מובן ונתון לפרשנות.
14/06/2019 11:28:12 | נצפה בטלוויזיה
7/10
413 ביקורת לסרט אביבה אהובתי
מתחיל מבולגן אבל בהמשך תופס כוון מעניין. אביבה היא טבחית טבריינית ממעמד סוציו אקונומי נמוך שחלומה הגדול הוא להיות סופרת. היא כותבת טיוטה של סיפור ונפגשת מידי פעם בתל אביב עם מרצה לספרות בשם עודד, כדי שילטש וידריך אותה. אבל במקביל, העולם סביבה רועש וגועש. בעלה המובטל נקלע למשבר ריגשי, ילדיה הבעיתיים כל הזמן רבים זה עם זו ומצבה הנפשי של אימה מתדרדר. האישה שהכי קרובה אליה היא אניטה אחותה ,שמנסה ללא הצלחה להיכנס להיריון.השיא מגיע כאשר עודד מציעה לאביבה הצעה שמעמידה אותה בפני דילמה. האם כסף יותר חשוב מהגשמת חלום ובאופן כללי, האם כסף קונה ויתור על ערכים ומשאות נפש? ריבוי הדמויות לא תורם לסרט וקצת מוציא אותו לעיתים מפוקוס.המשחק טוב והמסר חשוב. ציון 7.5.
09/06/2019 09:53:59 | נצפה בטלוויזיה
8/10
412 ביקורת לסרט פרידות
מעורר מחשבות. הסרט עצמו טיפה איטי ונמרח יותר מידי ,אבל בסך הכל הוא טוב. גאידו הוא גבר צעיר שמפוטר מעבודתו בתזמורת כנגן צ''לו בעקבות פיזור הלהקה מסיבות כלכליות. הוא חוזר עם אישתו לגור בעיירה בה גדל ומחפש עבודה. בעקבות מודעה בעיתון הוא מגיע לריאיון עבודה ומגלה לתדהמתו שמדובר בסוג עבודה שונה ממה שציפה. מדובר בתפקיד שמהותו להכין גופות של מתים לקראת הכנסתם לארון מתים.הבוס שלו המבוגר חונך אותו ובין השניים נרקמים יחסים מיוחדים. ההסתגלות של גאידו למשרה החדשה היא איטית.הוא לא מספר לאישתו על מה שהוא עושה באמת וברגע שזה נודע לאישתו היא עוזבת אותו. גם סביבתו הקרובה לא רואה בעין יפה את התפקיד שלו. במקביל ,עברו של גאידו מטריד את מנוחתו והוא נזכר באימו המנוחה ובאביו שנטש אותו כשהיה ילד. התרבות היפנית משתלבת היטב בעלילה ויש לה חלק חשוב בסיפור.המסר הוא שיש מחזוריות בחיים וגם במוות. דברים רעים שקורים לנו במהלך חיינו הם לא סוף פסוק ותמיד יש התחלות חדשות. הסוף מרגש.
08/06/2019 10:27:18 | נצפה בטלוויזיה
5/10
411 ביקורת לסרט מגפה
מטופש ומיותר. מגיפה עולמית שמגיעה לארה"ב וגורמת למצב חירום שבו אין יוצא ואין בא. שתי אחיות מסתגרות בבתיהן כאשר אחת מהן נדבקה. המחלה גורמת לתקפנות אצל מי שנדבק. כעת עליהן לשמור על עצמן ועל האחות האחת להיזהר מאחותה. פשוט בזבוז זמן.
07/06/2019 09:53:06 | נצפה בטלוויזיה
8/10
410 ביקורת לסרט הפרפר
חזק. מסוג המקרים שבהם מוצג סיפור אמיתי שעולה על כל דימיון. אנרי שרייר המכונה "הפרפר", הוא גנב שפורץ כספות ואיש קשוח העובד עבור גנגסטר בפריז בשנת 1931.לאחר שהורשע ברצח סרסור ולמרות טענתו שהופלל, הוא נשלח לרצות את עונשו בגינאה הצרפתית שבאפריקה. בתוך הספינה לכלא בדרך לשם , הוא מכיר את דגה, אסיר חלש פיזית אך עשיר. אנרי מציע לו עיסקה, הגנה מפני אסירים אחרים תמורת מימון תכנית הבריחה שלו. את הכסף מחביא דגה במעיים שלו והוא משמש את שניהם. למרות העונשים הקשים הצפויים למי שינסה לברוח, אנרי לא מורתע ומוכן לשלם את המחירים. החברות בין אנרי לדגה עומדת למבחן במשך כל השנים בהן שניהם מרצים את מאסרם בתנאים קשים.השאלה היא האם ומתי יצליחו לברוח. לטעמי סיפור כזה היה מתאים יותר למיני סדרה מאשר לסרט קולנוע, בגלל רוחב היריעה ולוחות הזמנים שכווצו בלית ברירה. ציון סופי 8.5.
01/06/2019 10:41:23 | נצפה בטלוויזיה
8/10
409 ביקורת לסרט אור ירח
עשוי היטב ומתפתח יפה. אווירה מלנכולית לכל אורך הסרט. סיפורו של שיירון במהלך 3 תקופות בחייו. כילד, שיירון העצור והעצוב גודל עם אמא נרקומנית ומאומץ על ידי סוחר שדואג לו ומשמש לו כאב. כנער בבית הספר,הוא סובל מהתנכלויות של חבריו לספסל הלימודים ומגלה את נטייתו המינית ההומוסקסואלית. כגבר צעיר, שיירון הוא סוחר סמים קשוח שמחדש את הקשר עם חברו לספסל הלימודים שבו התאהב.התובנה היא, שהצלקות שלנו מהילדות משפיעות ומעצבות את חיינו כבוגרים. לא קל לנתק את הקשר והטראומות שאנו סוחבים איתנו מגיל קטן.אפשר גם לפתח את הנושא לכוון של אמירה חברתית אבל זה כבר לדיון אחר. בסך הכל סרט מרשים ומעניין.
31/05/2019 10:29:03 | נצפה בטלוויזיה
7/10
408 ביקורת לסרט נמל בית
כמעט טוב.מסוג הסרטים שחסר בהם משהו ואתה לא יודע על בדיוק לשים את האצבע.אהרון אביטן הוא ימאי שחוזר אחרי 30 שנים ממסעותיו ומתמנה למנהל מחלקה בנמל אשדוד. הוא רוצה לחדש את יחסיו עם ביתו שזה עתה ילדה את נכדו ושבעלה גם עובד בנמל. בנמל הוא פוגש בראש הוועד רחמים אזולאי, איש קשוח ודומיננטי שמפעיל שיטות ביריוניות ושולט ביד רמה בכל הנעשה בנמל, כולל גם על ההנהלה. למרות היכרות רבת השנים בין שניהם, אהרון לא מוכן להתכופף בפני הקומבינות והשביתות האיטלקיות שיוזם רחמים והעימות ביניהם הוא רק עניין של זמן.בין לבין,אהרון מתאהב בבחורה יפה ממוצא אוקראיני שעובדת במכס.נושא הסרט הוא תמיד אקטואלי ומצית ויכוח בין שתי תפיסות עולם. מצד אחד הזכות לעבודה מאורגנת ושביתה ומהצד השני הפרטה והתייעלות.בסוף, מבינים שיש גם דרך שלישית ,שהיא דרך ביניים שמשלבת בין שתיהן.בסך הכל משחק טוב ועלילה מעניינת, שווה צפייה. ציון 7.5.
25/05/2019 17:46:34 | נצפה בטלוויזיה
7/10
407 ביקורת לסרט הבלתי אפשרי
בנאלי וסתמי.סרטי אסונות קיימים בעולמנו כבר עשרות שנים והז''אנר הזה מיצה את עצמו. תמיד המבנה הוא אותו מבנה וגם העלילה די צפויה בדרך כלל. סיפורה האמיתי של משפחה ,הכוללת זוג עם שלושת ילדיהם. בזמן חופשה בפוקט שבתאילנד בשנת 2004 ,הם חווים את אסון הצונאמי. האירוע הקטלני מפצל אותם בעל כורחם ,כאשר האם ובנה הבכור יוצאים למסע הישרדות בנפרד וכך גם האב עם שני הילדים הקטנים.למרות האפקטים והמוזיקה הדרמתית, לא התלהבתי. הרגיש לי מלאכותי ומאולץ.
25/05/2019 10:11:10 | נצפה בטלוויזיה
8/10
406 ביקורת לסרט לבד בברלין
מרשים ומרגש. הסרט איטי ומספר סיפור קטן עם יריעה קצרה ביחס למלחמת העולם השנייה, אבל הסבלנות משתלמת. זוג גרמני שאיבד את בנם היחיד במלחמה, מחליטים לצאת נגד המשטר הנאצי. הגבר מנהל עבודה בכיר, מתחיל לכתוב על גבי גלויות את דעתו לגבי הסכנות והעיוות המוסרי של הנאצים.תוך סיועה של אישתו ,הם מפזרים את מאות הגלויות במקומות ציבוריים ברחבי ברלין, כדי ליצור דעת קהל כנגד המלחמה ועוולותיה.שניהם מסכנים את חייהם,כאשר קצין גרמני מתמנה לחקור את התופעה ולאתר את האיש שעומד מאחוריה. הסוף מאוד מרגש.
24/05/2019 10:10:01 | נצפה בטלוויזיה
7/10
405 ביקורת לסרט 50 זה ה-30 החדש
החיים לפעמים מפתיעים. סרט סימפתי שמדבר בעיקר לגברים ונשים באמצע החיים.מארי פרנסין בת ה-50 היא אישה נאה שבתוך פרק זמן קצר קורים לה שני דברים רעים. בעלה עוזב אותה לטובת אישה צעירה יותר ובנוסף היא מאבדת את מקום עבודתה. היא נאלצת לחזור לגור עם הוריה המבוגרים האוהבים, אך גם החטטנים. כעת כשהיא בלי בן זוג ועבודה, הוריה פותחים עבורה חנות לממכר סיגריות אלקטרוניות.מארי לא אוהבת את העיסוק החדש אך הגורל מפגיש אותה עם מיגל, שף בשנות ה-50 לחייו שעובד במסעדה סמוכה.למיגל סיפור חיים דומה לזה של מארי.גם אותו אישתו עזבה וגם הוא לא מרוצה כל כך ממקום עבודתו.מערכות היחסים של מארי עם הוריה ועם מיגל, יוצרות מצבים מצחיקים ומעניינים.בסופו של דבר, כמו שקורים לנו דברים רעים באופן בלתי צפוי, יכולים גם לקרות דברים טובים. ללא ספק מסר אופטימי.סרט קליל שווה צפיה.
11/05/2019 09:52:47 | נצפה בטלוויזיה
8/10
404 ביקורת לסרט האישה
מתחיל בעצלתיים ולאט לאט מגביר קצב. ג''ון קסלמן מתבשר על זכייתו בפרס נובל לספרות. הוא טס לשטוקהולם יחד עם אישתו ג''ואן ובנם.הם מתארחים בבית מלון בימים שלפני טקס הענקת הפרס וזוכים לכבוד מלכים. אבל, מסתבר ש"לא כל הנוצץ זהב". המתח בין שני בני הזוג מתגלה בפנינו תוך כדי פלאשבקים לעבר מהתקופה בה הכירו. הפיל הגדול שבחדר ,הוא כישרונה יוצא הדופן של ג''ואן בכתיבה ותרומתה להצלחת בעלה,זאת כאשר היא ויתרה על התהילה,נדחקה כל השנים לקרן זוית וסבלה מבגידותיו של ג''ון עם נשים אחרות.הטקס מביא לשיא את המתיחות בין השניים.שווה להתאזר מעט בסבלנות בהתחלה. המשחק של גלן קלוז וג''ונתן פרייס מעולה.
04/05/2019 10:35:00 | נצפה בטלוויזיה
6/10
403 ביקורת לסרט ואז הגיעה טלי
פרווה. מדבר בעיקר לנשים נשואות עם ילדים קטנים,כשהשיגרה משתלטת והמטלות הרבות מתחילות להתיש ולהעיק על החיים. מרלו הנשואה נמצאת בהיריון עם ביתה. כרגע יש לה שני ילדים כשאחד מהם הוא ילד בעייתי, שדורש ממנה הרבה תשומת לב והוצאת אנרגיה. עם הולדת ביתה, אחיה של מרלו שהוא איש אמיד, מציע לממן עבורה מטפלת שתסייע בגידול התינוקת החדשה. המטפלת החדשה ששמה טלי, היא בחורה צעירה ואנרגטית, אסרטיבית ומלאת חיים. בינה ובין מרלו נוצר קשר מיוחד ואינטימי, שהוא הרבה מעבר לתפקיד אותו טלי ממלאת. בעלה של מרלו נדחק אל הפינה כאשר את מקומו תופסת במידה מסויימת טלי. בסופו של דבר,טלי הגיעה לפרק זמן מסויים ומתישהו מרלו תצטרך להתרגל לרגע שבו היא תעזוב. הרבה דיאלוגים בסרט לא גרוע, אבל גם לא כזה שמתאים לכל אחד.ציון סופי 6.5.
27/04/2019 17:44:45 | נצפה בטלוויזיה
6/10
402 ביקורת לסרט יום נפלא
קשה לעיכול. סרט עם הרבה אלימות ומראות קשים, מעט דיאלוגים ועלילה איטית ומוזרה. ג''ו הוא גבר שרדוף על ידי עברו, חי בגפו ומנסה לשמור על קשר עם אימו הקשישה. הוא מתפרנס מחילוץ אנשים שהסתבכו עם העולם התחתון. כשהוא חמוש בפטיש שאיתו הוא מרצץ גולגולתיהם של אנשים, הוא יוצא למבצע חילוץ נוסף. הפעם מדובר בביתו הקטינה של סנטור אמריקני, שנחטפה ומוחזקת בבית ששמור ומאובטח היטב.הפעולה הזו מסבכת אותו והוא משלם על כך מחיר אישי יקר. לסיכום: למרות שמדובר בסרט קצר, לא חייבים.
26/04/2019 10:13:30 | נצפה בטלוויזיה
8/10
401 ביקורת לסרט לוק
גאוני. מסתבר שאפשר להפיק תוצאה מצויינת דרך סיגנון שהוא שונה מהמיינסטרים. כל העלילה מתרחשת בריכבו של אייבן לוק בזמן נסיעתו במהלך ערב אחד, כאשר הוא כל הזמן מנהל שיחות טלפון עם הדמויות המישניות. אייבן מקבל החלטה אחת שהולכת לשנות את חייו. הוא נמצא בדרכו לבית החולים, שם אישה שאיתה קיים סטוץ חד פעמי כורעת ללדת.זה יוצר לו בעייה משני כוונים. האחד, כאשר הוא מספר את האמת לאישתו וזה מעמיד בסכנה את חיי הנישואין שלו.השני, אייבן כמנהל עבודה בכיר בתחום יציקת בטון, לא יכול להגיע להתחלת עבודה גדולה שאמורה להניב רווח גדול לחברה בה הוא מועסק ועקב כך מקבל הודעת פיטורין. אייבן מנסה לנהל את הפרוייקט דרך שיחות עם עוזרו, למרות שכבר קיבל הודעת פיטורין מהמנהל שלו. בין השיחות,בניו מעדכנים אותו על תוצאת משחק כדורגל של קבוצתם האהובה,אבל זה הכי פחות מטריד אותו כרגע.כאשר הלידה מסתבכת, הפרויקט עליו אחראי נקלע לקשיים וברקע הכעסים של אישתו, על אייבן לשמור על קור רוח ולמצוא פתרונות.הסרט מרתק ומסקרן ולטום הארדי חלק נכבד בהצלחתו.
25/04/2019 18:14:24 | נצפה בטלוויזיה
7/10
400 ביקורת לסרט געגוע
נע בין קטבים של נורמלי לביזארי. אריאל הוא תעשיין תל אביב עשיר בשנות ה-50 לחייו, רווק ללא ילדים. הוא נפגש עם חברתו לשעבר רונית, אחרי 20 שנים שלא התראו. רונית מפתיעה אותו ומספרת שלפני שנפרדו, היא הרתה לו והולידה את בנם המשותף ששמו אדם.אבל, למרבה הצער אדם בן ה-19 נהרג בתאונת דרכים. אריאל עוזב הכל, נוסע לעכו שבה אדם גדל ואימו גרה ומשתכן במלון מקומי. רדוף רגשות אשמה, הוא רוצה לדעת הכל על בנו המת.לשם כך אריאל נפגש עם חבריו של אדם מבית הספר, חברתו וגם עם המורה המבוגרת ממנו שאותה אהב וגם הטריד.התמונה שמתגלה היא שאדם לא היה טלית שכולה תכלת.בבית הקרבות בו אדם קבור, פוגש אריאל אב שגם ביתו קבורה באותו מקום, נערה ששמה קץ לחייה. שני האבות הוגים רעיון הזוי במיוחד. לקראת הסוף יש טוויסט נוסף שנותן נקודת מבט נוספת על הסרט כולו. המסר הוא, שאהבת הורים לילדיהם איננה יודעת גבולות, ועל הרקע הזה אפשר לפרש התנהגות מוזרה שלהם.בסך הכל מדובר על סרט מיוחד ושונה. גם המשחק מצויין. ציון סופי 7.5.
20/04/2019 19:40:06 | נצפה בטלוויזיה
6/10
399 ביקורת לסרט לב שקט מאוד
איטי ומשמעם. הקונפליקט בין דתיים וחילוניים הוא אחד העיקריים שמפלגים את החברה שלנו, אבל הסרט עצמו לא מצליח להתעלות. נעמי היא בחורה חילונית, שקטה ומופנמת ,שעוברת מתל אביב לגור בשכונה חרדית בירושלים. היא שוכרת דירה שגרה בה לפניה אישה, שמתה בנסיבות מיסתוריות.בדירה יש פסנתר שמשמש בעיקר ילד שגר בשכונה ואותו היא מלמדת לנגן. נעמי היא נטע זר במקום ולא מתקבלת בעין יפה על ידי שכניה הדתיים. זה נכון בעיקר לגבי פקח חנייה, שסולד ממנה ונטפל אליה.אבל, המצב מחמיר כאשר היא יוצרת קשר עם נזיר במנזר ירושלמי שמנגן על עוגב. היא נפגשת איתו ולומדת לנגן על כלי זה. מרגע זה ,נעמי מתחילה לקבל איומים על חייה. העלילה לא מעניינת, המשחק לא משהו ואפשר לעבור הלאה.
19/04/2019 18:16:57 | נצפה בטלוויזיה
8/10
398 ביקורת לסרט מכתוב
מקסים.נכון שאפשר למצוא מגרעות כמו משחק לא הכי משובח או עלילה לא הכי קוהרנטית, אבל הסך הכל מכפר על כל זה. סטיב וצ''ומה הם שני חברים שגם עובדים כגובים עבור גנגסטר ירושלמי ומפעילים אלימות כנגד בעלי העסקים שאותם הם סוחטים.אחרי פיגוע במסעדה בה הם שוהים, הם גונבים מזוודה עם כסף ששייך לחבר אירגון אחר שנכח במקום ונהרג.אחרי שניצלו בעור שיניהם ממוות, שניהם מקבלים חופשה מראש אירגון הפשע אצלו הם עובדים.שניהם רואים במה שעברו כאות משמיים, מחליטים "לחזור בתשובה" ולהגשים משאלותיהם של מתפללים לפי הפתקים שהטמינו בין אבני הכותל. הפעולות שלהם לצורך כך וההתפתחות שלהן, מחברות אותם לחייהם האישיים. הם מנסים לעזור לאישה מבוגרת שלא מצליחה להרות להיכנס להריון ובעקבות זאת קורים דברים מפתיעים שישפיעו גם על החיים האישיים של שניהם. תוך כדי, העניינים מסתבכים כאשר ראש אירגון הפשע דורש מהם לחזור לפעילות ועולה על זה שגנבו ממנו כסף. הסוף מפתיע. סרט מצחיק ומרגש על חברות וגורל. מבחינתי זו סגירת מעגל קטנה. ראיתי את הסרט לראשונה על מסכי המולטימדיה בטיסת אלעל לבריסל בנובמבר 2017, אך הנסיבות לא איפשרו התרכזות בסרט והנאה מלאה.
13/04/2019 10:20:42 | נצפה בטלוויזיה
7/10
397 ביקורת לסרט קפה סוסייטי
סביר אך לא מסעיר. ניכר שמדובר בסרט של וודי אלן. גם אם אינו נמנה על סרטיו הטובים ביותר, אוהביו יהנו גם מזה. סיפורה של משפחה יהודית ובמרכזה פיל ובובי. פיל הוא סוכן שחקנים ציני ואגואיסט אך גם מצליח, בהוליווד של שנות ה-30. אחותו שולחת אליו מניו יורק את בנה בובי,כדי שפיל יסדר לו עבודה. אחרי שפיל מעסיק את בובי, האחרון מתאהב בווני,בחורה צעירה ויפה שעובדת במשרדו של פיל. מה שבובי לא יודע זה, שפיל גם מאוהב בווני ומתכוון לעזוב את אישתו ולהתחתן איתה. בעקבות בחירתה של ווני , בובי חוזר לניו יורק ופותח מועדון בילויים יחד עם אחיו הגנגסטר המסוכן.שם הוא מכיר בחורה חדשה, אך העבר והשטויות של אחיו צצות להן ועושות את שלהן. אהבתי את המוסיקה היפה מספר השירים האמריקאי של תחילת המאה הקודמת, שמתנגנת לאורך הסרט.בסך הכל סרט קצר ונחמד.
30/03/2019 17:53:50 | נצפה בטלוויזיה
7/10
396 ביקורת לסרט מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים
החצי הראשון איטי ומסורבל אך החצי השני מעניין.ג''ולייט היא סופרת אנגליה צעירה מיד אחרי מלחמת העולם השנייה. לאחר שהיא מתכתבת עם אדם בשם דוסי, היא מגיעה לפגוש אותו באי גרנזי,שהיה תחת כיבוש נאצי בזמן המלחמה.לפני נסיעתה, ג''ולייט מתארסת לגבר אמריקני אמיד.באי גרנזי,היא נחשפת לסיפורם של קומץ אנשים שהקימו בתקופת המלחמה חוג, בו הם קוראים יחד ספרים. אותו חוג היה גם מסווה לפעילותם האמיתית בימים קשים ובתקופות של עוצר גרמני,אך גם פלטפורמה לשמור על שפיות.עם הזמן, התמונה של מה שקרה נחשפת. במרכז העניינים עומד סיפורה של אליזבת, שהיתה חלק מהקבוצה ושעקבותיה נעלמו לאחר שהרתה לקצין גרמני באי. הסיפור של אליזבת נותן השראה לג''ולייט וישפיע באופן דרמטי על המשך חייה. הסרט דורש הרבה סבלנות והוא פורע את השטרות במידה מסויימת, אבל לא מדובר על סרט גדול. ציון סופי 7.5.
23/03/2019 17:12:06 | נצפה בטלוויזיה
7/10
395 ביקורת לסרט יסמין הכחולה
סימפטי אבל לא הרבה מעבר לזה. החוזק העיקרי בסרטי וודי אלן שבו הוא מציג דמויות פגיעות, בא לידי ביטוי גם כאן.העלילה נעה סביב שני צירי זמן, ההווה והעבר. ג''זמין עוזבת את ניו יורק ובאה לגור אצל אחותה החורגת והמוזרה ג''ינג''ר בסן פרנסיסקו. ג''זמין שסובלת מדיכאון ושגם מדברת אל עצמה מידי פעם, מנסה לשקם את חייה אחרי שנפרדה מבעלה ,שהיה איש עסקים נוכל ורמאי שגם בגד בה עם נשים אחרות.בעבר היא חיה ברמת חיים גבוהה וכעת צריכה לנחות לקרקע המציאות כשנותרה ללא פרוטה ,בלי השכלה ובלי עבודה.יש דינמיקה מעניינת בין שתי האחיות. מצד אחד יש להן מכנה משותף, שזה בני זוג שנפרדו מהן והרצון למצוא חדשים. מצד שני יש משקעים מהעבר שקשורים לזה שז''סמין היתה מתנשאת על אחותה ושבעלה של ז''סמין "העלים" בזמנו כספים של אחותה ובעלה.בסופו של דבר,כמה שלא נברח מהעבר, אי אפשר להימלט מהצורך להתעמת איתו.לסיכום: גם אם לא מדובר באחד הסרטים הגדולים של וודי אלן, עדיין זה סרט ששווה צפייה.
22/03/2019 11:16:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
394 ביקורת לסרט אומץ אמיתי
בינוני. למרות צוות מרשים של שחקנים ושל במאים, הסרט לא מצליח לסחוף. אומנם החלק האחרון יותר מרשים ,אבל לסיכומו של דבר התוצאה בכללותה מאכזבת. הדבר היחיד המרענן ,הוא המשחק המעולה של מי שמגלמת את הנערה. מאטי האסרטיבית והנחושה בת ה-14 ,שוכרת את שירותיו של מרשל מבוגר, כדי ללכוד ולהביא לדין את האיש שרצח את אביה. שניהם יוצאים למסע ארוך שאליו מצטרף לסירוגין שוטר, שגם לו עניין למצוא את הרוצח. בדרך הם מתמודדים עם קשיים שונים. יש פה ושם נגיעות קומיות כמיטב סרטי מערבוני הספגטי. אסכם ואומר שלא התלהבתי.
16/03/2019 10:30:23 | נצפה בטלוויזיה
8/10
393 ביקורת לסרט המפגש
מדע בדיוני שונה ואינטליגנטי. הרעיון מרתק והתיזה שמוצגת לקראת הסוף טיפה מורכבת ודורשת מחשבה. לואיז היא מומחית ומרצה לשפות, שאיבדה את ביתה. לאחר שעב"מ נחת בארה"ב ,היא נקראת לסייע ולהיות חלק מצוות שיעזור לתקשר איתו. לואיז משתמשת בחוכמתה ובדרך יצירתית מצליחה ליצור תקשורת איתם.היא מסתייעת באיאן שמוסיף את נקודת המבט הייחודית שלו. המטרה העיקרית להבין מדוע הם הגיעו ומהי מטרתם. אך יש בעיה נוספת, שהעב"מ הזה הוא אחד מ-12 כאלו שנחתו במקומות שונים על פני כדור הארץ ,כולל בסין וברוסיה. החשדנות בין המעצמות וחוסר הרצון לחלוק ביניהן מידע , גורם למתח שעלול להצית מלחמה. במהלך העלילה אנו חוזים בפלאשבקים שמראים את האינטראקציה של לואיז עם ביתה המנוחה ,כאשר יש לזה מטרה. הרעיון הוא שבניגוד למה שאנו חושבים, שציר הזמן הוא מהעבר להווה ולעתיד, סדר הזמנים גם יכול להיות הפוך. כלומר, בידיעתנו את העתיד,ביצענו ואנו מבצעים פעולות על סמך מה שצפוי לקרות.בסך הכל סרט איטי, אך מיוחד ומעניין.
09/03/2019 10:13:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
392 ביקורת לסרט המייסד
דינמי, מעניין ומאיר עיניים. הסיפור מאחורי רשת מסעדות המזון המהיר מקדונלדס והלקח ממנו. ריי קרוק הוא גבר בן 52 שעובד כסוכן מכירות. הוא לא מצליח ודי מתוסכל. הכל משתנה כאשר הוא מבקר בדוכן לממכר המבורגרים שנקרא מקדונלדס, אותו מנהלים שני אחים. הוא מתחבר איתם ולומד מהם את סוד ההצלחה. ריי הוגה רעיון לפתוח עוד מסעדות כאלו ברחבי ארה"ב על ידי זכיינים. הוא חותם עם האחים על חוזה, לפיו ישתמש בשם המסעדה ויגייס את הזכיינים וידאג לכל הפעולות הנדרשות כדי שיתחילו להפעיל את העסק. האחים בתמורה, יקבלו אחוז מסויים מההכנסות. ריי קרוק האנרגטי סוחף אחריו אנשים ומצליח במשימתו, אך במהרה מגלה שעלויות התפעול גבוהות מידי ביחס לרווחים. עכשיו עליו לעשות התאמות, גם אם זה דורש עימות מול שני האחים והפרת החוזה איתם. תוך כדי הוא גם מתגלה כפלרטטן לא קטן למרות שהוא נשוי, ומחזר אחרי אישה נשואה. המסר הוא שבלי עקשנות אי אפשר להצליח. אתה יכול להיות מוכשר, חכם ומשכיל, אבל בלי אש בעיניים לא תגיע לאן שאתה מכוון.יש פה גם השראה לחברה היותר מבוגרים ,לפיה אפשר להיות לייט בלומר גם בשנות ה-50 לחיינו.משחק פנטסטי של מייקל קיטון.
02/03/2019 11:34:41 | נצפה בטלוויזיה
6/10
391 ביקורת לסרט עקבות במים
יורה לכל מיני כוונים ולא פוגע במטרה. בסך בכל סרט בינוני למרות שחקן נהדר כמו ראסל קרואו.השנה היא 1919.ג''ושוע הוא חוואי אוסטרלי, ששלושת בניו נלחמו בקרב העקוב מדם ב 1915 בגליפולי בזמן מלחמת העולם הראשונה,ממנה לא חזרו. אחרי מות אישתו הוא יוצא לטורקיה לחפש את ילדיו הנעדרים. הוא נעזר בקצין טורקי שלחם באותו קרב. ג''ושוע מתארח בבית מלון קטן אותו מנהלת עיישה היפה, שבעלה גם לחם במלחמה ולא חזר ממנה.גיסה של עיישה רוצה לשאת אותה לאישה בניגוד לרצונה ולהיות האבא של בנה.זירה נוספת אליה ג''ושוע נקלע, היא המלחמה בין היוונים לטורקים. השאלה הכי מסקרנת היא ,מה עלה בגורל שלושת ילדיו. לסיכום: סרט משעמם ומאכזב. ציון 6.5.
09/02/2019 09:42:01 | נצפה בטלוויזיה
7/10
390 ביקורת לסרט להציל את נטע
הקונספט מעניין אבל העלילה לא חדה מספיק. סיפורו של נטע, גבר שחי לבדו וחווה משבר בחייו. הוא משתלב ב-4 אפיזודות קצרות ללא קשר ביניהן, שמתארות מפגש עם 4 נשים שלכל אחת מהן משבר משלה. בחלק הראשון אנו נחשפים לדליה, קצינה בצה"ל שמפקדת על משקיות ת"ש וגם אם חד הורית,שעוברת יום אינטנסיבי ומלחיץ במיוחד. היא נפגשת עם נטע שבא להשתחרר ממילואים.בחלק השני הוא פוגש את שכנתו, אישה לסבית שהיא גם נגנית צ''לו, שמתקשה להיכנס להיריון ומחזרת אחריו. באפיזודה השלישית מתוארת משפחה היוצאת לפיקניק ,שבה אמור האבא לספר לילדיו על כך שהוא ואישתו מתגרשים. בחיק הטבע הם רואים את נטע יורד באמצעות טיפוס מצוק. בחלק האחרון אנו פוגשים את שרונה, בחורה ישראלית מעוררת אנטגוניזם שמתגוררת בניו יורק, מגיעה להלווית אימה ורוצה להכניס את אחותה פגועת הנפש למוסד. נטע מנסה לסייע בסיטואציה המורכבת. התחושה בסוף היא שחסר משהו וכאן הסרט פספס. אם המטרה היא ללמוד על הדמות הראשית דרך כמה סיפורים מצטלבים, אז לא לומדים הרבה.
08/02/2019 09:47:49 | נצפה בטלוויזיה
8/10
389 ביקורת לסרט האופה מברלין
מתנהל על מי מנוחות אבל לא על חשבון העניין והסקרנות. מי שמחפש לראות סרט תזזיתי אז זה לא המקרה. תומאס הוא בחור ברלינאי שבבעלותו קפיטריה. הוא מנהל רומן הומוסקסואלי עם אורן, גבר ירושלמי נשוי שמגיע הרבה לברלין במסגרת עבודתו בחברה ישראלית -גרמנית.לאחר מותו בתאונה של אורן, תומאס מגיע לירושלים ומתחיל לעבוד בבית הקפה הקטן של ענת, אלמנתו של אורן.תומאס, שהוא קונדיטור מעולה , תורם את חלקו הנכבד להצלחת בית הקפה למרות בעיית הכשרות שנוצרת כתוצאה מהיותו לא יהודי.הוא לא חושף את סודו בפני ענת ואפילו יש התקרבות ביניהם.האם ומתי הסוד יתגלה? בסוף נשארים עם שאלה בלתי פתורה.
02/02/2019 09:13:48 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Aladdin1אלאדיןציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 2.5
Quanto Basta2טעימה מהחייםציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 3.6
Rocketman3רוקטמןציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.4
Red Joan4הסודות של ג'ואןציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.5
Avengers Endgame5הנוקמים: סוף המשחקציון גולשים10 / 7.7ציון מבקרים5 / 4.3
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט