אדון ומפקד – הצד הרחוק של העולם | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

אדון ומפקד – הצד הרחוק של העולם

" - "ראסל קרואו בהפגנת משחק מרשימה עומד בראש הפקה הוליוודית גרנדיוזית שלבטח תהיה מועמדת למספר רב של אוסקרים."
The Far Side of the World
ביקורת

אדון ומפקד – הצד הרחוק של העולם | The Far Side of the World

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר מתח/פעולה שחקנים ראסל קראו, פול בטאני, ג'יימס דארסי, אדוארד מודול, כריס לרקין | במאי/ת: פיטר ויר
ציון המבקר
"ראסל קרואו בהפגנת משחק מרשימה עומד בראש הפקה הוליוודית גרנדיוזית שלבטח תהיה מועמדת למספר רב של אוסקרים."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
6.3/10
הסרט מבוסס על הרומן של פטריק אובריאן, "אוברי/מאטורין" שהוכרז על ידי ה"ניו יורק טיימס" כרומן ההיסטורי הטוב ביותר שנכתב אי פעם. המחזאי/במאי דייויד מאמט כתב ב"טיימס" שאובריאן הוא אחד הכותבים הטובים ביותר של הספרות האנגלית במהלך 30 השנים האחרונות.הפרויקט שקרם עור וגידים במשך עשר שנים מקדיש תשומת לב מיוחדת במינה לדייקנות ההיסטורית עד לפרטים הקטנים וכך אנחנו הצופים של המאה ה21- זוכים לנסוע בזמן מאתיים שנה אחורנית לשנת 1805 כדי לחזות באחד הקרבות הימיים המרשימים ביותר שנראו על המסך הגדול, והכל בזכות עבודת מחקר מדויקת ומפרכת הראויה לשבחים רבים. כמו כן הודות להתעקשותו של הבמאי פיטר ווייר נשלח צוות צילום מיוחד לתעד סופות אמיתיות בקייפ הורן ששולבו עם אפקטים קולנועים מרשימים וכך נוצרה על המסך הגדול סופת הים הריאליסטית ביותר שצולמה אי פעם.
עלילת הסרט מתמקדת בקפטן ג'ק אוברי, לוחם בצי הבריטי ובידידו סטפן מאטורין, רופא הספינה. השניים מנהיגים ספינת קרב של הוד מלכותה המשייטת לה אי שם בין חוף ימה של ברזיל לאיי גאלגאפוס (זהו סרט הקולנוע הראשון שצולם שם) ולפתע מותקפת על ידי ספינת קרב צרפתית. למרות פציעות ואבדות בנפש, מצליח ג'ק בעזרת תעוזתו והמון מזל להימלט מהצרפתים. הוא וצוותו יוצאים למסע בלתי אפשרי שבו הצוות המיומן נתקל במכשולים אדירים כמו סופת טייפון אדירה, שלג ועוד שלל הפתעות אבל בעיקר עליו להתמודד עם האינטרסים השונים של חברו הקרוב, סטפן מאטורין שמעדיף לעשות עבודות מחקר מדעיות באיי גאלגאפוס ופחות להתעסק בקרבות."אדון ומפקד" עוסק בנושאים שתמיד מעניין לחזור ולעסוק בהם כמו : חברות, כבוד, מנהיגות וכמובן מדע וטבע לעומת מלחמות. למרות הפתיחה המרשימה מאד של הסרט, לאורכו הוא די משעמם. לקראת סופו, בקרב המכריע שוב פעם הוא מתעורר לתחייה והופך למעניין. פיטר ווייר לא מצליח לעורר עניין בדמויות המשנה הרבות מדי שהולכות לעולמן בצורות טראגיות ומשאירות את הקהל אדיש לחלוטין והתסריט נראה כמו שחזור של סרטים רבים בעלי נושא דומה.מי שכן מצליח לעורר הזדהות הוא השחקן האנגלי, פול בטאני שכבר שיחק לצדו של קרואו בסרט "נפלאות התבונה". הפעם הוא מגלם את רופא הספינה וחברו הקרוב של קפטן ג'ק. לבטאני סיכויים טובים להיות מועמד לאוסקר על תפקידו. לפיטר ווייר, שהיה מועמד בעבר על סרטיו "העד" ו"המופע של טרומן" ולא זכה, יש סיכויים טובים גם הוא לקטוף מועמדות."אדון ומפקד" הוא סרט אוסקרים לטוב ולרע.
אדון ומפקד – הצד הרחוק של העולם (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אדון ומפקד – הצד הרחוק של העולם - ביקורת גולשים / תגובות
שם: roevגיל: 2814/02/2016 21:50:53
8/10
סרט מאוד חמוד. לא מבין את הגולשים שדרגו אותו נמוך.
שם: דב ישראליגיל: 3501/05/2011 00:02:17
7/10
Master And Commander The Far Side Of The World הסרט עוסק במלחמה של אנגליה בצרפת בשנת 1805 בין 2 ספינות מלחמה,אקשן טוב {אם כי מועט},משחק טוב של ראסל,סוף קצת לא מובן..סה"כ סרט נחמד.
שם: B MANגיל: 1902/06/2004 00:23:03
2/10
סרט מ-ש-ע-מ-ם, אין בו כלום!!! סתם כל הזמן שטים יש מלחמה אחת רצינית וכל השאר מריחת זמן טוטאלית!!! לא ממליץ אפילו ב-DVD. אין שום סיבה לראות.
ביקורות נוספות של סרטי מתח/פעולה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט