ורוניקה גארין | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

ורוניקה גארין

" - "לקייט בלאנשט מגיע אוסקר על תפקידה כעיתונאית האירית, ורוניקה גארין, שיצאה נגד מלכי הסמים של דבלין ושלמה על כך בחייה. יש סרטים שהשחקן הראשי עושה אותו ו"ורוניקה גארין" הוא סרט שכזה."
Veronica Guerin
ביקורת

ורוניקה גארין | Veronica Guerin

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר דרמה שחקנים קייט בלאנשט, ג'רארד מק סורלי, קיראן הינדס, ברנדה פריקר, דון וו'יקרלי | במאי/ת: ג'ואל שומאכר
ציון המבקר
"לקייט בלאנשט מגיע אוסקר על תפקידה כעיתונאית האירית, ורוניקה גארין, שיצאה נגד מלכי הסמים של דבלין ושלמה על כך בחייה. יש סרטים שהשחקן הראשי עושה אותו ו"ורוניקה גארין" הוא סרט שכזה."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
6.5/10
ג'ואל שומאכר , במאי די שבלוני ולא מעניין שעושה עבודות מקצועיות כמו "תא טלפון", "הלקוח", "עת להרוג" ועוד רבים, ממשיך גם בסרט זה לעשות עבודה מקצועית ויעילה מבחינה קולנועית שלא מעלה או מורידה מערכו של הסרט. למזלו הרב של שומאכר, קייט בלאנשט, מהשחקנית המוכשרות ביותר בהוליווד כיום, הסכימה לשאת על כתפיה את הפרויקט , ג'רי ברוקהיימר הריח רווח כלכלי וכך נוצר הסרט המספר את סיפורה של העיתונאית האמיצה והאינטנסיבית הזו.אמצע שנות התשעים, על כביש ראשי באמצע היום, אופנוע עוצר ליד מכונית ברמזור ואקדח נשלף - כך מתחיל הסרט "ורוניקה גארין". מיד מופיעה הכתובית "שנתיים קודם לכן" ומאותו הרגע הסרט מתאר את עבודתה הבלתי מתפשרת ואופייה האובססיבי משהו של גארין. אידיאליסטית שיצאה נגד האנשים המסוכנים ביותר בדבלין, בעלת אומץ לב וגבורה ששינו בסופו של דבר את פני אירלנד. עיתונאית מצטיינת שהפכה לאויב מספר אחת של העולם התחתון. עיתונאית שנלחמה יותר מכל פוליטיקאי ושוטר נגד בעיית הסמים ובמקביל ניסתה לנהל חיי משפחה תקינים עם בעל אוהב ובן מעריץ.
זהו סיפור על אומץ לב, על גיבורה מקומית שהפכה לסמל בינלאומי, סיפור בן זמננו שהפך למיתוס. בישראל לא אוהבים עיתונאים שכאלה, במיוחד הפוליטיקאים כי הם גם הפושעים הגדולים. בכלל עיתונאים בארץ מעדיפים לשבת באולפן החדשות ולהראות מרוצים מעצמם ואם זה אפשרי גם לעשות פרסומות לבנקים ולעבור על חוקי האתיקה.בקולנוע פחות מתעניינים בעיתונאים תוצרת ישראל ומעדיפים סיפורים על אדם אחד שיוצא חוצץ נגד אנשי פשע. אנשים אוהבים תכונות כמו דבקות במטרה, וורוניקה גארין היתה חדורת אמון במעשיה וביכולתה לגעת באנשים אפילו ברקובים שביניהם ולשנייה אחת היא לא חשבה לעשות פרסומת בשביל שרי אריסון או חברת ביטוח.ג'רי ברוקהיימר (בחורים רעים 2, ארמגדון, שודדי הקאריביים) שרגיל לפוצץ מינימום חצי מהעולם בסרטיו מסתפק בהפקת סרט שיש בו חיסולים מינוריים. ג'ואל שומאכר במאי מקצועי ממשיך לעשות את עבודת הבמאי ביעילות ולספק סחורה הוליוודית צפויה, (מה זו הקריינות המזעזעת בסוף הסרט? לא יכול להיות שלברוקהיימר נגמר הכסף לכתוביות…). שימו לב להופעת האורח הקצרצרה והחביבה של קולין פארל, כפרחח צעיר המנסה להתחיל עם העיתונאית הרצינית.קייט בלאנשט מוכיחה שוב פעם שהיא אחת השחקניות הטובות ביותר כרגע בהוליווד, הגיע הזמן שהיא תזכה באוסקר, מגיע לה.
ורוניקה גארין (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
ורוניקה גארין - ביקורת גולשים / תגובות
שם: ben hakimגיל: 1730/07/2004 03:26:18
3/10
ארוך, מייגע, אפרורי, מדכא, ולא מומלץ. רק מי שבאמת הכיר את העיתונאית, ורוניקה גארין, יהנה.
שם: Tal Ronגיל: 3112/12/2003 02:03:00
8/10
A really strong drama. Cate is excelent as usual.
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
החפירה The Dig חדש 2021
אמה Emma חדש 2021
אופליה Ophelia חדש 2020
מאנק Mank חדש 2020
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט