ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 626
7/10
626 ביקורת לסרט מסע משוגע
יפה. מצחיק ומרגש ומצליח לגעת. בדרך כלל אנו מתלוננים על כך שסרטים ארוכים מידי, כאן דווקא היה מקום להאריך טיפה כי בסיום נותר טעם של עוד. וינסנט הסובל מתסמונת טורט נשלח למוסד טיפולי על ידי אביו, לאחר שאימו אליה היה קשור הלכה לעולמה.האבא שהוא פוליטיקאי שנמצא בקמפיין בחירות, הוא איש אטום רגשית שלא סיפק לוינסנט את האהבה לה היה זקוק. במוסד וינסנט פוגש בחור ובחורה עם בעיות התנהגותיות משלהם. לאחר שהם גונבים את ריכבה של מנהלת המוסד, השלושה בורחים ויוצאים למסע כשהיעד הוא להגיע לים. הם יעברו חוויות שונות כשחלק מזה היא ההתאהבות של וינסנט בצלע הנשית בחבורה. אבל הדבר החשוב הוא שאולי בפעם הראשונה הם יוכלו להיות פשוט הם ,בלי שישפטו אותם.זהו בעצם מסע אל החופש שהים מסמל אותו בצורה סימבולית. בסופו של דבר זהו סרט קטן ונחמד על אנדרדוגים, שגם אם אינו מושלם ,כיף לצפות בו.ציון 7.5.
17/09/2021 16:49:52 | נצפה בטלוויזיה
7/10
625 ביקורת לסרט סיפור נישואים
לא ממריא. מחכים כל הזמן לאיזשהו שיא או התפתחות מעניינת וזה לא מגיע. כשעושים סרט על נושא כל כך מוכר ובנאלי,זה חייב להיות מיוחד. הקו המנחה כאן הוא איפוק וזה ניכר כבר מההתחלה . יש מקומות שזה נכון ומתאים, לא כאן. סיפור על זוג שמתגרש שמנהל מאבק משפטי בנוגע למשמורת על בנם הקטן. למרות שהיו רוצים לפתור את המחלוקות בינם לבין עצמם, עורכי הדין שהם מכניסים לתמונה לא מקלים על המלאכה. ניסיתי לחשוב עם מה יוצאים בסוף. לרוב יש לי תשובות, פה התקשתי.גם האורך מוגזם ביחס לרוחב היריעה. המשחק טוב והסרט אינו גרוע ,אבל חוץ מזה אין יותר מידי מילים טובות.
16/09/2021 20:35:41 | נצפה בטלוויזיה
6/10
624 ביקורת לסרט לשקר ולגנוב
לא ברמה של זוכה באוסקר אבל גם לא כזה גרוע. זו לא משימה קשה למצוא כאן פגמים אבל בסך הכל מדובר במותחן סביר. איוון הוא מאסטר בגניבה של יצירות אומנות. את ה"עבודות" שלו הוא עושה עבור פושע תחת סחיטה ,כחלק מחוב של אביו שגם עבד באותה עבודה עבור אותו האדם. היכרות עם שחקנית סקסית שמצויה בחובות תשרת את המטרות של שניהם, בזמן שסוכן FBI נמצא בעקבותיו של איוון. סרט נחמד ולא יותר מזה. ציון 6.5.
11/09/2021 16:45:27 | נצפה בטלוויזיה
7/10
623 ביקורת לסרט רומא
מסרט שזכה באוסקר אפשר לצפות ליותר. לוקח הרבה זמן עד שהוא מתניע ומתחילים לקרות דברים וגם אז זה מעט מידי ומאוחר מידי. ממש לא מדובר בסרט רע ובהחלט הוא ראוי לצפייה, אבל אי אפשר להתעלם מהאכזבה לאור הציפיות . סיפורה של קליאו, אישה שקטה ומופנמת ,שהיא עוזרת בית של משפחה מהמעמד הבינוני. אנו נחשפים לסיפורה האישי ,ששיאו הוא כניסתה להיריון לא מתוכנן והתכחשות של האב למצבה והיעלמותו כתוצאה מכך. בציר הנוסף בעלילה, אב המשפחה בוגד באישתו.אי אפשר שלא לציין את טכניקת הצילום. השחור לבן נועד כנראה להוסיף קדרות לסיפור ולא בטוח שזה משיג את המטרה.חוץ מזה, יש שוטים ארוכים ותזוזות רבות של המצלמה. ציון 7.5.
11/09/2021 09:57:16 | נצפה בטלוויזיה
7/10
622 ביקורת לסרט שומרת אחותי
לכאורה יש כאן כל מה שצריך אבל רק לכאורה. מדובר בסיפור שנוגע בכל מיני זוויות ומעלה לדיון שאלות שקשורות לפילוסופיה, אתיקה, הורות ואפילו האם בית המשפט רשאי להתערב בכל דבר. לי הסרט הרגיש כתעשייתי מידי וחסר אותנטיות. חוץ מזה הוא גם נמרח פה ושם. מה שמבחינתי גנב את ההצגה, זו העלילה המשנית שבה הנערה החולה מכירה בבית חולים את הנער החולה גם כן והם מתאהבים. שתי הילדות החמודות שמגלמות את שתי האחיות הן גולת הכותרת. ראוי לצפייה למרות החסרונות.
10/09/2021 09:51:59 | נצפה בטלוויזיה
7/10
621 ביקורת לסרט המחשמלים
אינפנטילי אבל בקטע טוב. אותה שטותניקיות שמאפיינת סרטים ישראלים קיימת גם כאן. או שמתחברים או שלא,אני התחברתי.נושא מלאנכולי שצוחקים עליו זה נחמד. ההזדקנות והשנים שעוברות וההפנמה שהתהילה שהיתה לא תחזור. זה מצריך השלמה והתאמה של הציפיות למצב המשתנה.יש גם קטעים מצחיקים וזה לא מובן מאליו. בסוף יש פספוסים מהצילומים. לסיכום: רחוק מלהיות סרט גדול אבל כיף לצפות בו.
08/09/2021 21:02:04 | נצפה בטלוויזיה
5/10
620 ביקורת לסרט דברים ששמענו וראינו
בזבוז זמן. בדרך כלל אני סלחן עם מותחנים ועם סרטי אימה במידה שיש סיפור מעניין והעלילה דינמית יחסית, גם אם לא מדובר על פאר היצירה. כאן מדובר על סרט ממש גרוע וצפוי וגם ארוך מידי. צריך להמתין עד החצי שעה האחרונה שבה מתחילים לזוז דברים. זוג וביתם הקטנה עוברים מהעיר הגדולה לגור בבית ישן באזור כפרי. עם הזמן האישה מגלה שההסטוריה האפלה של הבית, משתלבת עם הסיפור האישי שלה כאשר לבעלה הנכלולי והמסוכן יש לכך קשר. ציון 5.5.
08/09/2021 09:27:51 | נצפה בטלוויזיה
8/10
619 ביקורת לסרט ללכת בדרכך
נהדר. קומדיה רומנטית משולבת עם דרמה, שאומנם אינה חפה מאותו קיטש מוכר של סרטים מהז''אנר, אבל בסופו של דבר מדובר בסרט מקסים. לואיסה היא בחורה מתוקה ומצחיקה שלאחר שמפוטרת מעבודתה כמלצרית בבית קפה קטן באיזור הכפרי של אנגליה, מתחילה לעבוד כמטפלת של וויליאם.וויליאם הוא בחור יפה תואר עם אופי לא קל, שעבר תאונה שהותירה אותו משותק. הוא בנם של משפחה עשירה שמתגוררת בטירה. מעבר לכך, האקסית של וויליאם עומדת להתחתן עם חבר טוב שלו. הוא מואס בחייו ומעוניין לסיימם באמצעות המתת חסד בשוויץ. לואיסה שלה יש חבר שמרוכז בעצמו ובתחרויות הטריאתלון לקראתן הוא מתאמן, היא הפרס הכי גדול של וויליאם. הקירבה שלה אליו מפיחה בו טעם של עוד לחיים, והשאלה היא האם זה מספיק כדי לשנות את כוונותיו לגבי עצמו. מי שגונבת את ההצגה ואחראית על הצלחת הסרט, זו השחקנית הראשית שמציגה אישיות כובשת ועושה זאת עם המון חן.
07/09/2021 09:45:02 | נצפה בטלוויזיה
7/10
618 ביקורת לסרט גנב עירוני
חסרה איכות. תחושה של תבשיל שכבר טעמת ממנו כמה פעמים בעבר והוא כבר לא עושה לך את זה יותר. אין כאן משהו שמרתק, מחבר או מסקרן. דאג מקריי הוא גבר שעומד בראש כנופיית שודדים בבוסטון. לאחר ששדדו בנק, דאג מתחיל לצאת עם מנהלת הבנק שנשדד מבלי שהיא יודעת מי הוא באמת.לאחר שהם מתאהבים ,דאג רוצה לצאת מחיי הפשע ולהתחיל דף חדש ,אבל זה לא כל כך פשוט. הוא מאויים על ידי שותפיו ונאלץ לבצע פעולה אחת אחרונה, כשהיעד הפעם אלו הם כספים שנמצאים באיצטדיון של קבוצת הבייסבול "רד סוקס". הדקות האחרונות טובות, אבל זה מעט מידי ומאוחר מידי. לסיכום: סרט פשע סביר ולא יותר מזה.
06/09/2021 08:53:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
617 ביקורת לסרט גוד טיים
יותר נייס טיים מאשר גוד טיים. לא עפתי על הסרט למרות שהוא ראוי לצפייה ויש בו לא מעט דברים טובים. עדיין, יצאתי בתחושה שהיה אפשר להפיק יותר מחומר הגלם הזה. סיפורם של שני אחים, קוני וניק אשר נמצא על הספקטרום האוטיסטי. לאחר שהם שודדים בנק, ניק נתפס ונכלא. כעת קוני שבעצמו מבוקש על ידי רשויות אכיפת החוק, פועל לשחרר אותו אבל הוא מתקשה לגייס את הכסף הדרוש לשחרור ניק בערבות .בלית ברירה ,עליו לפעול בדרכים אחרות.מכאן הדברים הולכים ומסתבכים במהלך לילה ביזארי אחד. הסגנון העצמאי שמאפיין את הסרט, לא מוסיף ולא גורע. ציון 7.5.
04/09/2021 16:48:39 | נצפה בטלוויזיה
7/10
616 ביקורת לסרט יחי ההבדל הקטן
סאטירה נחמדה שעוסקת במה שרע בפוליטיקה. המשחק של טוני סרווילו הוא נהדר, אבל יצאתי בתחושה שהיה חסר משהו. אולי המסר שיוצרי הסרט רצו להעביר לא חד מספיק. אנריקו הוא פוליטיקאי בכיר, מנהיג מפלגת אופוזיציה במהלך קמפיין בחירות. הוא נמצא בשפל בסקרים וזוכה למבול של ביקורת והתקפות מתוך מפלגתו. אנריקו העייף מחליט שזה לא בשבילו ומחליט להיעלם. הוא נוסע לצרפת ומתארח אצל ידידה ותיקה.במקביל, יועצו של אנריקו שמחפש אותו, מגיע אל אחיו התאום ג''ובאני, שהשתחרר ממוסד לפגועי נפש ומציע לו להחליף את אנריקו. ג''ובאני שהוא אומנם מטורלל, הוא גם איש משכיל. הוא מביא איתו חום אנושי וגישה ישירה שמקסימה את הסובבים לו ואת המצביעים. המצב בסקרים משתפר פלאים, אבל הכל בעצם הוא רמייה אחת גדולה. בסופו של דבר ,אף אחד לא יוצא כאן טוב.לא הפוליטיקאים, בוודאי לא היועצים שלהם, אבל גם המצביעים שהם שטחיים. ציון 7.5.
03/09/2021 16:16:04 | נצפה בטלוויזיה
8/10
615 ביקורת לסרט תפוס אותי אם תוכל
ראשון בבידור. הנאה צרופה מהרגע הראשון ועד האחרון. סרטים ארוכים מרתיעים אותי ועליהם לעמוד באתגר לא פשוט , במקרה הזה נעשתה עבודה נהדרת. קליל ודינמי. מבוסס על סיפור אמיתי שגם אם אינו חף מהגזמות ומשינויים ,זה לא משנה. סיפורו של פרנק, נער בן 17 בשנות ה-60. בהשראת אביו הוא נהפך למאסטר של התחזויות ונוכלויות, במהלן הוא נהיה טייס, רופא, עורך דין ועוד. את הכסף הגדול הוא עושה מהונאות של שיקים. פרנק מנהל משחק של חתול ועכבר עם סוכן FBI שמנסה ללכוד אותו. מה שמעניין הוא שהכל נעשה עם חן ואי אפשר באמת לשנוא את פרנק. די קפריו במשחק נפלא ומגלם בגיל 27 נער בן 17. גם טום הנקס זו תוספת כח משמעותית. טוב שהספקתי לראות לפני שיורד מנטפליקס בעוד כמה ימים.
27/08/2021 16:16:45 | נצפה בטלוויזיה
6/10
614 ביקורת לסרט רצח במעגל סגור
רמה חובבנית אבל נסבלת. יש כאן סיפור לא רע והאורך הקצר והמדוייק הוא גם דבר חיובי. בארט הוא בחור מבריק שנמצא על הרצף האוטיסטי וסובל מתסמונת אספרגר. הוא עובד במשמרות לילה כפקיד קבלה במלון קטן. כחלק מניסיונותיו לשפר את יכולותיו התקשורתיות עם אנשים, הוא נוהג להתקין מצלמות מעקב בחדרי האורחים. לאחר שאחת האורחות נרצחת , בארט מסומן כחשוד. לאחר מכן הוא מכיר בחורה מסתורית ומפתח כלפיה רגשות. להפתעתו הוא מגלה שהיא מקיימת קשר רומנטי עם הרוצח. הכלאה בין דרמה למותחן. סביר ולא יותר מזה. ציון 6.5.
21/08/2021 16:48:52 | נצפה בטלוויזיה
8/10
613 ביקורת לסרט זרים מושלמים
קלף מנצח. לא מדובר בסרט גדול אבל הקונספט מבריק. כל הסיפור מתרחש בערב אחד אצל זוג שמארח חברים לארוחה שני זוגות ועוד גבר נוסף שבא לבדו. התפנית מתרחשת כאשר המארחת מציעה לשחק משחק, במסגרתו כל המשתתפים יחשפו בפני כולם את ההודעות שהם מקבלים לטלפון הנייד שלהם כולל השיחות שיתבצעו בספיקר ,כך שיוכלו להאזין להם. הקטע הוא שבמהלך הערב ייחשפו סודות על כל אחד ואחת מהנוכחים. התובנה המרכזית היא, שאנחנו לא באמת מכירים עד הסוף את הקרובים לנו, בין אם זה בני ובנות זוג או חברים. לכל אחד יש סודות ו"שלדים בארון" שלא היה רוצה שיתגלו. כל החיים שלנו נמצאים בטלפון הנייד ואם מקבלים הצצה אל התכנים, לומדים עלינו דברים שלא היינו רוצים שיתגלו. חוץ מזה, יש עוד נושאים שאפשר לעלות לדיון אבל היריעה כאן קצרה. גם למי שאין סבלנות לסרט שבנוי על דיאלוגים, יוכל להתחבר בגלל הרעיון והביצוע שלו.
20/08/2021 17:50:33 | נצפה בטלוויזיה
7/10
612 ביקורת לסרט אכפת לי
לא הכי מבריק אבל מהנה בסך הכל. אפשר לומר שהעלילה מופרכת אבל לי זה לא הפריע. מותחן עם אלמנטיים קומיים שמשאיר אותך מרותק למסך. מרלה היא אישה נאה ומטופחת , ערמומית וחמדנית. הדרך הקלה עבורה לעשות כסף , היא להתמנות באמצעות בית המשפט בדרכי מרמה כאפוטרופסית לאנשים קשישים ולהשתלט על רכושם, בסיוע שותפתה ועוד גורמים נכלוליים. הבעיות שלה מתחילות כאשר אחת הקורבנות שלה קשורה למאפיונר אכזר, שאת היהלומים ששייכים לו היא גנבה. כעת לא רק כסף עומד על כף המאזניים ,אלא גם חייה. אבל לא אחת כמו מרלה תוותר. אי אפשר להחמיץ את המסר החד בסוף הסרט. ציון 7.5.
14/08/2021 09:26:10 | נצפה בטלוויזיה
7/10
611 ביקורת לסרט חדשות העולם הגדול
שילוב של שונה ושבלוני. סיפור אנושי ששייך לז''אנר אחר יחד עם אלמנטים מוכרים של המערבונים לדורותיהם. ג''פרסון קיד הוא קצין לשעבר שלחם במלחמת האזרחים. כיום לפרנסתו הוא עובר מעיר לעיר ומקריא לתושבים את החדשות מתוך העיתונים. באחת הנסיעות שלו ,הוא פוגש ילדה יתומה שאינה דוברת אנגלית שחוותה טרואמה והיתה בשבי אינדיאנים במשך מספר שנים. לאחר שניסה ולא הצליח למצוא עבורה בית, כעת שניהם עושים את דרכם הארוכה לדודה ולדוד של הילדה. בדרך הם פוגשים פורעי חוק ונאלצים להילחם על חייהם. היופי הוא בקשר שנוצר בין ג''פרסון לבין הילדה למרות קשיי השפה. אירוע שמתרחש לקראת הסוף מביא לפעולה אחת אחרונה של ג''פרסון ובכך מסתיים הסיפור. הסרט נעים לצפייה הרבה בזכות משחקו של תום הנקס , למרות שלא מדובר ביצירה מפוארת. ציון 7.5.
06/08/2021 09:15:35 | נצפה בטלוויזיה
7/10
610 ביקורת לסרט נשים קטנות
בהחלט ראוי אבל גם כבד ומסורבל לעיתים. החלק השני טוב יותר והסיום יפה ומרשים ובאופן כללי היה צריך לקצר את הסרט. זו לא הגירסה הראשונה שהגיעה למסך הגדול בעקבות הספר ואיך היא עומדת ביחס לאחרות נשאיר למבקרים. הנושא המרכזי הוא מעמדן ועצמאותן של נשים במאה ה-19 ,אבל אפשר גם להשוות לימינו ולראות את ההתקדמות שנעשתה מאז בעניין השוויון המגדרי. ציון 7.5.
05/08/2021 10:41:59 | נצפה בטלוויזיה
7/10
609 ביקורת לסרט אנולה הולמס
מהנה ומעצבן לסירוגין. הנערה החמודה והמשחק שלה היא גולת הכותרת. כשהיא מישירה מבטה למצלמה ,אנולה מספרת את סיפורה ומשתפת במחשבותיה. אנולה היא האחות הצעירה של שרלוק הולמס שירשה בגנים שלה את יכולותיו. כשאמא שלה נעלמת, מגיעים לביתה שני אחיה, שרלוק והאח הגדול.בעקבות כוונתם להעבירה למוסד לנערות, היא נמלטת ונוסעת לחפש את אמא שלה.כעת אנולה יוצאת להרפתקה ובדרך היא פוגשת אציל צעיר, שנס על נפשו מפני משפחתו בגלל הצבעה על חוק בפרלמנט הבריטי שבה אמור להשתתף ולהצביע בניגוד לדעתם. לכל אורך הדרך, היא מגלה פיקחות, תעוזה, קשיחות וקור רוח. סגנון של סרטים למתבגרים שלא כל אחד ימצא את מקומו שם. גם ארוך מידי .
31/07/2021 09:19:34 | נצפה בטלוויזיה
9/10
608 ביקורת לסרט הסיפור המופלא של בנג'מין באטן
מקסים.חיבור מושלם המשלב הגשה נהדרת של סיפור טוב יחד עם המסרים שהוא רוצה להעביר. האתגר הגדול של סרטים ארוכים הוא להצליח לרתק את הצופה בכל רגע ורגע ובכך הוא עומד בענק.מבנה של עלילה בתוך עלילה ,עבר והווה שמתחברים להם בסוף. מלאנכוליה ואופטימיות דרים להם יחד. מצד אחד שום דבר אינו קבוע והכל זמני. לכל דבר יש התחלה וסוף. מצד שני ,גם סוף הוא התחלה של משהו חדש. הסרט עוסק אולי בדבר הכי עמוק שיש בנפש האדם, שזה מחשבות על ההזדקנות והמוות. משחר ההיסטוריה האדם חולם על גילוי מעיין הנעורים. מי מאיתנו לא פינטז לפחות פעם בחייו לעצור את הזמן או להשיב אותו אחורה. כאן, הגיבור נולד זקן והולך ונהיה צעיר ככל שהזמן עובר, אבל גם באופציה הזו שהיא דמיונית יש חסרונות. הוא רואה את יקיריו הולכים לעולמם זה אחר זה, וגם נאלץ לוותר אהבה לאישה ועל זכותו להיות אבא.חוץ מזה, גם באופציה הזו הסוף מגיע. אז השאלה היא מה עדיף? תובנה נוספת וחשובה היא להנות מהרגע כל עוד אפשר, שזה כולל גם דברים קטנים כמו צפייה בזריחה של הבוקר.יש לציין גם את הצילום המרהיב.נהניתי מכל דקה ויצאתי עם לא מעט מחשבות פילוסופיות. ציון 8.5.
24/07/2021 10:46:50 | נצפה בטלוויזיה
7/10
607 ביקורת לסרט הנוכל המבריק
השחקן הראשי בתצוגה נהדרת. פה ושם יש כמה הברקות מצחיקות וזה מספיק כי לא קל לייצר קומדיה טובה. גם הקצב טוב. מיילס לוגן הוא פושע ששדד יהלום יקר יחד עם מספר אנשים ,נתפס וישב בכלא לאחר שהפעולה השתבשה בגלל אחד השותפים. לאחר שחרורו הוא חוזר למקום בו הטמין את היהלום אבל מגלה שבמקום נבנתה תחנת משטרה. כעת התכנית שלו היא להציג את עצמו כבלש חדש שמגיע לתחנה.אבל הדברים לא מתנהלים לפי התכנית והוא מצוות לעבודת שטח עם בלש נוסף. כשהוא מנצל את הידע והניסיון שלו כעבריין, מיילס מצטיין ומתקדם עד כדי פיקוד על מחלקת השודים בתחנה. העניינים מסתבכים עוד יותר כאשר הוא נאלץ לעצור את נהג המילוט מהשוד וכשהשותף מהשוד שבגד, צץ לפתע ורוצה לשים ידו על היהלום. מרטין לורנס, זה כל הסיפור.
23/07/2021 17:26:11 | נצפה בטלוויזיה
8/10
606 ביקורת לסרט מבצע פינאלה
כמה סימני קריאה עם סימן שאלה אחד גדול. נתחיל מזה שבמבט על מדובר בסרט טוב וראוי, גם אם יש אי דיוקים והצגת חלק מהדמויות והדיאלוגים מתבצעות באופן מגוחך, כמו זו של דויד בן גוריון. אפשר לסלוח על זה. לגבי סימן השאלה, הוא מתייחס לאופן שבו אייכמן מוצג בזמן שהותו בבית בו הוא הוחזק כאשר נתפס על ידי המוסד.זה בא לידי ביטוי בדיאלוגים שבינו לבין חוקריו. לא ברורה האנושיות הזו שנודפת ממפלצת האדם ומה זה נותן. הסוף מרגש ולא מותיר את העין יבשה. אם נשים את אנינות הטעם בצד, אז ההנאה מובטחת.
23/07/2021 10:17:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
605 ביקורת לסרט נערה בהפרעה
מזכיר את "קן הקוקיה" . יש דימיון ויש גם הבדלים ,אם כי לא מתקרב אליו בעוצמות למרות שבסך הכל מדובר בסרט טוב. סוזאנה היא אישה צעירה שניסתה לשים קץ לחייה ומאושפזת במוסד לחולי נפש במחלקת נשים. מעבר לכל הדמויות שנוכחות במקום, יש שתיים עיקריות. האחת היא אחות אפרו אמריקנית, שמצד אחד מחזיקה את סוזאנה קצר ומצד שני מגלה כלפיה הבנה. השנייה והמשמעותית יותר היא ליסה שגם מאושפזת במקום. ליסה היא בחורה דומיננטית שאינה מצייתת לחוקים ונוטה לריב עם כולם. דרכה ודרך התנהגותה ,סוזאנה מצליחה להבחין בין טוב ורע ולהגיע לתובנות לגבי ההבדלים בין שיגעון לנורמליות.בין היתר זה בא לידי ביטוי בחלק האחרון ,באמצעות אירוע מטלטל שקשור למאושפזת לשעבר ששוחררה מהמוסד. צריך גם לציין שהעלילה מתרחשת בשנות ה-60 עם איזכורים למלחמת וייטנאם ולתנועת המחאה של מרטין לותר קינג. יש לכך כנראה מטרה. זה נועד להגיע למסקנה, שטירוף או בכלל דברים רעים קורים גם ב"עולם הנורמלי" ,שנמצא מחוץ לבית המשוגעים. המשחק של וינונה ריידר ואנג''לינה ג''ולי הוא נהדר. ציון 7.5.
17/07/2021 10:08:11 | נצפה בטלוויזיה
8/10
604 ביקורת לסרט האירי
לא מבייש את הפירמה אבל גם לא שייך לליגה של הגדולים. מפגש פיסגה מחודש של כמה מהשחקנים של הסרטים הגדולים בז''אנר כולל הבמאי. הכל עשוי לפי הספר מלבד חיסרון אחד גדול ומשמעותי שהוא האורך. היו חייבים לקצר לפחות בשעה. הצפייה לפרקים נעשית מעייפת ומתישה וקשה לצפות ברצף וללא הפסקות. החלק הכי טוב הם השחקנים ובמיוחד דה נירו ופצ''ינו. למרות ששניהם כבר לא ילדים, מקווה שעוד נזכה לראות שיתוף פעולה ביניהם.
16/07/2021 11:23:31 | נצפה בטלוויזיה
8/10
603 ביקורת לסרט מאניבול
הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של הספורט המקצועני. אומנם ההתמקדות היא בענף הבייסבול ,אבל זה יכול להיות רלוונטי לכל ענף ספורט קבוצתי. אפשר גם להרחיב את היריעה ולומר שיש כאן גם לקח לחיים. כל זה מומחש היטב בקצת יותר משעתיים נהדרות ,שאף דקה בהן לא משעממת למרות ריבוי דיאלוגים. בילי בין הוא מנהל מקצועי ושחקן לשעבר שנאלץ להתמודד עם הכסף הגדול של הקבוצות העשירות בליגה, שמחתימות את השחקנים הכי טובים. בילי מחליט לחשוב מחוץ לקופסא ומצרף כעוזרו בחור צעיר, שהוא אנליסט בייסבול ומומחה בסטטיסטיקות וניתוח נתונים.מה שהם עושים ,זה לגייס שחקנים זולים שאין להם ביקוש בגלל גיל מתקדם,בעיות התנהגות ופציעות קודמות.על ידי מיקסום יתרונותיהם ,הקבוצה מתחילה לתת פייט רציני למועדונים העשירים ושוברת את שיאי הניצחונות. מעבר לכך, יש בסיפור גם מבט ליחסי מנהל מקצועי ומאמן וגם ליחסים עם השחקנים. איפה עובר הקו בין היחס הקר חסר הרגשות או העיסקי נטו ,לבין ההבנה שבכל זאת בספורט צריך לשלב גם לב, נשמה וערכים. מסר חשוב הוא, שעל ידי חשיבה יצירתית אפשר להתגבר על נחיתות בספורט ואפילו בחיים.בראד פיט במשחק נהדר. אני נהניתי.
15/07/2021 17:18:17 | נצפה בטלוויזיה
8/10
602 ביקורת לסרט ארין ברוקוביץ
בשתי מילים: ג''וליה רוברטס. התפקיד שלה והנוכחות עושים את הסרט ופרס האוסקר הגיע לה.חוץ מזה,הסיפור וההגשה שלו נעשים בצורה נהדרת מכל זווית שאפשר להסתכל על זה.ארין ברוקוביץ'' גרושה פעמיים ומובטלת וגם אמא ל 3 ילדים.היא גם מלכת יופי לשעבר שמתלבשת בצורה סליזית,דעתנית ולא עושה חשבון לאף אחד.לאחר שנפגעה בתאונת דרכים,היא מוצאת עבודה אצל העורך הדין שייצג אותה בתביעה בעקבות אותה תאונה.בציר מקביל בעלילה,ארין מכירה אופנוען מובטל שנהפך לבן זוגה ומטפל בילדיה.השינוי מגיע כאשר היא נחשפת למקרה בו תאגיד גדול מציע לרכוש בית של אישה שחלתה במחלה קשה כדי לסלול כביש במקום.לאחר בדיקה,היא עולה על סיפור גדול הרבה יותר.מסתבר שאחד המפעלים באיזור תחת אותו תאגיד,השתמש בחומר כימי שחדר למי התהום וגרם לכך שהמים שתושבי האיזור שותים הם מורעלים,מה שהוביל למחלות ולמקרי מוות.את התיק הזה,ארין מביאה למשרד בו היא עובדת ויחד עם הבוס שלה הם מכינים תביעת ענק.לאחר שנכנס שותף עיסקי חדש למשרד, הוא מעוניין לקחת את התיק לכוון של בוררות ולא לתביעה.זה יוצר קונפליקט עם ארין שבינתיים יצרה קשר אישי עם התובעים.לחריצות ולנחישות שלה יהיו תוצאות.
10/07/2021 10:47:56 | נצפה בטלוויזיה
8/10
601 ביקורת לסרט מי אתה חושב שאני?
התחלה שגרתית שמובילה בהמשך להתפתחויות מפתיעות. נופך של מיסתורין שמרגישים אותו תוך כדי הצפייה , מהווה תוסף משמעותי לאיכותו של הסרט. קלייר היא גרושה בת 50, אמא לשני בנים ואשת אקדמיה. היא מתיישבת על כורסת המטופל ומספרת את סיפורה לפסיכולוגית חמורת הסבר שאיתה היא נפגשת.הסיפור הולך ככה : לאחר שמאהבה הצעיר נוטש אותה ונעלם, היא פותחת פרופיל מזוייף בפייסבוק כדי לעקוב אחרי החבר ששמו אלכס ובאמצעותו לאתר את האקס.בפועל,קלייר ואלכס מתחילים להתקרב. הם מתכתבים, משוחחים בטלפון ובונים יחסים רומנטיים מרחוק מבלי שנפגשו. אלכס שחושב שקלייר היא צעירה בת 24 , מפתח כפיה אובססיה.יש מספר טוויסטים בהמשך. בסופו של דבר לשקרים יש מחירים. גם למשקר וגם לזה שמשקרים לו. אין ספק שיש כאן ביקורת נוקבת על הרשתות החברתיות. אנחנו בורחים, מתחבאים, יוצרים עולם שרחוק מן המציאות. בפלטפורמה הזו אנחנו מאבדים את עצמנו וחיים בעולם וירטואלי ,שגורם לנו לחיות בפחד וחרדות מתמידים מתוך מחשבות של מה חושבים עלינו. המסרים החשובים מועברים בצורה חדה בסרט טוב מאוד.
09/07/2021 16:50:08 | נצפה בטלוויזיה
7/10
600 ביקורת לסרט מחוברים לחיים
טוב אבל לא מצויין. מדובר בהחלט בסרט ראוי אבל לא כזה שמצליח להתעלות מעבר לכך. פיליפ הוא איש עשיר שנותר משותק בעכבות תאונה. מבין מועמדים שונים למשרת המטפל האישי, הוא בוחר דווקא במי שלכאורה הכי פחות מתאים. דריס הוא גבר שחור משולי החברה, איש אלים שהשתחרר מהכלא, שכללים וחוקים הם רק בגדר המלצה עבורו. הישירות והבוטות שלו ,מערערים את השלווה ומפיחים רוח חיים חדשה אצל פיליפ וגם אצל יתר דיירי הבית. עומאר סי במשחק אפקטיבי עושה את הסרט למה שהוא. ציון 7.5.
09/07/2021 09:45:24 | נצפה בטלוויזיה
7/10
599 ביקורת לסרט החפירה
מפוזר ולא מספיק חד. מתחיל עם קו עלילתי מסויים, עד שנכנס ציר נוסף שלא מובן מה הוא תורם לסיפור. השנה היא 1939 לפני תחילתה של מלחמת העולם השנייה.בזיל בראון הוא חופר ארכיאולוגי שמוזמן על ידי אדית'' פריטי לחפור בשטח שנמצא בבעלותה. אדית'' בטוחה שבאדמתה טמון אוצר יקר שאותו היא רוצה לחשוף. לאחר שבזיל מוצא ספינה עתיקה שקבורה במקום , נציג המדינה נכנס לתמונה ורוצה לחמוד את האוצר שהתגלה.הסאב טקסט הוא מה מקומו,מעמדו וזכויותיו של האזרח ביחס למדינה.בהמשך אנו נחשפים למערכת יחסים בין ארכיאולוג שבה לעבוד באתר לבין אישתו, כאשר לתמונה נכנס גבר נוסף שאליו היא מתקרבת. אפשר למצוא אלמנטים חיוביים בסרט, אבל בשורה התחתונה הוא לא מספיק טוב.
07/07/2021 10:29:55 | נצפה בטלוויזיה
8/10
598 ביקורת לסרט היו זמנים בהוליווד
הצפייה מהנה. רוח התקופה עם האווירה,התלבושות והתסרוקות, הצבעים, והמוסיקה וכמובן המשחק, הם פלוס אחד גדול. את הניתוחים המעמיקים נשאיר למבקרי הקולנוע, אבל השורה התחתונה היא יצירה ראויה בהחלט. ברור שלטרנטינו היו סרטים טובים יותר, אבל לא צריך לבחון את הנוכחי לפי הסטנדרטים שלו. בפני עצמו מדובר במוצר איכותי גם אם רחוק משלמות. עלילה שמתרחשת כולה בשנת 1969. ריק דלטון הוא כוכב סדרת מערבונים טלווייזיונית שהקריירה שלו נמצאת בדעיכה והכפיל תעלולן שלו הוא קליף בות'' ,שהוא גם עוזרו ומקור פרנסתו תלוי בריק. שניהם מנסים להישאר רלוונטיים בתעשיית הסרטים שהולכת ומשתנה. בתוך הסיפור משתלבת גם שרון טייט שהיתה אישתו של רומן פולנסקי וגם חבורת היפים שמתנחלת לה בעיר הסרטים. יש כאן שילוב של דמויות פיקטיביות עם דמויות אמיתיות.מה שאני באופן אישי לוקח מהסרט, זה את התובנה שתהילה והצלחה הם זמניים ולא נמשכים לנצח.לכל דבר יש התחלה וסוף. צריך לדעת לקבל את זה ולעשות התאמות ולהמשיך הלאה.אנחנו יכולים להמציא את עצמנו מחדש גם אחרי נפילה, וזה הרבה תלוי בנו. מסר שהוא עצוב מצד אחד אבל גם אופטימי מצד שני.
03/07/2021 11:00:20 | נצפה בטלוויזיה
9/10
597 ביקורת לסרט גלדיאטור
יצירה מרהיבה. קשה לומר מה עוד אפשר לבקש. מצטיין בכל אספקט אפשרי שהופך סרט לבלתי נשכח.שעתיים וחצי של הנאה צרופה. אם אהיה טיפה קטנוני, אז יש כאן לא מעט קיטש. סיפור בנאלי שבו הטוב מנצח את הרע. המוסיקה הנהדרת של האנס זימר תורמת את שלה. מודה שאני "קמצן" בציונים. נותן 8.5.
26/06/2021 10:19:55 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


La Belle Epoque1התקופה היפה בחייציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.5
Free Guy2לשחרר את גאיציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.3
Luca3לוקהציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.4
Wrath of Man4שומר טינהציון גולשים10 / 7.9ציון מבקרים5 / 3.9
Space Jam A New Legacy5ספייס ג'אם: אגדה חדשהציון גולשים10 / 7.8
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט