איש מזל התאומים | ביקורת סרט

תמונת כתבלירון אברהם על "

איש מזל התאומים

" - "קצת מפתיע והרבה קליל"
Gemini Man
ביקורת

איש מזל התאומים | Gemini Man

מאת לירון אברהם | מבקרת קולנוע ז'אנר מתח/פעולה שחקנים וויל סמית', קלייב אוון, בנדיקט וונג, מרי אליזבת ווינסטד | במאי/ת: אנג לי
ציון המבקר
"נחמד למדי"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.2/10
בסרטו החדש של הבמאי זוכה פרס האוסקר, אנג לי ("נמר דרקון", "הר ברוקבק"," חיי פיי"), ישנם לא מעט אלמנטים מפתיעים ועם זאת, במודבר במוצר מתח-פעולה-מדע בדיוני די קלאסי שמתאים בעיקר לחובבי הז'אנר.עלילת הסרט עוקבת אחרי הנרי ברוגן (וויל סמית'), צלף פנומנלי ואיש צבא לשעבר, אשר רשויות המדינה מנסות לרצוח אותו כי הן חושבות שנמסר לו מידע מסווג. הן גורמות לו להתמודד עם הפחד, ולהביט בעצמו, רק לא במראה – מי שמנסה להרוג אותו הוא שיבוט צעיר שלו.
לצידו של סמית' משחקת מרי אליזבת' וינסטד ("דרך קלוברפילד 10") בתפקיד הסוכנת הסמויה דני זקרוסקי, שניהם מפגינים יכולות משחק משובחות והדיאלוגים ביניהם כתובים היטב ומשעשעים למדי. לזקרוסקי עולם פנימי משל עצמה וללא צורך ב"תמיכה" מהגבר שלצידה. יותר מזה – דמותה אף מקדמת את החקירה ואת העלילה. כך שהיא לא כמו דמויות נשיות פסיביות בסרטי פעולה המתפקדות בעיקר בתפקיד האישה של.קו העלילה יצירתי למדי. הסרט עוסק בסוגיות עכשוויות – שיבוט, שכפול ויכולות מדעיות שעלולות להביא אנשים לשחק את תפקיד אלוהים. כמו כן דמותו של הרע בסרט אינה באמת מרשעת, ומגלה אנושיות, כך שדמותו מורכבת מבדרך כלל מתפקידיהם של הרעים בסרטי פעולה הוליוודים.נכון, האפקטים היו יכולים להיות טובים יותר. תלת המימד מיותר ולא מוסיף אף מימד. אמנם סצנות האקשן אינן מהותו ותכליתו של הסרט, אבל מצופה מהן להיות טובות יותר משל משחק מחשב ישן כפי שהן נראות בשל הטכנולוגיות החדישות אותן מנסה אנג לי בסרט. כמה פעלולים היו מגוחכים מהרגיל – אופנוע שנזרק אל עבר ברוגן בהינף יד. נו, באמת. גם המוזיקה בסצנות הללו הייתה דרמטית מדי ולא תרמה לתחושת מתח.למרות זאת "איש מזל התאומים" קצת יצחיק, קצת ירגש, קצת ימתח אבל בעיקר יצליח לעניין במהלך 117 דקותיו. בסופו של דבר התוצאה סבירה לחלוטין אך לא מסעירה או מחדשת דבר.
איש מזל התאומים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) לירון אברהם | מבקרת קולנוע - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
איש מזל התאומים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: איציק גורגיל: 4623/11/2019 13:53:29
7/10
סרט אקשן טוב עם רעיון מקורי שהיה אפשר לפתח יותר. מאנג לי ציפיתי ליותר.
שם: אוריאלגיל: 5512/11/2019 16:20:12
10/10
סרט אקשן מהנה
שם: גילגיל: 3710/11/2019 19:14:10
8/10
תודה רבה לאתר סרט על הכרטיסים!!! סרט מרתק ומלא אקשן, רווי פעלולים מרהיבים. ויל סמית'' בתפקיד כפול, ותהליך ההצערה שלו בסרט מאוד מיוחד.
ביקורות נוספות של סרטי מתח/פעולה
אמאל'ה Run חדש 2021
טנט Tenet חדש 2021
סתם אחד Nobody חדש 2021
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט