ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Movie Reviews

24 - העונה השנייה

- "העונה השנייה של "24" מוכיחה שקיימים חריג לכלל, לפיו המשכונים הם הדבר הלא נכון. אפילה, ממוקדת ומותחת בהרבה, העונה השנייה של 24 היא מתח טהור." (יגאל קולוף)

ביקורת "24 - העונה השנייה" | 24

מאת ז'אנר מתח/פעולה שחקנים
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סרט
העונה השנייה של "24" מוכיחה שקיימים חריג לכלל, לפיו המשכונים הם הדבר הלא נכון. אפילה, ממוקדת ומותחת בהרבה, העונה השנייה של 24 היא מתח טהור.
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
אין עדיין הצבעות לסרט זה * הדירוג יתאפשר מתאריך הבכורה
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסרטים באתר
עמוד הסרט שעות הקרנה בקולנוע תמונות מהסרט הוסף/י ביקורת!
פייסבוק סרטים
קשה לי לחשוב על מישהו שלא יודע מהי "24". הפורמט הטלוויזיוני המנצח שכבש את ארה"ב (ואת ישראל, באיחור מה), הוא אחד המוצרים הטלוויזיוניים האיכותיים ביותר שפקדו את מרקעי הטלוויזיה בשנה האחרונה.תיאמר האמת, העונה הראשונה של "24" לא הייתה חפה לגמרי מפגמים. למעשה, בשליש האחרון שלה היא סבלה מ"עייפות", ומיחזרה את עצמה שוב ושוב. חלק מהעניין היה הכנסת שני פקטורים אנושיים (האם טרי והבת קים) חסרי אונים, שנחטפים שוב ושוב עד שלצופה, בשלב מסוים, נמאס לראות חוסר אונים מתמשך על המרקע. גם העלילה הפכה להיות פחות מהודקת עם התקדמותה עונה הראשונה לסופה.
אבל העונה השנייה, במפתיע, היא סיפור אחר לחלוטין. בעונה השנייה אנו רואים את ג'ק באואר (קייפר סאתרלנד), פגוע, מריר ואפל בהרבה, לאחר טרגדיה אישית. הוא מזוקן, פגוע וציני כלפי כל בגישתו. חיי המשפחה שלו הרוסים, והוא זאב בודד שלא מעניין אותו דבר. אבל שוב נגרר ג'ק לעוד סדרת מאורעות מפחידה ומצמררת האורכת 24 שעות, במהלכה מתברר לו כי ארגון טרור איסלמי, בעזרת כספים מולבנים, ארגן הטמנת פצצת אטום בלב לוס אנג'לס, האמורה להתפוצץ ולכלות את כל העיר ואף יותר מכך. ג'ק באואר, בפקודת הנשיא השחור דייויד פאלמר (אותו הציל ממוות בעונה הראשונה) שב לפעולה, והפעם בחזיתות רבות ומסוכנות בהרבה. הפעם, שותפים למאבק גם הנשיא, המגלה כי קנוניות פוליטיות נרקמות מאחורי גבו, וכן מוסד הלוחמה בטרור עבורו עבד ג'ק, המהווה אף יעד לחיסול.העונה השנייה של "24" נמנעת, ובצדק, מחלק גדול מהטעויות שאפיינו את העונה הראשונה. ראשית, העונה השנייה היא פחות פוליטיקלי קורקט. ג'ק באואר הוא אדם אחר, ציני, רדוף אשמה ומיוסר, בעל משאלת מוות. כדי להצליח במשימתו הוא מוכן לחרוג בהרבה מהכללים, וללכת על הגבול שבין טוב לרע. במובן זה הדמות שלו הופכת מעניינת בהרבה ופחות חד ממדית מבעונה הראשונה, שם היה האול-אמריקן-גאי. עושה רושם אף, שהעונה השנייה מושפעת בבירור מהטראומה של אירועי ה- 11 בספטמבר 2001. צל הטרור הערבי מרחף מעל ארה"ב כולה במהלך העונה השנייה, וניתן ביטוי לחשש האמריקני הכבד, שעסקים אמריקניים רבים הנם למעשה כיסוי לפעילות הלבנת כספים שמטרתה לממן ארגוני טרור קיצוניים (למי שלא יודע, לאחר ספטמבר 2001 התקבלה בארה"ב שורה ארוכה של חקיקת אנטי-הלבנת כספים, שהפכה את גן העדן הכלכלי ששמו ארה"ב למעין "אח גדול" נוסח ספרו של ג'ורג' אורוול "1984").שנית, העונה השנייה מכניסה לזירה גם מאבקים פוליטיים פנימיים המאיימים לכלות את נשיאותו של דייויד פאלמר, וגם מאבקים בזירה הבינלאומית, שעה שארה"ב נגררת, בעל כורחה ליציאה כפויה למלחמת עולם שלישית.שלישית, יש פחות גימיקים, ועם זאת הרבה יותר מתח "איכותי" בעונה השנייה. כותבי התסריטים הבינו, כפי הנראה, שבלי מתח אמיתי, הרייטינג (אותו מכשיר יקר ערך שמשאיר אותם בעבודה...) יצנח במהלך העונה השנייה, ואין לי ספק שכתיבתם השתפרה בהרבה מזו של העונה הראשונה. לא הייתה לי כמעט סבלנות לחכות בין סופ"ש לסופה"ש שלאחריו כדי להשכיר את דיסק ה- DVD הבא בסדרה. וזה רבותיי, אומר הכל.סיכום: מתח מהודק ואיכותי; אפל ומתוחכם בהרבה מהעונה הראשונה. אל תחמיצו. 9 בסולם יגאל.
24 - העונה השנייה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
קישורים רלוונטיים
ביקורות נוספות של סרטי מתח/פעולה
הטורף The Predator חדש 2018
נקמה חריפה Peppermint חדש 2018
משודרג Upgrade חדש 2018
נקודת שוויון 2 The Equalizer 2 2018
שחור על לבן BlacKkKlansman 2018
משימה בלתי אפשרית: התרסקות Mission: Impossible - Fallout 2018
גורד שחקים Skyscraper 2018
אנטמן והצרעה Ant Man and the Wasp 2018
סיקאריו: הנקמה Sicario 2 Soldado 2018
אושן 8 Oceans 8 2018
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Laces1שרוכיםציון גולשים10 / 9.0ציון מבקרים5 / 3.1
The Meg2אימה במצולותציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 2.6
Upgrade3משודרגציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.5
The Spy Who Dumped Me4המרגל שזרק אותיציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.0
The Unorthodox5הבלתי רשמייםציון גולשים10 / 8.2
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט