מועדון הקיסר | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

מועדון הקיסר

" - ""
The Emperor's Club
ביקורת

מועדון הקיסר | The Emperor's Club

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר דרמה שחקנים קווין קליין , האריס יולין , רוב מורו , אמיל הירש | במאי/ת: מייקל הופמן
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8/10
"מועדון הקיסר" לוקח את המימרה היוונית הידועה משחר ימי ההיסטוריה לפיה אופיו של אדם קובע את גורלו, וטווה סביבה סרט שלם. קווין קליין מגלם מורה אידיאליסט, המלמד בפנימיה יוקרתית לבנים את מנהיגי הדור הבא, ואשר מנחיל להם בשיעורי היסטוריה מרתקים את מורשת הדמוקרטיה של היוונים, תוך האמינו כי בכך הוא מכין את תלמידיו לקראת השתלבותם בחברה טובה יותר. ואולם, יום אחד מופיע לו על מפתן דלת הכתה תלמיד מפונק ושחצן, בנו של סנאטור, אשר עד מהרה הופך ליריבו של המורה, במלחמה על לבם של תלמידי הכתה. המורה האידיאליסט מעומת בפעם הראשונה בחייו עם דילמות אישיות ואתיות, וכעבור עשרים שנה, כאשר הוא מוזמן לכנס מחזור של תלמידיו, הוא אינו בטוח אם הבחירות שעשה אכן היו הבחירות הנכונות.כאילו לא שבענו מסרטי מורים שנוגעים בנפשות תלמידיהם בסגנון "מורה טוב, מורה לחיים" שלחה לנו הוליווד עוד מלודרמה על מורה שהקדיש את עיתותיו הטובות ביותר לתלמידיו. הופתעתי לגלות, שקווין קליין בחר לחתום את שמו על הסרט, שכן קווין קליין משחק בפרוייקטים טובים בשנים האחרונות, ואהבתי בהחלט את בחירותיו המאוחרות.
ואכן, אם היה ניתן לקחת סרט בינוני קדימה, לקווין קליין הייתה יכולת טובה יחסית לעשות זאת. אבל גם קווין קליין אינו מספיק לשם כך, ונדמה כי הדרמה – חרף היותה עשויה היטב – מעט יבשה וחסרת השראה. אף שהדיאלוגים בסרט מעניינים, הם אינם רבים וישנן סצינות שמוטב היה לזנוח אותן על רצפת חדר העריכה. משחקו של קווין קליין ראוי לשבח והוא משכנע מאד בתור המורה המקובע בתפישותיו, אשר שגרת עולמו מזדעזעת נוכח הקונפליקטים החדשים בחייו, וגם משחקן של שאר דמויות בסרט אמין למדיי.אבל דומה שמה שחסר לסרט זה בעיקר שאר רוח. זה לא שהסרט לא טוב. זה גם לא שהסרט לא מהנה. אבל בהחלט מתקבלת תחושה שחסר משהו – חסרה דרמה של ממש, חסרה התרגשות או התפעמות אצל הצופה. תחושה זו מקבלת משנה תוקף לקראת סוף הסרט, כאשר המתח הרגשי סוף סוף מועצם אצל הצופה, ונדמה כאילו רק ברבע השעה האחרונה הסרט מתגבש היטב ומקבל מימד רגשי חזק.אבל אין בכך כדי לגרוע מההנאה. מדובר בסרט קטן, צנוע ויפה, אשר בהחלט חף מחסרונות ממשיים של שאר סרטי המורה-תלמיד שהולעטנו בהם בעשור הקודם. במובן מסוים הארכאיות של הסרט הזה, הן מבחינת סגנון והן מבחינת מיקום ברצף הזמן, היא יתרון בעבורו, ומשווה לו נופך של נוסטלגיה שנעים להתרפק עליה.לסיכום: צנוע ויפה, משחק טוב של קווין קליין, חבל שלא היה יותר פוקוס על תסריט. 7 בסולם יגאל.
מועדון הקיסר (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
מועדון הקיסר - ביקורת גולשים / תגובות
שם: רומן וינרגיל: 2610/01/2003 14:16:38
8/10
אתם מכירים את המצב בו אתם נוסעים לחופשה ואתם לא כל כך נהנים אבל היום האחרון היה כזה כיפי שכל החופשה ניראית נפלאה ? זה בדיוק המצב ב"מועדון הקיסר" ,סרט מאוד רגיל שמזכיר סרטים כאלו שנעשו כבר אבל הסוף מאוד מפתיע עם מסר מאוד חזק על האופי האנושי.....בסך הכל מומלץ.הציון רק בגלל הסוף.
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט