ביקורות מקצועיות של אתר סרט - Seret.co.il Movie Reviews

מלנה

- "" (יגאל קולוף)
Malena

ביקורת "מלנה" | Malena

מאת ז'אנר רומנטיקה שחקנים מוניקה בלוצ'י, ג'וזפה סולפארו, לוצ'יאנו פדריקו, מתילדה פיאנה, פייטרו נוטאריאני, גייטאנו ארוניקה, ג'ילברטו איידוני, אנג'לו פלגרינו.
ציון/דירוג מבקר מקצועי של אתר סרט
מדד דירוג הגולשים והמבקרים
8.5/10דרג כאן!
אחוז הצפיות מסך הצפיות בעמודי הסרטים באתר
0.06%
עמוד הסרט תמונות מהסרט הוסף/י ביקורת!
פייסבוק סרטים
הסרט "מלנה" חושף בפנינו את אורחותיו של כפר קטן בסיציליה שטופת השמש, איטליה. נינו, צעיר בן הכפר, יוצא למלחמת העולם השנייה כחייל איטלקי נאמן לאחר שהדוצ'ה (מוסוליני) מכריז על כניסת איטליה למלחמה. רעייתו הטרייה מלנה (מוניקה בלוצ'י) נשארת בדד מאחוריה. דמותה של מלנה מהווה תשתית לפנטזיות המיניות של גברי הכפר, הלוטשים בה עיניים חומדות, כמו גם רכילות ושמועות זדוניות אשר נשות הכפר המרשעות והקנאיות מפיצות אודותיה. רק הנער החולמני רנאטו (ג'וזפה סולפארו), שעוד טרם עטה זיפים, ואשר מאוהב במלנה בסתר לבו, יודע את האמת על נאמנותה של מלנה לבעלה. כאשר נודעת שמועת מותו של בעלה של מלנה בשדה הקרב, נפתח קן הצפעונים ומלנה עומדת למשפט הכפר, מבלי שדבק בה רבב. היא רעבה לפת לחם, ותהליך הדרדרותה הנו מהיר וכואב. רנאטו, הממשיך לעקוב אחריה, מגיע למצב בו הוא היחיד המוכן להגן על מלנה, אשר לסיפורה הכאוב הוא שותף סמוי ונסתר מן העין.את הסרט מביא לנו הבמאי האיטלקי ג'וזפה טורטורו (סינמה פרדיסו). הסרט הפיוטי והציורי מובא מנקודת מבטו של הנער רנאטו, כאשר מלנה למעשה לא פוצה פה כמעט כל הסרט - מה שמעצים את המיסתורין סביב דמותה האמיתית : ההייתה היא כה נשגבה, או שמא דמותה נעטפה בהילה המיסתורית ששיווה לה הנער המתבגר? אל דמותה של מלנה, הלכה למעשה, אנו מתוודעים רק כאשר היא מטופפת לאורך הכפר, ורק לאור היחס שהיא זוכה לו מתושביו והסיטואציות אליהן היא נקלעת. דמותה נשארת חידה, במידת מה, גם בסוף הסרט.
הדמויות אינן רב ממדיות אלא שטחיות, אולם אין בכך כדי לפגוע מההנאה, וזאת בשל התסריט והסיפור הנפלאם, המעובדים תחת ידו האמונה של הבמאי. מוניקה בלוצ'י המדהימה אינה שחקנית של ממש, והיא כמעט לא מדברת במהלך הסרט, אלא משחקה מתמקד בשתיקתה המיוסרת - מה שמעצים את המיסתורין סביב דמותה של מלנה.אז מה מייחד את הסרט? לדעתי, סיפור ההתבגרות של הנער רנאטו. הסרט מתחיל כאשר הוא נער שעוד טרם צמחו על פניו זיפים, ובסוף הסרט הוא כבר בוגר - גופנית כמו גם נפשית. העניין של הצופה מתגבר, היות והסרט מתמקד בסיפור על ההתאהבות הראשונה בדמות נשית בוגרת, אותה חווים נערים רבים, וההתפכחות שבאה לאחריה. לא תשכחו את הסצנה של סוף המלחמה - סצנה טראגית, טעונה, אשר קורעת את לבו של הנער, ומלמדת אותו דרכם של אנשים. הנער נחשף לאמיתה הגדולה בדבר טבעו של האדם, ואולם תמימותו הגדולה היא זו שמסייעת לו לבסוף להושיט יד נעלמה למלנה.לסיכום: ציורי, מענג, רומנטי. לאוהבי קולנוע. 8 בסולם יגאל.
מלנה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
קישורים רלוונטיים
מלנה - ביקורת גולשים / תגובות
רוצה להיות הראשון/נה לפרסם כאן ביקורת גולשים ?
ביקורות נוספות של סרטי רומנטיקה
איטליה הקטנה Little Italy חדש 2018
ג'ולייט, הגרסה העירומה Juliet Naked 2018
באהבה, סיימון Love Simon 2018
קרא לי בשמך Call me By Your Name 2018
אהבה יוונית Worlds Apart 2017
ללכת בדרכך Me Before You 2016
הוא + היא Un Plus Une 2016
כל הדרכים מובילות לרומא All Roads Leat to Rome 2016
5 עד 7 Five to Seven 2015
ערים של נייר Paper Towns 2015
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Laces1שרוכיםציון גולשים10 / 8.8ציון מבקרים5 / 3.1
A Star is Born2כוכב נולדציון גולשים10 / 8.6ציון מבקרים5 / 3.5
The Meg3אימה במצולותציון גולשים10 / 8.5
What Will People Say4מה יגידו כולםציון גולשים10 / 8.5
Peppermint5נקמה חריפהציון גולשים10 / 8.4ציון מבקרים5 / 2.5
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט