ביקורות סרטים

יבגני גרינברג כתב קולנועתמונת כתב
גברים בשחור: אינטרנשיונל | מתח/פעולה הכתובת הייתה על הקיר. להמשכונים של סדרות סרטים אהובות עם שחקנים אחרים לא יצא שם טוב ומוניטין של מסחטת כספים מהצופה. במשך שבע שנים מאז "גברים בשחור 3" ישבו וחשבו מפיקי סוני וקולומביה איך להמשיך עם הפרנצ'ייז. מספר פרויקטים נגנזו, ביניהם MIB 23, קרוסאובר עם סדרת "ג'אמפ סטריט", שנשמע כמו הסרט הכי מגניב שיכול להיות. בסופו של דבר קיבלנו את "גברים בשחור: אינטרנשיונל" שמתמקד בסניף של הסוכנות בלונדון, מה שנקרא רחוק מהעין רחוק מהלב, בבימויו של פ. גרי גריי שידוע כבמאי מאוד לא מאוזן ("בי קול", "היישר ...
Men in Black International
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
טעימה מהחיים | דרמה ארתורו הוא שף מוכשר שבשל התנהגות אלימה נשלח לעשות עבודות שרות במעון לאנשים צעירים בעלי צרכים מיוחדים. שם הוא פוגש את גווידו הסובל מתסמונת אספרגר ומתגלה גם כבשלן מחונן. זהו הבסיס לסרט ה"פיל גוד" האיטלקי "טעימה מהחיים" שיתרונו בצניעותו ובקלילות שבה הוא פונה אל הצופה.
Quanto Basta
מתן שאווטר יניב כתב אתר סרטתמונת כתב
מבצע שלאגר | קומדיה בשנים האחרונות תעשיית הקולנוע הישראלי למדה כי הקהל מגיע לקומדיה ישראלית שיש בה שחקנים מוכרים, פרמיס פשוט והרבה הומור פרוע. נדמה שכל שנה מגיע מפיק או מפיץ עם רצון טוב לעשות קצת כסף מקולנוע ישראלי. כחובב קומדיות פרועות לא קטן הספקתי לצפות ברובן, בסרטים שחלקם מביכים כמו סרטי שי כנות ואלפי חקייניו אבל גם ב"הלהקה האחרונה בלבנון" מעורר החיוכים ו"מכתוב" המפתיע.
Baumschlager
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
אל תשכחי אותי | קומדיה הבמאי רם נהרי, שביים את הסדרה "אהבה זה כואב", מציג את סרט הביכורים שלו באורך מלא. סרט שנולד מתוך עבודתו בסדנת משחק, עם שני השחקנים הראשיים שחקרו ובנו איתו את הדמויות המבוססות על מקרים אמיתיים. הסרט נפתח ברצף של קטעים "משוגעים" המציגים את כל הדמויות שעומדות להשתתף בו. אנו עדיין לא יודעים מה עומד לחבר בין הדמויות השונות, אך כבר מההתחלה ניתן להבין שמדובר בקפיצה חופשית לאגם של דעות שונות בחברה הישראלית.
Don't Forget Me
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
השמן והרזה | דרמה "הרזה" סטן לורל ו"השמן" אוליבר הארדי, הצחיקו ובידרו צופים רבים בעידן הראינוע, הקולנוע האילם, והם אפילו צלחו את התקדמות הטכנולוגיה וכניסת הקול - בניגוד לכמה מבני תקופתם המוכשרים לא פחות. אמנם הופעתם לא הייתה נועזת כמו זו של באסטר קיטון ("הגנרל") והסיפורים שלהם היו פחות סוחפים מאלה של צ'פלין, אך שובבותם העדינה והתמימה העניקה להם את היכולת לגרום לצופים להתגלגל מצחוק אפילו ממשהו בנאלי כמו קילוף של ביצה. ללורל, שכתב את כל החומר שלהם, היה כישרון למשחקי מילים, והוא השתמש בו היטב בכל הזדמנות.
Stan and Ollie
ליטן לשינר כתבת קולנוע, טלוויזיה ורכילותתמונת כתב
אקס-מן: הפניקס האפלה | מתח/פעולה 2019 זו שנה של סיומות, וכמו הרבה מהפרנצ'ייזים הגדולים שנפרדו השנה מהמסכים הגיע גם תורם של ה"אקס-מן", לפחות במתכונתם הנוכחית לפני המעבר ליקום הקולנועי של מארוול. הבעיה היא, שבמקום לצאת בבום, הם יוצאים בבוז. אחרי 19 שנה של סרטי אקס-מן בגרסה של פוקס, כבר למדנו למתן את הציפיות שלנו, ולמרות שהיו פה ושם הפתעות טובות כמו "העתיד שהיה"ֿ, היו גם התרסקויות כמו "אפוקליפסה". העניין הוא שמדובר בסרט האחרון, אז למרות שורת הריבוטים שעשו לפרנצ'ייז והמשחק עם הקפיצות בין הזמנים שהיה די מיותר. ציפיתי שיהיה פה סיפור ...
X Men Dark Phoenix
מתן שאווטר יניב כתב אתר סרטתמונת כתב
תל אביב על האש | קומדיה בשלהי שנות ה-80 הומצאה לה הפרדה שכמעט קברה את הקולנוע הישראלית. ההפרדה חילקה את הקולנוע ישראלי לאזור המסחרי שהתבסס על בדיחות קרש וסרטי דובי גל ואזור "איכותי" שבעיקר נשא על דגלו מסר פוליטי על הסכסוך הישראלי-ערבי. את האזור האיכותי מימנו קרנות ופרסי הפסטיבלים בחו"ל, בעוד שהאזור המסחרי מומן ע"י מפיקים והכנסות הקהל. אבל כבר הספקנו להתפתח מאז שנות השמונים וקיבלנו סרטי דרמה אישיים לצד סרטי קומדיה מתוחכמים, מדע בדיוני ואפילו מספר סרטי אימה.
Tel Aviv on Fire
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
חורשות את הלילה | קומדיה מאז שיצא לאקרנים, ישנו דיבור חיובי מאוד על "חורשות את הלילה", במיוחד בקרב המבקרים האמריקאים, שחלקם הכתירו אותו כאחת מקומדיות ההתבגרות המוצלחות של השנים האחרונות. ייתכן והצוות הכל נשי שמאחוריו שכולל לא פחות מ-4 תסריטאיות ואת השחקנית אוליביה ווילד בעבודת בימוי ראשונה סייע לביקורות המהללות, כמו גם התוכן הפרוגרסיבי של הסרט, המסרים ההומניים והפמיניסטיים שבו והיותו אינטליגנטי יותר במהות מאשר רוב מקביליו לז'אנר. אולי זה גודל הציפיות, שגרמו לי לצאת מהסרט עם מידה מסוימת של אכזבה.
Booksmart
יבגני גרינברג כתב קולנועתמונת כתב
ברייטברן | אימה "ברייטברן" הוא פרויקט גיבורי על נוסף של המפיק ג'יימס גאן ("שומרי הגלקסיה"), ובבסיסו השאלה "מה אם סופרמן היה רשע?". נושא זה נחקר בקומיקס "סופרמן: בן אדום", שמציג מציאות חלופית בה סופרמן נוחת בברית המועצות במקום בארה"ב, ב"אוברמן", שם בן דמותו מגיע לגרמניה הנאצית, ולאחרונה בעונה הרביעית של הסדרה "סופרגירל". בקולנוע זו מהפעמים הראשונות שאנחנו רואים גיבור על דמוי סופרמן שהוא רע מיסודו וגם זה בסרט שבכלל לא מבוסס על אף ספר קומיקס. מה שכן, הסרט מעתיק בגלוי וללא רגשות אשם את סיפורו של סופרמן הצעיר, עם ...
BrightBurn
ערן איצקוביץ מבקר קולנועתמונת כתב
גודזילה 2 מלך המפלצות | מתח/פעולה ברוב המוחלט של המקרים, סרטי אקשן הם סרטים שבסיומם הצופים לא נדרשים להתעמק במה שהם בדיוק סיימו לצפות. כמובן שיש כמה יוצאי דופן שכן משאירים אחריהם איזשהו חותם, או לפחות מנסים לעשות את זה, אבל מרבית הסרטים האלה פשוט מנסים לתת לצופים את מנת האדרנלין שהם משתוקקים לה. הסרט החדש של גודזילה, הוא בדיוק סרט כזה: במשך קצת יותר משעתיים, הסרט מפציץ את הצופים בסצנת אקשן אחת אחרי השנייה, כמעט ללא מנוח, וכל מה שצריך זה רק להתרווח בכיסא ולהנות.
Godzilla: King of the Monsters
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
רוקטמן | מוסיקלי אחרי הצלחת "רפסודיה בוהמית" (שלא לדבר על "מאמא מיה") הבינו המפיקים כי הקהל משתוקק ללהיטים האהובים עליו ולא כל כך משנה לו אם העטיפה תהיה סיפור שמאלצי ומשעמם או ביוגרפיה מכובסת וצחה כשלג לכל המשפחה. לכן הסרט "רוקטמן" נדמה כבחירה מושכלת בעלת פוטנציאל להיטי, הרי מדובר באלטון ג'ון, אחד מכוכבי הפופ הגדולים בכל הזמנים שמיליונים מזמזמים את שיריו במשך עשרות שנים.
Rocketman
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
אלאדין | הרפתקאות דיסני חוזרת עם חידוש נוסף של גרסת לייב-אקשן לסרט שובר קופות שלהם והפעם – "אלאדין", שגם זכה בפרס האוסקר על הפסקול המקורי של אלן מנקן, מי שאחראי על הפסקול הנהדר גם בחידוש זה. העלילה המקורית התבססה על האגדה הפרסית "אלאדין ומנורת הקסמים" מתוך "סיפורי אלף לילה ולילה". למי מהקוראים שלא חי על כדור הארץ בשנות התשעים, הסרט המקורי מספר על נער עני ומקסים בשם אלאדין המוצא מנורה קסומה ממנה פורץ ג'יני, שד שמעניק לו שלוש משאלות. אלאדין יוצא למסע בעקבות אהובתו הנסיכה יסמין, כשלפניו ניצבים מספר מכשולים, כשהגדול ...
Aladdin
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
אדוני | זר באופן אוטומטי כשאומרים את צמד המילים "סרט הודי" עולה בראש אסוציאציה של בחור ובחורה לבושים בבגדים הודים מסורתיים, שרים ורוקדים. נכון שבוליווד היא תעשייה חזקה ודומיננטית, אך מתחתיה זורם לו הקולנוע האיכותי העצמאי עם סרטים כמו: "סאלם בומביי" משנת 1988 סרט הביכורים של מירה נאיר, שאף היה מועמד לאוסקר וזכה בפרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן, "חתונת מונסון" סרט נוסף של נאיר, שמעלה את נושא החתונות בשידוך, "מים" שמתאר את מצב האלמנות בהודו ו"מרגריטה עם קש" על סטודנטית עם שיתוק מוחין החוקרת את מיניותה של הבמאית ...
Sir
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
ג'ון וויק 3 | מתח/פעולה הבמאי צ'אד סטהלסקי חוזר בפעם השלישית אל הדמות שהפתיעה את כולם והפכה לגיבור סרטי הפעולה המצליח ביותר בעשור האחרון, ג'ון וויק. סטהלסקי ממשיך באותו קו עלילתי כמעט מופשט ללא עלילה אמיתית, אלא רצף של סצנות פעולה מסחררות, וירטואוזיות, אקרובטיות, אלימות באופן קיצוני שלא נראה בדרך כלל בקולנוע הוליוודי מסחרי. בהתאם לציפיות מסרט שלישי, הכל הרבה יותר מרשים ומורכב מבחינה כוריאוגרפית. מרכז הסרט הוא העבודה המרהיבה של צוות פעלולנים ומי שהדריך וניהל את סצנות הפעולה המדממות והמרשימות ביותר.
John Wick 3
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
מלחמה פרטית | מלחמה בשנת 2017, הבמאי מתיו היינמן ניסה לגרום לעולם לשים לב לזוועות מלחמת האזרחים של סוריה בסרטו התיעודי "עיר הרוחות", העוסק בקבוצת עיתונאים אזרחית, שחלק מחבריה התגוררו בתוך אזור הטבח שקראו לו פעם בית. כעת הוא מנסה לעשות זאת שוב: עם המראה האייקוני שלה, האומץ האגדי והמוות הטרגי באזור מלחמה סורי, כתבת המלחמה מארי קולבין, המגולמת על ידי רוזמונד פייק, נראית ונשמעת כמו דמות מסרט הרפתקאות פמיניסטי.
A Private War
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
ווילי מהיר וחייכני | אנימציה אני לא חסידת סרטי "מכוניות" של פיקסאר. יצא לי לצפות עם בני בסרט האחרון שיצא לאקרנים לפני שנה וחצי ואני לא יכולה להגיד שהתלהבתי ממנו בקנה מידה היסטרי. אבל לאחר שצפיתי בסרט "ווילי מהיר וחייכני", התגעגעתי למקור.
Wheely
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
הד | ישראלי אבנר הוא מהנדס העובד בחציבת מנהרות (רמז אולי להימצאותו בחושך לגבי אשתו ומערכת היחסים שלו איתה), אשתו אלה היא פסיכולוגית ויש להם שני ילדים. בעקבות דו"ח תנועה מצולם שבו אלה נראית עם גבר זר ברכבה, אבנר מתחיל לחשוד באשתו, מצותת לטלפון שלה ועוקב אחריה.
Echo
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
בלי דם | ישראלי יוסף אל דרור הוא ללא ספק יוצר מוערך בעל קבלות, מכותבי ה"חמישייה הקאמרית", במאי וכותב מחזות בעל ותק. אולם נדמה שהמסך הגדול לא מיטיב עמו. סרטו "בלי דם" מתחיל לא ברור ואז עוד הולך ומסתבך.
No Blood
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
ואן גוך: בשערי הנצח | דרמה הסרט "וינסנט ואן גוך: בשערי הנצח" אינו סרט מסחרי. הוא מורכב ולא קל לצפייה ולכן לא כל אחד יכול להתחבר אליו. תנועת המצלמה המטלטלת, העוקבת בדריכות אחרי כל צעד ושעל של דמות האמן, עשויה לגרום לסחרחורת בזמן הצפייה. אך למרות המורכבות, מדובר ביצירת אמנות שדורשת התעמקות בפרטים הקטנים (לדעתי צפייה מחודשת בסרט תאיר ותעיר חלקים שלא שמים לב אליהם בצפייה הראשונה). הסרט הוא עונג צרוף לחובבי האמנות שייהנו מפענוח דמותו של ואן גוך באמצעות האמנות והמחשתה. וכמו שנאמר בסרט: "כשאני מצייר אני מרגיש שאני חלק מכל מה ...
At Eternitys Gate
מיכל ליבר רונן כתבת קולנועתמונת כתב
רקסי המלך | אנימציה הסרט "רקסי המלך" הוא סרט הנפשה בתלת מימד שנוצר באולפני חברת האנימציה הבלגית של בן סטאסאן (שביים והפיק את הסרט). זהו פרויקט נוסף שלקחה על עצמה החברה, אך בניגוד לסרטם הקודם, "ביגפוט ג'וניור" מ-2017 שהיה מוצלח, הפעם התוצאה הרבה פחות ראויה.
The Queens Corgi
אלעד שלו עורך ראשיתמונת כתב
מה הסיכוי? | קומדיה בשנים האחרונות נדמה כי אין מספיק קומדיות טובות בבתי הקולנוע. או שהן נמוכות וולגריות מדי ופונות למכנה המשותף הנמוך ביותר, או שהן קומדיות רומנטיות מתקתקות או קומדיות צרפתיות בינוניות ברובן לכל המשפחה. אחד האנשים שתמיד מצילים את המצב הוא סת' רוגן. השחקן/תסריטאי ולאחרונה גם במאי ("ראיון סוף") היהודי שכלל את הז'אנר של קומדיות הסטלנים והביא למרכז הבמה את הברומאנס – קומדיות ששמות במרכז את החברות בין גברים ילדותיים שממאנים להתבגר. הסרט החדש בכיכובו "מה הסיכוי?" מביא אותו לעולם הקומדיות הרומנטיות או ...
Long Shot
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
הנוקמים: סוף המשחק | מתח/פעולה "הנוקמים: סוף המשחק", הסרט ה-22 במספר של אולפני מארוול, חותם תקופה של קצת יותר מעשור, מאז שנת 2008 כאשר סרט הקולנוע הראשון שלהם, "איירון מן", בכיכובו של רוברט דאוני ג'וניור שוחרר לאוויר העולם והפך לשובר קופות עצום. מאז הצטרפו אל טוני סטארק גם קפטן אמריקה, הענק הירוק, האלמנה השחורה ועוד כמה וכמה דמויות שהפכו לחבורת "הנוקמים". במשך 21 סרטים הכינו אותנו לרגע המכונן הזה שמאות מיליונים מסביב לעולם מחכים לו: לגלות איך "הנוקמים" יצליחו להתמודד עם האובדן שהם חוו בסרט מהקיץ הקודם, "מלחמת האינסוף", ...
Avengers Endgame
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
אפשר לנשום בשקט | זר בשנים האחרונות, במאים רבים עוסקים בסוגיית הפליטים ומשתדלים להדגיש את הצד האנושי של בעיית ההגירה. כאשר התסריטאית והבמאית האיסלנדית איזולד אוגדוטיר כתבה את סרטה העלילתי הארוך הראשון, היא ידעה שעוני יהווה נושא מרכזי בסרט. את הרעיון לשפוך אור על מצבם של מבקשי המקלט באיסלנד, ולהביא את חוויותיהם למסך, פיתחה הבמאית בעקבות מפגשים עם פליטה מאוגנדה במסגרת התנדבותה בצלב האדום. אותה פליטה נאבקה בבעיות כלליות וגם במערכת ובבירוקרטיה קשה על מנת לקבל מקלט מדיני באיסלנד.
And Breathe Normally
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
גלוריה בל | דרמה ג'וליאן מור, אחת השחקניות שבאופן אישי אני הכי אוהב, השתתפה בעיקר בסרטים בינוניים ורעים בשנים האחרונות: "בל קנטו", "סודות הפרברים", "הרומן של מגי" אפילו הזכייה שלה באוסקר, על הדרמה הבינונית "עדיין אליס" בו היא גילמה חולת אלצהיימר, הייתה סוג של פרס ניחומים אחרי שלא זכתה בפרס כאשר היא באמת הייתה ראויה לו על תפקידיה הבלתי נשכחים בדרמות: "הרחק מגן עדן", "סוף הרומן", "השעות" ו"לילות בוגי". מור היא שחקנית חכמה הנטמעת בתוך הדמויות שהיא מגלמת. לעיתים היא מביאה אותן לידי קיצוניות קאמפית לא מוצדקת ולעיתים ...
Gloria Bell
מעיין הררי כתב קולנועתמונת כתב
אול אין | ישראלי בימים של בחירות, התכתשויות פוליטיות ופילוג בעם אין כמו קצת אסקפיזם משובח. הרבה זמן לא הייתה בארץ קומדיה טובה ובאופן כללי זה ז'אנר שלא נראה הרבה על המסך הגדול בארצנו רוויית הדרמה. כמה טוב שיש מי שזוכר להביא למסכים גם סרטים קלילים ולהזכיר לנו מהי חברות ישראלית.
All In
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
מיסטר לינק | אנימציה סיר נייגל פרוסט הוא ג'נטלמן בריטי מסוקס שמשוטט ברחבי תבל בחיפוש אחר מפלצות מפורסמות ושאר פלאי עולם. לאחר שהוא מקבל לביתו מכתב שבו הוא מוזמן לגלות בארה"ב ביגפוט מסתורי, הוא יוצא למזרח ארה"ב ושם להפתעתו מחכה לו "החוליה החסרה" או באנגלית "Missing Link" אותו יצור דמוי גורילה שמדבר וכותב באנגלית צחה והוא ככל הנראה החוליה החסרה בין הקוף לאדם.
Missing Link
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
בגרות | דרמה בשנת 2017 בפסטיבל קאן ,נתקלתי בסרט ישראלי שהציג במסגרת צדדית. כך נחשפתי למתן יאיר ולסרט הנפלא "פיגומים" שעסק ביחסי מורה עם תלמידו בתיכון. "פיגומים" היה להצלחה מפתיעה והשיב למורה הקולנועי הישראלי את כבודו האבוד (וסרטים כמו "מוטלים בספק" ו"הסוסיתא של הרצל" הלכו בעקבותיו).
Unseen
יאיר הוכנר מבקר ראשיתמונת כתב
הלבוי: עלייתה של מלכת הדמים | מתח/פעולה לפני כשנתיים פורסם שאחד הבמאים החביבים עלי בז'אנר סרטי האימה, ניל מארשל, נבחר לביים ולהחיות מחדש את "הלבוי", דמות הקומיקס שיצר מייק מיגנולה, אחרי שני סרטים מוצלחים תחת ידיו של גיירמו דל טורו. שמחתי, כי זאת הייתה הזדמנות מדהימה של מארשל לפרוץ בגדול לתוך עולם שוברי הקופות ועדיין לשמור על הטון הייחודי שלו כאוטר. כל מי שזוכר את ארבעת הסרטים המדממים שמארשל ביים בעשור הקודם: "Centurion,"Doomsday", "The Descent", "Dog Soldiers" יודע שמדובר בבחירה מאוד לא שגרתית ואף נועזת למדי למוצר הוליוודי המיועד ...
Hellboy Rise of the Blood Queen
רון פוגל מבקר קולנוע בכירתמונת כתב
דוכן הראמן | זר אריק קהו הוא מהבמאים הבולטים בסינגפור, אותה מדינת אי בדרום מזרח אסיה שזכתה לחשיפה עולמית בעקבות יציאת הסרט המצליח, "עשיר בהפתעה". קהו התבקש ליצור סרט לציון חמישים שנות קשרים דיפלומטיים בין יפן לסינגפור. התוצאה היא הסרט "דוכן הראמן" שהוא ממש לא עוד סרט אוכל.
Ramen Shop
נמרוד שובל כתב ומבקר קולנועתמונת כתב
כולם יודעים | זר הסופרת האמריקאית אתל ואטס מאמפורד כתבה פעם: "האל נתן לנו את קרובי משפחתנו. תודה לאל שאנו יכולים לבחור את ידידנו". הבמאי האיראני אסגר פרהאדי, מי שביים את הסרטים זוכי פרס האוסקר "פרידה" ו"הסוכן", מחליט לחשוף את הצופים הפעם אל הצבעוניות והחושניות של העולם הספרדי כשהוא חוזר עם סרט חדש שפתח את פסטיבל קאן ב 2018. היצירה מתרחשת בספרד בכיכובם של זוג השחקנים פנלופה קרוז וחאווייר ברדם, כשלצדם השחקן הארגנטינאי המוכשר ריקרדו דארין המגלם את בעלה של קרוז.
Everybody Knows
הצג ביקורות נוספות...
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Aladdin1אלאדיןציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 2.5
Rocketman2רוקטמןציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.4
Red Joan3הסודות של ג'ואןציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 3.5
Avengers Endgame4הנוקמים: סוף המשחקציון גולשים10 / 7.8ציון מבקרים5 / 4.3
The Hustle5נוכלות עם סגנוןציון גולשים10 / 7.6ציון מבקרים5 / 2.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט