ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 11
10/10אייקון המחשת ציון
11 ביקורת לסרט נשים קטנות
צר לי שיאיר הוכנר לא ראה את היופי שאני ראיתי בסרט. ייתכן שבבחינתו לסרט טוב, הוא נשען בעיקר על אלמנטים ויזואלים או מקוריים, אך הסרט נשים קטנות לא נשען על איכות וחדשנות קולנועית, שבכל זאת, לא חסרים, כי אם על הסיפור. אני חייבת לציין שייתכן שבהשגת חיבור אמיתי עם הדמויות והחוויות שלהן, יש יתרון לצופה הנשית. אישית חשתי חיבור רב למה שעובר על הבנות בסרט, וזה משהו שקשה להבין כשאתה לא מכיר את זה, ואת ההתמודדות היומיומית עם המצבים והתחושות האלה, שרלוונטים ומשמעותיים בכל תקופה. מה שהכי הקסים אותי בסרט הזה, מלבד המשחק היוצא דופן של כל הדמויות הראשיות, העשירות באופיין, זה הדרך שבה בחרו להציג את הסיפור. גרוויג מצאה פיתרון לבעייה הקבועה בקלאסיקות הללו - איך מציגים סיפור שכבר כולם יודעים איך הוא נגמר? התשובה- מתחילים מהסוף. הסרט נע לאורכו בין שני קווי זמן, מלקראת סוף הספר ובמקביל, מתחילתו. בחירה זאת יוצרת מצב בו הדמויות הן מרכז הסיפור, מעבר להשתלשלות האירועים בו, ומחזק את החיבור הרגשי עם כל אחת מהן. הסרט מצליח לשחזר את האינטימיות והאנושיות שראינו בספר. מומלץ לכל מעריצי היצירה של לואיזה מיי אלקוט.
06/02/2020 11:14:48 | נצפה בקולנוע
9/10אייקון המחשת ציון
10 ביקורת לסרט מואנה
שינוי מרענן מסרטי הדיסני שיוצאים לאחרונה. במקום להתאמץ כל כך להיות מהפכנים ומקוריים, במואנה נשארו נאמנים לקלאסיות של סרטי דיסני המוצלחים, שפשוט מיוחדים בפני עצמם.זהו סרט על הרפתקה, הגשמת חלומות, מקרה קלאסי של following your heart למרות מה שאחרים אומרים.מלווה בשנינות ורגש רב, במואנה הצליחו להשיב קצת מהקסם של דיסני. ועם כל זה אולי גם תלמדו משהו על תרבות עתיקה ומיוחדת. מומלץ.
17/01/2017 17:11:33
8/10אייקון המחשת ציון
9 ביקורת לסרט ענן אטלס
וואו. יצירת מופת עשויה באופן מדהים עם תקציב חסר גבולות, משחק מושלם ויופי של רקע, שפשוט רודפת אחרי הזנב של עצמה. כשראיתי את הביקורות והפרטים ציפיתי לאחד הסרטים הטובים שאי פעם אראה, ולא, לא התאכזבתי בגלל ציפיות גבוהות, פשוט לא הבנתי כלום. שום דבר. העלילה הייתה מעורפלת לחלוטין, סיפור עמוס כל כך שקופץ מתקופה לתקופה, ולא ידעתי מה אני בכלל רואה. מי הרע ומי הטוב? מה המטרה? מה הרעיון? אני בטוחה שיש הסבר לכל השאלות האלה אבל לצערי העובדה שצריכים להסביר לי לא נותנת נקודות זכות לסרט. אני לא מתחרטת שראיתי. אני גם ממליצה לכם לראות. אבל המלצה שלי, אל תחלמו לשבריר שנייה, אל תמצמצו, כי פשוט ילך לכם כל הסרט. אני עדיין לא מסוגלת להסביר אותו למרות שראיתי כמה סצנות פעמיים, אבל היה שווה את זה. מדובר בחוויה איכותית עם אפקטים מרהיבים ששווה לראות שוב.
14/04/2013 20:42:01 | נצפה בטלוויזיה
5/10אייקון המחשת ציון
8 ביקורת לסרט יצורים יפהפיים
לא. פשוט לא. בשביל מי שלא קרא ולא שמע כלום, אני הייתי נותנת 7. תראו תסרט. לא צריך בקולנוע. בשביל מי שקרא ואהב את הספר, 3. פשוט אל תראו. גם אם זה לא בקולנוע. אני מתחרטת על זה שראיתי. אני לא רוצה לספיילר למי שלא קרא, אז אני רק יגיד שזאת הייתה פשוט שערורייה. לא שערורייה בממדי פרסי ג'קסון אבל עדיין. אני סלחנית. וכשלקחו דמויות שהם הבדל של שמיים וארץ מהמקור, סלחתי. כשוויתרו על דמויות חשובות ברמה של פרופסור דמבלדור, סלחתי. כשהורידו חלקים מהסיפור סלחתי. כששינו את הסיפור לגמרי והרגו דמויות שמתות בספר השלישי ולא הרגו את מי שהיה אמור למות עכשיו והחליטו שלינה גורמת לאיתן לשכוח מי היא, סלחתי. אבל כשלקחו את כל הזוועות האלה וקראו להם "יצורים יפהפיים" (שאגב את הקטע על השם הזה לא שמו), זה כבר היה יותר מדי. קחו את הסיפור תקרעו אותו לחתיכות ותדביקו אותו עם כמה חתיכות שלא קשורות בדרך שלכם, אבל תתנו לו שם חדש. כי זה לא הספר מהסדרה בין האהובות עליי על המלחשת, הקללה, מלחמת האזרחים, קשר עתיק יומין עם בחור מסויים, עיירה נוראית ומשפחה מתוסבכת שאני מכירה. זה סיפור אהבה דביק על "יידעונית" ותיכוניסט. א-ל ת-ר-א-ו.
02/03/2013 10:08:21 | נצפה בקולנוע
10/10אייקון המחשת ציון
7 ביקורת לסרט מפלצת של מלון
בשתי מילים? קורע מצחוק. הסרט לגמרי התעלה על הציפיות שלי. האנימציה מקסימה, העלילה גאונית, והטקסט פשוט גרם לכל הצופים בקולנוע להתפוצץ מצחוק. לא נהנתי ככה מסרט מאז פלונטר. בלי לחשוף יותר מדי, פשוט לכו עם המשפחה לקולנוע. ילדים, מבוגרים, נוער, לא משנה מי הנעה מובטחת. רק מה שתעשו, אל, בשום פנים באופן, אפילו אל תחשבו על לראות את זה בעברית!!!
12/10/2012 10:27:11 | נצפה בקולנוע
9/10אייקון המחשת ציון
6 ביקורת לסרט זכרון גורלי
דבר ראשון, התקציר שכתוב למעלה הוא של הסרט הקודם ולא החדש, ולמה זה חשוב? כי הסרט החדש הוא ממש אבל ממש לא הסרט הקודם. אני אישית לא ראיתי את הסרט הקודם אז אין לי זכות להשוות, אבל לפי מה שסיפרו לי, הוא בשום פנים ואופן לא מתעלה על הסרט הזה. כשראיתי את הסרט בקולנוע אפשר לומר שקצת הייתי.. מבולבלת. לאורך כל הסרט ניסיתי להבין אם מה שקורה שם זה מציאות או "ריקול". העלילה הייתה מעניינת מאוד ודרשה להשאיר את העיניים על המסך לאורך כל הסרט ולא לחלום לרגע כדי לא לפספס פרט חשוב. אבל דבר אחד שהפריע בסרט היה הרציפות שלו. לא הייתה שנייה לנשום. הכל הלך מהר כל כך ורצוף כל כך שעד סוף הסרט אי אפשר להרגע. אבל כנראה שזה רק מגדיל את המקום של ז'אנר האקשן בסרט הזה. למרות הכל, נהנהתי. סרט שבהחלט אפשר לראות בקולנוע.
20/08/2012 10:59:43 | נצפה בקולנוע
5/10אייקון המחשת ציון
5 ביקורת לסרט אמיצה (מדובב)
לא שווה ללכת לקולנוע. יכול להיות שהתאכזבתי בגלל שהעברית הרס את הסרט, שזה סביר מאוד אבל זאת לא הסיבה. באתי בציפיות גבוהות כי באמת חשבתי שיש פה פריצת דרך גדולה, ועוד סרט שנראה לילדים שלנו בדור הבא. טעיתי. הסרט לא חידש שום דבר. העלילה שלו הייתה דומה בצורה מאוד לא מקורית ל"אחי הדוב", ולמרות שפה ושם צחקנו ונהננו מאוד מהאנימציה, יצאתי מהסרט בלי שום דבר לקחת איתי, ובלי שום דבר לחשוב עליו. עד שסוף סוף עשו סרט על הסקוטים, מיחזרו את אחי הדוב ולא חשבו על משהו מקורי יותר. תראו בבית אם בכלל.
06/08/2012 14:10:32 | נצפה בקולנוע
9/10אייקון המחשת ציון
4 ביקורת לסרט ספיידרמן המופלא
בהחלט יכול להוות תחרות לסרט הראשון. הסרט הגיע אל מעבר לציפיותי. בהתחלה חשבתי שמיותר לעשות מחדש את הסרט הראשון, אך הופתעתי לטובה. העלילה הייתה שונה לחלוטין מבסרט המקורי ואפילו הייתהה יותר עשירה, מותחת ומעניינת ממנו. גם השחקנים היו שינוי לטובה, אם כי לדעת חלק מהצופים הם היו מבוגרים מדי לתפקיד תלמידי תיכון בהתחשב בעובדה שהיו בגילאי 24-29, אך לי אישית זה לא הפריע והם נראו מתאימים מאוד לתפקיד. שחקנים שלא הופיעו על המסך הגדול פעמים רבות כל כך הראו שיש להם את מה שצריך כדי לשחק. לשם שינוי הם לא היו כל כך דרמטיים לכל אורך הסרט כמו שהיה בסרט הראשון, וזה תרם רבות לאווירה. הבמאי פה החליט לשלב יותר קטעים קומדיים מבסרט המקורי ועשה זאת בהצלחה רבה. את הצחוקים שמעו בכל האולם. אפשר לוותר על התלת מימד אבל אם תתלבטו אם ללכת לסרט בקולנוע או לא, רק שתדעו שהמסך הגדול תורם מאוד לחוויה. במילה אחת, נהנתי. מתאים למשפחה, לחברים ועוד.
09/07/2012 18:23:18 | נצפה בקולנוע
2/10אייקון המחשת ציון
3 ביקורת לסרט רחוב ג'אמפ 21
הומור ילדותי וטיפשי. זה אחד הסרטים היותר טפשיים שראיתי. אפילו לא ראיתי אותו עד הסוף. כשראיתי את הביקורות ציפיתי שאני יתגלגל מצחוק עד שתוך כדי הסרט הבנתי שכל הבדיחות בסרט הן הומור סוטה שאני אישית ממש לא מתחברת אליו. כנראה שכל אלה פה שכתבו דברים טובים מוצאים את זה מצחיק, אבל אם אתם אוהבים קומדיות לכל המשפחה, אז ממש לא כדאי לכם לראות את הסרט הזה. זה סרט לבוא אליו עם ראש צעיר יחד עם החבר'ה ואני חושבת שזה משהו שבנים מתבגרים יותר יאהבו את זה. הרעיון בכללי סביר אבל במקום להפוך אותו למשהו טוב יותר רק דרדרו אותו למטה...
05/06/2012 07:45:41 | נצפה בטלוויזיה
8/10אייקון המחשת ציון
2 ביקורת לסרט משחקי הרעב
וואו. אין מילים. זה רעיון אדיר ומזעזע באותה מידה. יוצאים מהסרט חלק עצבניים חלק עצובים וחלק פשוט שותקים בזמן שהם מנסים לעכל את הכל... אני חייבת להודות שהסרט... עבר מהר מידי. איבוד דמויות חשובות כבייכול שהיינו אמורים לבכות את נשמתנו, לא היו כל כך קשים. פשוט הכל עבר כל כך מהר שלא הייתה לנו הזדמנות להיקשר אליהם עד כדי כך לפני שאיבדנו אותם. ופתאום לפני ששמים לב, יש לנו ניצחון. הסרט נגמר וחוזרים הבייתה... אבל מלבד הקטע הזה שלא התעמקו מספיק בכל מיני דברים, הסרט היה מרגש ומותח ופשוט החזיק אותנו בלי למצמץ עד שהגיעו כותרות הסיום. הרעיון שיקף את העיוורון של אנשים למה שמתרחש מול העיניים שלהם. הם לא מתנגדים לשטיפות המוח שמעבירים אותם ופשוט זורמים עם הקהל במחשבה שהכל מושלם. כמה שמחליא לראות את הדברים האלה, למרבה הזעזוע ככל שהסרט מתקדם פחות חושבים על איך אנשים נותנים לדברים האלה להתרחש ויותר מקווים שזה יגמר טוב. כאילו מתחילים להשלים עם העובדה שככה זה חייב להיות ומתרכזים בדברים אחרים... אני אישית יצאתי מהסרט עם כל כך הרבה מחשבות רצות לי בראש. אבל בעיקר, כמו שאמרתי קודם - וואו.
28/05/2012 18:04:36 | נצפה בקולנוע
10/10אייקון המחשת ציון
1 ביקורת לסרט מסע אל האי המסתורי (תלת מימד)
אני חייבת לומר שבאתי עם ציפיות נמוכות. נוכחתי ללא מעט סרטי המשך שאיכזבו אותי מאוד, אך הפעם, הופתעתי לטובה. הסרט היה לא פחות טוב מקודמו. המשחק היה מעולה אצל כל אחד משחקנינו המוכרים והאהובים. אם כי לואיס גוזמן השתדל קצת יותר מדי לעשות צחוק מעצמו. אך עדיין, הסרט היה מרתק, קטעים מצחיקים פה ושם, ובהחלט ניתן לחוות את החוויות מהספרים האהובים של ז'ול ורן תוך כדי הצפייה. התלת מימד הוסיף המון, אני ממליצה לא לוותר עליו אך זו כבר החלטה שלכם. סרט מצוין לראות עם כל המשפחה והחברים מול המסך הגדול. תהנו.
10/04/2012 10:57:42 | נצפה בקולנוע


Lassie 21לאסי 2: הרפתקה חדשהציון גולשים10 / 9.5ציון מבקרים5 / 3.5
Home 20232ביתציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 3.7
White Bird A Wonder Story3ציפור לבנה: סיפור פלאציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 3.0
American Fiction4מעשייה אמריקאיתציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 4.2
The Nannies5מטפלות בענייניםציון גולשים10 / 8.9
Elioאליאו A Quiet Place Day Oneמקום שקט: היום הראשון Despicable Me 4גנוב על החיים Inside Out 2הקול בראש 2
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט