2 בלילה | ביקורת סרט

תמונת כתבשחר עמית על "

2 בלילה

" - "רומנטיקה בבועה"
2 Night
ביקורת

2 בלילה | 2 Night

מאת שחר עמית | מבקר ז'אנר רומנטיקה שחקנים ירון ברובינסקי, קרן ברגר, קרן מור, דביר בנדק, עומר ברנע, עדו רוזנבלום, עומר גרשון, ראובן ארגאי, סילויה כהן | במאי/ת: רועי ורנר
ציון המבקר
"רומנטיקה בבועה"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.1/10
הם נפגשים בבר. הוא בישן והיא פרועה, הוא מסודר והיא לא ברורה, הוא פסיבי והיא אקטיבית. מעט אלכוהול והרבה בדידות אורבנית מובילים אותם בשתיים בלילה אליה לדירה, לפחות הם מנסים להגיע לשם. מה שמתחיל כסטוץ שרירותי הופך למסע כמעט בלתי אפשרי אחר מקום חניה בלב העיר במהלכו הם מגלים אחד את השנייה. מסתבר שקל יותר למצוא אהבה מאשר מקום לחנות בתל אביב.הסרט "שתיים בלילה" מרגיש כמו אפיזודה ארוכה במיוחד מתוך הפרויקט "פריז, אני אוהב אותך". מדובר במעין אנקדוטה חביבה על שתי דמויות שונות שנסיבה אירונית, כמו חוסר מציאת חניה, כופה עליהן להתמודד עם כל מה שהן מנסות להסתיר: עם עצמן.
יוצרי הסרט, רועי ורנר וירון ברובינסקי, מבטיחים לנו לחשוף את הדמויות עוד מההתחלה כאשר הצמד עושה הסכם שלא להעמיד פנים. בעוד השחקנים מנסים לעמוד בהבטחה ולהירגע, הדמויות עוברות אודיסאה בה אקסים מהעבר, תקריות מביכות ובעיקר המחסור בכחול-לבן מכריחים אותן לבחון את עולמן. הכיף בסרט מגיע כאשר הדמויות מרשות לעצמן להשתחרר וכאן אני מתכוון להיפגע. מהנקודה בה הדיאלוג מפסיק להיות נדוש והמשחק הופך למשכנע ,מצליח הסרט לרתק למסך ואף לעורר בצופה את הרצון לחקור את הדמויות יותר לעומק.לאירוניית החניה לתושבי המרכז, ותל אביב בפרט, קל להתחבר. אני זוכר את עצמי מנהל את אותן שיחות על אזורי חניה ומוציא תסכול על מכוניות אשר חונות על שני מקומות בדיוק כפי שעשו הדמויות, אולם בסרט זה הרגיש כפוי ואפילו מיותר. ורנר וברובינסקי מלאו את התסריט מכל זווית אפשרית בשלל דיאלוגים על נושא מצוקת החניה, המשתדלים להיות סמול טוק קומי. קטעים אלו אכן ממחישים את המתח וחוסר הנינוחות של הפגישה הראשונה ואף תחילה באמת מצליחים לשעשע, אולם החזרה הבלתי פוסקת על הנושא הופכת אותו למשעמם ומציגה את הדמויות כאפורות וחסרות עניין.באופן טבעי, לביים סרט המתרחש ברובו בתוך כלי רכב, היא אינה משימה פשוטה. רועי ורנר, אשר תפס את כיסא במאי הצליח להתעלות על האתגר ע"י השמת דגש על יצירת אווירה אינטימית בעל מתח מיני-רגשי, משחק ותסריט במקום תנועות מצלמה מחוכמות ובלתי אפשריות בהתחשב בתנאים. כמו כן, הוא מצליח בחכמה להימנע מתחושה של חוסר זרימה ע"י חלוקה נאותה של הסצנות בהן הדמויות נמצאות בתוך הרכב אל אלו בהן הדמויות מחוץ אליו. אני לא אשקר, ישנן סצנות אשר דיאלוג מביך ומשחק לא מלוטש יעמידו את סבלנותכם במבחן, אולם אלו מתגמדות לצד הרגעים, אם כי מעטים ,בהם מצליח ורנר לייצר את הרומנטיקה הנדרשת אשר סוחפת את הקהל עמה.הוא: ירון ברובינסקי (הפסיק לעוף על המיליון), נכנס לנעליו של בחור ביישן, איש עסקים שלמרות חזותו החיצונית המרשימה חושש להתחיל עם נשים. היא: קרן ברגר ("אף פעם לא מאוחר מדי") האנטיתזה שלו; פרועה, לא אחראית וחיה את הרגע בלבד. רמת המשחק של שני השחקנים, אשר עשו השנה את המעבר מטלוויזיה לקולנוע, בהחלט מספקת אולם אינה אחידה. לרגעים קשה להאמין כי הם הדמויות ולא סתם מדקלמים דיאלוג, אולם ברגעים אחרים הכימיה המוצלחת בין השניים כובשת את הלב. אל שניהם מצטרפים שחקני חיזוק, כגון דביר בנדק, קרן מור, עידו רוזנבלום ועומר ברנע, בתפקידים קטנטנים שאף ניתן להגדיר כהופעות אורח – כולם נותנים הופעה מבדרת ומשכנעת."שניים בלילה" אמנם מתעסק במציאת חניה אך הוא מדבר על מציאת אהבה בעיר אורבנית, בחיים מודרניים בהם אין לאף אחד באמת מושג מי הוא או מה הוא רוצה. בתוך הכאוס הרגשי, מוצא זוג צעיר נחמה בידיים אחד של השנייה. הסרט מציע אדפטציה ראליסטית וישראלית לסיפור האהבה הקלסי על בחור ובחורה די שונים זה מזו ובכל זאת מתאהבים. אמנם לסרט יש נקודות תורפה לא מעטות, אך בכל זאת מדובר בסרט שמצליח להעביר רגש כשצריך ומוכיח שבבועה אמנם אין חניה אבל יש לפחות יש אהבה.
2 בלילה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) שחר עמית | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
2 בלילה - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סרטי רומנטיקה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט