ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 503
7/10
503 ביקורת לסרט פנים רבות לאמת
החוזקה המרכזית היא המשחק המעולה. גלרייה מרשימה של שחקנים נהדרים עושים את הסרט הזה, שהוא טוב אבל לא מצויין. הפיל הגדול שבחדר שגם עובר כחוט השני לארוך העלילה היא הגזענות שקיימת בחברה האמריקאית כנגד שחורים. לוס הוא נער תלמיד תיכון שנולד באריתריאה ,שאומץ על ידי זוג לבן. הוא בחור פיקח ומוכשר שזוכה להצלחה רבה. הבעייה שלו היא המורה להסטוריה הארייט, שלא מסמפטת אותו בלשון המעטה. אחרי שהוא כותב חיבור בשיעור שלה, הארייט מוסרת אותו לאימו של לוס. מהמילים שכתב עולה לכאורה ,שלוס הוא לא הטיפוס החביב ונעים ההליכות שחושבים שהוא. הדבר מעלה שאלות בקרב הוריו ובמיוחד אצל אימו המגוננת. החזית שמתפתחת בין הארייט המורה לבין לוס ,מכניסה לתוכה גורמים נוספים כשגם אחותה הלא בריאה של הארייט בנפשה מעורבת בסיפור. השם שניתן לסרט הוא די קולע. לפעמים יש דרך להסתכל על דברים ביותר מדרך אחת והאמת היא יותר מורכבת ממה שחושבים. הציון שלי הוא 7.5.
10/07/2020 10:21:24 | נצפה בטלוויזיה
7/10
502 ביקורת לסרט ילדים טובים
החינניות שבבתולים. אומנם הסרט עוסק בילדים, אבל גם מבוגרים יכולים להנות ואולי יחזרו אחורה בזמן לימי הילדות ולתמימות של הימים ההם. שלושה חברים בני 12 שהם קצת אאוטסיידרים,מוזמנים למסיבה שבה הם אמורים להתנשק עם בנות. מאחר ולא חוו זאת מעולם, הם צריכים ללמוד איך עושים את זה. לשם כך ,אחד מהחבורה משתמש ברחפן לצורך מעקב ששייך לאביו ,למרות שהוא אוסר עליו. הבעיה היא שהרחפן נלכד על ידי שתי נערות מתבגרות שאחריהן הוא עוקב. החבורה תעשה הכל כדי לקבל בחזרה את הרחפן ,אך כעת הם נסחטים על ידי הנערות והם יקבלו אותו תמורת סמים שישיגו עבורן. תוך כדי ה"מסע" הזה ,החבורה תלמד דבר או שניים על מין וצעצועי מין. לא קורע מצחוק, אבל הסרט מוגש בצורה כיפית ולכן שווה צפייה של 80 דקות. ציון 7.5.
04/07/2020 08:52:56 | נצפה בטלוויזיה
7/10
501 ביקורת לסרט אליבי.קום
הרעיון נחמד הביצוע קומסי קומסה. למרות שפה ושם מצחיק, בסך הכל לא מדובר בקומדיה מבריקה. גרגורי מנהל חברה שנותנת סיפורי כיסוי לבגידות בחיי הנישואין. הכל זורם חלק עד שגרגורי מכיר את פלו, בחורה צעירה וחתיכה ומסתבר שגם עשירה.הוא מתאהב בה אך יש רק בעיה אחת, אביה הוא לקוח שלו. לקראת יום הנישואין של הוריה ,מתחילה שרשרת של מצבים מביכים. פלו ואימה יוצאות לבדן לבית מלון בקאן לחגוג את האירוע אך גם אביה נמצא באותו מלון עם היזיזה שלו. כמובן שגם גרגורי נקלע לאיזור והדברים מסתבכים כאשר הוא צריך לדאוג לאביה של פלו ששילם לו ממיטב כספו וגם לשקר לפלו שזה הדבר שהיא הכי שונאת. השאלה היא לאיזו תובנה יגיע בסוף גריגורי לגבי זוגיות ונאמנות במערכת יחסים. בשורה התחתונה ציפיתי ליותר.
03/07/2020 10:59:18 | נצפה בטלוויזיה
7/10
500 ביקורת לסרט דרייבר
סיפור טוב למרות שהמוצר הסופי אינו מושלם. דרמה עם נגיעות קומיות שמצליחה לעניין וזה מספיק. נחמן הוא גבר חרדי בטלן שמגדל את ביתו חני לבדו. הוא מתפרנס מהסעת מתחזים לבתי אנשים אמידים בבני ברק כדי לקבל מהם תרומות על סמך סיפורים קורעי לב שהם מספרים. נחמן הוגה את כל התכניות מהתחלה ועד הסוף ובתמורה מתחלק ב"שלל" עם המתחזים.לאחר שהמחברת של נחמן עם רשימת ה"גבירים" נגנבת, הוא נקלע למצוקה. כעת פרנסתו בסכנה והוא צריך להחליט מה הוא עושה עם חני ביתו,תוך כדי שאנו נחשפים לסיפור האמיתי ולטרגדיה שפקדה אותו בעבר. הסוף די סתום ונתון לפרשנויות. לסיכום: ראוי לצפייה.ציון 7.5. בנימה אישית, הגעתי סוף סוף לביקורת ה-500 שלי במספר אחרי כמעט 7 שנים באתר. הספק לא רע.
27/06/2020 10:19:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
499 ביקורת לסרט אלכסנדר והיום הנורא, האיום, המבאס והגרוע ממש
מבדר וזורם בקלילות . כמה קטעים מצחיקים בסרט קצר ומהנה. אלכסנדר בן ה 12 הוא ילד שלומיאל שלא משנה מה הוא מנסה לעשות הכל יוצא לו הפוך. בערב שלפני יום הולדתו, כשנדמה שחבריו ללימודים יבריזו ולא יגיעו למסיבה שהוא מתכנן, הוא מביע משאלה שבני משפחתו יבינו איך זה מרגיש כשעובר עליך יום רע. העניין הוא שהמשאלה מתגשמת מיד בבוקר שלמחרת, ובדיוק ביום שהוא קריטי לכל אחד מבני משפחתו. האב ניגש לראיון עבודה, האם אמורה לקבל קידום בתפקיד, האח הגדול צריך לעבור מבחן נהיגה ובערב לצאת לנשף עם חברתו והאחות אמורה להשתתף בהצגה. איך ייגמר היום הזה שהתחיל בצורה זוועתית? מי שמבואס ויצפה בסרט ייצא עם חיוך. ציון 7.5.
26/06/2020 18:00:05 | נצפה בטלוויזיה
6/10
498 ביקורת לסרט לחלום בגדול
ארוך ומתיש. המוסיקה טובה אבל זה לא מספיק ולמרות שהחלק האחרון משתפר זה לא מציל את הסרט.ג''אבד הוא תלמיד תיכון ממוצא פקיסטני לקראת סוף שנות ה-80 בלוטון שבאנגליה שרוצה לממש את חלומותיו. הוא נאלץ להתמודד עם בעיות של גזענות וגם עם אביו הדומיננטי, שדוגל בערכים המסורתיים והוא נגד השתלבות בחברה המקומית וחוץ מזה גם גזען בעצמו. מצב הדברים מחמיר עם פיטוריו של אביו ממקום עבודתו והעמקת השבר הכלכלי אצל משפחתו.כשחבר לספל הלימודים נותן לו קלטת של ברוס ספינגסטין ,ג''אבד מתאהב בשיריו והמסרים מהווים עבורו השראה ותורה שלמה לחיים נכונים. הוא משיג חברה ומתאהב בה וגם נותן ביטוי לכישורי הכתיבה שלו שזוכים להצלחה. דווקא בתקופה יפה שלו ועל רקע רצונו לעבור ללמוד בקולג'' בארה"ב, מגיעה המריבה הגדולה שלו עם אביו. מי שביננו שגדל על השירים היפים מהעשור הנפלא הזה, יחזור להרף עין לתקופת הנעורים,אבל חוץ מזה מדובר בסרט משעמם.ציון 6.5.
26/06/2020 10:49:19 | נצפה בטלוויזיה
6/10
497 ביקורת לסרט מקוללים
לא מתעלה לרמה גבוהה. ז''אנר שהוא חריג בנוף הקולנוע הישראלי ולכן שאפו על הניסיון אבל המוצר הסופי בינוני. חוליה של 3 חיילים שביניהם צלם מדובר צה"ל יוצאת לתרגיל נווט במדבר ,באיזור בו בעבר היה יישוב בדואי שאינו קיים יותר.לפני יציאתם לדרך הם נתקלים בזקנה בדואית שמתעמתת איתם ומקללת אותם. התרגיל שאמור להיות סטנדרטי,הופך להיות סיוט אחד גדול לאחר שהם מאבדים את דרכם ,דברים מוזרים קורים ונטרפת עליהם דעתם. מי שיצפה ושירת בצבא בסדיר, ייזכר בימים ההם ובשטויות שעשינו. חוץ מזה לא חייבים. ציון 6.5.
20/06/2020 17:58:43 | נצפה בטלוויזיה
7/10
496 ביקורת לסרט אהבה למרחקים ארוכים
קיטש . למרות שלא מדובר בסרט רע,התחושה היא שכבר ראינו אותו בוורסיה כזו או אחרת.לוק הוא קאובוי דרומי שמשתתף בתחרויות רודיאו .סופיה היא סטודנטית בקולג''. לאחר היכרות ביניהם הם יוצאים לדייט ,ובדרכם חזרה מצילים איש קשיש בשם איירה שעבר תאונת דרכים. בתוך הרכב בו איירה נמצא,יש קופסת מכתבים שאותה סופיה מחלצת מהרכב הבוער. סופיה מתחילה לקרוא את המכתבים שכתב איירה ,וכשהיא לצידו של בבית החולים,הוא מספר לה את סיפורו על אהבתו לרות החל מצעירותם. כל זאת בזמן שסופיה ולוק מתמודדים עם משבר ביחסיהם על רקע רצונם של כל אחד מהם לפתח קריירה משלו. בסיפורי ההווה והעבר יש קווים מקבילים והלקח הכי חשוב הוא, שבזוגיות חייבים להתפשר ולהקריב.בסוף יש טוויסט נחמד. מי שמחפש מקוריות או הברקות אז זה לא כאן, אך מצד שני רומנטיקנים בנשמתם לא יסבלו. ציון 7.5.
20/06/2020 10:04:43 | נצפה בטלוויזיה
7/10
495 ביקורת לסרט ההפתעה
חסר פלפל. רעיון די מקורי ומפתיע אך עדיין חסר תבלין כדי לשדרג את הסרט. טיפה יותר הומור היה עוזר. לאחר שאימו הולכת לעולמה, יאקוב ואן זוילן נשאר לבדו עם האחוזה והעושר המופלג שירש. אבל כל הכסף שבעולם לא יכול להפוך את יאקוב המוזר והמדוכא לאדם מאושר.הוא פועל למכור את כל הרכוש שעכשיו עבר אליו ולאחר מספר ניסיונות התאבדות כושלות,הוא מתוודע לקיומה של חברה ש"עוזרת" לאנשים לסיים את חייהם.יאקוב חותם איתם על חוזה ובוחר באופציית ה"הפתעה" , כלומר יסיים את חייו במועד ובדרך לא ידועים. דברים משתנים כאשר יאקוב פוגש במשרדי החברה את אנה היפה שבאה לשם אותה מטרה. שניהם מכירים ומתחילים להתחבב זה על זו. הם מאמינים בחיי העולם הבא לאחר שיסיימו את תפקידם בעולם הנוכחי.לאחר שיאקוב שמעולם לא ניהל מערכות יחסים עם נשים מתאהב באנה,הוא מתחיל להרגיש את טעמו המתוק של החיים ומנסה לסגת ממהסכם אך מדובר בחוזה שלא ניתן לצאת ממנו. אבל יש עוד עניין , נכונה לו הפתעה נוספת שלה הוא לא ציפה. כעת יאקוב במירוץ נגד הזמן להציל את חייו ולבטל את עיסקת המכירה של רכושו. למרות מה שכתבתי בהתחלה, שווה צפייה.
19/06/2020 19:17:14 | נצפה בטלוויזיה
8/10
494 ביקורת לסרט פרזיטים
טיפה אוברייטד. אומנם מדובר בסרט טוב בסך הכל אבל ביחס לציפיות ממנו כסרט זר ראשון שזוכה בפרס האוסקר, הוא לא עומד בהן. רק לצורך הדוגמא, גם סרט קוריאני מהשנים האחרונות בשם "בעירה" , הוא טוב ממנו. משפחה של מובטלים מוצאת דרך בעזרת מעשי נוכלות והתחזויות להתקבל לעבודה בבית של משפחה עשירה. זה מתחיל עם הבן הצעיר שמתחיל להיות מורה פרטי לאנגלית של הבת ,שמביא את אחותו לעבודה בבית כמורה של הילד הקטן ולאחר מכן שני ההורים בתורם גם מגיעים לעבוד כנהג פרטי ועוזרת בית על חשבון השניים שמפוטרים הודות לתרגילים מכוערים של שני הילדים. המשפחה נהנית ממנעמי העושר והוילה המפנקת עד שערב אחד כל זה עומד בסכנה. העוזרת הקודמת מגיעה ומבקשת להיכנס בטענה ששכחה משהו בבית לאחר שפוטרה.מכאן הדברים מתחילים להסתבך ומגיעים למחוזות האבסורד. היה מקום גם לקצר מעט אבל בגדול מדובר על קומדיה שחורה ששווה צפייה.
19/06/2020 10:06:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
493 ביקורת לסרט סיפורים מפחידים שמספרים בחשיכה
סביר. האמת היא שקשה להפתיע ולחדש בז''אנר הזה כי נדמה שראינו הכל. השנה היא 1968 ערב ליל כל הקדושים בעיירה קטנה. תוך שהם מחופשים, מספר נערים יוצאים לחפש הרפתקה. לאחר שהם נרדפים על ידי נערים אחרים, הם מגיעים לבית נטוש שבו גרה בעבר משפחה עם סיפור אפל מסוף המאה ה-19. אחת מחברות הנערים היא סטלה, שמוצאת בבית ספר שמכיל סיפורים מפחידים שחוברו על ידי הבת של המשפחה שגרה בבית ושעברה התעללות על ידם. הבעיה עכשיו שמדובר בסיפורים שנכתבים מעצמם, ונוגעים למי שנמצא בסביבת סטלה והם גם מגשימים את עצמם בצורה קטלנית. השאלה עכשיו היא איך עוצרים את הטירוף הזה. בסך הכל ניסיון נחמד. ציון 6.5.
13/06/2020 18:07:06 | נצפה בטלוויזיה
6/10
492 ביקורת לסרט קילרמן
סוג ג''. לא מהוקצע ולא מעניין וגם נמרח. סרט חובבני איך שלא מסתכלים על זה.
13/06/2020 11:08:05 | נצפה בטלוויזיה
7/10
491 ביקורת לסרט בייביסיטינג
כמה קטעים מצחיקים. קונספט נחמד ומפתיע. פרנק הוא גבר רווק בן 30 וטיפה חנון שעובד כפקיד קבלה אצל מו"ל ובעלים של חוברות קומיקס.הבעלים של החברה מציע לו להיות ערב אחד בייביסיטר לבנו הקטן והמעצבן. במקרה באותו יום יש לפרנק יום הולדת. לאחר שהמו"ל ואישתו חוזרים לוילה למחרת בבוקר בעקבות קריאת המשטרה, הם מוצאים שם עיי חורבות ופרנק והילד נעדרים. מה שיש זו הקלטת וידאו שמתעדת את כל מה שקרה לאורך כל הערב והלילה, וזה היה חתיכת לילה מטורף שבו חבריו של פרנק חגגו לו את יום ההולדת. בסך הכל קומדיה נחמדה ששווה צפייה.
12/06/2020 17:35:48 | נצפה בטלוויזיה
8/10
490 ביקורת לסרט אהבה כמו שלנו
מורכב ונוקב. עצוב ולעיתים מצחיק וגורם להרהורים על שאלות כאלה ואחרות שמתמודדים איתם בחיים. ביט וניקי הם אחות ואח שנקראים לבית אביהם לאחר שאימם חולת האלצהיימר נעלמה מהבית בלילה חורפי עם סופת שלגים. הימים הם ימי תקופת חג המולד.האמא נמצאת, אך הבעיה המרכזית היא מה עושים איתה כעת. ניקי מתעקש על כך שהיא תתאשפז במוסד גריאטרי, אך אביו הקשוח והעקשן עומד על כך שהיא תישאר לצידו בבית כמו שהיה ב 60 השנים האחרונות.בהיעדר החלטה מוסכמת, על בני המשפחה לשתף פעולה עם עולמה המומצא של האם. מעבר לדילמה המרכזית ,אנו גם נחשפים לדמויות ולחייהם האישיים הלא פשוטים של ביט וניקי. ביט נשואה שלא באושר וחשה בודדה. יחסיה עם ביתה הם בעייתיים והתקשורת ביניהן גרועה. ניקי האימפולסיבי הוא בעלים של בר כושל ודי מתוסכל. המשחק משובח והקונסטרוקציה טובה ומאוזנת ולא מלודרמטית מידי. ייגע במיוחד במי שיש לו הורים מבוגרים.
12/06/2020 10:53:41 | נצפה בטלוויזיה
8/10
489 ביקורת לסרט חיי פיי
מקסים. מעלה שאלות על אמונה ודת עם מסר בסיום. לפני הצפייה חשבתי שזה סרט שמתאים יותר לילדים אבל מסתבר שטעיתי וגם מבוגרים יכולים לאהוב. פיי פאטל נפגש עם סופר קנדי ומספר לו את סיפורו בזמן היותו נער. פיי גדל כילד חכם וסקרן שמעבר להשתייכותו לדת ההינדו, גם מאמין בשלוש הדתות המונותיאיסטיות .הוא מבלה חלק גדול מזמנו בגן החיות שבבעלות אביו.יחד עם שני הוריו ואחיו הגדול הם מתכננים לעבור לגור בקנדה.הם מעמיסים על אוניה את כל חיות הגן ויוצאים לדרך. סערה שפוקדת אותם, מביאה לכך שפיי נותר ניצול יחידי עם טיגריס שהיה על הספינה. כעת הוא יוצא למסע הישרדות ארוך כשעליו לשמור שפיותו על שלמות גופו מפני הטיגריס ובו בזמן לדאוג לו לאוכל. הדרך הארוכה והמסוכנת גורמת לו להתחבר לטיגריס וגם להרהר על קיומו של אלוהים. האלמנטים מסיפורי התנ"ך די בולטים ,כמו תיבת נח. המסר לגבי הדת ולשאלת קיומו של אלוהים, הוא שזה עניין של אמונה שלא ניתן להוכיח ובסופו של דבר אתה בוחר לאיזה סיפור להאמין. הצילום מרהיב והסיפור נהדר והסך הכל טוב מאוד.
06/06/2020 10:42:27 | נצפה בטלוויזיה
6/10
488 ביקורת לסרט לרדת מהעץ
מתחיל טוב ואחר כך מתדרדר. סיפור שאמור להיות פשוט מתקלקל בגלל הניסיון להכניס תחכום מיותר. ניץ חוזר מחו"ל אחרי שנה שניסה את מזלו שם ולא הצליח. הוא תפרן ובטלן שמכלה את זמנו בחוף הים ובפלאפלייה של חבר. המטרה העיקרית שלו היא לחזור לחברתו ולכלבו שאותם עזב לפני שנסע. במקרה ,סמוך לביתה של חברתו ישנו מגרש שעליו מתנהל מאבק בין שוחרי איכות סביבה שרוצים לבנות במקום פארק, לבין אנשי עסקים שמעוניינים לבנות במקום חניון. ניץ מצטרף למאבק לצד שוחרי איכות הסביבה ולוקח את מאבקו לקצה, תוך כדי ניסיונו לפייס את חברתו שלא ממהרת לקבל אותו בזרועות פתוחות. מוטיב מרכזי בסרט הוא גלגול נשמות, בין אם מאמינים בזה או לא. לסיכום: יש אופציות טובות יותר.
30/05/2020 10:26:27 | נצפה בטלוויזיה
7/10
487 ביקורת לסרט יסטרדיי
הרעיון נחמד והסרט בינוני. חובבי קומדיות רומנטיות בריטיות לא יסבלו אבל לא מדובר באחת מיצירות המופת בז''אנר. ג''ק הוא זמר צעיר וכושל שמנוהל על ידי הסוכנת שלו אלי, שהיא גם חברת ילדות שלו וגם היחידה שמאמינה בו. אחרי שעובר תאונת דרכים, ג''ק מתעורר לעולם מוזר, שבו חלק מהדברים כבר לא מוכרים. אחד מהם זו להקת הביטלס, שחוץ ממנו, אף אחד בעולם לא שמע על קיומם. כעת זו הזדמנות עבורו לשיר את שיריהם ,להתפרסם ולעשות כסף. דרך כוכב פופ שפורס חסותו על ג''ק כמופע חימום שלו, ג''ק מתפרסם ומגיע עד ללוס אנג''לס ושם נמצא הכסף הגדול. יש רק שתי בעיות: האחת,שהוא חי בשקר והשנייה זה שהצלחתו מרחיקה ממנו את אלי שאותה הוא אוהב. כצפוי,בדילמה בין הכסף הגדול לבין הלב, ברור מה מנצח בסוף. כבר מההתחלה יש תחושה שהסרט מזכיר בסגנונו את "המופע של טרומן", אבל צריך לחכות לסוף כדי לראות אם זה אכן כך. בסך הכל אפשר לראות.
29/05/2020 10:19:40 | נצפה בטלוויזיה
8/10
486 ביקורת לסרט אנה
קיצבי ומתוחכם. אם נשים בצד את רמת האמינות אז מקבלים מוצר נחמד עם לא מעט תפניות. אנה היא בחורה רוסיה צעירה ויפהפיה עם סל של תכונות מיוחדות שהופכות אותה לסוכנת ריגול קטלנית. היא מגוייסת בעל כורחה על ידי הק.ג.ב ונשלחת לפריס במסווה של דוגמנית כדי לבצע משימות. על ידי קפיצות קדימה ואחורה בזמן אנו מקבלים הסברים למה שרואים וגם נחשפים לטוויסטים ,שבהם מעורב בין היתר הסי אי איי האמריקני שדולק בעקבותיה.חלום חייה הוא להשיג חופש אך לשם כך עליה להערים על מפעיליה. לסיכום: חשבתי בהתחלה שמדובר בעוד סרט אקשן שבלוני ,אבל הופתעתי לטובה.
28/05/2020 10:14:42 | נצפה בטלוויזיה
7/10
485 ביקורת לסרט מסיבה סוף
בשידור חוזר. קשה מאוד לחדש בז''אנר הזה ולכן אם מראש מנמיכים ציפיות אז בסך הכל אפשר לצפות.אישה מבוגרת שמתחברת לחבורה של נערים ונערות ומארחת אותם בביתה למסיבות, בהן הם שותים אלכוהול ומעשנים סמים. מה שמסתבר זה שהיא למדה בתיכון עם חלק מהוריהם ומאז סוחבת טראומות ומאחורי הכל עומד סיפור של נקמה.אוקטביה ספנסר מגלמת היטב את תפקיד הפסיכופטית הסדיסטית.
23/05/2020 09:19:10 | נצפה בטלוויזיה
7/10
484 ביקורת לסרט האיש שבקיר
הרעיון מעניין והביצוע ככה ככה. אפשר למצוא כאן אלמנטים היצ''קוקיים ולי זה גם הזכיר פרק מסויים מ"סיפורים לשעת לילה מאוחרת" ששודרה בערוץ הראשון בסוף שנות ה-80. לאחר שנת אחה"צ בערב שבת, שיר מתעוררת ומגלה שבעלה רמי נעלם. הוא עוזב את הכלב איתו יצא לטייל וגם את הטלפון הנייד והארנק הוא משאיר בבית. שיר בטוחה שקרה לו משהו רע. החל מאותו רגע מתחילים ערב ולילה ארוכים ,בה שיר נפגשת בביתה עם דמויות שונות שקשורות אליה ולבעלה, ובזכות האינטראקציות הללו אנו נחשפים למערכת היחסים האמיתית בין שניהם שרחוקה מלהיות אידילית. האם התעלומה תבוא על פתרונה? בסך הכל שווה צפייה למרות שהמשחק לא תמיד נראה הכי מקצועי.
22/05/2020 08:26:31 | נצפה בטלוויזיה
6/10
483 ביקורת לסרט תופסת
המסר הוא העיקר. הסרט עצמו די אידיוטי ,אבל מאחוריו מסתתר משהו שכדאי שכל אדם מבוגר ייקח איתו. אומנם הגוף מתבגר ואי אפשר לעצור את השנים, אבל בנפש אנחנו יכולים וצריכים להישאר ילדים בכל גיל וזה תלוי בנו. מפגש שמתקיים בכל שנה במהלך 30 השנים האחרונות בחודש מאי. 5 חברי ילדות שלוקחים פסק זמן מהחיים האמיתיים, ומתמסרים למשחק "תופסת" שבו הכל כשר כדי לנצח. הפעם ארבעה מהחמישה בעקבות חברם שמעולם לא הפסיד במשחק והוא לפני חתונתו. מידי פעם יש צחוקים אבל בגדול מדובר בבזבוז זמן.
16/05/2020 10:26:47 | נצפה בטלוויזיה
8/10
482 ביקורת לסרט מאחורי המספרים
מעניין וחשוב אבל גם מסורבל לעיתים. דרמה היסטורית שבמרכזה שלוש נשים אפרו אמריקאיות מרשימות ואינטליגנטיות פורצות דרך בתחומן. הן עבדו בנאסא בתחילת שנות ה-60 ותרמו תרומה משמעותית לתכנית החלל האמריקאית ,בתקופה בה התקיים המרוץ המקביל של הסובייטים כדי לשגר חללית מאויישת לחלל. שלושתן נאלצו להתמודד עם הגזענות נגד שחורים ועם ההפרדה הגזעית אבל לא ויתרו ועמדו על זכותן להיות שוות בין שווים. תוך כדי אנו מקבלים הצצה אל חייהן הפרטיים. בסרט יש מידי פעם סינקים מהתקופה ההיא. בסך הכל סיפור מרתק שחשוב להכיר בתוספת משחק מצויין והצגה יפה ואותנטית של אותה תקופה. ציון 7.5.
15/05/2020 09:18:13 | נצפה בטלוויזיה
8/10
481 ביקורת לסרט העולם מצחיק
מורכב ומקסים. נראה תוך כדי צפייה שהעלילה מתוחכמת ומורכבת מידי ולעיתים ביזארית אך זה מה שהופך את הסרט למיוחד. סיפור של סדנה למספרי סיפורים בטבריה שמטרתם להוציא לאור ספר שמכיל את הסיפורים. חלק מהדמויות מצטלבות עם קורותיהם של שלושה אחים בעיר. ירדנה היא האחות הבכורה שנפרדה מבעלה ושנכנסת להיריון בגיל מתקדם ולא זוכרת עם מי היא שכבה. מירון האח האמצעי, הוא גבר ללא בת זוג ובעל מספר מסעדות שמוציא מבית החולים את אחד משני בניו שנפגע מתאונת דרכים לפני כמה שנים והיה בתרדמת ממושכת. האח הצעיר הוא גולן, שדרן ברדיו המקומי בטבריה שנמצא בקשיים כלכליים. הוא מציע נישואין לחברתו חולת הסרטן שעוברת טיפולים. מה שמחבר ביניהם מעבר לאהבתם זה הערצתם ל"גשש החיוור". האחים נמצאים בנתק זה מזו במשך שנים. אחת מחברות הסדנה עובדת כמנקה בעיר ומכירה את כל שלושת האחים.בזכותה, בסוף המעגל נסגר ונחשפים בפנינו הפרטים החסרים. בסופו של דבר מדובר על קומדיה טובה ומיוחדת שמציגה גלרייה מרשימה של שחקנים. אני אהבתי.
09/05/2020 10:10:52 | נצפה בטלוויזיה
8/10
480 ביקורת לסרט רוקי: הסיפור האמיתי
מפתיע לטובה.בהתחלה חשבתי שמדובר בעוד סרט איגרוף מאותו סגנון שכבר ראינו כמותו בעבר,אבל מסתבר שהוא קליל וזורם וגם מצחיק פה ושם.סיפורו האמיתי של המתאגרף צ''אק וופנר שעל בסיס דמותו נכתב התסריט לסרט "רוקי". עלייתו לגדולה בעקבות הקרב עם מוחמד עלי ודעיכתו בעקבות בעיות סמים ורדיפתו אחר נשים שבעקותיהם נוצר משבר בינו לבין אישתו וביתו. צ''אק אינו איש רע, אך תמימותו גורמת לו להתרועע עם האנשים הלא נכונים ולפגוע באלו הקרובים אליו. למרות ההזדמנויות שהוא מקבל לחיים טובים, הוא מפספס אותם בגלל חוסר אחריות וקלות דעת. אהבתי את אווירת הסבנטיז,עם התלבושות והמוסיקה וכל מה שמסביב.גם המשחק מצויין.
01/05/2020 10:25:53 | נצפה בטלוויזיה
6/10
479 ביקורת לסרט הגיבורים של בוסטון
קיטש אמריקאי. סרט לינארי מיותר שמתאר את האירועים סביב הפיגוע במרתון בוסטון ב 2013, לפני במהלך ואחרי. החצי השני טוב יותר ומציג את המצוד אחר שני האחים הצ''צ''נים שאחראים לאירוע הטרור. זה כמו לקחת סרט דוקומטרי ולהלביש עליו שחקנים מקצועיים עם עלילה.סרט אחר בשם "חזק יותר " שגם מתבסס על אירועי אותו מרתון,הרבה יותר מעניין. שם אנו נחשפים לסיפור לא מוכר,אנושי,מרשים ומעורר השראה. בקיצור, למרות גלרייה מרשימה של שחקנים מעולים,מדובר בבזבוז זמן של שעתיים.
25/04/2020 10:15:43 | נצפה בטלוויזיה
7/10
478 ביקורת לסרט מאסטר מיינדס
דבילי אבל בטעם טוב. קומדיה מופרעת שמבוססת על סיפור אמיתי. דיוויד הוא נהג שעובד בחברה שמעבירה כספים בהיקף גדול לגופים מוסדיים.הוא מכיר בעבודה את קלי הסקסית ומתאהב בה, למרות שהוא מאורס. אחרי שקלי מתפטרת, היא רוקמת יחד עם שותף בשם סטיב תכנית לשוד של כספי החברה, כשהם מנצלים את דיוויד שעובד במקום.לאחר המעשה , דיוויד בורח למקסיקו ושם על פי התכנית הוא אמור להתייחד עם קלי.אבל, תכניות לחוד ומציאות לחוד. בעוד לקלי פינה חמה בלב לדיוויד, סטיב רוצה להתפטר ממנו ושולח אליו רוצח שכיר. לאחר שנבגד, מסתבר שדיוויד אולי לא הכי חכם בעולם אבל לפחות לא פראייר. בסך הכל סרט חמוד ומהנה.
18/04/2020 10:40:26 | נצפה בטלוויזיה
7/10
477 ביקורת לסרט לילות טלאגדה-הבלדה על ריקי בובי
מופרע ואידיוטי אבל גם חינני. מי שמתחבר לשטותניקיות בטעם טוב, לא יסבול.ריקי בובי הוא נהג מירוצי מכוניות מצליח שחונך להישגיות מגיל קטן. הכל משתנה כשמגיע להתחרות מולו נהג צרפתי בלתי מנוצח וארוגנטי במיוחד שהוא גם הומו ,בשם ז''אן ז''ראר שמנצח את ריקי. בעקבות תאונה שריקי עובר על המסלול, מתחילה סדרה של דברים רעים לקרות לו. הוא מתאשפז, אישתו מתגרשת ממנו ומתחתנת עם חברו הטוב ביותר,הוא עובר לגור אצל אימו יחד עם שני ילדיו ומתחיל לעבוד כשליח של פיצות. כשאביו המסומם אותו לא ראה שנים רבות מגיע לבקר, הוא עוזר לריקי להתגבר על הפחדים שלו,לשקם את עצמו ולשוב להתחרות. השיא הוא התחרות בה ינסה לנצח את ז''אן. פה ושם מצחיק כולל הפספוסים בסוף. לא סרט גדול אבל סבבה לקצת יותר משעה וחצי.תודה לערוץ הספורט ששידר את הסרט בימי הקורונה העליזים.
17/04/2020 17:45:44 | נצפה בטלוויזיה
8/10
476 ביקורת לסרט משחקי שלטון
הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של הפוליטיקה. העלילה ניראית רגילה ולא מעניינת בחלקו הראשון של הסרט אבל אז מקבלת תפנית שמשנה הכל. סטיבן הוא קמפיינר צעיר שעובד אצל המושל מייק מוריס בפריימריס של המפלגה הדמוקרטית במירוץ לנשיאות ארה"ב. לאחר פגישה שלו עם בכיר בקמפיין של מועמד המתחרה,הדברים מתחילים להסתבך. מעמדו נמצא בסכנה ,אבל רומן שלו עם מתמחה צעירה בקמפיין ,חושף אותו לסיפור שחשיפתו תגרום לרעידת אדמה. התככים, הציניות ובעיקר ה"גמישות" בערכים של הפוליטיקאים ועוזריהם מתוארים בצורה אותנטית. לצערנו גם במציאות הפוליטיקה ניראית רע. משחק מצויין והתפתחות יפה של הסיפור בעיקר בחלק השני.
14/04/2020 10:29:21 | נצפה בטלוויזיה
6/10
475 ביקורת לסרט משחק באש
משעמם. מונוטוני ולא יותר מעניין, אולי חוץ מחובבי קולינריה מושבעים. סיפורו של שף מוכשר בשם אדם ג''ונס, אבל גם בעל עבר של התמכרויות לסמים ולטיפה המרה. אדם מהיר החימה והאימפולסיבי, רוצה לשקם את הקריירה שלו ולהשיג את כוכב מישלן השלישי. לצורך כך הוא אוסף צוות ומתחיל לעבוד במסעדה חדשה בלונדון. בו בזמן, העבר שלו כשף בפריז ממשיך לרדוף אותו.אדם ילמד לקח חשוב בחיים, וזה שעדיף לשתף פעולה עם בני אדם מאשר לרמוס את כבודם. בראדלי קופר שחקן נהדר, אבל זה לא מציל את הסרט מבינוניותו.
11/04/2020 11:02:06 | נצפה בטלוויזיה
7/10
474 ביקורת לסרט סיפור אחר
ארוך ומעט מסורבל. בסטנדרטים של אבי נשר מדובר על סרט טוב אבל לא מצויין.יונתן מוזעק מארצות הברית על ידי גרושתו ואביו כדי "להציל" את ביתו ענת שחזרה בתשובה ועומדת להינשא לחוזר בתשובה.יונתן במקצועו הוא פסיכולוג כמו אביו ובעצמו מסובך משפטית בחו"ל. הוא מקבל מאביו תיק של זוג תמהוני שעומד לפני גירושין, כשהמטרה היא למסור חוות דעת לבית המשפט בנושא המשמורת על ילדם. בתוך הסיפור הזה משתלבת גם ענת , בזמן שהוריה וסבה מנסים למצוא סיפור מכפיש על חתנה העתידי כדי לטרפד את החתונה.הפיל שבחדר הוא יחסיה הבעיתיים של ענת עם שני הוריה.העלילה מעלה לדיון מספר סוגיות, כמו יחסים של הורים וילדים,היכולת לסלוח, ההבנה שהחיים הם לא שחור ולבן. בסך הכל שווה לראות. ציון 7.5.
10/04/2020 11:35:14 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


The Invisble Man1בלתי נראהציון גולשים10 / 8.3
Sonic the Hedgehog2סוניק הסרטציון גולשים10 / 8.1
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט