ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 7.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 449
8/10
449 ביקורת לסרט הרסנית
אנדרייטד. אני אף פעם לא מתייחס לביקורות, אבל לדעתי החמירו עם הסרט הזה. הציון שלו כאן וב IMDB לא משקף את האיכות שלו. רצח שפותח תיבת פנדורה. ארין בל היא בלשית משטרה קשוחה שלא פועלת לפי הכללים, שסיפורה נע בין העבר להווה עם קשר ביניהם. בהווה אנו מגלים אותה במצב דיכאוני עם מראה מוזנח. היא מנסה ללכוד פושע מסוכן בשם סילאס שחזר לפעול. בעבר ,סילאס היה מנהיג כנופיה שארין כסוכנת סמויה של המשטרה, יחד עם סוכן נוסף בשם כריס, חדרו לארגונו.לכריס משמעות גדולה במהלך חייה של ארין.ציר נוסף בהווה הוא ניסיונה לחדש את הקשר עם ביתה הקטינה, שמתחברת לבחור מבוגר ממנה בכמה שנים ומוביל אותה לכוונים לא טובים.שני צירי הזמן מעניינים ובמהלכם אנו נחשפים לגילויים מעניינים, כולל טוויסט מפתיע לקראת הסוף שסוגר את המעגל. העלילה מעניינת גם אם לעיתים היא לא ברורה ונדרש ריכוז כדי לעקוב.ניקול קידמן נותנת הופעה וגם המשחק של יתר המשתתפים הוא טוב ומשכנע.
14/10/2019 09:21:46 | נצפה בטלוויזיה
6/10
448 ביקורת לסרט מתח גבוה (2016)
גירסה מודרנית של תהילה. תוך כדי הצפייה ,אי אפשר שלא להיזכר בסרט ובסדרה שגדלנו עליהם בתחילת שנות ה-80.עלילה שמזכירה ודי פשוטה. חברה צעירים, ריקודים ומוסיקה, התאהבויות וקנאות, בית ספר לאומנות. אם צריך לתת ציון לסיפור, למקוריות ולרמת המשחק ,אז הוא יהיה נמוך מאוד. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהחן המסויים שמביאים איתם השחקנים הצעירים והריקודים היפים. ציון סופי 6.5.
13/10/2019 10:12:32 | נצפה בטלוויזיה
7/10
447 ביקורת לסרט סיבוב שני
סימפטי למרות החסרונות. העלילה לא כל כך הגיונית והסרט מלא קלישאות מוכרות, אבל עדיין יש בו חן. מאיה בת ה-40 עובדת במשרה זניחה וחלומה להתקדם לא מתגשם, בעיקר בגלל שלא רכשה השכלה אקדמאית. חוץ מזה, בן הזוג שלה עוזב אותה בגלל שהיא לא רוצה ילדים.הדברים מתחילים להשתנות, כאשר היא מתקבלת למשרה בכירה בחברה גדולה למוצרי טיפוח. יש רק עניין קטן, שהיא מקבלת את התפקיד בעקבות טעות בזיהוי ועל סמך קורות חיים של מישהי אחרת. הדבר הזה יוצר מצבים מצחיקים ומחייב את מאיה להיות יצירתית כדי לצאת ממצבים מביכים.אבל זה לא הכל. מסתבר שביתו של מנכ"ל החברה היא ביתה הביולוגית שאותה מסרה לאימוץ כשהיתה נערה מתבגרת.נוצר בין שתיהן קשר מיוחד ,אבל את האמת בשלב זה יודעות רק חברותיה של מאיה.העניין הלא סגור האחרון שנותר ,הוא החבר שלה לשעבר.הלקח לחיים הוא, שכדי לא להסתכל אחורנית ולהתחרט על דברים, עלינו להאמין בעצמנו ולא לפחד להיכשל. אנו כותבים בעצמנו את הסיפור של חיינו ואת תוצאותיו.שקרים שאנו מספרים לעצמנו ולסביבתנו לא מובילים לשום מקום.נכון שלא מדובר בסרט גדול,אבל ניו יורק בסתיו וג''ניפר לופז הן סיבות מספיק טובות לצפות בסרט.
12/10/2019 09:22:53 | נצפה בטלוויזיה
7/10
446 ביקורת לסרט הבחור הלבן ריק
ביצוע טוב לסיפור מעניין.העלילה מתפתחת יפה והמשחק נהדר.ריק וורשי בן ה-14 גודל עם אביו שהוא סוחר נשק מפוקפק ועם אחותו המכורה לסמים,בדיטרויט של שנות ה-80.קרבתו לכנופיה של שחורים מובילה אותו להיות מגוייס על ידי ה FBI כסוכן,על מנת להפיל סוחרי סמים. העיסוק בנושא גורם לו להסתבך עם עבריינים וגם עם החוק. אביו של ריק, שעשה טעויות באופן גידולו,מנסה עכשיו לתקן את דרכיו ולהציל את בנו. אבל, למעשים ולמחדלים יש השלכות ומחירים. סרט שבמהלכו ובסיומו משאיר אותך עם מחשבות. ציון 7.5.
09/10/2019 19:25:39 | נצפה בטלוויזיה
7/10
445 ביקורת לסרט לוגאן לאקי
מצחיק פה ושם וזהו. הדמויות צבעוניות,העלילה נחמדה אבל הסך הכל בינוני.הסיפור המרכזי הוא על שוד של מתחם מירוצי מכוניות בסגנון הסרט "אושן 11".שני אחים שחוברים לאסיר שיושב בכלא והוא מומחה לפריצה לכספות.אח אחד הוא כוכב פוטבול לשעבר שפוטר מעבודתו והאח השני הוא קטוע יד שעובד כברמן.כחלק מהתכנית הוא מבצע עבירה שתכניס אותו לכלא וכך יחבור לאסיר איתו הם מוציאים לפועל את מזימתם.לצורך ביצוע השוד עליהם לברוח יחד מהכלא למשך מספר שעות ולחזור בזמן כדי שלא ירגישו. עם השלושה נוטלים חלק במבצע גם אחותם הצעירה של שני האחים ושני אחיו של האסיר. בנוסף, הם זוכים גם לשיתוף פעולה מצד אסירים בכלא. לסיכום: אפשר לראות ואפשר גם שלא. ציון 6.5.
09/10/2019 19:20:02 | נצפה בטלוויזיה
8/10
444 ביקורת לסרט לוחם
בנאלי. ממשיך מסורת של סרטים כמו "רוקי" ודומיו, על האנדרדוג בתחום האיגרוף שמנצח כנגד כל הציפיות. כאן מדובר על אומנויות לחימה ומה שנותר זה רק לשזור סיפור מעניין. במרכז העלילה שני אחים. האחד הוא טום, איש קשוח שהיה נחת שלחם בעירק וערק מיחידתו לאחר שהציל ממוות חבר לפלוגה, אך גם איבד רבים מחבריו. אחיו הבכור הוא ברנדן ,איש שקט וטוב לב וגם בעל משפחה. ברקע נמצא גם אביהם ,שהוא אלכוהוליסט לשעבר שהזניח את הקשר עם שניהם. גם בין שני האחים יש משקעים מהעבר.כל אחד מהם נכנס לתחום אומנות הלחימה כדי להתחרות.טום מתאמן עם אביו וברנדן, שהבנק שחייב כספים לבנק, נרשם לתחרות גדולה שבה גם טום משתתף. למרות שהסיכוי של שניהם קטן, הם מצליחים להפתיע ולבסוף להילחם אחד בשני. מי שמחפש איזהו ייחוד,משהו שלא ראינו,הברקה כלשהי, אז זה ממש לא כאן.למרות זאת,אפשר להעביר קצת יותר משעתיים ולהנות.
05/10/2019 09:06:57 | נצפה בטלוויזיה
7/10
443 ביקורת לסרט מי מפחד מהזאב הרע
ניסיון מעניין. יצירה שהיא לא שגרתית לקולנוע הישראלי.בעקבות הצטברות מקרי התעללות ורצח של ילדות קטנות, נעצר כחשוד מורה בבית ספר. הוא משוחרר לאחר שהוכה במהלך חקירתו ואילו השוטר האלים שהיה אחראי על החקירה מושהה ממנה. אחד האבות של הילדות הנרצחות ,חוטף אותו ואת השוטר ומוביל אותם לבקתה במקום נידח, שם הוא מתכנן באמצעים אלימים להוציא הודאה מהמורה החשוד. העניין הוא שהמורה לא מודה והאלימות והסאדיזם מצד האב עולים מדרגה.כשאביו של החוטף מגיע בהפתעה לבקתה, הענייינים מסתבכים עוד יותר. מותחן קומי לא רע, עם כמה סצינות קשות לצפייה. יש הברקה באופן שבו מוצגות חלק מהדמויות. מצד אחד הן קשוחות ומצד שני נחשפות בחולשתן עד כדי גיחוך, נחמד.
04/10/2019 09:33:17 | נצפה בטלוויזיה
8/10
442 ביקורת לסרט חיפוש
מקורי. אומנם הפלטפורמה לא שגרתית ובהתחלה לוקח זמן להתרגל ואולי זה גם קצת מעצבן, אבל השכר מגיע מאוחר יותר. סיפור שמתואר דרך מדיות תקשורתיות כמו מחשב אישי, טלפון נייד, מצלמות וטלויזיה. לאחר שאישתו של דיויד נפטרה ממחלה קשה, ביתו מרגו בת ה-16 נעלמת. הוא פונה למשטרה ובמקביל חוקר בעצמו את ההעילמות.בראש צוות החקירה ניצבת קצינה מוערכת שנמצאת בקשר תמידי עם דיויד. מסתבר שמרגו לא הלכה במשך שישה לשיעורי הפסנתר שדיויד ארגן עבורה ואת הכסף שהיא קיבלה מאביה ,העבירה לחשבון אחר על שמה שהיא פתחה. המיסתורין סביב הפרשה הולך ומתגבר עד הטוויסט המדהים בסוף.מותחן מעולה שמוצג בצורה מיוחדת וגם המשחק מצויין.
01/10/2019 09:46:33 | נצפה בטלוויזיה
5/10
441 ביקורת לסרט מבוך האימה
מיותר.שכפול של אינספור סרטים באותו סגנון שנעשו בעבר. חבורת צעירים יוצאת לבלות בפארק שעשועים שמתמחה בנושא אימה. יש שם מבוכים, יצורים מפחידים, מצבים מורטי עצבים וגם מסתבר, רוצח סדרתי שמנצל את הסיטואציה כדי לחסל בצורה אכזרית את קובנותיו.מיועד בעיקר לחובבי אימה מושבעים, שלא מפריע להם שמדובר בסרט שהם ראו כבר עשרות פעמים בוריאציה כזו או אחרת.
30/09/2019 21:49:20 | נצפה בטלוויזיה
7/10
440 ביקורת לסרט חכם בלילה
חמוד ומצחיק לעיתים. לא סרט הכי קורע אבל חינני וכיף לצפות בו. טדי ווקר הוא בחור מבוגר שסובל מלקויות למידה. בצעירותו לא הצליח להוציא תעודת בגרות ,אבל עכשיו כשנשאר ללא עבודה הוא חייב את התעודה כדי להתחיל לעבוד בחברה שעוסקת בתחום הפיננסים. הוא מאורס לאישה חתיכה ומצליחה וכדי להרשים אותה תמיד סיפר לה שקרים על עצמו.כעת,ללא ידיעת ארוסתו, טדי חוזר לבית הספר בו למד ונרשם ללימודי ערב על מנת לעבור את המבחנים ולהוציא את התעודה.במקביל,הוא מתחיל לעבוד בעבודה מגוכחת של קידום מכירות באיזושהי מסעדה מוזרה. בלימודים הוא פוגש את המנהל שהיה חברו לספסל הלימודים שאף פעם לא סימפט אותו, וגם את המורה הקשוחה שלא עושה הנחות לאף אחד מתלמידיה. חבריו לספסל הלימודים הם לא העפרונות הכי מחודדים בקלמר, בלשון המעטה. טדי לומד לקח לחיים, ששקרים ורמאויות לא מובילות לשום מקום. תהיה אתה ותקבל את עצמך כמו שאתה.קווין הארט ענק כמו תמיד וגם יתר השחקנים מוסיפים את תרומתם, במיוחד זו המגלמת את תפקיד המורה.ציון סופי 7.5.
30/09/2019 09:04:21 | נצפה בטלוויזיה
8/10
439 ביקורת לסרט חולייטה
מרתק. סיפור טוב שגם מוצג בצורה נהדרת. חולייטה היא אישה באמצע החיים ולמרות שחיה עם בן זוג, היא עצובה ובודדה. במקרה היא נתקלת ברחוב בחברת ילדות של ביתה אניטה, שניתקה עימה קשר שנים קודם לכן.אותה חברה מספרת לחולייטה שהיא פגשה את אניטה ושאניטה כיום היא אם ל 3 ילדים. כעת חולייטה מתיישבת לכתוב מכתב לאניטה שמגולל את הסיפור האמיתי של מה שהיא עברה.סיפור חייה של חולייטה מציג מכה אחר מכה שהיא ספגה, שכולל בגידות, נטישות,מוות והרבה רגשות אשמה שהחריבו את נשמתה. מסוג הסרטים שלאחר הצפייה בהם אפשר לשוחח על נושאים כמו גורל, היכולת לסלוח ולהמשיך הלאה בחיים אחרי אסונות. משחק מצויין של שתי השחקניות הראשיות, שמגלמות של חולייטה בשלבי חייה השונים.
27/09/2019 10:54:01 | נצפה בטלוויזיה
7/10
438 ביקורת לסרט סקרטריאט
לא לכל אחד. אומנם הסרט מבוסס על סיפור אמיתי והוא לא רע, אבל יש גם תחושה של דביקות וקיטשיות. העלילה מתרחשת בסוף שנות ה-60 ותחילת ה-70 במקביל למלחמת וייטנאם שגם נמצאת ברקע. פני היא עקרת בית נשואה ואם לארבעה. לאחר מות אימה, היא מקבלת על עצמה את הטיפול באורווה של אביה הקשיש שנמצא במצב דמנטי. האורווה נמצאת במצב מוזנח ולא טוב. פני שהיא אישה פיקחית ולא פראיירית, לוקחת מאמן סוסים מנוסה כדי שיגדל עבורה סוסי מירוץ מנצחים. סוס כזה נקרא בשם סקרטריאט. לאחר שגם אביה הולך לעולמו עליה לשלם מס ירושה גבוה. אחיה של פני,שהוא גם אחד היורשים, דורש ממנה למכור את סקרטריאט כדי לממן את תשלום המס. פני, שלמדה מאביה שיש דברים בחיים לא פחות חשובים מכסף, מסרבת. הלקח הוא, שבחיים כמו במירוצי סוסים, כדי להרוויח צריך לקחת סיכונים.לי הסרט הזכיר פרק מ"בית קטן בערבה". לסיכום: משחק טוב, עלילה נחמדה אבל לא סרט סוחף.
21/09/2019 09:43:52 | נצפה בטלוויזיה
8/10
437 ביקורת לסרט ואז היא הגיעה
קומדיה רומנטית סימפטית עם נגיעות ישראליות.השנה היא 1998. דן הוא בחור חיפאי בן 30 שגר בשכונת דניה. הוא מתחיל לעבוד כעורך דין במשרד של אביו, מקצוע שאליו הוא לא מתחבר. יש לו שני חלומות שעדיין לא התגשמו. האחד זה להיות זמר והשני הוא שקבוצתו האהובה הפועל חיפה תזכה באליפות. חוץ מזה הוא הוא עומד להתחתן עם חברתו תמר. באחת מנסיעותיו לבית משפט בירושלים לייצג את מרשו ,הוא מכיר את מירב.מירב היא מלצרית סקסית, צינית וערסית, שבעצמה מנהלת מערכת יחסים עם גבר נשוי. לאחר שדן מתמהמה בקביעת מועד לחתונה, חברתו תמר משהה את היחסים שלהם למשך שלושה חודשים כעונש. אבל, עכשיו דן נכנס לדילמה אמיתית במי משתיהן לבחור. מצד אחד, תמר היא חברתו מזה שנים שגם הציע לה נישואים ועל פניו גם יותר מתאימה לו. מצד שני, מירב היא מסוג הבחורות שעושה רושם שהכי לא מתאימה לדן, כמעט מכל בחינה שהיא. העניין הוא שדן נמשך דווקא למירב והשאלה היא במי מהן דן יבחר. האם רצונו הרומנטי יתממש ביחד עם שני החלומות הגדולים שלו? סרט כיפי עם כמה קטעים מצחיקים. אני אהבתי.
14/09/2019 09:39:01 | נצפה בטלוויזיה
8/10
436 ביקורת לסרט בערה
בנוי לתלפיות ומצולם נפלא.קשה לעשות סרט כזה ארוך ששומר על עניין לכל אורכו.ג''ונגסו הוא בחור צעיר, מופנם ושקט.הוא גדל ללא אימו שעזבה אותו בהיותו ילד ואילו אביו הוא מסתבך סדרתי עם החוק. יום אחד, הוא פוגש במקרה את היימי שלמדה איתו בבית הספר.בחורה נון קונפורמיסטית ובניגוד לג''ונגסו גם מוחצנת. היא נוסעת לאפריקה ומבקשת מג''ונגסו שילון בביתה בזמן היעדרותה ושישמור על החתול שלה.כשהיימי חוזרת, מתלווה אליה גבר בשם בן.כעת הם חבורה של שלישייה.מעבר לעובדה שבן הוא איש אמיד,ג''ונגסו לא יודע עליו יותר מידי וקצת מקנא בו,כי הוא מושך את תשומת ליבה של היימי, בה ג''ונגסו מאוהב.לאחר שבן מספר לו שהוא נוהג לשרוף חממות מידי פעם, ג''ונגסו נתקף באובססיה כדי לאמת את נכונות הסיפור.כאשר היימי נעלמת, ג''ונגסו חושד שלבן יש לזה קשר ומתחיל לעקוב אחריו. סימני השאלה נותרים גם בסוף. המוטיב של השריפה חוזר על עצמו במהלך הסרט.לטעמי,הכוונה היא לכך שהאש יכולה לשמש כאמצעי לנקמה ,או סתם ביטוי לרוע . מצד שני, קיימת אש פנימית שהיא הכרחית כדי לחיות את החיים ולהפיק מהם תועלת באופן כזה, שלחיים תהיה משמעות.במילה אחת:תענוג.ציון סופי 8.5.
07/09/2019 10:05:53 | נצפה בטלוויזיה
8/10
435 ביקורת לסרט קוד מקור
אחלה שיחוק. מעדן שכולל הרבה מרכיבים מעניינים וכל זה מתנהל בקצב גבוה. "קוד מקור" היא תכנית ממשלתית ניסיונית, בה משתמשים במוחו של אדם מת זמן קצר לאחר שהלך לעולמו ושותלים אותו בתוך גופו של אדם אחר.קולטר סטיבנס הוא קצין קרבי בצבא האמריקאי שנהרג. הוא נשלח בתור מורה לרכבת שהתפוצצה בעקבות פיגוע טרור.המטרה שהוגדרה לקולטר, היא למצוא את האחראי לפיגוע. קולטר מנהל דיאלוגים עם המפעילים שלו ובמקביל חוזר אחורה בזמן שוב ושוב ,כדי למצוא את הטרוריסט. הוא חווה את אותם האירועים וביניהם גם אינטראקציה עם אישה יפה שיושבת לצידו וחושבת שהוא המורה אותו היא מכירה.העלילה משלבת בתוכה את התיאוריה של יקומים מקבילים וגם מסע בזמן. טענה שיש לנו כפילים בעולמות נוספים שבהם מצבנו שונה מבחינות שונות: משפחתי ,כלכלי וכו''. חוץ מזה עולות גם דילמות מוסריות ככל שהמדע מתקדם.איך מאזנים בין הצורך להשיג את המטרה לבין היותנו בני אדם עם רגשות וחוש צדק. צריך לציין גם את המשחק המעולה של ג''ייק ג''ילנהול.
06/09/2019 18:37:00 | נצפה בטלוויזיה
7/10
434 ביקורת לסרט כוכב נולד
היה עדיף לו היה קצר ב-40 דקות. העלילה לא מעניינת באופן מיוחד או יוצאת דופן ובוודאי לא כזו שיכולה להחזיק יותר משעתיים. סיפורם של ג''קסון ואלי. ג''קסון הוא זמר שהקריירה שלו לא מתרוממת. בנוסף לכל זה, הוא סובל מבעיות שתייה וסמים וגם מליקוי בשמיעה. האדם היחיד שהוא קרוב אליו הוא אחיו הגדול, שמשמש גם כאמרגנו. אחרי שהוא פוגש את אלי, זמרת מתחילה שלא מאמינה בעצמה, מתחיל להווצר ביניהם קשר מיוחד. ג''קסון המנוסה,משמש עבורה כמנטור ובזכותו אלי פורצת קדימה. הקשר ביניהם גם עובר לפסים רומנטיים.לאחר שאלי מתחילה להצליח ,העניין מעמיד במבחן את הזוגיות שלהם בזמן שמצבו של ג''קסון הולך ומתדרדר. הסוף עצוב ומרגש.למרות מה שנכתב, יש חן בסרט שקשור לצוות המעולה של בראדלי קופר וליידי גאגא. מעניין היה לראות את קופר שר ואת גאגא משחקת. חוץ מזה, יש גם שירים יפים. ציון סופי 7.5.
31/08/2019 19:07:08 | נצפה בטלוויזיה
8/10
433 ביקורת לסרט 45 שנים
מאופק ומרשים. הסרט איטי ומתפתח יפה. קייט וג''ף הם זוג פנסיונרים, נשוי ואוהב, ללא ילדים. שניהם עומדים לחגוג בסוף השבוע את יום נישואיהם ה-45.העלילה מתחילה בשבוע שלפני המסיבה.ג''ף מקבל מכתב,בו הוא מתבשר שמצאו את גופת בת זוגו ,שנהרגה לפני שהכיר את קייט בעת טיפוס על הר בשוויץ.מאותה נקודה,כל מערכת היחסים בין קייט וג''ף מתנהלת סביב הסיפור האמיתי שקשור לאהבתם הלא ממומשת של ג''ף עם בת זוגו לשעבר.העיסוק בנושא מצד שניהם, נותן פרספקטיבה למערכת היחסים שקייט וג''ף בנו במשך השנים. זה פיל גדול שנמצא בחדר ומעמיד במבחן את הזוגיות שלהם. מדובר על סרט קטן במובן החיובי של המילה, שמעלה מחשבות על זוגיות, גורל וזיקנה. הנופים הכפריים והשמיים הקודרים,יחד עם המוסיקה היפה תורמים רבות לאווירה.
30/08/2019 09:36:20 | נצפה בטלוויזיה
8/10
432 ביקורת לסרט אהבת בשר ודם
מצויין. בלי התקשקשויות ומריחות זמן, ישר ולעניין. סיפור על נקמה. ויקטור בן ה-20 שנולד וגדל במדריד בתחילת שנות ה-70 עם אם חד הורית, עובד כשליח של פיצה.בלילה אחד הוא פורץ לביתה של הלנה, בחורה איתה שכב בפעם הראשונה בחייו כדי לעשות זאת שוב. אחרי שהיא מתנגדת והעניינים מסלימים ומגיעים לכדי ירי, שני שוטרים מוזעקים לדירה. מה שקורה שם ישנה לנצח את חייהם של כל המעורבים.ויקטור שירה לעבר אחד השוטרים, נשלח לכלא לכמה שנים. השוטר הנורה נהפך לנכה וגם לבן זוגה של הלנה. מצבו הנפשי של השוטר השני הולך ומתדרדר.לאחר שחרורו מהכלא, ויקטור מתכנן להוציא לפועל תכנית נקמה בשני השוטרים ,על ידי פגיעה בבטן הרכה שלהם שזו שתי נשותיהם. הוא מחזר אחריהן כדי לכבוש את ליבן.אבל מסתבר גם, שלא ידענו הכל על מאחורי הקלעים של אירועי אותו לילה מר ונמהר.בסוף יש גם אמירה פוליטית, שקשורה להשתחררות ספרד מהשילטון הפשיסטי של פרנקו. נהניתי מכל רגע.עלילה מעניינת ודינמית, טוויסטים, משחק נפלא. ככה צריך לעשות סרטים.ציון סופי 8.5.
24/08/2019 09:42:24 | נצפה בטלוויזיה
7/10
431 ביקורת לסרט הכל אודות אמא
מסורבל. למרות שלא מדובר בסרט רע, הוא לא זורם בצורה מספיק טובה. האוריינטציה היא נשית ומדברת על הכאב,הייסורים, האושר והאתגר שבלהיות אמא.בעקבות מותו של בנה ,מנואלה עוזבת את מדריד וחוזרת לברצלונה אחרי הרבה שנים. שם היא רוצה לפגוש את אבי בנה שלא יודע על כך שהיה להם בן משותף. אותו אב הפך להיות טרנסג''נדר. בברצלונה,מנואלה פוגשת בזונה טרנסג''נדרית שהיא מכירה מהעבר, נזירה שנכנסת להריון ואת אימה הנוקשה ושחקנית תיאטרון מפורסמת שיש לה בת נרקומנית. יש הרבה גסויות בסרט ואם לסכם ,פחות התחברתי.
23/08/2019 10:20:11 | נצפה בטלוויזיה
7/10
430 ביקורת לסרט מה עשיתי שזה מגיע לי?
סרט בורקס בסגנון ספרדי עם נגיעה קלה של קומדיה שחורה. שלל דמויות צבעוניות וביזאריות. במרכז העלילה נמצאת גלוריה, אישה חסרת השכלה שעובדת כמנקה. היא נשואה לאנטוניו, נהג מונית אגוצנטרי שרודה בה. הזוג ממעמד סוציואקונומי נמוך ,חי בדירה צנועה בשכונה עניה במדריד יחד עם שני ילדיהם. האחד הוא מוכר סמים והשני בעלה נטיות הומוסקסואליות. איתם בדירה גרה הסבתא המשונה. גלוריה בסך הכל לא מרוצה מהחיים ולא אוהבת אף אחד ממשפחתה. מסביב , יש לה אינטראקציה מעניינת עם שכנתה הזונה ועם חוקר משטרתי. לתוך הסיפור גם נכנס סופר שרוצה לרתום את אנטוניו למעשה הונאה כדי לכתוב ספר שיכניס הרבה כסף. 40 הדקות הראשונות טיפה מסורבלות ומלאות בדיאלוגים. לאחר מכן הדברים נכנסים לקצב יותר טוב. לסיכום: לא מהסרטים הגדולים של פדרו אלמודובר.
17/08/2019 08:56:38 | נצפה בטלוויזיה
8/10
429 ביקורת לסרט לצוד את האויב
לא מחדש אבל קצבי וסוחב. בעקבות תקרית בין צוללת אמריקאית ורוסית במים טריטוריליים של רוסיה,נשלחת צוללת אמריקאית לאיזור. מפקד הצוללת הוא ג''ו גלאס, קצין ותיק ומנוסה שמטרתו לאתר את הצוללת האמריקאית. תוך כדי תנועה העניינים מסתבכים בין שתי המדינות. ברוסיה,שר הביטחון מבצע הפיכה וכולא את הנשיא המתון שלא מעוניין בתגובה נגד האמריקאים. בינתיים המשימה מתעדכנת וכעת היא לחלץ את הנשיא הרוסי כדי למנוע מלחמה גרעינית בין שתי המעצמות.כוחות קומנדו אמריקאים נשלחים לרוסיה לשם כך. במקביל,הצוללת האמריקאית שמה ידה על קצין רוסי שהוא איש מפתח בפיתרון המשבר. השאלה היא האם אפשר לבטוח בו.תוך כדי המשבר המתפתח,ג''ו גלאס כפוף להוראות הדרג הפיקודי הבכיר מהפנטגון אך עליו גם לקבל החלטות הרות גורל על סמך ניסיונו ושיקול דעתו. סך הכל לא סרט פורץ דרך ואולי טיפה ארוך מידי, אבל הוא טוב.
10/08/2019 09:13:52 | נצפה בטלוויזיה
8/10
428 ביקורת לסרט אני, דניאל בלייק
אמיתי ומשכנע. הרבה זמן לא ראיתי סרט שמוצג בצורה כל כך אותנטית. דניאל בלייק הוא אלמן ונגר במקצועו,איש טוב לב וגם חם מזג.אחרי שעבר התקפת לב אינו יכול לחזור לעבוד.הוא פונה כדי לקבל דמי אבטלה אך נתקל באטימות של הממסד.לאחר שבקשתו נדחית, הוא אינו מוותר ונאבק כדי לזכות בזכות ערעור.חוץ מזה ,דניאל שהוא איש פשוט, נאלץ גם להתמודד בזירת הקדמה הטכנולוגית ועם השינויים שהזמן החולף מביא איתו. כשהוא במצב קשה פיזית,נפשית וכלכלית, דניאל מסייע לאישה צעירה חד הורית ושני ילדיה שנמצאים במצוקה כלכלית קשה. בין דניאל והאישה וילדיה נרקם קשר מיוחד והוא גם מסכים לשכן אותם בביתו. הניכור של הרשויות לנזקקים מוכר לנו גם מארצנו ומסתבר שזה לא ייחודי רק לישראל.הסוף מרגש ומעביר מסר, שאדם הוא אדם גם אם אינו משכיל ועשיר. משחק מעולה של השחקן הראשי, שיש לו תרומה מכרעת בהצלחת הסרט.
03/08/2019 10:01:29 | נצפה בטלוויזיה
8/10
427 ביקורת לסרט שחור על לבן
מרשים אבל ארוך מידי. נושא חשוב שמוצג בצורה חדה ונוקבת. סיפור אמיתי שמתרחש בתחילת שנות ה-70 בקולורדו הגזענית. רון סטלוורת'' הוא בחור צעיר ושחור שמתגייס למשטרה ונהיה סוכן סמוי. הוא בעצמו חווה גזענות מצד השוטרים ומחליט להיאבק בזה.בזמן שהוא מתאהב בבחורה שחורה שהיא מנהיגת תא סטודנטים שנאבק נגד האפליה של שחורים, רון יוזם רעיון מבריק. בסיוע שוטר יהודי בשם פליפ צימרמן, הם מצליחים לחדור לארגון הקו קלוקס קלאן. החלוקה ביניהם היא כזו, רון מנהל את שיחות הטלפון עם מנהיגי הארגון ומקדם עניינים ופליפ נפגש איתם ומציג עצמו כרון. ההתמודדות של פליפ היא לא פחות קשה מזו של רון ,בשעה שנחשף לאנטישמיות של חברי ה KKK שהיא לא פחותה משינאתם לשחורים ומעצם היותו יהודי מעמיד עצמו בסכנה.לא אהבתי את המסר הפוליטי בסוף ,שבא לעקוץ את דולנלד טראמפ.לטעמי זה מיותר ופוגע בטוהר המסר ,מבלי להכנס לויכוח אם טראמפ מעודד גזענות או לא.לסיכום: סרט טוב עם אווירה אותנטית של התקופה, נושא שהוא תמיד רלוונטי, מצולם יפה ומשוחק היטב.
27/07/2019 10:48:47 | נצפה בטלוויזיה
7/10
426 ביקורת לסרט לאבינג
מתכון מוכר אבל שווה צפייה. מקלות בגלגלים של זוג אוהבים כאשר הסוף ידוע.ריצ''ארד ומילדרד הם גבר ואישה פשוטים בשנות ה-60, שפשעם היחיד הוא שהם רוצים להתחתן. הוא גבר לבן פועל בניין והיא אישה שחורה שקטה ולא משכילה. שניהם נעצרים ונכלאים. הם משוחררים בעיקבות טיעון,כאשר עליהם לעזוב את מדינת וירג''יניה בה הם חיים למשך 25 שנה. הם עוברים לגור במדינה אחרת ומקימים משפחה. רצונם לחזור הביתה מקבל סיוע מעורך דין יהודי, שנכנס לתמונה ורוצה לקחת את התיק לבית המשפט העליון כדי להפוך את החלטת מדינת וירג''יניה. החשיבות של הדיון בבית המשפט היא דרמטית ותשנה את פניה של ארצות הברית לתמיד. משחק מעולה ואווירה אותנטית של התקופה. הסוף מרגש. ציון 7.5.
20/07/2019 09:50:02 | נצפה בטלוויזיה
7/10
425 ביקורת לסרט מבוסס על סיפור אמיתי
צפוי ולא מתוחכם. מותחן אמור להכיל כמה טוויסטים מפתיעים וכאן זה לא קורה. למרות זאת ,לא מדובר בסרט רע. דלפין היא סופרת מצליחה שחיה בנפרד מבעלה. יום אחד היא פוגשת את אל, בחורה נאה ושטלתנית שמציגה עצמה כמעריצה. שתיהן מתקרבות ונעשות חברות ואפילו דלפין מסכימה לשכן בביתה את אל.ככל שהזמן חולף ,אל מתגלה כמסוכנת. דלפין שנמצאת בתקופה בה היא חסרת השראה ורעיונות לכתיבה ,מחליטה לנצל את סיפורה של אל לכתיבת ספר .כאשר לכל אחת מהן תכניות לגבי השנייה, המתח מתגבר לקראת הסוף. בסך הכל סביר, ציון 6.5.
13/07/2019 11:26:38 | נצפה בטלוויזיה
7/10
424 ביקורת לסרט הג'נטלמן והאקדח
סוחב איכשהו.הנושא מזכיר את הסרט "פורשים בסטייל" ,אם כי הסרט הזה פחות טוב ממנו. סיפור שהיה נשמע מופרך אילולא היה מדובר על מקרה אמיתי.פורסט טאקר הוא שודד מבוגר בשנות ה-70 לחייו בתחילת שנות ה-80,שמבצע את פעולותיו בסיוע של שני שותפים בני גילו. מאחוריו הסטוריה עשירה של בריחות מהכלא ושודים שביצע. מעבר לגילו, פורסט הוא שודד לא טיפוסי. הוא נחמד וטוב לב ולעולם לא ירה ירייה אחת למרות שהחזיק באקדח.מה שמניע אותו זו לא חמדנות ותאוות בצע ,אלא ריגוש והרצון להרגיש שהוא חי,כפי שהוא מעיד על עצמו. בעלילה משתלבים אישה שבה הוא מתאהב ושוטר צעיר שמנסה ללכוד אותו.יש כאן איזשהו אלמנט רומנטי.מעבר לאהבה שמוצאים בגיל מבוגר, גם העובדה שהחיים לא מסתיימים בעת זיקנה ושאפשר להיות פעיל ואפקטיבי גם אם עושים דברים לא כשרים. צריך להודות שהסרט הוא בינוני למרות רוברט רדפורד. ציון 7 בקושי.
12/07/2019 09:54:30 | נצפה בטלוויזיה
8/10
423 ביקורת לסרט עיניים גדולות
סיפור טוב וביצוע מצויין. קצבי ומעניין, צבעוני ומאוד תיאטרלי במיוחד מצד השחקן הראשי. אומנם הסוף צפוי אבל זה לא פוגם בהנאה. מרגרט היא ציירת מוכשרת, שעוזבת את הוואי עם ביתה לאחר שהתגרשה ועוברת לגור בסן פנסיסקו.שם היא פוגשת את וולטר קין שהוא הנוכל האולטימטיבי. האיש רמאי ונרקסיסט אך גם צ''רמר ומאוד פיקח.הם מתחתנים והחיבור ביניהם עוזר להם להרוויח כסף.מרגרט שמתמחה בציורי ילדים עם עיניים גדולות, מביאה את הכישרון.במקביל, וולטר שחתום למטה על ציור התמונות מביא את המוח. לאחר שהוא מציג אותן במועדון לילה שאליו נחשפים המבלים, ההצלחה לא מאחרת לבוא ואיתה גם התמורה הכספית. הם עוברים לגור בוילה מפוארת ועדיין שומרים על הסוד,אך לא לאורך זמן. מרגרט התמימה מתעוררת ומגלה את אופיו האמיתי של בעלה, שאוהב לגנוב קרדיטים על ציורים שלא הוא צייר. היא מתעמתת איתו ותובעת להפסיק את העמדת הפנים. העניינים מתדרדרים עד כדי אלימות ולבסוף בירור האמת מגיע לבית המשפט.משחק מעולה של איימי אדמס וכריסטוף וולץ.האווירה והמוסיקה של שנות ה-50 וה-60 הם תוספת חיננית לסרט.
06/07/2019 10:17:13 | נצפה בטלוויזיה
8/10
422 ביקורת לסרט פתאום משפחה
נוסחא מנצחת. סרט שאי אפשר שלא לאהוב גם אם העלילה בנאלית ופונה למכנה המשותף הרחב ביותר. פיט ואלי הם זוג ללא ילדים שמקבלים החלטה לאחר התלבטות לאמץ. הם משתתפים בסדנה למשפחות אומנות ודרכה מאמצים 3 ילדים אחים, שאימם הביולוגית היא נרקומנית שיושבת בכלא. פיט ואלי לא יודעים למה נכנסו.האחות המתבגרת מורדת באופן טיפוסי לגילה, האח האמצעי חסר ביטחון עצמי ושלומיאל והקטנה סובלת מהתפרצויות זעם. חוסר הניסיון של פיט ואלי יחד עם הקושי לשלוט בילדים המאומצים ,יוצר עימותים וגם מצבים מצחיקים ואף מרגשים.הסבתות שנכנסות לתמונה מוסיפות את התבלין שלהן לסיפור. לאחר שהאמא הביולוגית משתחררת מהכלא, העניינים מסתבכים. כעת בית המשפט נכנס לתמונה וצריך להחליט מי יקבל את המשמורת על הילדים,האם הביולוגית או פיט ואלי. כמובן שגם לשלושת האחים יש את הרצונות שלהם.בסופו של דבר, כולנו רוצים לתת אהבה ולקבל בחזרה. גם אם לא מדובר בסרט מקורי ומבריק, עדיין כדאי להתרווח על הכורסא ולצפות בו.
05/07/2019 09:27:59 | נצפה בטלוויזיה
7/10
421 ביקורת לסרט ג'ולייט, הגרסה העירומה
לא רע אבל גם לא מצליח להתרומם. חובבי קומדיות רומנטיות לא יסבלו אך גם לא יקפצו לשמיים מרוב הנאה. אנני ודנקן הם זוג שמה שמאפיל על מערכת היחסים שלהם, זה הערצתו לזמר עבר ששנים כבר לא מופיע בשם טאקר קרואו. כל חייו של דנקן סובבים סביב טאקר ובין היתר הוא גם מפעיל בלוג בנושא. אנני שנמצאת במערכת יחסים משעממת עם דנקן, סובלת בשקט.הדברים משתנים כאשר דנקן בוגד באנני והם נפרדים.אנני מצליחה לאתר את טאקר קרואו וליצור איתו קשר. לטאקר יש כמה ילדים מנשים שונות והוא מגיע לאנגליה עם בנו הקטן לרגל הולדת נכדו ועל הדרך הוא פוגש את אנני.מסתבר שיש מכנה משותף לשניהם והוא השנים האבודות.אנני ויתרה על ילדים בגלל חוסר רצונו של דנקן להיות אבא וגם ויתרה על מערכת יחסים משמעותית. טאקר לעומת זאת, הזניח את יחסיו עם ילדיו והיה אבא גרוע.בסופו של דבר ,המסר הוא שהשנים עוברות ולא ניתן להשיב את הזמן שחלף,אבל למרות זאת יש לעיתים הזדמנות לעשות תיקונים.השאלה היא האם אנחנו מתעוררים בזמן ונוקטים ביוזמה.לסיכום:שחקנים טובים, לקח לחיים ומוזיקה נחמדה.אפשר לראות.
29/06/2019 17:49:14 | נצפה בטלוויזיה
7/10
420 ביקורת לסרט קסם לאור ירח
חביב אבל לא הרבה מעבר לזה. לא מסרטיו הגדולים של וודי אלן.סטנלי הארוגנטי והאנטיפתי הוא קוסם אנגלי מצליח בסוף שנות ה-20 של המאה הקודמת. בעקבות בקשה של חבר ותיק שהוא גם קוסם, הוא מגיע לצרפת. שם המטרה שלו היא לגלות את הטריקים של מיסטיקנית אמריקנית צעירה בשם סופי ,שכבשה את ליבו של בן למשפחת עשירים. בהתחלה סטנלי סבור שהיא נוכלת, אך עם הזמן הוא מתחיל להאמין שהיכולות שלה אותנטיות. השהות של שניהם יחד יוצרת דינמיקה מעניינת, כולל בפן הרומנטי.השאלה היא מה אמיתי ולא אמיתי בסיפור הזה. אהבתי את המוסיקה והאווירה של אותה תקופה. בסך בכל סרט קליל שאפשר לראות.
29/06/2019 10:59:58 | נצפה בטלוויזיה
ביקורות נוספות...


Joker1ג'וקרציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 4.4
Incitement2ימים נוראיםציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.9
Mechila3מחילהציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.3
Angel Has Fallen4המטרה: שומר הראשציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 2.8
It 25זה: חלק 2ציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.1
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט