ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 408
7/10
408 ביקורת לסרט נמל בית
כמעט טוב.מסוג הסרטים שחסר בהם משהו ואתה לא יודע על בדיוק לשים את האצבע.אהרון אביטן הוא ימאי שחוזר אחרי 30 שנים ממסעותיו ומתמנה למנהל מחלקה בנמל אשדוד. הוא רוצה לחדש את יחסיו עם ביתו שזה עתה ילדה את נכדו ושבעלה גם עובד בנמל. בנמל הוא פוגש בראש הוועד רחמים אזולאי, איש קשוח ודומיננטי שמפעיל שיטות ביריוניות ושולט ביד רמה בכל הנעשה בנמל, כולל גם על ההנהלה. למרות היכרות רבת השנים בין שניהם, אהרון לא מוכן להתכופף בפני הקומבינות והשביתות האיטלקיות שיוזם רחמים והעימות ביניהם הוא רק עניין של זמן.בין לבין,אהרון מתאהב בבחורה יפה ממוצא אוקראיני שעובדת במכס.נושא הסרט הוא תמיד אקטואלי ומצית ויכוח בין שתי תפיסות עולם. מצד אחד הזכות לעבודה מאורגנת ושביתה ומהצד השני הפרטה והתייעלות.בסוף, מבינים שיש גם דרך שלישית ,שהיא דרך ביניים שמשלבת בין שתיהן.בסך הכל משחק טוב ועלילה מעניינת, שווה צפייה. ציון 7.5.
25/05/2019 17:46:34 | נצפה בטלוויזיה
7/10
407 ביקורת לסרט הבלתי אפשרי
בנאלי וסתמי.סרטי אסונות קיימים בעולמנו כבר עשרות שנים והז''אנר הזה מיצה את עצמו. תמיד המבנה הוא אותו מבנה וגם העלילה די צפויה בדרך כלל. סיפורה האמיתי של משפחה ,הכוללת זוג עם שלושת ילדיהם. בזמן חופשה בפוקט שבתאילנד בשנת 2004 ,הם חווים את אסון הצונאמי. האירוע הקטלני מפצל אותם בעל כורחם ,כאשר האם ובנה הבכור יוצאים למסע הישרדות בנפרד וכך גם האב עם שני הילדים הקטנים.למרות האפקטים והמוזיקה הדרמתית, לא התלהבתי. הרגיש לי מלאכותי ומאולץ.
25/05/2019 10:11:10 | נצפה בטלוויזיה
8/10
406 ביקורת לסרט לבד בברלין
מרשים ומרגש. הסרט איטי ומספר סיפור קטן עם יריעה קצרה ביחס למלחמת העולם השנייה, אבל הסבלנות משתלמת. זוג גרמני שאיבד את בנם היחיד במלחמה, מחליטים לצאת נגד המשטר הנאצי. הגבר מנהל עבודה בכיר, מתחיל לכתוב על גבי גלויות את דעתו לגבי הסכנות והעיוות המוסרי של הנאצים.תוך סיועה של אישתו ,הם מפזרים את מאות הגלויות במקומות ציבוריים ברחבי ברלין, כדי ליצור דעת קהל כנגד המלחמה ועוולותיה.שניהם מסכנים את חייהם,כאשר קצין גרמני מתמנה לחקור את התופעה ולאתר את האיש שעומד מאחוריה. הסוף מאוד מרגש.
24/05/2019 10:10:01 | נצפה בטלוויזיה
7/10
405 ביקורת לסרט 50 זה ה-30 החדש
החיים לפעמים מפתיעים. סרט סימפתי שמדבר בעיקר לגברים ונשים באמצע החיים.מארי פרנסין בת ה-50 היא אישה נאה שבתוך פרק זמן קצר קורים לה שני דברים רעים. בעלה עוזב אותה לטובת אישה צעירה יותר ובנוסף היא מאבדת את מקום עבודתה. היא נאלצת לחזור לגור עם הוריה המבוגרים האוהבים, אך גם החטטנים. כעת כשהיא בלי בן זוג ועבודה, הוריה פותחים עבורה חנות לממכר סיגריות אלקטרוניות.מארי לא אוהבת את העיסוק החדש אך הגורל מפגיש אותה עם מיגל, שף בשנות ה-50 לחייו שעובד במסעדה סמוכה.למיגל סיפור חיים דומה לזה של מארי.גם אותו אישתו עזבה וגם הוא לא מרוצה כל כך ממקום עבודתו.מערכות היחסים של מארי עם הוריה ועם מיגל, יוצרות מצבים מצחיקים ומעניינים.בסופו של דבר, כמו שקורים לנו דברים רעים באופן בלתי צפוי, יכולים גם לקרות דברים טובים. ללא ספק מסר אופטימי.סרט קליל שווה צפיה.
11/05/2019 09:52:47 | נצפה בטלוויזיה
8/10
404 ביקורת לסרט האישה
מתחיל בעצלתיים ולאט לאט מגביר קצב. ג''ון קסלמן מתבשר על זכייתו בפרס נובל לספרות. הוא טס לשטוקהולם יחד עם אישתו ג''ואן ובנם.הם מתארחים בבית מלון בימים שלפני טקס הענקת הפרס וזוכים לכבוד מלכים. אבל, מסתבר ש"לא כל הנוצץ זהב". המתח בין שני בני הזוג מתגלה בפנינו תוך כדי פלאשבקים לעבר מהתקופה בה הכירו. הפיל הגדול שבחדר ,הוא כישרונה יוצא הדופן של ג''ואן בכתיבה ותרומתה להצלחת בעלה,זאת כאשר היא ויתרה על התהילה,נדחקה כל השנים לקרן זוית וסבלה מבגידותיו של ג''ון עם נשים אחרות.הטקס מביא לשיא את המתיחות בין השניים.שווה להתאזר מעט בסבלנות בהתחלה. המשחק של גלן קלוז וג''ונתן פרייס מעולה.
04/05/2019 10:35:00 | נצפה בטלוויזיה
6/10
403 ביקורת לסרט ואז הגיעה טלי
פרווה. מדבר בעיקר לנשים נשואות עם ילדים קטנים,כשהשיגרה משתלטת והמטלות הרבות מתחילות להתיש ולהעיק על החיים. מרלו הנשואה נמצאת בהיריון עם ביתה. כרגע יש לה שני ילדים כשאחד מהם הוא ילד בעייתי, שדורש ממנה הרבה תשומת לב והוצאת אנרגיה. עם הולדת ביתה, אחיה של מרלו שהוא איש אמיד, מציע לממן עבורה מטפלת שתסייע בגידול התינוקת החדשה. המטפלת החדשה ששמה טלי, היא בחורה צעירה ואנרגטית, אסרטיבית ומלאת חיים. בינה ובין מרלו נוצר קשר מיוחד ואינטימי, שהוא הרבה מעבר לתפקיד אותו טלי ממלאת. בעלה של מרלו נדחק אל הפינה כאשר את מקומו תופסת במידה מסויימת טלי. בסופו של דבר,טלי הגיעה לפרק זמן מסויים ומתישהו מרלו תצטרך להתרגל לרגע שבו היא תעזוב. הרבה דיאלוגים בסרט לא גרוע, אבל גם לא כזה שמתאים לכל אחד.ציון סופי 6.5.
27/04/2019 17:44:45 | נצפה בטלוויזיה
6/10
402 ביקורת לסרט יום נפלא
קשה לעיכול. סרט עם הרבה אלימות ומראות קשים, מעט דיאלוגים ועלילה איטית ומוזרה. ג''ו הוא גבר שרדוף על ידי עברו, חי בגפו ומנסה לשמור על קשר עם אימו הקשישה. הוא מתפרנס מחילוץ אנשים שהסתבכו עם העולם התחתון. כשהוא חמוש בפטיש שאיתו הוא מרצץ גולגולתיהם של אנשים, הוא יוצא למבצע חילוץ נוסף. הפעם מדובר בביתו הקטינה של סנטור אמריקני, שנחטפה ומוחזקת בבית ששמור ומאובטח היטב.הפעולה הזו מסבכת אותו והוא משלם על כך מחיר אישי יקר. לסיכום: למרות שמדובר בסרט קצר, לא חייבים.
26/04/2019 10:13:30 | נצפה בטלוויזיה
8/10
401 ביקורת לסרט לוק
גאוני. מסתבר שאפשר להפיק תוצאה מצויינת דרך סיגנון שהוא שונה מהמיינסטרים. כל העלילה מתרחשת בריכבו של אייבן לוק בזמן נסיעתו במהלך ערב אחד, כאשר הוא כל הזמן מנהל שיחות טלפון עם הדמויות המישניות. אייבן מקבל החלטה אחת שהולכת לשנות את חייו. הוא נמצא בדרכו לבית החולים, שם אישה שאיתה קיים סטוץ חד פעמי כורעת ללדת.זה יוצר לו בעייה משני כוונים. האחד, כאשר הוא מספר את האמת לאישתו וזה מעמיד בסכנה את חיי הנישואין שלו.השני, אייבן כמנהל עבודה בכיר בתחום יציקת בטון, לא יכול להגיע להתחלת עבודה גדולה שאמורה להניב רווח גדול לחברה בה הוא מועסק ועקב כך מקבל הודעת פיטורין. אייבן מנסה לנהל את הפרוייקט דרך שיחות עם עוזרו, למרות שכבר קיבל הודעת פיטורין מהמנהל שלו. בין השיחות,בניו מעדכנים אותו על תוצאת משחק כדורגל של קבוצתם האהובה,אבל זה הכי פחות מטריד אותו כרגע.כאשר הלידה מסתבכת, הפרויקט עליו אחראי נקלע לקשיים וברקע הכעסים של אישתו, על אייבן לשמור על קור רוח ולמצוא פתרונות.הסרט מרתק ומסקרן ולטום הארדי חלק נכבד בהצלחתו.
25/04/2019 18:14:24 | נצפה בטלוויזיה
7/10
400 ביקורת לסרט געגוע
נע בין קטבים של נורמלי לביזארי. אריאל הוא תעשיין תל אביב עשיר בשנות ה-50 לחייו, רווק ללא ילדים. הוא נפגש עם חברתו לשעבר רונית, אחרי 20 שנים שלא התראו. רונית מפתיעה אותו ומספרת שלפני שנפרדו, היא הרתה לו והולידה את בנם המשותף ששמו אדם.אבל, למרבה הצער אדם בן ה-19 נהרג בתאונת דרכים. אריאל עוזב הכל, נוסע לעכו שבה אדם גדל ואימו גרה ומשתכן במלון מקומי. רדוף רגשות אשמה, הוא רוצה לדעת הכל על בנו המת.לשם כך אריאל נפגש עם חבריו של אדם מבית הספר, חברתו וגם עם המורה המבוגרת ממנו שאותה אהב וגם הטריד.התמונה שמתגלה היא שאדם לא היה טלית שכולה תכלת.בבית הקרבות בו אדם קבור, פוגש אריאל אב שגם ביתו קבורה באותו מקום, נערה ששמה קץ לחייה. שני האבות הוגים רעיון הזוי במיוחד. לקראת הסוף יש טוויסט נוסף שנותן נקודת מבט נוספת על הסרט כולו. המסר הוא, שאהבת הורים לילדיהם איננה יודעת גבולות, ועל הרקע הזה אפשר לפרש התנהגות מוזרה שלהם.בסך הכל מדובר על סרט מיוחד ושונה. גם המשחק מצויין. ציון סופי 7.5.
20/04/2019 19:40:06 | נצפה בטלוויזיה
6/10
399 ביקורת לסרט לב שקט מאוד
איטי ומשמעם. הקונפליקט בין דתיים וחילוניים הוא אחד העיקריים שמפלגים את החברה שלנו, אבל הסרט עצמו לא מצליח להתעלות. נעמי היא בחורה חילונית, שקטה ומופנמת ,שעוברת מתל אביב לגור בשכונה חרדית בירושלים. היא שוכרת דירה שגרה בה לפניה אישה, שמתה בנסיבות מיסתוריות.בדירה יש פסנתר שמשמש בעיקר ילד שגר בשכונה ואותו היא מלמדת לנגן. נעמי היא נטע זר במקום ולא מתקבלת בעין יפה על ידי שכניה הדתיים. זה נכון בעיקר לגבי פקח חנייה, שסולד ממנה ונטפל אליה.אבל, המצב מחמיר כאשר היא יוצרת קשר עם נזיר במנזר ירושלמי שמנגן על עוגב. היא נפגשת איתו ולומדת לנגן על כלי זה. מרגע זה ,נעמי מתחילה לקבל איומים על חייה. העלילה לא מעניינת, המשחק לא משהו ואפשר לעבור הלאה.
19/04/2019 18:16:57 | נצפה בטלוויזיה
8/10
398 ביקורת לסרט מכתוב
מקסים.נכון שאפשר למצוא מגרעות כמו משחק לא הכי משובח או עלילה לא הכי קוהרנטית, אבל הסך הכל מכפר על כל זה. סטיב וצ''ומה הם שני חברים שגם עובדים כגובים עבור גנגסטר ירושלמי ומפעילים אלימות כנגד בעלי העסקים שאותם הם סוחטים.אחרי פיגוע במסעדה בה הם שוהים, הם גונבים מזוודה עם כסף ששייך לחבר אירגון אחר שנכח במקום ונהרג.אחרי שניצלו בעור שיניהם ממוות, שניהם מקבלים חופשה מראש אירגון הפשע אצלו הם עובדים.שניהם רואים במה שעברו כאות משמיים, מחליטים "לחזור בתשובה" ולהגשים משאלותיהם של מתפללים לפי הפתקים שהטמינו בין אבני הכותל. הפעולות שלהם לצורך כך וההתפתחות שלהן, מחברות אותם לחייהם האישיים. הם מנסים לעזור לאישה מבוגרת שלא מצליחה להרות להיכנס להריון ובעקבות זאת קורים דברים מפתיעים שישפיעו גם על החיים האישיים של שניהם. תוך כדי, העניינים מסתבכים כאשר ראש אירגון הפשע דורש מהם לחזור לפעילות ועולה על זה שגנבו ממנו כסף. הסוף מפתיע. סרט מצחיק ומרגש על חברות וגורל. מבחינתי זו סגירת מעגל קטנה. ראיתי את הסרט לראשונה על מסכי המולטימדיה בטיסת אלעל לבריסל בנובמבר 2017, אך הנסיבות לא איפשרו התרכזות בסרט והנאה מלאה.
13/04/2019 10:20:42 | נצפה בטלוויזיה
7/10
397 ביקורת לסרט קפה סוסייטי
סביר אך לא מסעיר. ניכר שמדובר בסרט של וודי אלן. גם אם אינו נמנה על סרטיו הטובים ביותר, אוהביו יהנו גם מזה. סיפורה של משפחה יהודית ובמרכזה פיל ובובי. פיל הוא סוכן שחקנים ציני ואגואיסט אך גם מצליח, בהוליווד של שנות ה-30. אחותו שולחת אליו מניו יורק את בנה בובי,כדי שפיל יסדר לו עבודה. אחרי שפיל מעסיק את בובי, האחרון מתאהב בווני,בחורה צעירה ויפה שעובדת במשרדו של פיל. מה שבובי לא יודע זה, שפיל גם מאוהב בווני ומתכוון לעזוב את אישתו ולהתחתן איתה. בעקבות בחירתה של ווני , בובי חוזר לניו יורק ופותח מועדון בילויים יחד עם אחיו הגנגסטר המסוכן.שם הוא מכיר בחורה חדשה, אך העבר והשטויות של אחיו צצות להן ועושות את שלהן. אהבתי את המוסיקה היפה מספר השירים האמריקאי של תחילת המאה הקודמת, שמתנגנת לאורך הסרט.בסך הכל סרט קצר ונחמד.
30/03/2019 17:53:50 | נצפה בטלוויזיה
7/10
396 ביקורת לסרט מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים
החצי הראשון איטי ומסורבל אך החצי השני מעניין.ג''ולייט היא סופרת אנגליה צעירה מיד אחרי מלחמת העולם השנייה. לאחר שהיא מתכתבת עם אדם בשם דוסי, היא מגיעה לפגוש אותו באי גרנזי,שהיה תחת כיבוש נאצי בזמן המלחמה.לפני נסיעתה, ג''ולייט מתארסת לגבר אמריקני אמיד.באי גרנזי,היא נחשפת לסיפורם של קומץ אנשים שהקימו בתקופת המלחמה חוג, בו הם קוראים יחד ספרים. אותו חוג היה גם מסווה לפעילותם האמיתית בימים קשים ובתקופות של עוצר גרמני,אך גם פלטפורמה לשמור על שפיות.עם הזמן, התמונה של מה שקרה נחשפת. במרכז העניינים עומד סיפורה של אליזבת, שהיתה חלק מהקבוצה ושעקבותיה נעלמו לאחר שהרתה לקצין גרמני באי. הסיפור של אליזבת נותן השראה לג''ולייט וישפיע באופן דרמטי על המשך חייה. הסרט דורש הרבה סבלנות והוא פורע את השטרות במידה מסויימת, אבל לא מדובר על סרט גדול. ציון סופי 7.5.
23/03/2019 17:12:06 | נצפה בטלוויזיה
7/10
395 ביקורת לסרט יסמין הכחולה
סימפטי אבל לא הרבה מעבר לזה. החוזק העיקרי בסרטי וודי אלן שבו הוא מציג דמויות פגיעות, בא לידי ביטוי גם כאן.העלילה נעה סביב שני צירי זמן, ההווה והעבר. ג''זמין עוזבת את ניו יורק ובאה לגור אצל אחותה החורגת והמוזרה ג''ינג''ר בסן פרנסיסקו. ג''זמין שסובלת מדיכאון ושגם מדברת אל עצמה מידי פעם, מנסה לשקם את חייה אחרי שנפרדה מבעלה ,שהיה איש עסקים נוכל ורמאי שגם בגד בה עם נשים אחרות.בעבר היא חיה ברמת חיים גבוהה וכעת צריכה לנחות לקרקע המציאות כשנותרה ללא פרוטה ,בלי השכלה ובלי עבודה.יש דינמיקה מעניינת בין שתי האחיות. מצד אחד יש להן מכנה משותף, שזה בני זוג שנפרדו מהן והרצון למצוא חדשים. מצד שני יש משקעים מהעבר שקשורים לזה שז''סמין היתה מתנשאת על אחותה ושבעלה של ז''סמין "העלים" בזמנו כספים של אחותה ובעלה.בסופו של דבר,כמה שלא נברח מהעבר, אי אפשר להימלט מהצורך להתעמת איתו.לסיכום: גם אם לא מדובר באחד הסרטים הגדולים של וודי אלן, עדיין זה סרט ששווה צפייה.
22/03/2019 11:16:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
394 ביקורת לסרט אומץ אמיתי
בינוני. למרות צוות מרשים של שחקנים ושל במאים, הסרט לא מצליח לסחוף. אומנם החלק האחרון יותר מרשים ,אבל לסיכומו של דבר התוצאה בכללותה מאכזבת. הדבר היחיד המרענן ,הוא המשחק המעולה של מי שמגלמת את הנערה. מאטי האסרטיבית והנחושה בת ה-14 ,שוכרת את שירותיו של מרשל מבוגר, כדי ללכוד ולהביא לדין את האיש שרצח את אביה. שניהם יוצאים למסע ארוך שאליו מצטרף לסירוגין שוטר, שגם לו עניין למצוא את הרוצח. בדרך הם מתמודדים עם קשיים שונים. יש פה ושם נגיעות קומיות כמיטב סרטי מערבוני הספגטי. אסכם ואומר שלא התלהבתי.
16/03/2019 10:30:23 | נצפה בטלוויזיה
8/10
393 ביקורת לסרט המפגש
מדע בדיוני שונה ואינטליגנטי. הרעיון מרתק והתיזה שמוצגת לקראת הסוף טיפה מורכבת ודורשת מחשבה. לואיז היא מומחית ומרצה לשפות, שאיבדה את ביתה. לאחר שעב"מ נחת בארה"ב ,היא נקראת לסייע ולהיות חלק מצוות שיעזור לתקשר איתו. לואיז משתמשת בחוכמתה ובדרך יצירתית מצליחה ליצור תקשורת איתם.היא מסתייעת באיאן שמוסיף את נקודת המבט הייחודית שלו. המטרה העיקרית להבין מדוע הם הגיעו ומהי מטרתם. אך יש בעיה נוספת, שהעב"מ הזה הוא אחד מ-12 כאלו שנחתו במקומות שונים על פני כדור הארץ ,כולל בסין וברוסיה. החשדנות בין המעצמות וחוסר הרצון לחלוק ביניהן מידע , גורם למתח שעלול להצית מלחמה. במהלך העלילה אנו חוזים בפלאשבקים שמראים את האינטראקציה של לואיז עם ביתה המנוחה ,כאשר יש לזה מטרה. הרעיון הוא שבניגוד למה שאנו חושבים, שציר הזמן הוא מהעבר להווה ולעתיד, סדר הזמנים גם יכול להיות הפוך. כלומר, בידיעתנו את העתיד,ביצענו ואנו מבצעים פעולות על סמך מה שצפוי לקרות.בסך הכל סרט איטי, אך מיוחד ומעניין.
09/03/2019 10:13:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
392 ביקורת לסרט המייסד
דינמי, מעניין ומאיר עיניים. הסיפור מאחורי רשת מסעדות המזון המהיר מקדונלדס והלקח ממנו. ריי קרוק הוא גבר בן 52 שעובד כסוכן מכירות. הוא לא מצליח ודי מתוסכל. הכל משתנה כאשר הוא מבקר בדוכן לממכר המבורגרים שנקרא מקדונלדס, אותו מנהלים שני אחים. הוא מתחבר איתם ולומד מהם את סוד ההצלחה. ריי הוגה רעיון לפתוח עוד מסעדות כאלו ברחבי ארה"ב על ידי זכיינים. הוא חותם עם האחים על חוזה, לפיו ישתמש בשם המסעדה ויגייס את הזכיינים וידאג לכל הפעולות הנדרשות כדי שיתחילו להפעיל את העסק. האחים בתמורה, יקבלו אחוז מסויים מההכנסות. ריי קרוק האנרגטי סוחף אחריו אנשים ומצליח במשימתו, אך במהרה מגלה שעלויות התפעול גבוהות מידי ביחס לרווחים. עכשיו עליו לעשות התאמות, גם אם זה דורש עימות מול שני האחים והפרת החוזה איתם. תוך כדי הוא גם מתגלה כפלרטטן לא קטן למרות שהוא נשוי, ומחזר אחרי אישה נשואה. המסר הוא שבלי עקשנות אי אפשר להצליח. אתה יכול להיות מוכשר, חכם ומשכיל, אבל בלי אש בעיניים לא תגיע לאן שאתה מכוון.יש פה גם השראה לחברה היותר מבוגרים ,לפיה אפשר להיות לייט בלומר גם בשנות ה-50 לחיינו.משחק פנטסטי של מייקל קיטון.
02/03/2019 11:34:41 | נצפה בטלוויזיה
6/10
391 ביקורת לסרט עקבות במים
יורה לכל מיני כוונים ולא פוגע במטרה. בסך בכל סרט בינוני למרות שחקן נהדר כמו ראסל קרואו.השנה היא 1919.ג''ושוע הוא חוואי אוסטרלי, ששלושת בניו נלחמו בקרב העקוב מדם ב 1915 בגליפולי בזמן מלחמת העולם הראשונה,ממנה לא חזרו. אחרי מות אישתו הוא יוצא לטורקיה לחפש את ילדיו הנעדרים. הוא נעזר בקצין טורקי שלחם באותו קרב. ג''ושוע מתארח בבית מלון קטן אותו מנהלת עיישה היפה, שבעלה גם לחם במלחמה ולא חזר ממנה.גיסה של עיישה רוצה לשאת אותה לאישה בניגוד לרצונה ולהיות האבא של בנה.זירה נוספת אליה ג''ושוע נקלע, היא המלחמה בין היוונים לטורקים. השאלה הכי מסקרנת היא ,מה עלה בגורל שלושת ילדיו. לסיכום: סרט משעמם ומאכזב. ציון 6.5.
09/02/2019 09:42:01 | נצפה בטלוויזיה
7/10
390 ביקורת לסרט להציל את נטע
הקונספט מעניין אבל העלילה לא חדה מספיק. סיפורו של נטע, גבר שחי לבדו וחווה משבר בחייו. הוא משתלב ב-4 אפיזודות קצרות ללא קשר ביניהן, שמתארות מפגש עם 4 נשים שלכל אחת מהן משבר משלה. בחלק הראשון אנו נחשפים לדליה, קצינה בצה"ל שמפקדת על משקיות ת"ש וגם אם חד הורית,שעוברת יום אינטנסיבי ומלחיץ במיוחד. היא נפגשת עם נטע שבא להשתחרר ממילואים.בחלק השני הוא פוגש את שכנתו, אישה לסבית שהיא גם נגנית צ''לו, שמתקשה להיכנס להיריון ומחזרת אחריו. באפיזודה השלישית מתוארת משפחה היוצאת לפיקניק ,שבה אמור האבא לספר לילדיו על כך שהוא ואישתו מתגרשים. בחיק הטבע הם רואים את נטע יורד באמצעות טיפוס מצוק. בחלק האחרון אנו פוגשים את שרונה, בחורה ישראלית מעוררת אנטגוניזם שמתגוררת בניו יורק, מגיעה להלווית אימה ורוצה להכניס את אחותה פגועת הנפש למוסד. נטע מנסה לסייע בסיטואציה המורכבת. התחושה בסוף היא שחסר משהו וכאן הסרט פספס. אם המטרה היא ללמוד על הדמות הראשית דרך כמה סיפורים מצטלבים, אז לא לומדים הרבה.
08/02/2019 09:47:49 | נצפה בטלוויזיה
8/10
389 ביקורת לסרט האופה מברלין
מתנהל על מי מנוחות אבל לא על חשבון העניין והסקרנות. מי שמחפש לראות סרט תזזיתי אז זה לא המקרה. תומאס הוא בחור ברלינאי שבבעלותו קפיטריה. הוא מנהל רומן הומוסקסואלי עם אורן, גבר ירושלמי נשוי שמגיע הרבה לברלין במסגרת עבודתו בחברה ישראלית -גרמנית.לאחר מותו בתאונה של אורן, תומאס מגיע לירושלים ומתחיל לעבוד בבית הקפה הקטן של ענת, אלמנתו של אורן.תומאס, שהוא קונדיטור מעולה , תורם את חלקו הנכבד להצלחת בית הקפה למרות בעיית הכשרות שנוצרת כתוצאה מהיותו לא יהודי.הוא לא חושף את סודו בפני ענת ואפילו יש התקרבות ביניהם.האם ומתי הסוד יתגלה? בסוף נשארים עם שאלה בלתי פתורה.
02/02/2019 09:13:48 | נצפה בטלוויזיה
6/10
388 ביקורת לסרט מקום לאהבה
צולע. הנושא הוא מעניין, התמודדות עם אובדן של אדם יקר,אך הסרט לא מצליח להתרומם. ביל ובנו ווס מעתיקים את חייהם לעיר אחרת בעקבות מותה בטרם עת של אם המשפחה. ביל הוא מורה למתמטיקה ומתחיל ללמד בבית הספר בו ווס לומד. שניהם מנסים לשקם עצמם אחרי האובדן. ביל שנמצא בדיכאון, נפגש באופן קבוע עם פסיכולוג וגם נוטל תרופות. ווס מנסה להשתלב ומכיר את לייסי היפה, תלמידה מתוסבכת שזקוקה לעזרה בשיעורי הצרפתית. המורה לצרפתית מנסה להתקרב לביל,אך קשה לו לפתח איתה קשר ריגשי. בסופו של דבר, הסרט די משעמם ולא מצליח לסחוף.
25/01/2019 18:04:58 | נצפה בטלוויזיה
6/10
387 ביקורת לסרט התפכחות
מעולה כתחליף לכדור שינה. 90 אחוז מהסרט הם דיאלוגים ארוכים ומעייפים, ולמרות שיש סיפור, הוא נארז בצורה משעממת.מרקוס הוא בנו של קצב יהודי מניו ג''רזי בשנת 1951, שבמקום להתגייס ולהילחם במלחמת קוריאה, נשלח על ידי הוריו לקולג''. שם מרקוס לא מתערה בחברה ומעדיף להסתגר בתוך עולמו.הוא נון קונפומיסט וגם אתאיסט.בקולג'' מרקוס מכיר את אוליביה, סטודנטית יפה ולא יציבה מבחינה נפשית. למעשה מדובר על קשר של שני אאוטסיידרים שזוכה לקיתונות של לעג וביקורת מהסביבה. הצלע השלישית בסיפור היא דיקן האוניברסיטה ,עימו מנהל מרקוס ויכוחים סוערים. המסר בסרט הוא ,שאנו נושאים בתוצאות של ההחלטות והפעולות שאנו מקבלים ומבצעים.מעין גישה אנטי דטרמיניסטית ,אבל אפשר לקיים על זה דיון.הסוף עצוב. לסיכום, למרות משחק מעולה מדובר בפוטנציאל לא ממומש.
25/01/2019 10:50:15 | נצפה בטלוויזיה
8/10
386 ביקורת לסרט אור בין האוקיינוסים
מרתק,מטלטל ומרגש. למרות אורכו ,הסרט מתפתח יפה. מציג את הדילמה בבחירה בין הצדק לבין פגיעה בנו וביקירנו.טום הוא חייל משוחרר מיד אחרי מלחמת העולם העולם שחזר מהחזית לאחר 4 שנים. הוא מוצא עבודה כשומר במגדלור על אי מבודד באוסטרליה. בכפר הקרוב ביותר לאי, הוא מכיר את איזבל הצעירה. הם מתחתנים ועוברים לגור יחד על האי. האהבה ביניהם פורחת ,אך ניסיונותיהם להביא ילד לעולם לא מצליחים. יום אחד קורה דבר שישנה את חייהם לנצח. הם מגלים סירה שנסחפת אל החוף ובה גבר מת ותינוקת. הם מאמצים אותה בגלל התעקשותה של איזבל ולמרות רצונו של טום להשיב את התינוקת למשפחתה.בכפר הקרוב מסתבר שהתינוקת שייכת לביתו של אחד העשירים במקום. מצפונו של טום אינו מרפה ולעומת זאת חייה של איזבל ללא ביתה המאומצת אינם חיים, כי כנראה שלא תוכל עוד להביא ילדים לעולם. הדילמה קורעת לב.יש כאלה שיבחרו לשלם את המחיר ולדבוק במה שצודק,אחרים ישימו עצמם לפני כל דבר אחר, ואולי צדק ומוסר הם יחסיים ולא אבסולוטיים וכל אחד רואה אותם בצורה אחרת? סרט חזק ללא רגע דל, משחק מצויין של כל המשתתפים. ציון סופי 8.5.
19/01/2019 12:16:52 | נצפה בטלוויזיה
8/10
385 ביקורת לסרט הנשיקה האחרונה של הקיסר
סרט טוב בלי קשר אם מדובר על סיפור אמיתי או לא. קצין גרמני בשם ברנדט נשלח להולנד לשמור על המלך וילהלם השני, שנשלח לגלות לאחר מלחמת העולם הראשונה.בזמן שבכפר מסתתר מרגל אנגלי אותו מנסים הגרמנים לתפוס, מתאהב הקצין בעוזרת הבית מיקה היהודיה.לאחר שמפקד האס אס היינריך הימלר מבקר באחוזתו של הקיסר ,אנו מבינים טוב יותר את היחס של השילטון הנאצי למלך ומה תכניותיו לגביו.ברנדט שסולד מדרכי הנאצים ומיקה שמעבר ליהדותה היא בעלת תפקיד במלחמה, נמצאים בסכנה ועתה עליהם להגיב לאירוע שסוגר עליהם. סרט מעניין ותכליתי ובאורך הנכון.
18/01/2019 09:59:11 | נצפה בטלוויזיה
9/10
384 ביקורת לסרט הסרבן
חזק. מזכיר במבנה ובעלילה את הסרט "פרל הארבור". מוראות המלחמה מועברות בצורה בוטה ומצמררת. סיפור אמיתי על דזמונד דוס שגדל עם אב אלכוהוליסט ואלים והתגייס לצבא האמריקני לקראת סוף מלחמת העולם השנייה. למרות שדזמונד מסרב לשאת נשק מטעמי מצפון ואמונה דתית, הוא רוצה לתרום את חלקו ומצטרף לצבא כחובש. הוא משאיר את ארוסתו בבית ויוצא לטירונות, שם הוא חווה התנכלויות ונכלא בגלל סירובו להשתמש ברובה. הוא מצטרף לכח שמטרתו לכבוש מוצב יפני ,ושם מציל הרבה לוחמים בזכות תושייתו ,גבורתו ודבקותו במשימה. אומנם הסרט הוא די שבלוני וכפי שציינתי נעשו סרטים בסגנון כזה בעבר, אבל זה לא משנה את העובדה שהוא טוב.לבעלי קיבה רגישה צריך להזהיר שיש סצינות קשות לצפייה.המוסיקה המצויינת תורמת לדרמה. ציון סופי 8.5.
12/01/2019 11:10:49 | נצפה בטלוויזיה
8/10
383 ביקורת לסרט החטאים
לא סרט מושלם אבל בהחלט מעניין. הנושא הוא הצלקות שנשארות מהעבר והיכולת לסלוח לזולת אבל גם לעצמנו. ננה וספי הן אחיות ,בנות לאב רופא גניקולוג חם מזג ואופי קשה. ננה הבכורה, היא בחורה צינית ודעתנית בעלת דיעות ליברליות ואנטי מימסדיות ועובדת כעיתונאית עם בעלה במערכת של עיתון קטן. ספי היא זמרת אופרה מחוננת,סטודנטית בחוג למוזיקה, שקטה ומופנמת.שתיהן מגלות שאביהן הסתיר סוד שקשור לתקופת השואה בה הסתתר כיהודי. הן מחליטות לחשוף את הסוד. לתמונה גם נכנס פיזמונאי גרמני ממוצא פולני שמכיר את ספי בברלין ומגיע לארץ. מסתבר שיש לו קשר לאותו הסיפור מהעבר שנחשף בפנינו אט אט. בינתיים ננה חולה במחלה קשה והאמוציות והקינאה בין שתי האחיות צצות מעל פני השטח. השאלה המרכזית היא האם ניתן לשים את העבר מאחור ולפתוח דף חדש. היה אפשר לקצר במעט את הסרט.התוצאה היא טובה אבל לא מצויינת. ציון סופי 7.5.
11/01/2019 10:34:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
382 ביקורת לסרט את לי לילה
מסוג הסרטים שבגללם אנחנו אוהבים קולנוע ישראלי. סיפור קטן ואנושי שנוגע ללב. חלי גרה עם אחותה גבי,שהיא בעלת מוגבלות שיכלית ומטפלת בה במסירות. התפנית מתרחשת כאשר חלי מתאהבת בזוהר,שהוא מורה חדש בבית הספר בו חלי עובדת כמאבטחת. הכניסה של זוהר לחיי חלי, גורמת למתיחויות על רקע הגישות השונות של שניהם ביחס לדרך הטיפול וההתייחסות לגבי.לקראת הסוף אנו נחשפים לאירוע מטלטל. דנה איבגי בתפקיד קשה לביצוע,מוכיחה שוב שהיא שחקנית ענקית.
05/01/2019 17:28:32 | נצפה בטלוויזיה
8/10
381 ביקורת לסרט שעה אפלה
מאוד מרשים ומרתק.בדרך כלל אני לא נמשך לסרטים ביוגרפיים ,אבל כאן מדובר במשהו מיוחד וסוחף. הסרט מתאר תקופה קצרה בזמן מלחמת העולם השנייה, שמתרחשת בשנת 1940. בשנה זו צ''רצ''יל מתמנה לראש ממשלה ומחליף את נוויל צ''מברליין שהוביל מדיניות פייסנית מול גרמניה הנאצית. הסרט גם מתמקד באישיותו יוצאת הדופן,בכריזמה ובאומץ ליבו,בספקות שהיו לו וגם בחולשותיו כאדם.למען האמת הנושא מתאים יותר לסידרה בגלל רוחב היריעה. למי שמבקר בלונדון, אני ממליץ ללכת ל"חדר המלחמה של צ''רצ''יל" ,ממנו ניהל את המלחמה. מקום מרשים ומעניין ששימר את האותנטיות שלו.גארי אולדמן במשחק אדיר,תורם תרומה נכבדת להצלחת הסרט.ציון סופי: 8.5.
05/01/2019 10:45:17 | נצפה בטלוויזיה
8/10
380 ביקורת לסרט אויבים
דומה ושונה מהמערבונים הקלאסיים שהכרנו. כאן בניגוד לעבר, הטובים הם קצת רעים והרעים קצת טובים. הגיבור הראשי אומנם קשוח כמיטב המסורת, אבל הוא גם מפגין רגשות. ג''ו בלוקר הוא קצין בצבא האמריקאי בסוף המאה ה-19 שעומד לפרוש. משימתו האחרונה היא ללוות אסיר שהוא צ''יף אינדיאני וחולה סופני, וגם את משפחתו, אל ביתם בדרך אל החופש. ג''ו שאיבד רבים מחבריו החיילים בקרבות מול האינדיאנים,מקבל על עצמו את המשימה לא בשמחה גדולה ,אך כחייל טוב הוא ממלא פקודות. עם פקודיו הוא יוצא לדרך והיא רצופה סכנות. במהלכה הם גם אוספים אישה ששרדה טבח בבני משפחתה. הדינמיקה המעניינת היא הקשר שנוצר בין ג''ו לבין הצ''יף ומשפחתו,על רקע הסכנות האורבות בדרך, וגם לאישה המצטרפת יש חלק בדינמיקה הזו. מסתבר שגם אויבים יכולים להפוך להיות ידידים. לסיכום, סרט איטי ומעניין. היה אפשר לקצר אותו, אבל התוצאה הסופית די טובה.ציון סופי 7.5.
29/12/2018 10:20:44 | נצפה בטלוויזיה
8/10
379 ביקורת לסרט מנצ'סטר ליד הים
טיפול אמיתי ואותנטי במורכבות של החיים בלי ניסיון ליפות אותם. לי צ''נדלר הוא גבר שקט ומופנם ,שהחיים אינם האירו לו את פניהם. הוא עובד כאיש תחזוקה בשכר זעום, אינו מוערך על ידי לקוחותיו ומעסיקו, ובעברו חווה טרגדיה נוראית בעקבותיה התגרש מאישתו.למרות שהוא גבר נאה ומחוזר על ידי בנות המין היפה,אינו מצליח או רוצה לפתח מערכות יחסים.הטיפה המרה היא המפלט היחיד שלו מהמציאות. מכה נוספת ניחתת עליו עם מות אחיו הבכור. האח כותב בצוואה ,שהוא מבקש שלי יהיה האפוטרופוס של בנו פטריק בן ה-16 עד שיהיה בוגר.לי אינו שש לקחת עליו את המשימה בעיקר על רקע מה שעבר, והוא צריך לעבור מבוסטון בה חי לעיר קטנה בשם מנצ''סטר כדי לטפל בפטריק.פטריק הדעתן אינו מעריך את לי ובין השניים מתגלעים חילוקי דיעות כמעט על כל דבר.בזמן שהקבורה של אחיו מתעכבת,אנו נחשפים לעבר של לי תוך כדי מערכת היחסים בהווה שבין לי לבין פטריק. בניגוד לסרטים אחרים, אין כאןhappy end, אלא הסתכלות מפוקחת על המציאות. נכון שהחיים ממשיכים אחרי שחווים שכול, אבל הם לא ייראו אותו הדבר. הסרט ארוך ואיטי ודורש סבלנות,אך בהחלט שווה צפייה.משחק מעולה של קייסי אפלק.
28/12/2018 10:40:55 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


How to Train Your Dragon The Hidden World1הדרקון הראשון שלי: העולם הנסתרציון גולשים10 / 9.1ציון מבקרים5 / 3.8
Campeones2צ'מפיונסציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 4.0
Shazam3שהאזאם!ציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 3.1
Avengers Endgame4הנוקמים: סוף המשחקציון גולשים10 / 7.8ציון מבקרים5 / 4.3
Long Shot5מה הסיכוי?ציון גולשים10 / 7.7ציון מבקרים5 / 3.4
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט