ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 9
6/10אייקון המחשת ציון
9 ביקורת לסרט חמישים אביבים
סרט לנשים שחווות או מתקרבות לגיל הבלות. סרט ברמה של חוברות הרומן הרומנטי מהקיוסקים של פעם. הסרט עשוי טוב עם חיוכים פה ושם. חמימות, רומנטיקה ובלבולי מח של נשים נשים נשים. העולם נחלק לשניים: נשים ונשים. מצאו חן בעיני קטעי המוסיקה
מומלץ לגילאים: 35 עד 55 06/05/2018 08:22:54 | נצפה בקולנוע
9/10אייקון המחשת ציון
8 ביקורת לסרט הריבוע
בחינת הגבולות של האמנות, גבולות חופש הביטוי וקריאה לסובלנות כלפי השונה והאחר. הכל יכול לקרות והכל תלוי בבני האדם. חוסר היכולת לצפות מה יקרה מביאה לתוצאות מסוכנות. חוסר הסובלנות והאדישות למי ששונה או חלש הוא באחריותנו. הסרט עשוי היטב, מרתק לכל אורכו (כשעתיים). סרט מענין ביותר שכדאי ומומלץ לכל אוהבי הקולנוע מעורר המחשבה.
מומלץ לגילאים: 16 + 24/02/2018 21:13:08 | נצפה בקולנוע
7/10אייקון המחשת ציון
7 ביקורת לסרט יוצא מן הכלל
זה סרט לאנשים שאוהבים ומבינים אומנות ובעיקר כאלה ששולטים בהסטוריה של סרטיו של גודאר האנטישמי והאנטי ישראלי. השמאלן הראדיקאלי, המאואיסט והדיאלקטיקן במיטב המסורת של השמאל החדש והמנותק. משחק מעולה!!! בסרט המלא בציטוטים מסרטיו ומתקופת מרד הסטודנטים בצרפת של ימי דה-גול האחרונים ותחילת נשיאותו של פומפידו. כל שהעסיק אז את המהפכן הראדיקלי גודארד היה איך לעשות סרטים שישרתו את הפוליטיקה. האם הקולנוע צריך להיות אמנות או פוליטיקה? לצופה ששולט ברזי הטקסטים של ה NEW LEFT מהתקופה, ומכיר את סרטיו של גודאר, צפוייה חווייה מדהימה של אינטלקטואליזם. למי שלא מתמצא יהיה קשה לעקוב אחר רובו של הסרט וגם אם ייהנה מהסצינות השונות הרי שרובו של הסרט יתמוגג בערפילים של אי-הבנה שנובעת מחוסר ידע של התקופה ושל סרטיו. לכן הציון לסרט נע בין 5 ל 10. תלוי מי צופה. סרט ממש לא קליל. ומי שכתב בביקורת שזה סרט קליל פשוט לא הבין את רוב האמירות והציטוטים שבסרט. בקיצור- סרט חובה למקצועני קולנוע. אם אתן 10 - זה בגלל שהסרט מעולה. אם אתן 0 - זה בגלל שהסרט אינו מיועד אלא למביני דבר. נתתי 7 כדי שלא להפיל בפח את אלו שמצפים לסרט קל
מומלץ לגילאים: 36 עד 70 16/09/2017 19:33:51 | נצפה בקולנוע
10/10אייקון המחשת ציון
6 ביקורת לסרט אנטנה
סרט מהנה ביותר עשוי היטב ומשחק מצוין. סיפור פשוט מחיי היומיום של משפחה. מרתק מהרגע הראשון ולכל אורך הסרט. מעברים מצויינים מדמות לדמות. משחק מדוייק וטוב ביותר של כל השחקנים מקטון ועד גדול. הסרט קולח והשזירה בין הדמויות נעשיית בעדינות וללא דיאלוגים מכבידים. בסרט סובב חיי משפחה בורגנית מול שכן עקשן אבל מתברר שבסיכסוך בין 2 צדדים כששניהם צודקים - כולם מפסידים. האנטנה היא רק סימבול לאובייקט שסביבו מתפתחת מריבה שמושכת את כולם פנימה. אבל חיי היומיום חזקים מכל ומשפחה אהבה וילדים הם עמוד השדרה של קיומנו. לסיכום סרט ישראלי מומלץ ביותר. ורק הערת ביקורת אחת קטנה. כשמצלמים - לא תמיד מה שנראה בבירור לעיני הצלם מופיע בהיר וברור לצופה. חייבים להפנים בקולנוע הישראלי שצילומים שנעשים בתוך מקום חשוך למחצה (מכונית או מרתף) חייבים להיות מצולמים עם תאורה מלאכותית מתאימה. אבל כאמור פרט להערה שולית זאת - הסרט מצוין ומומלץ בחום.
מומלץ לגילאים: 16 + 26/08/2017 17:28:44 | נצפה בקולנוע
5/10אייקון המחשת ציון
5 ביקורת לסרט רוחות קרות
סיפור עלילה מבטיח שאפשר לסכם באנחת אכזבה וגיחוך. סרט שמורכב ממספר רמות שונות. 1 - צילומי נוף מרהיבים 2 קטעי אקשן ומתח לא רעים אם כי לפעמים מבולבלים 3 סצינות שיחות נפש עלובות ורדודות 4 משחק של שחקנית המשנה שגרוע מזה אפשר למצוא אולי בסרטי 8 מילימטר של בתי ספר למשחק שנה א 5 משחק שקט של השחקן הראשי שרק כשאנו מדבר הוא במיטבו לסיכום - סרט שאפשר להגדירו כפיספוס אחד גדול. חבל שלא נתנו את הבימוי לקלינט איסטווד - ממש מתבקש היה לראות איזה סרט ענק יכול היה הוא להוציא כאן.
מומלץ לגילאים: 18 עד 48 12/08/2017 21:45:07 | נצפה בקולנוע
8/10אייקון המחשת ציון
4 ביקורת לסרט רופא הכפר
סיפורו של רופא וותיק בכפר קטן שרואה את תפקידו כשליח של הטבע כדי להציל את הטבע מעצמו, מאכזריותו ולהכיר בשילוב של היופי עם האין ברירה. וכשאיתרע מזלו והוא עצמו חולה, הוא מחפש רופא מחליף צעיר שיבוא ויחליפו בשליחותו בבוא היום. לתדהמתו נשלחת אליו רופאה חמודה שלומדת בהדרכתו למלא התפקיד התובעני בתנאי הכפר. עלילת הסרט זורמת באיטיות תוך רחשים קלים של מתח של חיי היומיום ומלווה ברגישות ובעדינות את יחסי החיבה המתפתחים בינו לבינה. אין בסרט דרמות ואין אקשן אבל בכל זאת הסרט מעביר אותנו בחמלה על פני חיי היומיום של תושבי הכפר הנזקקים והחולים ביחד עם חיוכים והזדהות. מצאה חן בעיני גישתו של הרופא לנושא הטיפול בזקנים בבתי חולים בכלל ושווה בהחלט להתייחסות. משחק מצוין אזוטרי ונוגע ללב שמשתלב היטב באוירת חיי הכפר.
מומלץ לגילאים: 50 + 17/06/2017 21:01:45 | נצפה בקולנוע
5/10אייקון המחשת ציון
3 ביקורת לסרט חדרי הבית
סופסוף לא על ייסורי הנפש של שמאלן מיוסר בחיבוטי נפש על פלסטינאים שסובלים תחת הקיבוש אבל למרות זאת - סרט בינוני עם נגיחות לגבות של מדינה שמעצימה באובססיוויות את זכר השואה עד זרא. נסיון לערב רגישות של נער מתבגר ומתלבט עם כוחניות של ערסים מתפייטנים (ערס פואטיקה). חוץ מהקפצות ביד אחת של הכדורסלן נער בדרכו לבית הספר - אין בסרט דבר מענין לבד מהיותו דובר עברית.
מומלץ לגילאים: 7 עד 16 10/06/2017 23:11:30 | נצפה בקולנוע
8/10אייקון המחשת ציון
2 ביקורת לסרט בציר ראשון
סרט מרגש עם עלילה איטית ושלווה. רומן רגוע על רקע חקלאות וריחות אדמה וגפנים. משחק שובה לב של השחקנית היפה אליס טאליוני (Alice Talgione). הפיספוס הגדול בסרט דעתי הוא הצילום הבינוני (דהוי) של נופים מקסימים. להיכן נעלם כל הצבע העשיר של שדות בורגונדי? החמצה ענקית! למרות זאת ממליץ לצפייה ולא רק לחובבי יין אלא גם לחובבי נופי החקלאות והשאטו בבורגונדי ולחובבי הרומנטיקה הכפרית.
מומלץ לגילאים: 12 + 10/06/2017 23:00:38 | נצפה בקולנוע
8/10אייקון המחשת ציון
1 ביקורת לסרט חיית הלילה
משחק מדהים של לו בלום - דמות אמיתית ומעוררת חלחלה בחילה ופחד. משחק מעולה לשחקן המשנה (השותף) משחק טוב של שחקנית המשנה (המפיקה) הסרט מרתק קלות בהתחלה והולך ונהיה מצמרר ומרתק יותר ויותר עד לשיאו לקראת הסיום. כשיצאתי חשבתי מייד על "החשוד העיקרי" אבל לצערי הוא קצת פחות טוב ממנו בעיקר בגלל המחסור המשווע בעלילה. הסרט מתאר את אחורי הקלעים של העתונות באמצעות אוסף של מקרי אלימות מצולמים שיוצרים רושם של קולאז'' שבמבט מרחוק נותן תמונה. אם נוציא מהסרט את השחקנים המעולים נקבל סרט שדומה יותר לסרטי "זעם קטלני" 1 2 3. אבל המשחק המשובח הופך את הסרט לחוייה מרתקת ומשובחת. סרט חשוב שחובה לראות ולהיות מרותקים בחוזקה לכסאות. אבל כאמור קצת חסר בסיפור. (אני משווה ל"החשוד המרכזי"). לקראת הסוף השוטרת אומרת ללו בלום "אני יודעת שאתה אשם ואני לא מאמינה לך" מחווה לסרט עם קווין ספייסי. הייתי נותן 10 בגלל המשחק אבל בסיכום התלבטתי בין 8 ל 9 בעיקר בגלל הרגשת הבחילה מהדמות הראשית. פשוט הצליח להזכיר לי טיפוסים מהחיים.
מומלץ לגילאים: 25 + 06/11/2014 00:16:04 | נצפה בקולנוע


Pils Adventure1בדיחה של ממלכהציון גולשים10 / 9.6ציון מבקרים5 / 3.3
Persian Lessons2שיעורים בפרסיתציון גולשים10 / 9.3ציון מבקרים5 / 3.3
Rise3בתנועהציון גולשים10 / 9.1ציון מבקרים5 / 2.5
Elvis 20224אלביסציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 3.1
Mestari Cheng5מאסטר שף צ'נגציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 3.2
Burning Landאדמה בוערת Cinema Sabayaסינמה סבאיא Haute coutureהוט קוטור Dragon Ball Super SUPER HEROדרגון בול סופר: סופר הירו
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט