ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 570
6/10
570 ביקורת לסרט קוד האומץ
אותה גברת בשינוי אדרת.אותו שטאנץ של אקשן שעליו מלבישים עלילה מופרכת. ג''ו חי עם אישתו וביתו במקום שקט ופסטורלי ואיתם מתגורר אביו המבוגר שמפתח מחלת דמנציה. כנופיית סוחרי סמים שהחביאה חומר בביקתה השייכת לג''ו מגיעה למקום בזמן שג''ו ואביו נמצאים בבקתה. מתפתח עימות לחיים ומוות ומה שהעבריינים לא לוקחים בחשבון זה שג''ו הוא לוחם ללא חת בעל ניסיון קרבי וגם אביו אינו קוטל קנים למרות גילו ומצבו. נותן ציון 6.5 בזכות הצילום והנופים המושלגים,אחרת היה נמוך יותר.
06/03/2021 09:35:34 | נצפה בטלוויזיה
7/10
569 ביקורת לסרט השוד המתוחכם
מצחיק פה ושם. מצד אחד לא מדובר בלהיט אבל מצד שני קצת אנדרייטד. שלושה שומרים מבוגרים במוזיאון שכל אחד מהם נקשר ליצירת אומנות אחרת. האחד מאוהב באישה צעירה ויפה שמוצגת על גבי תמונה והוא מפנטז שהיא בת זוגו, בעודו נשוי לאישה מעצבנת ובלתי נסבלת. האחר חובב חתולים ויש לו אובססיה לתמונה בה הם מופיעים. השלישי חובב פיתוח גוף ומפתח פטיש כלפי פסל שמאדיר את חוסנו של הגוף הגברי. כאשר נודע להם שכל התערוכה נודדת למוזיאון בקופנהגן שרכש את היצירות, השלושה רוקמים תכנית להחליף אותן בהעתקים ולגנוב את המקוריות.סרט קצר עם הומור לא רע בכלל ושחקנים טובים.
05/03/2021 19:25:59 | נצפה בטלוויזיה
7/10
568 ביקורת לסרט הטעות הגדולה
הרעיון מעניין אבל הביצוע ככה ככה. סרט שלא חף ממגרעות אבל יש בו גם חן מסויים ומסר חשוב.דיוויד עובד כנהג משאית באיטליז המשפחתי. הוא חי חיים די אפורים ללא משמעות ובנוסף גם נקלע לחובות כספיים.למרות החסרונות שלו, לדיוויד יש לב ענק. שני דברים קורים במקביל: בת זוגו מגלה לו שהיא בהיריון. הדבר השני , מסתבר שבעבר הרחוק תרם זרע המון פעמים ומתרומות אלו נולדו לו 533 ילדים. העניין הוא שכעת חלקם מגישים תביעה לבית המשפט כדי שזהותו תיחשף. חברו של דיוויד שהוא עורך דין לא הכי מוצלח, מציע לו תביעה נגדית נגד המרפאה שהפרה את הסכם הסודיות איתו ופירסמה את הכינוי איתו הוא נרשם. בינתיים דיוויד מתחיל לפגוש את ילדיו ללא ידיעתם שהוא האבא וגם מסייע להם בבעיותיהם. כל ילד עם הסיפור והשריטות שלו. כמה רגעים מרגשים עם אחד הילדים שהוא משותק. בסוף דיוויד יאלץ לבחור בין הכסף לבין חשיפת זהותו. מין חצי קומדיה וחצי דרמה. בשורה תחתונה שווה צפייה.
05/03/2021 09:59:57 | נצפה בטלוויזיה
8/10
567 ביקורת לסרט הפרקליטה
מעורר השראה ומוגש נהדר. קשה למצוא מה לא טוב בסיפור כזה מיוחד ומרגש שמוצג על ידי שחקנים מעולים,עם קצב טוב ובלי סצינות מיותרות. אהבה שאינה יודעת גבולות מצד אחות לאחיה.בטי אן וקני גדלו כאחים בתנאים קשים אצל משפחות אומנות. לאחר שקני מורשע בגין רצח ונשפט למאסר עולם, אחותו בטי אן שהיא חסרת השכלה ובטוחה בחפותו, הולכת ללמוד משפטים רק כדי לייצג אותו ולשחררו מהכלא. בטי אן משלמת מחיר אישי כבד כאשר בעלה נפרד ממנה ושני בניה הולכים לגור יחד איתו. חוץ מזה היא מתמודדת מול מערכת אכיפת חוק דורסנית ומושחתת. בעזרת חברה לספסל הלימודים, עם נחישות ללא קץ ומעט מזל, היא מצליחה להשיג ראיות שיזכו את אחיה.העין לא נשארת יבשה בסוף.יש כאן ביקורת על המערכות שאחריות על עשיית הצדק ועל עוותי דין שנעשים ברשעות, כנגד חפים מפשע שחייהם וחיי משפחתם נהרסים. נושא שראוי לדיון ולטיפול.
27/02/2021 09:59:40 | נצפה בטלוויזיה
7/10
566 ביקורת לסרט הג'וב הצרפתי
סביר במסגרת גבולות הגזרה. אקשן לא רע בתוך עלילה פשוטה ובנאלית. כייס אמריקאי בפריז ש"סוחב" חבילה ובה פצצה שלאחר מכן מתפוצצת הורגת אנשים. כשהוא מבוקש ונרדף על ידי המשטרה המקומית הוא נאלץ לשתף פעולה עם סוכן CIA קשוח בחקירת הארוע ומציאת האחראים.הדרך תוביל אותם עמוק לתוך הצמרת של המשטרה הצרפתית ,שם ישנם שוטרים מושחתים שזוממים לזרוע אנרכיה בציבור לטובת בצע כסף. הסרט קצר עם קצב טוב ולא סובלים בו.
26/02/2021 19:16:24 | נצפה בטלוויזיה
7/10
565 ביקורת לסרט משפחת פאנג
אם מתחברים אפשר להנות מסרט לא רע. האתגר הוא לזרום עם היצירה המוזרה הזו תרתי משמע. סיפורה של משפחת פאנג. ההורים ההזויים יחד עם בנם וביתם עוד כשהיו ילדים, היו מבצעים מעשי קונדס ופרובוקציות ביזאריות במקומות ציבוריים, אותם ראו כסוג של אומנות שמעבירה מסרים. בהווה האח הוא סופר והאחות שחקנית בסרטים ולשניהם קריירה מדשדשת ,כשהעבר הרחוק עם ההורים משפיע על חייהם. כששני ההורים נעלמים ויש חשש אמיתי לחייהם, האחים אינם יודעים אם מדובר בעוד תרגיל או שבאמת אינם בין החיים יותר. הם יוצאים לחקור את הנושא ומעניין מה הם יגלו.השחקנים טובים אבל העלילה משונה והיא לא מיועדת לכל אחד. צריך ראש פתוח.
26/02/2021 09:27:44 | נצפה בטלוויזיה
8/10
564 ביקורת לסרט מרגישה פצצה
איימי שומר נהדרת. תפקיד שתפור עליה והיא אחראית על הצלחת הסרט. נושא שחשוב לכל גבר ואישה ולא משנה בני כמה הם, עם תובנה חשובה שנגיע אליה בהמשך. רנה היא בחורה שמנמנה וחביבה עם ביטחון עצמי נמוך, שנרשמת לחדר כושר כדי לשפר את המראה שלה.באחד האימונים היא נופלת מאופני הספינינג ונחבלת בראשה. מאותו רגע היא רואה את עצמה כבחורה יפהפייה וחטובה כאשר אחרים רואים אותה עדיין כפי שהיא. כעת הביטחון העצמי שלה בשמיים. בזכות זה היא משיגה משרה נחשקת בחברת התמרוקים בה היא עובדת וזוכה להערכה רבה מצד הבעלים, וגם מצליחה להשיג בן זוג. החיים מחייכים אליה בזכות האישיות החדשה שהיא מציגה. אבל, תאונה נוספת שקורית מחזירה אותה לראות את עצמה כפי שהיא. השאלה היא איך עכשיו רנה תתמודד עם המצב החדש ישן.הנקודה היא שלא פחות חשוב מאיך שאנו ניראים, זה איך אנו תופסים את עצמנו. לכל אחד מאיתנו יש "צלקות" שהוא סוחב מגילאים צעירים, והשאלה היא אם אנו נותנים לזה להשפיע עלינו בהמשך חיינו,או שאנו מתגברים ומקבלים את עצמנו באהבה עם הפלוסים והמינוסים.השינוי מגיע מבפנים והוא תלוי בנו .הקטע של תחרות הביקיני הוא אדיר.לסיכום: תענוג.
20/02/2021 10:13:19 | נצפה בטלוויזיה
7/10
563 ביקורת לסרט עדה לרצח
לא רע למרות הפגמים. סובל מברברת יתר ומעלילה שלפרקים ניראית לא סבירה. ילדה שמצלמת טבח שמבצע רוצח אכזר וקר רוח בהלוויה.כשהרוצח אחריה, היא נמלטת לבית סמוך בו גר לבדו חייל לשעבר שאיבד את בנו. הרוצח מציע לו עיסקה לפיה הוא ימסור לו את הילדה ולאחר מכן הוא יעזוב. הוא מסרב להפקיר את הילדה, ובעקבות חילופי ירי שניהם נפצעים ומאותו הרגע מתנהלת ביניהם לוחמה פסיכולוגית בתוך הבית כאשר חייהם של הדייר והילדה נמצאים בסכנה מתמדת. סרט מספיק טוב לצפייה בטלוויזיה, אבל לא הייתי משלם על כרטיס לקולנוע עבורו.
19/02/2021 19:35:12 | נצפה בטלוויזיה
8/10
562 ביקורת לסרט כלים שלובים
כוונון עדין. אין כאן הגזמה מבחינה מלודרמטית ומלנכולית למרות הנושא והעלילה, ובסך הכל המינון מבחינה זו הוא נכון.זה מושג באמצעות איפוק וטיפת רגעים קומיים פה ושם וגם המשחק תורם את חלקו. סיפורם של רביעיית נגני כלי מיתר שמופיעים יחד 25 שנה.שלושה גברים ואישה שהיא אישתו של אחד מהם. כאשר הנגן הראשי מתגלה כחולה בפרקינסון, זה מערער את היחסים בין כולם. העתיד הלא ברור והרצונות הסותרים של כל אחד מהחברים, גורמים למתחים ביניהם. הזוג הנשוי נקלע למשבר ביחסים ביניהם. בנוסף, אחד מהנגנים משמש כמורה פרטי לנגינה בכינור לביתם של הזוג שחברים איתו בהרכב וגם מתאהב בה.השאלה המרכזית היא איפה נמצא ה"אני" בתוך הכלל והאם אמביציה אישית גוברת על המחוייבות לקבוצה או לחילופי כיצד היא באה לידי ביטוי.תובנה נוספת היא ששום מצב הוא לא קבוע. הזמן עובר ודברים צפויים או צפויים קורים וצריך לדעת להסתגל אליהם להמשיך הלאה. סרט מעניין שעשוי טוב ושווה צפייה גם אם הוא לא מדהים. ציון 7.5.
19/02/2021 09:17:10 | נצפה בטלוויזיה
7/10
561 ביקורת לסרט נעלמים
עומד בציפיות גם אם לא מושלם. נדיר שאני מתייחס לביקורות אחרות, אבל לא מצליח להבין מדוע הסרט זכה לציונים נמוכים. במקומות מסויימים הוא איטי וייתכן שהיה אפשר לוותר על סצינות כאלו ואחרות, אבל בסופו של דבר המוצר הסופי הוא טוב. מותחן מיסתורין מרתק שחובבי הז''אנר יאהבו. מבוסס על תעלומה אמיתית מתחילת המאה שעברה, שעד היום לא מצאו לה פיתרון. 3 שומרים נשלחים לאי מבודד כדי לתפעל במקום מגדלור. הם מגלים למרגלות הצוק על שפת הים, אדם חסר הכרה ולצידו תיבה. משם העניינים מתגלגלים עד כדי יציאה משליטה על המצב, בין היתר בגלל החלטות לא נכונות של שלושתם. ציון סופי 7.5.
13/02/2021 09:16:40 | נצפה בטלוויזיה
6/10
560 ביקורת לסרט השורד
שאפו למי שמצליח לצפות מההתחלה ועד הסוף.פשוט כמעט ולא קורה כלום. גבר ששרד התרסקות בקוטב תקוע לבדו במרחבים עצומים של שלג ומזג אוויר קפוא. לאחר שהוא מחלץ אישה שבעצמה ניצלה אחרי התרסקות מסוק, הוא מטפל בה ויוצא איתה בכוחותיו האחרונים למסע הישרדות כדי להישאר בחיים. הצילום יפה ,אבל הסך הכל זה בזבוז זמן.
12/02/2021 19:25:00 | נצפה בטלוויזיה
7/10
559 ביקורת לסרט מיה והאריה הלבן
חינני. סיפור פשוט ויפה שמתאים לכל גיל וכך צריך להתייחס אליו.אין מה להיכנס לביקורת מקצועית. מה שצריך זה להתרווח על הכורסא ולתת לעיניים לעשות את העבודה. מיה היא ילדה שעוברת עם משפחתה מלונדון לדרום אפריקה, שם אביה מנהל חווה לגידול אריות ומכירתם לצורכי רווח. לאחר שנולד אריה לבן ונדיר בשם צ''רלי, מיה נקשרת אליו והוא נהפך לחבר הכי טוב שלה. כשצ''רלי גודל ונהפך לאריה בוגר, אביה מתכנן למכור אותו לציידים בניגוד לרצונה של מיה ,שנאבקת על שחרורו לטבע.המסר הוא שיש לשמור על אוכלוסיית האריות באפריקה,שהולכת ומתדלדלת.משחק טוב של הילדה היפה והחמודה.
12/02/2021 10:01:20 | נצפה בטלוויזיה
8/10
558 ביקורת לסרט אלאדין
ממתק. גם אם אתה מבוגר אבל עדיין נשאר בתוכך אותו הילד מהעבר, אז אין ספק שתהנה. צילום מרהיב, אפקטים מדהימים, תלבושות ססגוניות, שירים וריקודים ומשחק טוב.כל זה מתלבש על סיפור ישן שכל אחד מתחבר אליו ,שבו הטוב מנצח את הרע.
06/02/2021 10:37:03 | נצפה בטלוויזיה
6/10
557 ביקורת לסרט העוקץ הגדול
אושן 11 לעניים. דרמה קומית נחמדה אבל לא הרבה יותר מזה.חבורה של שודדים בדימוס בני הגיל השלישי, שנפגשים לאחר הרבה שנים בהלווית בת זוגו של המנהיג שלהם מהעבר. כעת הם רוצים לשחזר ימי קדם והם מתכננים פריצה לכספות בהן מצוי שלל רב של תכשיטים ומזומנים. אבל, בעוד הם צולחים את החלק הקשה, כעת הם צריכים להתגבר על התיאבון המוגבר שלהם בחלוקת השלל. הגרידיות הזו יוצרת מתחים ביניהם בזמן שהמשטרה בעקבותיהם. משחק טוב ובמיוחד של מייקל קיין, אבל בסך הכל הסרט לא מתעלה לרמה גבוהה. פה ושם כמה קטעים מצחיקים. ציון סופי 6.5.
05/02/2021 10:31:42 | נצפה בטלוויזיה
8/10
556 ביקורת לסרט הפרופסור והמשוגע
משחק אדיר של שון פן. האריזה והתוכן שלה הם ברמה גבוהה ,גם אם לא מדובר בסרט שהוא "פאר היצירה". סיפור אמיתי שמתמקד בשני אנשים.ג''יימס מאריי שמונה לתפקיד העורך של מילון אוקספורד ובעצם ניהל את כל הפרויקט פורץ הדרך הזה.השני הוא ד"ר וויליאם מיינור, רופא אמריקני שלחם במלחמת האזרחים והרג אדם כתוצאה מטעות בזיהוי. הוא מאובחן כחולה נפש ונשלח למוסד ,שם הוא מוחזק ומטופל.הקשר בין השניים נוצר ,לאחר שוויליאם מיינור תורם תרומה משמעותית לפרויקט שנקלע לקשיים ושולח הגדרות למילים רבות.תוך כדי אישפוזו, מיינור מנסה לסייע לאלמנתו של האיש שהרג וילדיה ,על ידי תרומת הקיצבה שהוא מקבל מהצבא והקשר שנוצר בין השניים הוא מיוחד כאשר היא מתחילה לבקר אותו. בסופו של דבר, הכרת הטוב של ג''יימס מאריי תביא אותו להיאבק על כך שמיינור יזכה בקרדיט על תרומתו וגם יפעל לשחרורו של מאריי מבית המשוגעים. יש מקומות שהסרט נמרח טיפה יותר מידי,אבל התוצאה הסופית משביעת רצון.
30/01/2021 11:05:38 | נצפה בטלוויזיה
7/10
555 ביקורת לסרט החיים על פי פרנקי
לא למי שמחפש רכבות הרים ריגשיות ועלילה מתוחכמת. במקום, מקבלים סיפור קטן ופשוט על מערכות יחסית זוגיות, כשברקע נופיה המקסימים של סינטרה שבפורטוגל. במרכז נמצאת פרנקי,שחקנית קולנוע ותיקה ומוערכת ממוצא צרפתי.היא מגיעה עם משפחתה לחופשה. איתה נמצאים בעלה, בנה, ביתה החורגת עם בעלה וילדתה .למקום גם מזדמן בעלה הראשון. חוץ מזה,פרנקי מזמינה לסינטרה בחורה מתעשיית הקולנוע שעובדת כמעצבת שיער ,אותה היא רוצה להכיר לבנה כדי שיתחתנו. העניין הוא שאותה בחורה מגיעה למקום עם בן זוגה שגם מציע לה נישואין. בסופו של דבר אנו מקבלים 3 נשים עצמאיות ודעתניות שיודעות מה הן רוצות בחייהן.הגברים קצת נדחקים לפינה.הסרט מורכב מדיאלוגים ואין בו שורה תחתונה, אך הוא מספיק עמוק כדי שיהיה שווה לצפות בו. לי היה כיף להיזכר שוב בסינטרה, מקום שביקרתי בו לפני מספר שנים.
29/01/2021 19:23:44 | נצפה בטלוויזיה
7/10
554 ביקורת לסרט סקין
בעיות בקצב אבל הסך הכל בסדר. לצד רגעים טובים ומעניינים יש רגעים מיותרים ומשעממים. סיפורו האמיתי של ביראון ווידנר, פעיל באירגון ניאו נאצי בארה"ב. לאחר שלקח חלק בפעילות אלימה נגד שחורים, הוא מכיר אישה מעוטת יכולת, אם חד הורים ל 3 בנות ומתאהב בה. הקשר איתה ועם הבנות משפיע עליו וגורם לו לסלידה מדרכם של חבריו, והוא מתחיל תהליך של חציית הקווים. בסיועו של גבר שחור מאירגון שפועל לחשוף פעילים גזענים ולעזור בשיקומם ולצד ה FBI, הוא מאפשר חדירה לתוך האירגון האלים בתמורה להבטחת לחיים חדשים. אבל ,כל התהליך הזה כרוך בסיכון שלו ושל משפחתו החדשה. הסיפור מרתק וחשוב להכיר אותו, אבל יש תחושה במהלך הצפייה של רגל על דוושת הגז לצד רגל על דוושת הבלם. ציון 7.5.
29/01/2021 09:56:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
553 ביקורת לסרט העורב הלבן
די מרשים למרות שאינו סוחף.לא קשה למצוא מגרעות ,אבל הסך הכל הוא טוב. המשחק, ההגשה, קטעי הריקוד וכמובן צילומי פריז היפהפייה הם החוזקות. סיפורו האמיתי של רודולף נורייב שהוא רקדן בלט רוסי וצעיר. בשנת 1961 הוא מגיע יחד עם משלחת של רקדנים מבית הספר בו הוא לומד לפריז למשך מספר שבועות. בפעם הראשונה בחייו הוא חש את היופי שבחופש, והרצון שלו לטרוף את העולם מתפרץ כמו לבה מלוע של הר געש. זה יוצר לו עימותים עם סוכני הק.ג.ב שעוקבים מקרוב אחרי הרקדנים. העלילה קופצת מהעבר להווה. בעבר בברית המועצות, החל מילדותו ועד שהחל לרקוד. בשלב כלשהו הוא מכיר את המורה שיעצב את סגנון הריקוד שלו. בהווה בפריז, הוא מכיר בחורה ומתחיל לצאת איתה. בחלק האחרון הוא יצטרך לעשות מעשה נועז כדי לזכות בחירותו. לסיכום: סרט לא מושלם אבל שווה צפייה. ציון 7.5.
23/01/2021 10:06:13 | נצפה בטלוויזיה
6/10
552 ביקורת לסרט מעל לכל חשד
אחת האופציות האחרונות.לא הייתי אומר בשום אופן לצפות כי בכל זאת יש כאן עלילה די מעניינת, אבל מכל אספקט שהוא מדובר על רמה נמוכה. הכוונה בעיקר לרמת המשחק ולהגשה. השנה היא 1988, סוזן היא אישה ממעמד סוציואקונומי נמוך שגרה עם הגרוש שלה בעיירה נידחת שתושביה דלי אמצעים.היא מתפרנסת מהונאות של שיקים ומעורבת בעיסקאות סמים עם הגרוש שלה.לעיירה מגיע מארק, סוכן FBI צעיר ושאפתן. סוזן נהפכת להיות סייענית שלו עבור בצע כסף,אבל חוץ משיתוף הפעולה הזה, הם מתחילים לנהל רומן למרות שמארק נשוי. האובססיביות של סוזן כלפי מארק, מכניסה את שניהם לנתיב מסוכן. בסוף ניתן להבין שהסרט מבוסס על סיפור אמיתי.
22/01/2021 10:11:16 | נצפה בטלוויזיה
7/10
551 ביקורת לסרט פוטו אהבה
למתחברים לאווירה רומנטית ורגועה. הקצב איטי ויש הרבה דיאלוגים,אך עדיין אפשר להנות. שני סיפורי אהבה שמתחברים להם, אחד מהעבר והאחד מההווה. כריסטינה היא צלמת בסוף שנות ה-80 שעוזבת את בן זוגה ועוברת לניו יורק ,שם היא מתפרנסת ובונה את חייה. בהווה, מייקל הוא עיתונאי שפוגש את בן זוגה לשעבר של כריסטינה ובעקבות כך מכיר את ביתה, מיי. מיי עוסקת כאוצרת של תערוכות. העלילה נעה בין שני סיפורי האהבה. הדומה בין שניהם, שבשני המקרים אחד מבני הזוג עוזב או מתכנן לעזוב למקום רחוק בגלל עבודה. השאלה היא, האם בשני המקרים זה יגרום לסיומה של מערכת היחסים ,או שרצון טוב ופשרות גוברות על מהמורות כאלו ואחרות בדרך למימוש האהבה. לא סרט גדול וגם לא מיועד לכל אחד. אוהבי מוסיקה שחורה ייהנו פה ושם מכמה קטעים יפים.
15/01/2021 09:55:48 | נצפה בטלוויזיה
6/10
550 ביקורת לסרט הצעה גורלית
שייך לליגת החובבנים. מזכיר את המותחנים הפשוטים ששודרו במת"ב ז"ל בסוף שנות ה-90 ותחילת ה -2000. רמה נמוכה, צפוי ולא מתוחכם. זוג אמיד באמצע החיים שמתקשים להביא ילד לעולם. בחורה צעירה ויפה שמתיידדת איתם הופכת להיות שמרטפית של ביתם הקטנה ובהמשך לאם פונדקאית שאמורה לשאת בריחמה את בנם. הבעייה היא שמדובר במישהי מסוכנת שמסתירה סודות אפלים שהולכים ונחשפים עם הזמן.לא מובן איך ניקולאס קייג'' שבעבר שיחק בסרטים נחשבים, התדרדר להיות שחקן מישני בדבר כזה.
09/01/2021 10:09:59 | נצפה בטלוויזיה
5/10
549 ביקורת לסרט מלתעות האימה
התעללות בצופים וזה עוד בלשון עדינה. צפוי ובנאלי עם מינימום אמינות.לשלם על כרטיס כדי לראות את הדבר הזה בקולנוע זה ממש טמטום. אישה צעירה ואביה שנלכדים בבית בזמן הוריקן וכאשר המים מהאגם הסמוך חודרים פנימה. לחברתם מצטרפים תנינים אימתניים שמאיימים לטרוף אותם, אבל הבת שהיא שחיינית מצטיינת ואביה שהיה המנטור שלה מגיל קטן, לא מוותרים. בזבוז זמן.
08/01/2021 19:12:54 | נצפה בטלוויזיה
7/10
548 ביקורת לסרט רוקטמן
יציאה מעניינת מאזור הנוחות. מי שרגיל לסרטים קונבנציונליים וקשה לו עם סטיות מהם, יתקשה לעכל. מדובר על מחזמר משולב עם אלמנטים מתחומי הפנטזיה, הדרמה והקומדיה. מין סגנון Freestyle. אלטון ג''ון כמשתתף בסדנה למיגור התמכרות לאלכוהול וסמים שפורס בפני המשתתפים את סיפור חייו. גדל כילד לשני הורים שהתנכרו לו ולא הרעיפו עליו אהבה כפי שהיה מצופה מהם. למרות חוסר הביטחון שלו ונפשו המצולקת, הוא מצליח לבנות קריירה כמוסיקאי שהיא אחת הגדולות שהיו במאה ה-20. יציאתו מהארון היא גם נדבך חשוב שבא כאן לידי ביטוי. בסרט משולבים שירים מהבולטים ששר, ובד בבד המלחמות שלו נגד השדים של עצמו וההתמכרויות שלו לטיפה המרה ולסמים.בסוף יש שחזור נחמד של הקליפ I''m Still Standing.המשחק של השחקן הראשי הוא מצויין.
02/01/2021 11:07:37 | נצפה בטלוויזיה
8/10
547 ביקורת לסרט בין כוכבים
מרשים אבל גם מורכב ומסובך. אין ספק שצפייה בקולנוע היתה חווייתית הרבה יותר מאשר צפייה בטלויזיה. היה צריך לקצר ולעשות אותו יותר פשוט.בזמן שכדור הארץ חווה משבר אקלים שמאיים להשמיד את האנושות, קופר שהוא חקלאי וטייס לשעבר ,מגוייס על ידי נאסא להציל את בני האדם החיים ואת העתידים להיוולד. לאחר שהוא משאיר את ביתו ובנו לבדם יחד עם הסב,הוא נשלח לחלל בראש צוות כדי למצוא גלקסיה שאליה האנושות תוכל להעתיק את חייה.אבל המשימה כוללת גם תכנית ב'' במקרה שתכנית א'' לא תהיה ישימה, והיא לבנות מחדש ציויליזציה על כוכב אחר ולמעשה להפקיר את האנושות להכחדה. אפקט הזמן ,חורים שחורים, תורת היחסות ומונחים מתחום הפיזיקה משתלבים כאן, ובעוד קופר נשאר באותו הגיל, ביתו שעל כדור הארץ מתבגרת והקשר ביניהם הוא קריטי להצלחת המשימה שלשמה קופר נשלח. מעבר לאפקטים המדהימים,אפשר למצוא כאן גם מסרים פילוסופיים כמו על החשיבות והמשמעות של האהבה. לסיכום, לא סרט מושלם אבל שווה צפייה למרות אורכו.
26/12/2020 18:46:15 | נצפה בטלוויזיה
7/10
546 ביקורת לסרט סודות מדינה
עמוס בפרטים ובדיבורים. ייתכן שהיה אפשר להפיק יותר מהסיפור הזה והסך הכל די משעמם ודורש ריכוז גבוה.קתרין גאן היא עובדת במרכז לתעבורת תקשורת זרה שכפוך לממשלה הבריטית ותפקידו לאתר מסרים שעשויים לעזור לביטחון הלאומי של בריטניה. היא מגלה מזכר שחושף מזימה אמריקנית לעקוב ולהשפיע על נציגי שגרירויות של מדינות החברות במועצת הביטחון כדי ללחוץ עליהן להצביע בעד המלחמה בעירק נגד סדאם חוסיין ב 2003. מאחר והיא גם מתנגדת למלחמה, היא מחליטה להדליף את המסמך לתקשורת ובכך גם מסכנת את עצמה. בנוסף לזה היא נשואה לפליט עירקי כורדי,מה שמסבך עוד יותר אותה ואת בעלה עם מערכת אכיפת החוק בבריטניה.העימות בסוף הוא בין האמת שלה לבין החוק והאינטרסים של המדינה.בעלי סבלנות וחובבי היסטוריה לא יסבלו אבל אני די נדיב עם הציון שאני נותן לסרט.
26/12/2020 10:14:26 | נצפה בטלוויזיה
8/10
545 ביקורת לסרט המגדלור
לא אהבתי את צילום השחור לבן אבל חוץ מזה מדובר בסרט טוב. חגיגה לחובבי ז''אנר המיסתורין. משחק במוחו של הצופה. שני גברים נשלחים לשמור על מגדלור באי מרוחק ונידח בשלהי המאה ה-19. האחד שומר ותיק שמשמש גם כמנהל על הפרטנר הצעיר שלו. מערכת היחסים בין שניים מאופיינת בהתעמרות של הותיק כלפי הצעיר אך מידי פעם הם גם מוצאים את הדרך והזמן לנהל שיחות חבריות. כאשר הסערה פוקדת את החוף הסמוך לאי ומשבשת את התנועה החוצה ופנימה, דעתם הולכת ונטרפת עליהם ,תוך כדי זה שהם שותים לשוכרה ללא הפסקה. מציאות ודימיון מתערבבים ובנוסף מסתבר ששניהם מסתירים סודות אפלים.השאלה הנשאלת היא לאן מוליכה הדינמיקה בין שני האנשים שהופכים לאויבים. קרדיט גדול לשני השחקנים.הייתי מעדיף לראות את הסרט בצבע,אבל כשעושים זום אאוט התוצאה חיובית.
25/12/2020 19:23:55 | נצפה בטלוויזיה
8/10
544 ביקורת לסרט בלתי נראה
מהנה. לא הכי מבריק שיש אבל הקונספט מעניין והעלילה זורמת ומרתקת. ססיליה בורחת בעזרת אחותה מבעלה המכה והמתעלל ועוברת לגור אצל ידיד. היא מתבשרת על ידי אחיו של בעלה שהוא נפטר והוריש לה את הונו. אחרי שרשרת של אירועים מוזרים, היא מתחילה להאמין שבעלה לא באמת מת והוא רוקם תכנית זדונית נגדה. מאחר והוא מומחה בתחום האופטיקה, יש לו את היכולת לגרום לעצם כלשהו לא להיראות ואת זה הוא מנצל כדי לפגוע בה.לאחר שססיליה מואשמת ברצח, עליה להגיע לחקר האמת והדרך לשם מסוכנת. מותחן טוב שכולל אלמנט של מדע בידיוני עם שני טוויסטים לקראת הסוף. שעה וחמישים דקות שעוברות בכיף.
19/12/2020 10:26:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
543 ביקורת לסרט נער מקהלה
קיטש משודרג. סיפור סינדרלה קלאסי ונחמד בסך הכל ,עם שחקנים טובים ואווירה מיוחדת ,שמזכירה לנו שאנו בתקופת הכריסמס.סטייט הוא ילד חם מזג שניחן בקול שמימי ושגדל עם אם חד הורית בתנאים קשים.לאחר מותה של אימו, מגיע אביו הביולוגי והעשיר שהתכחש לקיומו של סטייט במשך שנים רבות. בזכות שיק שמן,האב מצליח להכניס את סטייט לבית ספר יוקרתי של תלמידי מקהלה ששרים לרוב בכנסיות.שם הוא פוגש מורה שהוא גם מנטור שלא עושה הנחות לאף אחד. סטייט צריך להסתגל למשמעת הקשוחה שמונהגת בבית הספר. השלב הבא מבחינתו, הוא להתקבל למקהלה הייצוגית של בית הספר , שמופיעה במקומות שונים בעולם. לאחר מכן ,הוא צריך להתמודד עם הזמר הראשי של הלהקה על הבכורה ,וזה לא פשוט. הלקח הוא ,שהצלחה היא לא ניצחית אלא זמנית. צריך לדעת להתמודד עם שינויים ולהסתגל למציאות משתנה. השאלה היא אם יש לנו את הכלים לעשות את זה.דאסטין הופמן וקטי בייטס זו תוספת רצינית, אבל בסוף מדובר על סרט בינוני פלוס.ציון 7 בלחץ.
11/12/2020 09:54:27 | נצפה בטלוויזיה
7/10
542 ביקורת לסרט הארייט: הדרך לחופש
טוב אבל לא מצויין. אם משווים לסרטים ענקיים על אותו נושא כמו "12 שנים של עבדות" או "ג''נגו ללא מעצורים", אז הוא לא שייך לליגה הזו. סיפורה האמיתי של מינטי השיפחה השחורה, שבהמשך חייה משנה את שמה להארייט. כשהיא נשואה טרייה, היא בורחת מאדוניה הלבנים כדי להיות חופשיה. היא מגיעה לפילדלפיה ומצטרפת לארגון שנלחם בעבדות.לאחר מכן,תוך כדי סיכון חייה, היא יוצאת למבצעים לשחרור עבדים.הארייט נכנסה להיסטוריה האמריקנית בזכות עוז רוחה ושאיפתה לצדק.משחק מצויין של השחקנית הראשית. ציון 7.5.
05/12/2020 09:25:10 | נצפה בטלוויזיה
6/10
541 ביקורת לסרט שיר השמות
משמים ומאכזב ברוב הזמן.לכאורה ,יש כאן את כל האלמנטים ליצור משהו מרשים ועוצמתי ,אך במקום זה אנו מקבלים סרט לא מעניין עד הישורת האחרונה שלו.סיפורם של שני חברי ילדות שהכירו ערב מלחמת העולם השניה ועוברים אותה יחד, כולל את הבליץ על לונדון. דווידל רפפורט הוא ילד יהודי פולני פליט בלונדון שמתבלט בניגון בכינור. אביו משאיר אותו לגור אצל משפחתו של חברו מרטין סימונדס, בעוד משפחתו שלו נותרים בפולין על כל המשתמע מכך. אביו של מרטין מתייחס לדווידל כאל בנו ועושה הכל כדי לכבד את דתו היהודית. לאחר המלחמה, כשדווידל אמור להופיע בפני קהל גדול ויוקרתי, הוא נעלם. אביו של מרטין שאירגן את האירוע, נאלץ להחזיר ללקוחות המאוכזבים את כספם. 35 שנים אחרי, מרטין יוצא במסע מחוץ לבריטניה, לחפש את דווידל כדי להבין מדוע ברח באותו ערב, שהותיר אצלו צלקות עד היום. העלילה קופצת בין ההווה לעבר.החלק האחרון מהווה סגירת מעגל.במהלך העלילה אנו נחשפים לגישתו של דווידל ליהדות מבחינת דבקותו בדת אבל גם הספקות שעולים אצלו. סצינה אחת ספציפית קשה לצפייה לכל יהודי. בסופו של דבר, 20 הדקות האחרונות קצת מצילים את הסרט. ציון 6.5 .
04/12/2020 19:28:23 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


ארכיון הניוזלטר של אתר סרט