חדשות קולנוע וסרטים

מסנדמן ועד ונום: חמשת הנבלים הגדולים בתולדות ספיידרמן

מסנדמן ועד ונום: חמשת הנבלים הגדולים בתולדות ספיידרמן
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
הפרנצ'ייז של ספיידרמן ידוע באיכות הנבלים שלו. מד"ר אוקטופוס, דרך הגובלין הירוק ועד ונום - הסרטים תמיד מתהדרים בנבלים מרתקים, שחלקם אף התאחדו ב"ספיידרמן: אין דרך הביתה" וחלקם זכו לסרטים משלהם. לכבוד צאת הסרט "מורביוס", דירגנו את חמשת הנבלים האהובים מסרטי ספיידרמן
באוקטובר 1979, הופיעה לראשונה דמותו של מורביוס הערפד החי בקומיקס"The Amazing Spider-Man #101", הגיליון הראשון שלא נכתב על ידי סטן לי. מורביוס היה בין הנבלים הראשונים והראשיים שהוצגו בקומיקס החדש של ספיידרמן. הצגת הבכורה שלו קרתה פחות משנה לאחר שהרשות לקוד הקומיקס (CCA) הסירה את האיסור הגורף שלה על הצגת יצורים על טבעיים (כמו ערפדים) שהופיעו בחוברות קומיקס פופולריות קודם לכן. הכריכה הקדמית של הגיליון הכריזה על "המפלצת מורביוס", ובכך לא הותירה ספק שהערפד החי היה לנבל. מנקודה זו ואילך, מורביוס הפך ליריבו של ספיידרמן.

הכותב רוי תומס והמאייר גיל קיין רצו להציג דמות ערפד עם טוויסט עדכני לסיפורי ערפדים. תומס היה נחוש לספר סיפור שונה כאשר השינוי לערפד יתרחש בגלל המדע ולאו דווקא מקסם או באופן מולד. עלילת הקומיקס הציגה את סיפורו של הביוכימאי עטור הפרסים ד"ר מייקל מורביוס שסבל ממחלת דם נדירה וכאשר ניסה לרפא את עצמו באמצעות הליך טיפול ניסיוני כושל בו ניסה לשלב נזעי חשמל ודם של עטלפי ערפד, החל לסבול מתופעות לוואי שהותירו אותו עם כוחות על אנושיים.מורביוס התפתח להיות לאחד מהאנטי-גיבורים המרגשים והעזים ביותר של מארוול וזכה לפופולריות גבוהה במהדורות קומיקס רבות ששילבו אותו בעלילותיהן, ואף זכה לחוברות קומיקס משלו. דמותו של מורביוס הלכה והתפתחה עם הזמן והציגה יכולות על טבעיות נוספות כמו למשל כוחות היפנוזה. באחד מחוברות הקומיקס הוא אף הפך לבעל ברית לא שגרתי של ספיידרמן כשהשניים התמודדו מול קרנג'. מעבר לחוברות הקומיקס, בשנות ה-90, הוא קנה לעצמו מעריצים חדשים הודות להופעות בלתי נשכחות במשחקי וידאו שונים ובסדרות אנימציה לילדים, אך אלה ריככו חלק מהתכונות היותר ערפדיות שלו הודות לצנזורה הקפדנית המושתת על תכני ילדים.

על אף שהיו אזכורים רבים אודותיו בסרטי "ספיידרמן" השונים, מורביוס לא זכה להופיע עד כה באף אחד מהם. במרוצת השנים, עלילות סרטי "ספיידרמן" הציגו נבלים רבים, חלקם בתפקידים ראשיים וחלקם בהופעות אורח. מספר נבלים אף זכורים היטב בזכות הופעות משחק מרשימות ושכלולים טכנולוגיים שאפשרו להציג את מיטב היכולות של כל דמות בסרטים אלו, מה שהעצים עוד יותר את תחושת האמינות אצל קהל הצופים כשבסרט האחרון והמצליח ביותר בסדרה - "ספיידרמן: אין דרך הביתה" - נרשם איחוד מרגש של הנבלים הגדולים של ספיידרמן, פרט לוונום ומורביוס. עתה, גם מורביוס, שנחשב לאחד מגדולי הנבלים ואויביו של ספיידרמן, זוכה השנה לככב בסרט (ספין-אוף) משלו. עם צאת "מורביוס" לאקרנים, סקרנו את חמש ההופעות הגדולות ביותר של הנבלים השונים בסרטי ספיידרמן לדורותיהם. 5. ונום (טופר גרייס) – "ספיידרמן 3"

ונום של טופר גרייס אמנם לא זכה להייפ האדיר לו זכה ונום בסרט משלו (בגילומו של טום הארדי), אך למרות זאת הפרשנות של גרייס לוונום יצרה עניין רב מבחינה רעיונית בסרט "ספיידרמן 3". אדי ברוק נחשב למעשה כאנטיתזה לפיטר פארקר, כמעין דופלגנגר נרקיסיסטי. ונום בסרט זה מייצג יותר את התמה הרעיונית של "ספיידרמן מרושע. "ספיידרמן 3" הראה בתחילה את השפעת הסימביוט על פיטר פארקר שאף גרם לו לרקוד ברחובות, אבל כשזה הצליח להיפטר ממנו, הסימביוט מוצא את דרכו אל אדי ברוק ומשתלט עליו. ונום אמנם נחשב לנבל עוצמתי והשתמשו בו בצורה מאיימת בסרט, אך בסופו של דבר לא בצורה מספקת ונדמה היה שקצת קל מדי לנצח אותו. יחד עם זאת הוא בהחלט ראוי להיכלל ברשימה זו.4. מיסטריו (ג'ייק ג'ילנהול) – "ספיידרמן: רחוק מהבית"

מיסטריו/קוונטין בק נחשב לאחד מאויביו המושבעים של ספיידרמן (בייחוד ביקום הקולנועי של מארוול). את דמותו של מיסטריו נבחר לשחק ג'ייק ג'ילנהול, אחד השחקנים הטובים והמוערכים כיום, שמביא שפע של ניואנסים לתפקיד הנבל בסרט "ספיידרמן: רחוק מהבית" וכימיה מהפנטת עם השחקן הראשי טום הולנד. דמותו של מיסטריו עברה שינויים והתאמות מדמותו בקומיקס כאמן אפקטים מיוחדים ליוצר הולוגרמות הייטקיסטי כדי שזה יותאם לסיפור המסגרת העליון ביקום הקולנוע של מארוול כעובד לשעבר בתעשיות סטארק. נקודה לזכותם של היוצרים היא שהם הצליחו לשמור על העיצוב המקורי של התלבושת האייקונית והמזוהה עם מיסטריו.

3. סנדמן (תומאס היידן צ'רץ) – "ספיידרמן 3", "ספיידרמן: אין דרך הביתה"

אל נעליו של סנדמן (איש החול) נכנס תומס היידן צ'רץ אשר בזכות משחקו האצילי והרגיש הצליח ליצר אהדה, סימפטיה ואנושיות לדמותו של פלינט מרקו, שהופך בטעות לנבל-על משנה צורה בעת נפילתו אל תוך מאיץ החלקיקים. על אף הבעיות הרבות שהופיעו בסרט "ספיידרמן 3", כמו עובדת היותו סרט עמוס בעלילות משנה (ובנבלים) שהובילה להשטחת הדמויות השונות בלי להעניק להם מספיק מימד ונפח – סנדמן מצליח להישמר בתודעה בזכות היותו בולט מבחינה ויזואלית (בעיקר בשל ההתפתחות הטכנולוגית של הנפשת CG) ובסצנות הקרב השונות שסיפקו רגעים קומיים ועוצרי נשימה בו זמנית.2. הגובלין הירוק (וילם דפו) – "ספיידרמן", "ספיידרמן: אין דרך הביתה"

שני עשורים חלפו מאז שדפו הופיע לראשונה בתור הנבל הראשי בסרט "ספיידרמן" של סם ריימי, כגובלין הירוק ועד שחזר לככב ב"ספיידרמן: אין דרך הביתה". דפו מצליח להעביר בצורה מבריקה ומצמררת את פיצול האישיות והקרב הפנימי שמתחולל במוחו של נורמן אוסבורן, בין האיש שרצה להיות שם בעבור בנו לבין המפלצת שמאיימת להחריב את העולם. משחקו של דפו היה כל כך משכנע שחיוכו השטני הצליח להטיל אימה בצופי הסרט בזכות מימיקות הפנים שלו, למשל כשנורמן אוסבורן חייך וזאת כשהוא לבוש בחליפה ועניבה.1. ד"ר אוקטופוס (אלפרד מולינה) – "ספיידרמן 2", "ספיידרמן: אין דרך הביתה"

"ספיידרמן 2" של סם ריימי נחשב לאחד מבין סרטי גיבורי העל הטובים ביותר אי פעם וניתן לזקוף זאת בעיקר לזכות משחקו האדיר של אלפרד מולינה כדוק אוק (המכונה אוטו אוקטביוס) ובזכות תהילת עבר על תפקידו זה פילס את דרכו שוב אל המסך בסרט ספיידרמן האחרון, "אין דרך הביתה". אוטו לא היה רק חבר עבור פיטר פארקר אלא גם מנטור לפני שהפך למפלצת המתכתית בעלת הזרועות האימתניות. מולינה מגלם את הנבל המושלם עבור חובבי הקומיקס עם פרפראזות רבות שעושות כבוד לדמות מתוך הקומיקס ושורות מחץ נפלאות. על תפקיד זה – הוא בהחלט ראוי למקום הראשון.

אור טילינגר דה קרבליו - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
תגובותהוסף תגובה
אין תגובות לכתבה.
 
לחצו כאן להיות הראשונים לפרסם תגובה לכתבה זו !

 
רלוונטי
 
חיפוש בארכיון 2022
הצג את כל הידיעות / כתבות מחודש ושנה מסויימים (יש לסמן שנה וללחוץ על החודש הרצוי)
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
או בצע/י חיפוש טקסטואלי בארכיון
בחר/י תאריך: מ עד
חפש בכל הארכיון
Pils Adventure1בדיחה של ממלכהציון גולשים10 / 9.6ציון מבקרים5 / 3.3
Persian Lessons2שיעורים בפרסיתציון גולשים10 / 9.3ציון מבקרים5 / 3.2
Rise3בתנועהציון גולשים10 / 9.1ציון מבקרים5 / 2.5
Where the Crawdads Sing4שירת סרטני הנהרציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 2.5
Elvis 20225אלביסציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 3.1
Burning Landאדמה בוערת Cinema Sabayaסינמה סבאיא Haute coutureהוט קוטור Dragon Ball Super SUPER HEROדרגון בול סופר: סופר הירו
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט