ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 430
7/10
430 ביקורת לסרט מה עשיתי שזה מגיע לי?
סרט בורקס בסגנון ספרדי עם נגיעה קלה של קומדיה שחורה. שלל דמויות צבעוניות וביזאריות. במרכז העלילה נמצאת גלוריה, אישה חסרת השכלה שעובדת כמנקה. היא נשואה לאנטוניו, נהג מונית אגוצנטרי שרודה בה. הזוג ממעמד סוציואקונומי נמוך ,חי בדירה צנועה בשכונה עניה במדריד יחד עם שני ילדיהם. האחד הוא מוכר סמים והשני בעלה נטיות הומוסקסואליות. איתם בדירה גרה הסבתא המשונה. גלוריה בסך הכל לא מרוצה מהחיים ולא אוהבת אף אחד ממשפחתה. מסביב , יש לה אינטראקציה מעניינת עם שכנתה הזונה ועם חוקר משטרתי. לתוך הסיפור גם נכנס סופר שרוצה לרתום את אנטוניו למעשה הונאה כדי לכתוב ספר שיכניס הרבה כסף. 40 הדקות הראשונות טיפה מסורבלות ומלאות בדיאלוגים. לאחר מכן הדברים נכנסים לקצב יותר טוב. לסיכום: לא מהסרטים הגדולים של פדרו אלמודובר.
17/08/2019 08:56:38 | נצפה בטלוויזיה
8/10
429 ביקורת לסרט לצוד את האויב
לא מחדש אבל קצבי וסוחב. בעקבות תקרית בין צוללת אמריקאית ורוסית במים טריטוריליים של רוסיה,נשלחת צוללת אמריקאית לאיזור. מפקד הצוללת הוא ג''ו גלאס, קצין ותיק ומנוסה שמטרתו לאתר את הצוללת האמריקאית. תוך כדי תנועה העניינים מסתבכים בין שתי המדינות. ברוסיה,שר הביטחון מבצע הפיכה וכולא את הנשיא המתון שלא מעוניין בתגובה נגד האמריקאים. בינתיים המשימה מתעדכנת וכעת היא לחלץ את הנשיא הרוסי כדי למנוע מלחמה גרעינית בין שתי המעצמות.כוחות קומנדו אמריקאים נשלחים לרוסיה לשם כך. במקביל,הצוללת האמריקאית שמה ידה על קצין רוסי שהוא איש מפתח בפיתרון המשבר. השאלה היא האם אפשר לבטוח בו.תוך כדי המשבר המתפתח,ג''ו גלאס כפוף להוראות הדרג הפיקודי הבכיר מהפנטגון אך עליו גם לקבל החלטות הרות גורל על סמך ניסיונו ושיקול דעתו. סך הכל לא סרט פורץ דרך ואולי טיפה ארוך מידי, אבל הוא טוב.
10/08/2019 09:13:52 | נצפה בטלוויזיה
8/10
428 ביקורת לסרט אני, דניאל בלייק
אמיתי ומשכנע. הרבה זמן לא ראיתי סרט שמוצג בצורה כל כך אותנטית. דניאל בלייק הוא אלמן ונגר במקצועו,איש טוב לב וגם חם מזג.אחרי שעבר התקפת לב אינו יכול לחזור לעבוד.הוא פונה כדי לקבל דמי אבטלה אך נתקל באטימות של הממסד.לאחר שבקשתו נדחית, הוא אינו מוותר ונאבק כדי לזכות בזכות ערעור.חוץ מזה ,דניאל שהוא איש פשוט, נאלץ גם להתמודד בזירת הקדמה הטכנולוגית ועם השינויים שהזמן החולף מביא איתו. כשהוא במצב קשה פיזית,נפשית וכלכלית, דניאל מסייע לאישה צעירה חד הורית ושני ילדיה שנמצאים במצוקה כלכלית קשה. בין דניאל והאישה וילדיה נרקם קשר מיוחד והוא גם מסכים לשכן אותם בביתו. הניכור של הרשויות לנזקקים מוכר לנו גם מארצנו ומסתבר שזה לא ייחודי רק לישראל.הסוף מרגש ומעביר מסר, שאדם הוא אדם גם אם אינו משכיל ועשיר. משחק מעולה של השחקן הראשי, שיש לו תרומה מכרעת בהצלחת הסרט.
03/08/2019 10:01:29 | נצפה בטלוויזיה
8/10
427 ביקורת לסרט שחור על לבן
מרשים אבל ארוך מידי. נושא חשוב שמוצג בצורה חדה ונוקבת. סיפור אמיתי שמתרחש בתחילת שנות ה-70 בקולורדו הגזענית. רון סטלוורת'' הוא בחור צעיר ושחור שמתגייס למשטרה ונהיה סוכן סמוי. הוא בעצמו חווה גזענות מצד השוטרים ומחליט להיאבק בזה.בזמן שהוא מתאהב בבחורה שחורה שהיא מנהיגת תא סטודנטים שנאבק נגד האפליה של שחורים, רון יוזם רעיון מבריק. בסיוע שוטר יהודי בשם פליפ צימרמן, הם מצליחים לחדור לארגון הקו קלוקס קלאן. החלוקה ביניהם היא כזו, רון מנהל את שיחות הטלפון עם מנהיגי הארגון ומקדם עניינים ופליפ נפגש איתם ומציג עצמו כרון. ההתמודדות של פליפ היא לא פחות קשה מזו של רון ,בשעה שנחשף לאנטישמיות של חברי ה KKK שהיא לא פחותה משינאתם לשחורים ומעצם היותו יהודי מעמיד עצמו בסכנה.לא אהבתי את המסר הפוליטי בסוף ,שבא לעקוץ את דולנלד טראמפ.לטעמי זה מיותר ופוגע בטוהר המסר ,מבלי להכנס לויכוח אם טראמפ מעודד גזענות או לא.לסיכום: סרט טוב עם אווירה אותנטית של התקופה, נושא שהוא תמיד רלוונטי, מצולם יפה ומשוחק היטב.
27/07/2019 10:48:47 | נצפה בטלוויזיה
7/10
426 ביקורת לסרט לאבינג
מתכון מוכר אבל שווה צפייה. מקלות בגלגלים של זוג אוהבים כאשר הסוף ידוע.ריצ''ארד ומילדרד הם גבר ואישה פשוטים בשנות ה-60, שפשעם היחיד הוא שהם רוצים להתחתן. הוא גבר לבן פועל בניין והיא אישה שחורה שקטה ולא משכילה. שניהם נעצרים ונכלאים. הם משוחררים בעיקבות טיעון,כאשר עליהם לעזוב את מדינת וירג''יניה בה הם חיים למשך 25 שנה. הם עוברים לגור במדינה אחרת ומקימים משפחה. רצונם לחזור הביתה מקבל סיוע מעורך דין יהודי, שנכנס לתמונה ורוצה לקחת את התיק לבית המשפט העליון כדי להפוך את החלטת מדינת וירג''יניה. החשיבות של הדיון בבית המשפט היא דרמטית ותשנה את פניה של ארצות הברית לתמיד. משחק מעולה ואווירה אותנטית של התקופה. הסוף מרגש. ציון 7.5.
20/07/2019 09:50:02 | נצפה בטלוויזיה
7/10
425 ביקורת לסרט מבוסס על סיפור אמיתי
צפוי ולא מתוחכם. מותחן אמור להכיל כמה טוויסטים מפתיעים וכאן זה לא קורה. למרות זאת ,לא מדובר בסרט רע. דלפין היא סופרת מצליחה שחיה בנפרד מבעלה. יום אחד היא פוגשת את אל, בחורה נאה ושטלתנית שמציגה עצמה כמעריצה. שתיהן מתקרבות ונעשות חברות ואפילו דלפין מסכימה לשכן בביתה את אל.ככל שהזמן חולף ,אל מתגלה כמסוכנת. דלפין שנמצאת בתקופה בה היא חסרת השראה ורעיונות לכתיבה ,מחליטה לנצל את סיפורה של אל לכתיבת ספר .כאשר לכל אחת מהן תכניות לגבי השנייה, המתח מתגבר לקראת הסוף. בסך הכל סביר, ציון 6.5.
13/07/2019 11:26:38 | נצפה בטלוויזיה
7/10
424 ביקורת לסרט הג'נטלמן והאקדח
סוחב איכשהו.הנושא מזכיר את הסרט "פורשים בסטייל" ,אם כי הסרט הזה פחות טוב ממנו. סיפור שהיה נשמע מופרך אילולא היה מדובר על מקרה אמיתי.פורסט טאקר הוא שודד מבוגר בשנות ה-70 לחייו בתחילת שנות ה-80,שמבצע את פעולותיו בסיוע של שני שותפים בני גילו. מאחוריו הסטוריה עשירה של בריחות מהכלא ושודים שביצע. מעבר לגילו, פורסט הוא שודד לא טיפוסי. הוא נחמד וטוב לב ולעולם לא ירה ירייה אחת למרות שהחזיק באקדח.מה שמניע אותו זו לא חמדנות ותאוות בצע ,אלא ריגוש והרצון להרגיש שהוא חי,כפי שהוא מעיד על עצמו. בעלילה משתלבים אישה שבה הוא מתאהב ושוטר צעיר שמנסה ללכוד אותו.יש כאן איזשהו אלמנט רומנטי.מעבר לאהבה שמוצאים בגיל מבוגר, גם העובדה שהחיים לא מסתיימים בעת זיקנה ושאפשר להיות פעיל ואפקטיבי גם אם עושים דברים לא כשרים. צריך להודות שהסרט הוא בינוני למרות רוברט רדפורד. ציון 7 בקושי.
12/07/2019 09:54:30 | נצפה בטלוויזיה
8/10
423 ביקורת לסרט עיניים גדולות
סיפור טוב וביצוע מצויין. קצבי ומעניין, צבעוני ומאוד תיאטרלי במיוחד מצד השחקן הראשי. אומנם הסוף צפוי אבל זה לא פוגם בהנאה. מרגרט היא ציירת מוכשרת, שעוזבת את הוואי עם ביתה לאחר שהתגרשה ועוברת לגור בסן פנסיסקו.שם היא פוגשת את וולטר קין שהוא הנוכל האולטימטיבי. האיש רמאי ונרקסיסט אך גם צ''רמר ומאוד פיקח.הם מתחתנים והחיבור ביניהם עוזר להם להרוויח כסף.מרגרט שמתמחה בציורי ילדים עם עיניים גדולות, מביאה את הכישרון.במקביל, וולטר שחתום למטה על ציור התמונות מביא את המוח. לאחר שהוא מציג אותן במועדון לילה שאליו נחשפים המבלים, ההצלחה לא מאחרת לבוא ואיתה גם התמורה הכספית. הם עוברים לגור בוילה מפוארת ועדיין שומרים על הסוד,אך לא לאורך זמן. מרגרט התמימה מתעוררת ומגלה את אופיו האמיתי של בעלה, שאוהב לגנוב קרדיטים על ציורים שלא הוא צייר. היא מתעמתת איתו ותובעת להפסיק את העמדת הפנים. העניינים מתדרדרים עד כדי אלימות ולבסוף בירור האמת מגיע לבית המשפט.משחק מעולה של איימי אדמס וכריסטוף וולץ.האווירה והמוסיקה של שנות ה-50 וה-60 הם תוספת חיננית לסרט.
06/07/2019 10:17:13 | נצפה בטלוויזיה
8/10
422 ביקורת לסרט פתאום משפחה
נוסחא מנצחת. סרט שאי אפשר שלא לאהוב גם אם העלילה בנאלית ופונה למכנה המשותף הרחב ביותר. פיט ואלי הם זוג ללא ילדים שמקבלים החלטה לאחר התלבטות לאמץ. הם משתתפים בסדנה למשפחות אומנות ודרכה מאמצים 3 ילדים אחים, שאימם הביולוגית היא נרקומנית שיושבת בכלא. פיט ואלי לא יודעים למה נכנסו.האחות המתבגרת מורדת באופן טיפוסי לגילה, האח האמצעי חסר ביטחון עצמי ושלומיאל והקטנה סובלת מהתפרצויות זעם. חוסר הניסיון של פיט ואלי יחד עם הקושי לשלוט בילדים המאומצים ,יוצר עימותים וגם מצבים מצחיקים ואף מרגשים.הסבתות שנכנסות לתמונה מוסיפות את התבלין שלהן לסיפור. לאחר שהאמא הביולוגית משתחררת מהכלא, העניינים מסתבכים. כעת בית המשפט נכנס לתמונה וצריך להחליט מי יקבל את המשמורת על הילדים,האם הביולוגית או פיט ואלי. כמובן שגם לשלושת האחים יש את הרצונות שלהם.בסופו של דבר, כולנו רוצים לתת אהבה ולקבל בחזרה. גם אם לא מדובר בסרט מקורי ומבריק, עדיין כדאי להתרווח על הכורסא ולצפות בו.
05/07/2019 09:27:59 | נצפה בטלוויזיה
7/10
421 ביקורת לסרט ג'ולייט, הגרסה העירומה
לא רע אבל גם לא מצליח להתרומם. חובבי קומדיות רומנטיות לא יסבלו אך גם לא יקפצו לשמיים מרוב הנאה. אנני ודנקן הם זוג שמה שמאפיל על מערכת היחסים שלהם, זה הערצתו לזמר עבר ששנים כבר לא מופיע בשם טאקר קרואו. כל חייו של דנקן סובבים סביב טאקר ובין היתר הוא גם מפעיל בלוג בנושא. אנני שנמצאת במערכת יחסים משעממת עם דנקן, סובלת בשקט.הדברים משתנים כאשר דנקן בוגד באנני והם נפרדים.אנני מצליחה לאתר את טאקר קרואו וליצור איתו קשר. לטאקר יש כמה ילדים מנשים שונות והוא מגיע לאנגליה עם בנו הקטן לרגל הולדת נכדו ועל הדרך הוא פוגש את אנני.מסתבר שיש מכנה משותף לשניהם והוא השנים האבודות.אנני ויתרה על ילדים בגלל חוסר רצונו של דנקן להיות אבא וגם ויתרה על מערכת יחסים משמעותית. טאקר לעומת זאת, הזניח את יחסיו עם ילדיו והיה אבא גרוע.בסופו של דבר ,המסר הוא שהשנים עוברות ולא ניתן להשיב את הזמן שחלף,אבל למרות זאת יש לעיתים הזדמנות לעשות תיקונים.השאלה היא האם אנחנו מתעוררים בזמן ונוקטים ביוזמה.לסיכום:שחקנים טובים, לקח לחיים ומוזיקה נחמדה.אפשר לראות.
29/06/2019 17:49:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
420 ביקורת לסרט קסם לאור ירח
חביב אבל לא הרבה מעבר לזה. לא מסרטיו הגדולים של וודי אלן.סטנלי הארוגנטי והאנטיפתי הוא קוסם אנגלי מצליח בסוף שנות ה-20 של המאה הקודמת. בעקבות בקשה של חבר ותיק שהוא גם קוסם, הוא מגיע לצרפת. שם המטרה שלו היא לגלות את הטריקים של מיסטיקנית אמריקנית צעירה בשם סופי ,שכבשה את ליבו של בן למשפחת עשירים. בהתחלה סטנלי סבור שהיא נוכלת, אך עם הזמן הוא מתחיל להאמין שהיכולות שלה אותנטיות. השהות של שניהם יחד יוצרת דינמיקה מעניינת, כולל בפן הרומנטי.השאלה היא מה אמיתי ולא אמיתי בסיפור הזה. אהבתי את המוסיקה והאווירה של אותה תקופה. בסך בכל סרט קליל שאפשר לראות.
29/06/2019 10:59:58 | נצפה בטלוויזיה
8/10
419 ביקורת לסרט יומיים ולילה
בסדר פלוס. עטיפה מעניינת שמעבירה מסרים חשובים.סנדרה היא בחורה צעירה ועדינה שסובלת מדיכאון כרוני וגם אמא לשני ילדים. היא מתבשרת על פיטוריה, לאחר שהעובדים במפעל בו היא עובדת נתבקשו להצביע ולבחור בין בונוס של 1000 יורו לבין פיטוריה. ההצבעה היתה גלויה והתקיימה תחת איומים. סנדרה נפגשת עם הבוס של המפעל והוא מסכים לערוך הצבעה נוספת בתחילת השבוע ,כאשר עכשיו היא תהיה חשאית. כשהיא נעזרת בבעלה המסור, המטרה של סנדרה היא לשכנע לפחות 9 מתוך 16 העובדים לבחור בה ולא בקבלת הבונוס. במהלך סוף שבוע אחד היא נפגשת עם כל העובדים, כדי לשכנע אותם להצביע עבורה ומבינה את ההתלבטויות שלהם,זאת מאחר ומדובר בעובדים משכבה סוציואקונומית נמוכה שזקוקים לכסף.מה יוכרע בהצבעה החוזרת? המסר הוא אלטרואיסטי. להיות בן אדם ולדעת להכיר תודה, כי לא הכל בחיים זה כסף. זוית נוספת מתייחסת לעולם הקפיטליסטי של ימינו, שבו מתייחסים אל עובדים כמספרים ולא כבני אדם,דהיינו מה הערך הכלכלי שלהם. את הציון אני מעגל טיפה מעלה כלפי המספר 8.
28/06/2019 18:53:20 | נצפה בטלוויזיה
6/10
418 ביקורת לסרט פיגומים
ככה ככה. נקודת החוזק העיקרית, היא השאלות שעולות לגבי מערכת החינוך אך אגע בזה בהמשך. אשר בן ה-17 הוא בנו של אסיר לשעבר ועובד יחד איתו בעסק קטן לפיגומים שהוא מחזיק. אשר עצמו הוא ערס לא קטן ומאוד אגרסיבי, שחוץ מלאביו לא עושה חשבון לאף אחד ורב עם כולם. לבית הספר בו אשר לומד מגיע מורה חדש לספרות בשם רמי, שנוקט בגישה לא קונבנציונלית מבחינת שיטות הלימוד שלו.רמי נוגע אישית בתלמידיו וגורם להם להיפתח.רמי הוא היחיד מצוות המורים שאליו אשר מתחבר. באותו הזמן מתחילה תקופת הבגרויות ,מה שמעלה את מפלס הלחץ והעצבים אצל אשר. אבל מה שעוד יותר מוציא את אשר משווי משקל ,זו טרגדיה נוראית שמתרחשת. מה שאפשר לקחת מהסרט ,זה את הויכוח בנושא מערכת החינוך לגבי השאלה האם ציונים זה חזות הכל, או שיש דברים שהם לא פחות חשובים. לדוגמא, הקניית היכולת לחשוב, להיות אדם טוב יותר.לא להיות מקובע בשיטת לימוד אחת,כי מה שמתאים לתלמיד אחד לא מתאים לאחר.ראוי לציין לטובה את המשחק של אשר לקס. ציון סופי 6.5.
22/06/2019 16:56:16 | נצפה בטלוויזיה
7/10
417 ביקורת לסרט עשיר בהפתעה
לא חייבים. מבנה קלאסי של קומדיה רומנטית, רק שאת הגיבורים הלבנים מחליפים אסייאתים. רייצ''ל המתוקה היא פרופסור לכלכלה צעירה בניו יורק ,שמכירה את ניק ומתאהבת בו. היא נוסעת איתו לסינגפור ,שם הוא אמור להיות שושבין בחתונת חברו הטוב. תוך כדי הנסיעה לשם, רייצ''ל מגלה שניק שייך לאחת המשפחות העשירות בסינגפור. כשהם מגיעים הם פוגשים את חבריו וחברותיו של ניק ואת משפחתו. מי שעומדת בדרכם לממש את אהבתם,היא אימו של ניק , שלא חושבת שהיא ראויה לבנה. הסוף צפוי וטיפה מרגש, גם לאלו שכבר פיתחו רמת ציניות גבוהה בעקבות ריבוי הצפיות בסרטי הז''אנר. אם היו מקצרים את אורכו של הסרט ,היו יכולים להפיק תוצאה טובה יותר.
22/06/2019 09:38:40 | נצפה בטלוויזיה
8/10
416 ביקורת לסרט בעולם טוב יותר
הסקנדינבים יודעים לעשות סרטים. למען האמת לא מדובר על פאר היצירה, אך העלילה מעניינת וכמובן מוסר ההשכל. בציר המרכזי ישנה חברות בין שני ילדים. כריסטיאן חוזר עם אביו לדנמרק מלונדון לאחר שאימו נפטרה.הגעגועים לאימו והכעס על אביו מלווים אותו כל הזמן.בבית הספר הוא פוגש את אליאס, ילד רכרוכי שסובל מאלימות והתנכלויות מצד חבריו לספסל הלימודים. בין השניים נוצר קשר מיוחד , כאשר כריסטיאן המרדן והכריזמטי לוקח על עצמו לגונן על חברו. ציר נוסף בעלילה, קשור לאביו של אליאס הפרוד מאישתו.הוא רופא מתנדב בבית חולים שדה באפריקה, במקום בו שולטות כנופיות חמושות ורצחניות.באחת הפעמים כאשר הוא מגיע לביקור בדנמרק, אביו של אליאס מותקף בידי גבר אחר. כריסטיאן משכנע את אליאס לנקום באותו האיש שהיכה את אביו.למרות שאביו של אליאס מנסה לשכנע את השניים שאלימות לא מובילה לכלום, השניים בהובלת כריסטיאן יוזמים פעולה שתוצאותיה קשות. המסר הוא שאין טעם בנקמה ושהיכולת לסלוח היא מעלה חשובה.המשחק של כל המשתתפים מעולה ומרשים. לא סרט מושלם אך שווה צפייה.
15/06/2019 10:17:54 | נצפה בטלוויזיה
8/10
415 ביקורת לסרט האיש שלא היה שם
מרתק.סרט שמציג דמויות תיאטרליות בתוך סיפור שיש בו אלמנטים מתוך המותחן האפל הקלאסי, כמו בצע כסף, בגידה ורצח. אד הוא ספר שעובד במספרה של גיסו. מעבר להיותו שתקן ומעשן בשרשרת, הוא גם אדם נאיבי ובנוסף חסר מזל. אד מתוסכל מעבודתו וחולם על היום בו יוכל להרוויח הרבה כסף. יום אחד נכנס למספרה אדם נוכל ,שמדבר איתו על עסק לניקוי יבש של בגדים שהוא רוצה לפתוח, רק הבעיה היא שחסרים לו 10 אלף דולר כדי לממש את הרעיון. אד מאמין שעלה על משהו. הוא סוחט את הבוס של אישתו שמנהל איתה רומן ואת הכסף נותן לאותו אדם שהציע לאד שותפות.מכאן הדברים מתחילים להסתבך. אין רגע דל והצילום בשחור לבן מוסיף נופך של אווירת פילם נואר. ציון 8.5.
14/06/2019 17:54:13 | נצפה בטלוויזיה
7/10
414 ביקורת לסרט מקום שקט
די מעניין אבל לא מביא בשורה חדשה. בסך הכל שווה צפייה גם אם לא הכי מפחיד. זוג הורים וילדיהם שרדו הכחדה אנושית. הגורם לאסון הם יצורים עיוורים ואימתניים אך בעלי חוש שמיעה מפותח שתוקפים והורגים כל יצור חי שפולט רעשים. המשפחה שגרה ביער ,חייבת לשמור על שקט פן גורלם יהיה רע ומר. הבעייה מתגברת כאשר האם נכנסת להריון וצפוייה ללדת. הסוף לא מובן ונתון לפרשנות.
14/06/2019 11:28:12 | נצפה בטלוויזיה
7/10
413 ביקורת לסרט אביבה אהובתי
מתחיל מבולגן אבל בהמשך תופס כוון מעניין. אביבה היא טבחית טבריינית ממעמד סוציו אקונומי נמוך שחלומה הגדול הוא להיות סופרת. היא כותבת טיוטה של סיפור ונפגשת מידי פעם בתל אביב עם מרצה לספרות בשם עודד, כדי שילטש וידריך אותה. אבל במקביל, העולם סביבה רועש וגועש. בעלה המובטל נקלע למשבר ריגשי, ילדיה הבעיתיים כל הזמן רבים זה עם זו ומצבה הנפשי של אימה מתדרדר. האישה שהכי קרובה אליה היא אניטה אחותה ,שמנסה ללא הצלחה להיכנס להיריון.השיא מגיע כאשר עודד מציעה לאביבה הצעה שמעמידה אותה בפני דילמה. האם כסף יותר חשוב מהגשמת חלום ובאופן כללי, האם כסף קונה ויתור על ערכים ומשאות נפש? ריבוי הדמויות לא תורם לסרט וקצת מוציא אותו לעיתים מפוקוס.המשחק טוב והמסר חשוב. ציון 7.5.
09/06/2019 09:53:59 | נצפה בטלוויזיה
8/10
412 ביקורת לסרט פרידות
מעורר מחשבות. הסרט עצמו טיפה איטי ונמרח יותר מידי ,אבל בסך הכל הוא טוב. גאידו הוא גבר צעיר שמפוטר מעבודתו בתזמורת כנגן צ''לו בעקבות פיזור הלהקה מסיבות כלכליות. הוא חוזר עם אישתו לגור בעיירה בה גדל ומחפש עבודה. בעקבות מודעה בעיתון הוא מגיע לריאיון עבודה ומגלה לתדהמתו שמדובר בסוג עבודה שונה ממה שציפה. מדובר בתפקיד שמהותו להכין גופות של מתים לקראת הכנסתם לארון מתים.הבוס שלו המבוגר חונך אותו ובין השניים נרקמים יחסים מיוחדים. ההסתגלות של גאידו למשרה החדשה היא איטית.הוא לא מספר לאישתו על מה שהוא עושה באמת וברגע שזה נודע לאישתו היא עוזבת אותו. גם סביבתו הקרובה לא רואה בעין יפה את התפקיד שלו. במקביל ,עברו של גאידו מטריד את מנוחתו והוא נזכר באימו המנוחה ובאביו שנטש אותו כשהיה ילד. התרבות היפנית משתלבת היטב בעלילה ויש לה חלק חשוב בסיפור.המסר הוא שיש מחזוריות בחיים וגם במוות. דברים רעים שקורים לנו במהלך חיינו הם לא סוף פסוק ותמיד יש התחלות חדשות. הסוף מרגש.
08/06/2019 10:27:18 | נצפה בטלוויזיה
5/10
411 ביקורת לסרט מגפה
מטופש ומיותר. מגיפה עולמית שמגיעה לארה"ב וגורמת למצב חירום שבו אין יוצא ואין בא. שתי אחיות מסתגרות בבתיהן כאשר אחת מהן נדבקה. המחלה גורמת לתקפנות אצל מי שנדבק. כעת עליהן לשמור על עצמן ועל האחות האחת להיזהר מאחותה. פשוט בזבוז זמן.
07/06/2019 09:53:06 | נצפה בטלוויזיה
8/10
410 ביקורת לסרט הפרפר
חזק. מסוג המקרים שבהם מוצג סיפור אמיתי שעולה על כל דימיון. אנרי שרייר המכונה "הפרפר", הוא גנב שפורץ כספות ואיש קשוח העובד עבור גנגסטר בפריז בשנת 1931.לאחר שהורשע ברצח סרסור ולמרות טענתו שהופלל, הוא נשלח לרצות את עונשו בגינאה הצרפתית שבאפריקה. בתוך הספינה לכלא בדרך לשם , הוא מכיר את דגה, אסיר חלש פיזית אך עשיר. אנרי מציע לו עיסקה, הגנה מפני אסירים אחרים תמורת מימון תכנית הבריחה שלו. את הכסף מחביא דגה במעיים שלו והוא משמש את שניהם. למרות העונשים הקשים הצפויים למי שינסה לברוח, אנרי לא מורתע ומוכן לשלם את המחירים. החברות בין אנרי לדגה עומדת למבחן במשך כל השנים בהן שניהם מרצים את מאסרם בתנאים קשים.השאלה היא האם ומתי יצליחו לברוח. לטעמי סיפור כזה היה מתאים יותר למיני סדרה מאשר לסרט קולנוע, בגלל רוחב היריעה ולוחות הזמנים שכווצו בלית ברירה. ציון סופי 8.5.
01/06/2019 10:41:23 | נצפה בטלוויזיה
8/10
409 ביקורת לסרט אור ירח
עשוי היטב ומתפתח יפה. אווירה מלנכולית לכל אורך הסרט. סיפורו של שיירון במהלך 3 תקופות בחייו. כילד, שיירון העצור והעצוב גודל עם אמא נרקומנית ומאומץ על ידי סוחר שדואג לו ומשמש לו כאב. כנער בבית הספר,הוא סובל מהתנכלויות של חבריו לספסל הלימודים ומגלה את נטייתו המינית ההומוסקסואלית. כגבר צעיר, שיירון הוא סוחר סמים קשוח שמחדש את הקשר עם חברו לספסל הלימודים שבו התאהב.התובנה היא, שהצלקות שלנו מהילדות משפיעות ומעצבות את חיינו כבוגרים. לא קל לנתק את הקשר והטראומות שאנו סוחבים איתנו מגיל קטן.אפשר גם לפתח את הנושא לכוון של אמירה חברתית אבל זה כבר לדיון אחר. בסך הכל סרט מרשים ומעניין.
31/05/2019 10:29:03 | נצפה בטלוויזיה
7/10
408 ביקורת לסרט נמל בית
כמעט טוב.מסוג הסרטים שחסר בהם משהו ואתה לא יודע על בדיוק לשים את האצבע.אהרון אביטן הוא ימאי שחוזר אחרי 30 שנים ממסעותיו ומתמנה למנהל מחלקה בנמל אשדוד. הוא רוצה לחדש את יחסיו עם ביתו שזה עתה ילדה את נכדו ושבעלה גם עובד בנמל. בנמל הוא פוגש בראש הוועד רחמים אזולאי, איש קשוח ודומיננטי שמפעיל שיטות ביריוניות ושולט ביד רמה בכל הנעשה בנמל, כולל גם על ההנהלה. למרות היכרות רבת השנים בין שניהם, אהרון לא מוכן להתכופף בפני הקומבינות והשביתות האיטלקיות שיוזם רחמים והעימות ביניהם הוא רק עניין של זמן.בין לבין,אהרון מתאהב בבחורה יפה ממוצא אוקראיני שעובדת במכס.נושא הסרט הוא תמיד אקטואלי ומצית ויכוח בין שתי תפיסות עולם. מצד אחד הזכות לעבודה מאורגנת ושביתה ומהצד השני הפרטה והתייעלות.בסוף, מבינים שיש גם דרך שלישית ,שהיא דרך ביניים שמשלבת בין שתיהן.בסך הכל משחק טוב ועלילה מעניינת, שווה צפייה. ציון 7.5.
25/05/2019 17:46:34 | נצפה בטלוויזיה
7/10
407 ביקורת לסרט הבלתי אפשרי
בנאלי וסתמי.סרטי אסונות קיימים בעולמנו כבר עשרות שנים והז''אנר הזה מיצה את עצמו. תמיד המבנה הוא אותו מבנה וגם העלילה די צפויה בדרך כלל. סיפורה האמיתי של משפחה ,הכוללת זוג עם שלושת ילדיהם. בזמן חופשה בפוקט שבתאילנד בשנת 2004 ,הם חווים את אסון הצונאמי. האירוע הקטלני מפצל אותם בעל כורחם ,כאשר האם ובנה הבכור יוצאים למסע הישרדות בנפרד וכך גם האב עם שני הילדים הקטנים.למרות האפקטים והמוזיקה הדרמתית, לא התלהבתי. הרגיש לי מלאכותי ומאולץ.
25/05/2019 10:11:10 | נצפה בטלוויזיה
8/10
406 ביקורת לסרט לבד בברלין
מרשים ומרגש. הסרט איטי ומספר סיפור קטן עם יריעה קצרה ביחס למלחמת העולם השנייה, אבל הסבלנות משתלמת. זוג גרמני שאיבד את בנם היחיד במלחמה, מחליטים לצאת נגד המשטר הנאצי. הגבר מנהל עבודה בכיר, מתחיל לכתוב על גבי גלויות את דעתו לגבי הסכנות והעיוות המוסרי של הנאצים.תוך סיועה של אישתו ,הם מפזרים את מאות הגלויות במקומות ציבוריים ברחבי ברלין, כדי ליצור דעת קהל כנגד המלחמה ועוולותיה.שניהם מסכנים את חייהם,כאשר קצין גרמני מתמנה לחקור את התופעה ולאתר את האיש שעומד מאחוריה. הסוף מאוד מרגש.
24/05/2019 10:10:01 | נצפה בטלוויזיה
7/10
405 ביקורת לסרט 50 זה ה-30 החדש
החיים לפעמים מפתיעים. סרט סימפתי שמדבר בעיקר לגברים ונשים באמצע החיים.מארי פרנסין בת ה-50 היא אישה נאה שבתוך פרק זמן קצר קורים לה שני דברים רעים. בעלה עוזב אותה לטובת אישה צעירה יותר ובנוסף היא מאבדת את מקום עבודתה. היא נאלצת לחזור לגור עם הוריה המבוגרים האוהבים, אך גם החטטנים. כעת כשהיא בלי בן זוג ועבודה, הוריה פותחים עבורה חנות לממכר סיגריות אלקטרוניות.מארי לא אוהבת את העיסוק החדש אך הגורל מפגיש אותה עם מיגל, שף בשנות ה-50 לחייו שעובד במסעדה סמוכה.למיגל סיפור חיים דומה לזה של מארי.גם אותו אישתו עזבה וגם הוא לא מרוצה כל כך ממקום עבודתו.מערכות היחסים של מארי עם הוריה ועם מיגל, יוצרות מצבים מצחיקים ומעניינים.בסופו של דבר, כמו שקורים לנו דברים רעים באופן בלתי צפוי, יכולים גם לקרות דברים טובים. ללא ספק מסר אופטימי.סרט קליל שווה צפיה.
11/05/2019 09:52:47 | נצפה בטלוויזיה
8/10
404 ביקורת לסרט האישה
מתחיל בעצלתיים ולאט לאט מגביר קצב. ג''ון קסלמן מתבשר על זכייתו בפרס נובל לספרות. הוא טס לשטוקהולם יחד עם אישתו ג''ואן ובנם.הם מתארחים בבית מלון בימים שלפני טקס הענקת הפרס וזוכים לכבוד מלכים. אבל, מסתבר ש"לא כל הנוצץ זהב". המתח בין שני בני הזוג מתגלה בפנינו תוך כדי פלאשבקים לעבר מהתקופה בה הכירו. הפיל הגדול שבחדר ,הוא כישרונה יוצא הדופן של ג''ואן בכתיבה ותרומתה להצלחת בעלה,זאת כאשר היא ויתרה על התהילה,נדחקה כל השנים לקרן זוית וסבלה מבגידותיו של ג''ון עם נשים אחרות.הטקס מביא לשיא את המתיחות בין השניים.שווה להתאזר מעט בסבלנות בהתחלה. המשחק של גלן קלוז וג''ונתן פרייס מעולה.
04/05/2019 10:35:00 | נצפה בטלוויזיה
6/10
403 ביקורת לסרט ואז הגיעה טלי
פרווה. מדבר בעיקר לנשים נשואות עם ילדים קטנים,כשהשיגרה משתלטת והמטלות הרבות מתחילות להתיש ולהעיק על החיים. מרלו הנשואה נמצאת בהיריון עם ביתה. כרגע יש לה שני ילדים כשאחד מהם הוא ילד בעייתי, שדורש ממנה הרבה תשומת לב והוצאת אנרגיה. עם הולדת ביתה, אחיה של מרלו שהוא איש אמיד, מציע לממן עבורה מטפלת שתסייע בגידול התינוקת החדשה. המטפלת החדשה ששמה טלי, היא בחורה צעירה ואנרגטית, אסרטיבית ומלאת חיים. בינה ובין מרלו נוצר קשר מיוחד ואינטימי, שהוא הרבה מעבר לתפקיד אותו טלי ממלאת. בעלה של מרלו נדחק אל הפינה כאשר את מקומו תופסת במידה מסויימת טלי. בסופו של דבר,טלי הגיעה לפרק זמן מסויים ומתישהו מרלו תצטרך להתרגל לרגע שבו היא תעזוב. הרבה דיאלוגים בסרט לא גרוע, אבל גם לא כזה שמתאים לכל אחד.ציון סופי 6.5.
27/04/2019 17:44:45 | נצפה בטלוויזיה
6/10
402 ביקורת לסרט יום נפלא
קשה לעיכול. סרט עם הרבה אלימות ומראות קשים, מעט דיאלוגים ועלילה איטית ומוזרה. ג''ו הוא גבר שרדוף על ידי עברו, חי בגפו ומנסה לשמור על קשר עם אימו הקשישה. הוא מתפרנס מחילוץ אנשים שהסתבכו עם העולם התחתון. כשהוא חמוש בפטיש שאיתו הוא מרצץ גולגולתיהם של אנשים, הוא יוצא למבצע חילוץ נוסף. הפעם מדובר בביתו הקטינה של סנטור אמריקני, שנחטפה ומוחזקת בבית ששמור ומאובטח היטב.הפעולה הזו מסבכת אותו והוא משלם על כך מחיר אישי יקר. לסיכום: למרות שמדובר בסרט קצר, לא חייבים.
26/04/2019 10:13:30 | נצפה בטלוויזיה
8/10
401 ביקורת לסרט לוק
גאוני. מסתבר שאפשר להפיק תוצאה מצויינת דרך סיגנון שהוא שונה מהמיינסטרים. כל העלילה מתרחשת בריכבו של אייבן לוק בזמן נסיעתו במהלך ערב אחד, כאשר הוא כל הזמן מנהל שיחות טלפון עם הדמויות המישניות. אייבן מקבל החלטה אחת שהולכת לשנות את חייו. הוא נמצא בדרכו לבית החולים, שם אישה שאיתה קיים סטוץ חד פעמי כורעת ללדת.זה יוצר לו בעייה משני כוונים. האחד, כאשר הוא מספר את האמת לאישתו וזה מעמיד בסכנה את חיי הנישואין שלו.השני, אייבן כמנהל עבודה בכיר בתחום יציקת בטון, לא יכול להגיע להתחלת עבודה גדולה שאמורה להניב רווח גדול לחברה בה הוא מועסק ועקב כך מקבל הודעת פיטורין. אייבן מנסה לנהל את הפרוייקט דרך שיחות עם עוזרו, למרות שכבר קיבל הודעת פיטורין מהמנהל שלו. בין השיחות,בניו מעדכנים אותו על תוצאת משחק כדורגל של קבוצתם האהובה,אבל זה הכי פחות מטריד אותו כרגע.כאשר הלידה מסתבכת, הפרויקט עליו אחראי נקלע לקשיים וברקע הכעסים של אישתו, על אייבן לשמור על קור רוח ולמצוא פתרונות.הסרט מרתק ומסקרן ולטום הארדי חלק נכבד בהצלחתו.
25/04/2019 18:14:24 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Sky Raiders1הרפתקה בשחקיםציון גולשים10 / 9.1ציון מבקרים5 / 3.5
The Dive2הצלילהציון גולשים10 / 8.9
Anna3אנהציון גולשים10 / 8.8
The Secret Life of Pets 24החיים הסודיים של חיות המחמד 2ציון גולשים10 / 8.7ציון מבקרים5 / 2.5
Hotel Mumbai5מלון מומבאיציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.5
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט