חדשות קולנוע וסרטים

אחי, איפה המפלצת שלי? - ביקורת טלוויזיה

מאת:
אחי, איפה המפלצת שלי? - ביקורת טלוויזיה
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
ערוץ yes stars שעלה לפני שבוע משדר בימי שני את סדרת המתח המעולה "על טבעי" (ואם אתם רוצים, אז גם יש לנו גם ביקורת על העונה השלישית של "החיים הפשוטים" עם פאריס הילטון וניקול ריצ'י.

על טבעי - עונה ראשונה

במרכז הסדרה "על טבעי", עומדים שני אחים אשר אמם מתה בנסיבות מסתוריות עוד בצעירותם. אבי המשפחה, האמין שמשהו על טבעי, הרג את אישתו ומאז המקרה, החליט להקדיש את חייו להילחם בתופעות על טבעיות, רוחות ומפלצות, כאשר הוא גורר את שני בניו לתוך עולם זהו מחנכם כלוחמים באותו רשע אפל.

האח הצעיר סאם ווינצ'סטר (ג'ארד פדלקי, דין ב"בנות גילמור" ולאחרונה ראינו אותו לצידה של פאריס הילטון בסרט האימה "בית השעווה"), מנסה להתחיל חיים חדשים הרחק ממשפחתו, כשהוא עומד בפני קריירה משפטית, לאחר שסיים לימודי עריכת דין בקולג' בהצטיינות. לעומתו, האח הבכור דין (ג'נסן אקלס, ג'ייסון ב"סמולוויל" ,"דוסון קריק", "מלאך אפל", "ימי חיינו"), המשיך לעזור לאביו להילחם בתופעות העל טבעיות.לילה אחד העניינים מסתבכים, כאשר אבי המשפחה נעלם העת משימה ודין בא לבקש מסאם, שניסה להרחיק את עצמו מהמלחמה באופל, לעזור לו למצוא את אביהם. השניים משתפים פעולה בנסיון להתחקות אחר עקבותיו של אביהם כאשר בדרכם עומד אותו עולם אפל של רוחות ויצורים מפלצתיים, אותו אביהם חקר.

הסדרה "על טבעי", בנויה כך שכל פרק עומד בפני עצמו ובכל פרק יילחמו זוג האחים באיום על טבעי חדש, בדרכם למצוא עוד רמזים בנודע למקום הימצאו של אביהם. המבנה של הסדרה דומה אם כן לסדרות כמו "באפי"" מכושפות" ודומיהם והליהוק של שני גיבורי נוער, מלמד שקהל היעד גם הוא דומה.קשה להימנע מלעשות השוואה בין הסדרה הזו ובין סרטי האימה של השנים האחרונות בקולנוע. רבים מהסרטים האלו היו גרועים, בעיקר בגלל שהם נצמדו לאותה נוסחה שחוקה, בה יש איזו מפלצת או רוח רפאים במרכז העלילה והיא מטילה איום על קבוצה של אנשים. כל השאר די הולך לפי המודל המוכר של הסרטים, בלי נסיון ליצור אמינות או לייצר אימה של ממש. במקרה הטוב השתמשו סרטים אלו בקפיצות בפסקול, על מנת ליצור בהלה רגעית. מצד שני צריך לזכור שכאן מדובר בסדרת טלוויזיה ושככזאת יש לה כמה נסיבות מקלות מול הסרטים מסגנון זה.

הסיפורים שעמדו במרכז הסרטים הללו, כמו גם במרכז כל פרק בסדרה "על טבעי", אינם מצליחים להחזיק את הצופים לאורך סרט שלם, אבל כאשר מדובר בסדרה טלוויזיונית, משך הזמן של כ-40 דקות הרבה יותר מתאים לסוג כזה של עלילות. בנוסף, החיסרון הגדול של סרטי האימה הללו הוא, שהם לא מצליחים לבנות אמינות, והם בעיקר מאוד מופרכים ולא הגיוניים. גם בתחום זה יש לסדרה "על טבעי" נסיבות מקלות, משום שמדובר בסדרה המיועדת לנוער, אשר בנויה עם סוג של הומור פנימי ושוב, כמו סדרות נוער רבות, לא לוקחת את עצמה יותר מדי ברצינות, שלא כמו סרטי האימה.לסיכום, מעריצי הסדרות "באפי", "מכושפות" ודומיהן, יאהבו את הסדרה הזו בגלל שהיא מספקת את אותה אימה קלילה בשילוב של נושאים על טבעיים. אני אישית, מצאתי את הסדרה די בינונית בגלל שהיא נראית לי בעיקר צפויה ולמרות שהאורך הופך את זה לסביל, עדיין מדובר בעלילות די נוסחתיות ודי צפויות.

הסדרה "על טבעי" משודרת כל יום ב' ב-22:20, בערוץ Yes Stars. שידורים חוזרים ביום ב' ב-2:05, ביום ג' ב-17:00, בשישי ב-20:00 וב- 23:15 ובשבת ב-12:40.

החיים הפשוטים - עונה שלישית

עונה חדשה לקומדיית הקאלט-ריאליטי, בכיכובן של יורשת המיליונים של רשת מלונות הילטון, פריס הילטון וחברתה ניקול ריצ'י, בתו של המוזיקאי ליונל ריצ'י. למרות שלפי השמועות הן כבר הפכו לצ'ילבות, הן התאחדו לצורך צילומי העונה החדשה. הסדרה שולחת אותן להתמודד עם החיים הפשוטים, החיים של רוב האנשים, אשר צריכים לעבוד על מנת להתקיים. לשם כך מאלצים אותן להשאיר את הטלפונים הסלולריים, את כרטיסי האשראי והכסף המזומן מאחור. בשתי העונות הראשונות של "החיים הפשוטים", נשלחו החברות לגור באמריקה הכפרית, בקרב משפחות חוואים שהעולם שלהן היה רחוק ככל הניתן מעולם הזוהר ההוליוודי של הבנות. מה שהיה די ניכר לעין בעונות הקודמות הוא שהשתיים נעדרות כל יכולת לעבוד או לעשות כל דבר מבלי להסתבך בצרות או להרוס את המקום.יוצרי הסדרה הבינו שהפוטנציאל האמיתי נמצא בשליחתן של השתיים לעבודה ולכן העונה השלישית, מתמקדת בניסיונן להשתלב, במקומות עבודה שונים ומגוונים. העונה השלישית נקראת "מתמחות" (Interns) ובמסגרתה עוברות השתיים כל פרק למקום עבודה אחר בו ינסו להעניק להם את הכישורים הבסיסיים הדרושים על מנת לעבוד באותו מקצוע. מדי פרק השתיים תרכבנה להן באוטובוס ברחבי אמריקה התיכונה, ותגענה למקום חדש בו הן תצטרכנה לעבוד כמתמחות בעבודה - המשימה שלהן היא להרוויח את שכרן (100 דולר) ולהמשיך למשימה הבאה. על מנת לקבל את המשכורת, עליהן לעמוד בדרישות המינימום של המעסיקים ולהפגין רצינות ומחוייבות ללמוד את המקצוע. בין העבודות שהן תקבלנה העונה- עבודה כמזכירות, עבודה במוסך, עבודה כדיילות בחברת תעופה, עבודה בבית לוויות, עבודה בתחנת טלוויזיה כחזאיות, בקליניקה של מנתח פלסטי, במעון יום לתינוקות, בגן חיות, בתור מגדת עתידות, במאפיית גורמה, בבית אבות, יעבדו בבורגר קינג כחלק מהתמחות במשרד פרסום, במפעל, אצל רופא שיניים, כמארגנות חתונה ובתחנת כיבוי אש.


שני הפרקים הראשונים, היו פשוט מעולים. במסגרת פרקים אלו, נשלחו הבנות לעבוד במוסך ובמשרד פרסום ונאלצו להחליף שמן, להכין קפה לבוס, למיין את הדואר של המשרד ועוד אי אלו מטלות, שנראות פשוטות על פניו. אבל פריס וניקול אינן בנות שגרתיות. אם זה בגלל חיי הפינוק שלהן, אם זה בגלל ההנאה שהן שואבות מעשיית בלאגן, או אם זה מי ישמור, בגלל יכולותיהן השכליות, מה שבטוח שהצרות מגיעות לכל מקום שהן באות. להיות אחראי על שתי "מתמחות" כמו פריס וניקול, זהו הסיוט הכי גדול שמעסיק יכול לדמיין. העובדה שהשתיים מצליחות לעשות בלאגן ולעורר מהומות בצורות הכי מטורפות, צורות שאתם הצופים, לא הייתם מעלים על דעתכם אפילו אם הייתם רוצים לעשות צרות בכוונה, היא שהופכת את הסדרה הזו לכל כך משעשעת ולקאלט של ממש. הסדרה הזו מנצלת עד תום את היכולת האמיתית שלה לרדת הכי נמוך שאפשר ודווקא בגלל שהיא נחותה ומטומטמת כל-כך, היא גם משעשעת וממכרת.אין ספק שהעונה השלישית נראית מבטיחה מקודמותיה. הפער של פריס וניקול, מול המארחים הכפריים שלהם, בשתי העונות הראשונות, סיפק הרבה פחות עניין מהנסיונות שלהן לעבוד בעבודות כפיים שונות באותן עונות. העונה השלישית, שמה בצד את העימות מול האנשים הפשוטים אצלם גרות הבנות ומעבירה למרכז תשומת הלב, את ההתמודדות שלהן עם מקומות העבודה ולימודי המקצוע. ההחלטה להתמקד בעיקר בתחום זה, מתבררת כמצויינת וההרס והבלאגן שהן זורות בכל משימה שמוטלת עליהן, כמו גם התירוצים שהן מנסות לנצל על מנת לא לעשותה, הם פשוט קורעים מצחוק. בקיצור, אם תשימו לרגע בצד, את ההתנגדות שלכם, לצפות במוצר כה נחות, תבינו שמדובר בסדרת קאלט של ממש. אי אפשר שלא להתייחס למעשיהן של פריס וניקול בהומור ואני יכול להבטיח לכם, שלא רק שלא ראיתם דברים כאלו לפני כן, מדובר בדברים שעולים על כל דמיון שלכם. בקיצור, תנו לסדרה סיכוי, ליד פריס וניקול, אפילו הסדרה "הדוגמניות", של ערוץ 10, נראית כמו כיתת לימוד למדעים מדוייקים ובסוג כזה של סדרות ריאליטי, כמה שיותר נמוך, הרי זה משובח !

הסדרה "החיים הפשוטים - עונה 3" משודרת כל יום ב' ב-21:05, בערוץ Yes Stars. שידורים חוזרים ביום ב' ב-00:45, ביום ג' ב-17:50, בשישי ב21:20 וב-3:50 ובשבת ב-14:35.
תגובותהוסף תגובה
אין תגובות לכתבה.
 
לחצו כאן להיות הראשונים לפרסם תגובה לכתבה זו !

   
חיפוש בארכיון 2022
הצג את כל הידיעות / כתבות מחודש ושנה מסויימים (יש לסמן שנה וללחוץ על החודש הרצוי)
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
או בצע/י חיפוש טקסטואלי בארכיון
בחר/י תאריך: מ עד
חפש בכל הארכיון
Persian Lessons1שיעורים בפרסיתציון גולשים10 / 9.3ציון מבקרים5 / 3.3
Rise2בתנועהציון גולשים10 / 9.1ציון מבקרים5 / 2.5
Elvis 20223אלביסציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 3.1
Mestari Cheng4מאסטר שף צ'נגציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 3.2
Lunana A Yak in the Classroom5לונאנה: יש יאק בכתהציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.5
Burning Landאדמה בוערת Dragon Ball Super SUPER HEROדרגון בול סופר: סופר הירו Where the Crawdads Singשירת סרטני הנהר Nopeאין מצב
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט