חדשות טלוויזיה / סדרות

אש ודם: סיכום העונה הראשונה של "בית הדרקון״

אש ודם: סיכום העונה הראשונה של בית הדרקון״
שלח לחבר הוסף תגובה
שנתיים אחרי העונה הראשונה של סדרת הפריקוול ל"משחקי הכס" האהובה תעלה הערב (שני) העונה החדשה של "בית הדרקון". אם הספקתם לשכוח את העלילה הסבוכה, הדמויות וההתפחויות אנחנו כאן כדי להזכיר לכם. כתבה זו מכילה ספוילרים לעונה הראשונה של הסדרה
הסדרה "בית הדרקון", מתרחשת 160 שנים לפני אירועי הסדרה המצליחה, ״משחקי הכס״ מבוססת על הספר מאת ג'ורג' ר.ר. מרטין - "אש ודם", ומספרת את תחילתה של נפילת בית טארגריאן המכונה "מחול הדרקונים״. אבל את זה אתם כבר זוכרים בטח. הנה מה שקרה בעונת הראשונה.

״בית הדרקון״ מתחילה בתקופת שגשוג ופריחה במעלה המלך. המלך וייסריז נשוי למלכה אמה ולהם בת יחידה, הנסיכה רהאינירה. לאחר הפלות רבות, אמה בהריון, בתקווה לתת למלך יורש עצר זכר. בינתיים, רהאינירה וחברתה הטובה, אליסנט הייטאוור, מבקרות את אמה, משתתפות בטורניר לכבוד התינוק ומדברות עם הנסיך דיימון, אחיו של המלך. הסיבוך מתחיל עם הקושי הדרמטי של אמה בלידה, סצנה מעולה המתרחשת במקביל לטורניר המדובר - השוואה בין שדות קרב שונים, הנועדה להדגיש את הקשיים השונים בין נשים לגברים. על וייסריז לבחור בין הצלת הילד או הצלת אשתו, אמה. לבסוף הוא בוחר בילד, שגם הוא מת לאחר כמה שעות. לאחר הטרגדיה, וייסריז לא מבזבז זמן, ועושה מעשה יוצא דופן - מכריז על בתו היחידה, רהאינירה, כיורשת החוקית לכס הברזל.

שישה חודשים עברו, והמלך וייסריז נדרש למצוא כלה חדשה. רבים חשבו שוייסריז יקח לו לכלה את לאנה ולריון בת ה-12 (בכל זאת, היא ממשפחת ולאריון), אך לבסוף הוא בוחר במפתיע בחברתה הטובה של רהאינירה, אליסנט - בתו של ימין המלך, אשר נשלחה על ידו לפלרטט עם המלך כבר מספר חודשים.("בית הדרקון". קרדיט HOT ו-NEXT TV)

עברו שלוש שנים נוספות, ובהן ילדה אליסנט ילד למלך, איגון השני לבית טארגריין. הזוג המלכותי עורך מסיבת יום הולדת מושקעת הכוללת ציד מלכותי, שמטרתו למצוא את הצבי הלבן והנדיר, שיעיד על מלכותו המוצדקת של איגון התינוק. אך במקום להתעסק באירוע בנו, וייסריז הביע דאגה דווקא לבתו רהאינירה, אשר לא מצאה חתן. לאחר עימותים ממושכים הוא מעמיד אותה במקומה מול האורחים והיא בורחת אל היער, וכך גם סר קריסטון, שומר ראשה, היוצא אחריה. הם מנהלים שיחה עמוקה ונלחמים יחד בחזיר בר, המותיר את רהאינירה מכוסה בדם (רמז לאכזריות והלוחמה שכלואים בתוכה). ואיך לא, היא לבסוף מוצאת את הצבי הלבן ונותנת לו ללכת.

חודשים לאחר מכן, דיימון חוזר למעלה המלך ולוקח את רהאינירה אל בית בושת, שם הם מתמזמזים, לפני שהוא מחליט לעזוב אותה וללכת. רהאינירה חוזרת למעלה המלך, ומצווה על סר קריסטון לשכב איתה במקום זאת. ימין המלך, אוטו הייטאוור, גילה על המקרה בין רהאינירהודיימון, ומספר עליו לוייסריז שמתרגז. בזמן זה, אליסנט מרגישה פגועה – רהאינירה לא סיפרה לה על המעשה, והיא שוכבת עם מי שבא לה בזמן שהיא ממלאת את חובתה אל המלך. לבסוף, רהאינירה משכנעת את אליסנט כי מדובר בשקר, והיא מאמינה לה. וייסריז לעומת זאת, יודע את האמת ומצווה על רהאינירה להתחתן עם ליינור ולריאן, המתגלה כהומוסקסואל בסתר. היא מסכימה, בתנאי שאביה יגרש את אוטו הייטוואר מהממלכה, וכך קורה. החתונה הגדולה הגיעה, ורהאינירה וליינור מסכמים כי ימלאו את תפקידם, אך כל אחד ילך לרומן משלו. עסקה מושלמת עבורם. בינתיים, סר קריסטון הודיע לאליסנט על המתרחש עם רהאינירה בארמון, וכעת היא יודעת שהיא שיקרה לה, דבר שיוביל לסלידה והתנגדות עם הצהרה ירוקה במיוחד במהלך החתונה (אליסנט לבשה שמלה ירוקה, צבע המשמש כאות מלחמה מהבית ממנו הגיעה).עשר שנים עברו, רהאינירה יולדת ילד שלישי, וכמו הקודמים, ילדו של הארווין סטרונג, המאהב שלה. אליסנט רותחת מהחוצפה שלה, שמולידה ממזרים שוב ושוב, ללא בושה. לבסוף סטרונג נרצח יחד עם אביו – ימין המלך החדש. אחיו של הארווין, לאריס, לוקח אחריות בפני אליסנט, וטוען שעשה זאת עבורה.

בזמן זה בדרגונסטון, דיימון הוא כבר אב לבנות, ואשתו ליינה בוחרת להתאבד במהלך הלידה הקשה שעברה. רהאינירה ודיימון נפגשים בהלוויה, בעוד שילדיהם של רהאינירה ואליסנט רבים ללא סוף, מה שמוביל לעימות אלים בין אימונד (בנה של אליסנט) לבין לוק (בנה של רהאינירה). העימות מוביל לאובדן העין של אימונד, לאחר שגנב את דרקונה של ליינה המנוחה, וויגר – הדרקונית הגדולה ביותר בווסטרוז כיום. אליסנט דורשת "עין תחת עין", אך המלך דוחק אותה לטובת רהאינירה, שבניה מוחתמים כממזרים בממלכה. דבר זה מוביל לעימות מלא שנאה בין אליסנט לרהאינירה, בו היא נחתכת על ידה.

רהאינירה מותשת מהמצב, ומבקשת מדיימון שיתחתן איתה במטרה לחזק את הצד שלה. כמובן שהזוג מאוהב כבר שנים, אך כעת כשאשתו של דיימון מתה, נותר רק ליינור שמונע מכך לקרות. רהאינירה ודיימון בונים תוכנית מתוחכמת. ולכאורה הורגים את ליינור, שלמעשה עזב את הממלכה מרצון, בזמן שנחשב כמת, גם בפני הוריו.

6 שנים לאחר מכן זו היא קפיצת הזמן האחרונה בסדרה – כ-20 שנה מאירועי הפרק הראשון. כעת, קורליס ולריון (אביו של ליינור) נפצע בקרב, ולכן בנה של רהאינירה, ולמעשה גם של ליינור, לוק (שלמעשה לא קשור בדם למשפחה) עומד בתור להחליף אותו בתפקידו. אך אחיו של קורליס, וימונד, חושב שלוק לא ראוי לתפקיד מכיוון שאינו וליראן אמיתי, ולכן טוען כי הוא צריך לקבל את דריפטמארק. מכיוון שהמלך וייסריז חולה מאוד, וימונד מסכם עם אליסנט ואוטו, שחזר לתפקידו כימין המלך, כי במשפט הקרוב יכריזו עליו כיורש דריפטמארק.
בינתיים, רהאינירה, דיימון וילדיהם מגיעים למשפט במעלה המלך. רהאינירה מתדווה בפני אביה החולה כי איננה מרגישה מוכנה להיות מלכה, מכיוון שהעול כבד מידי. היא דורשת מאביה שיגן עליה, ופורצת בבכי בזמן שהוא נרדם ממשככי כאבים. למחרת, וייסריז מפתיע את הממלכה כולה, ומגיע לבית המשפט, לפסוק לטובת רהאינירה וילידה, דבר שהורס את התכניות של ווימונד, אליסנט ואוטו. ווימונד מכנה את רהאינירה כזונה, ואת ילדיה כממזרים מה שמוביל לעריפת ראשו על ידי דיימון.לאחר ארוחה משפחתית חמימה, שנגמרה במכות, וייסריז הולך לעולמו, לא לפני שסיפר לאליסנט על ״הנסיך שהובטח״ ועל חשיבותו של איגון - אמירה שיצאה מהקשרה על ידי אליסנט, כי דיבר בעצם על איגון הכובש ועל חזונו, ולא על איגון בנם. רהאינירה כבר חזרה לביתה בדרגונסטון, ובמעלה המלך איגון מוכתר כמלך. הנסיכה רייניס, קרובת משפתחו של וייסריז, בורחת עם דרקונה ומגיעה אל רהאינירה, לבשר לה על המתרחש. כתוצאה מהבשורות הקשות, היא מפילה את ילדתה, ולאחר מכן מוכתרת על ידי תומכיה.

בניה של רהאינירה נשלחו עם דרקונם להעביר מסרים – ג׳ייס נשלח לצפון לדבר עם בית סטארק, ולוק נשלח לבית ברת׳יאן, מה שבהמשך מוביל לעימות בין הדרקון של אימונד לדרקון של לוק. לבסוף, אימונד מאבד שליטה על דרקונו, והוא הורג את לוק. זהו למעשה ה"ריקוד" הראשון ב"מחול הדרקונים".

בהתבוננות מעמיקה, "בית הדרקון" מעבירה כמה נושאים עיקריים. בין אם מדובר בחרטה ואשמה, זמן, והשפעתו על החיים, ובין אם מדובר על חובה והקרבה. אך בבסיסה, היא סיפור היסטורי בדיוני על מלחמת אחים טרגית, שהחלישה את בית טארגריאן לחלוטין. וכפי שנאמר בפרק הראשון לסדרה : "הדבר היחידי שיכול היה להפיל את בית הדרקון היה עצמו", אולי לקח שגם אנחנו כאן בישראל יכולים ללמוד ממנו.

העונה השנייה של ״בית הדרקון״ תעלה בישראל ב-17 ביוני ותהיה זמינה לצפייה ב-HOT HBO HOT VOD ו-NEXT TV, ב-yes ובסלקום tv. היא צפויה להתרחש כ-10 ימים לאחר אירועי סיום העונה הראשונה, עם פרק הפתיחה ששמו ״בן עבור בן״, שלפי הדיווחים יהיה באורך 64 דקות, והפרק השני יהיה 72 דקות.
אוהד שמש - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
תגובותהוסף תגובה
אין תגובות לכתבה.
 
לחצו כאן להיות הראשונים לפרסם תגובה לכתבה זו !

 
רלוונטי
חץ בית הדרקון (עמוד סדרה)
 
חיפוש בארכיון 2024
הצג את כל הידיעות / כתבות מחודש ושנה מסויימים (יש לסמן שנה וללחוץ על החודש הרצוי)
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
או בצע/י חיפוש טקסטואלי בארכיון
בחר/י תאריך: מ עד
חפש בכל הארכיון
Despicable Me 41גנוב על החייםציון גולשים10 / 9.2ציון מבקרים5 / 2.5
Bad Boys Ride or Die2בחורים רעים: הכל או כלוםציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 2.0
The Sixth Child3הילד השישיציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 3.4
The Great Escaper4הבריחה הגדולהציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.0
Treasure5טיול שורשיםציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 2.8
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט