נמר דרקון | ביקורת סרט

תמונת כתב על "

נמר דרקון

" - ""
Crouching Tiger, Hidden Dragon
ביקורת

נמר דרקון | Crouching Tiger, Hidden Dragon

מאת גיל ז'אנר דרמה שחקנים צ'או יאן פאט- לי מו ביי, מישל יאו- יו שו לין, זאנג זי יי- ג'ן, צ'אנג שן- לו, שנג פיי פיי- ג'ייד פוקס | במאי/ת: אנג לי
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.3/10
משום מה לא מצאתי פרטנר שיבוא איתי לסרט זה, חלק לא מעוניינים, החלק השני כבר ראה, ואז הגיעה הפרטנרית האידיאלית, קרן שרק חזרה מהודו, שם החלה ללמוד ג'יו ג'יטסו, ואם שכחתי לציין הרי עבדכם הנאמן חזק בקטע של הטאי צי והקונג פו.סרטו של אנג לי, נמר דרקון, הוא מעין מיתולוגיה סינית. לי מן ביי (ציאו יאן פאט), אמן לחימה סינית סודית מחליט להתמסר למדיטציה. את חרבו הוא מעניק לאהובתו הלא ממומשת יאן שו לין (מישל יאן). בפגישה עם בת אצולה מרדנית גיו(זאנג זי יי) המדהימה, נגנבת החרב מידי שון לין. לי מן ביי מפר את התמסרותו למדיטציה ומצטרף אל יאן שו לין למסע להחזרת עטרה ליושנה. הם מגלים שהגנבת היא גיו, שעובדת בסתר עם האשה שרצחה את המאסטר לי מן ביי. גיו מתאהבת בשודד דרכים יפה תואר ומסרבת לשאת את אשר ייעדו לה הוריה.
הסרט מלווה בקרבות קונג פו ובעיקר קונג פו חרב מרהיבים. הבמאי אנג לי מטפל בצורה יוצאת דופן בסיפור הכאב של שתי אהבות גדולות לא ממומשות. הסרט מצולם כל כך מדהים שמתעורר חשק לקחת את הרגליים ולצאת למסע בסין. הבעיתיות שלי בסרט היא דווקא בפעלול שעבדו עליו הכי קשה: התעופפות תוך כדי קרבות, דוגמת הסצנה של התעופה בין העצים. אני כמי שמתעתד להיות, כשאהיה גדול, לוחם קונג פו מתקשה להתחבר לתעופות שכאלה ומעדיף את סרטי ברוס לי.ציאו יאן פאט מצויין . מישל יאן מהממת כלוחמת שאהבתה הגדולה לא ממומשת. זאנג זי יי- מה אני אגיד לכם רק להתאהב בה מכמה שהיא מיוחדת, היא שחקנית יוצאת דופן העוברת מתפקיד בת האצולה, ללוחמת שודדת, לאשה מאוהבת.יצאתי עם קרן מהסרט נרגשים מיופיו של הסרט ומהקרבות המרהיבים שלו. ניסיתי לשכנע את קרן להצטרף לאימוני הטאי צי והקונג פו שלי- היא סירבה בתוקף. בלי כל קשר קרן כזאת מתוקה הממממממ...
נמר דרקון (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט)
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
נמר דרקון - ביקורת גולשים / תגובות
שם: דב ישראליגיל: 3729/03/2013 12:34:55
7/10
Crouching Tiger Hidden Dragon שני מומחי אומנות לחימה נלחמים להשיג בחזרה את חרב הגורל הירוק שנגנבה,ולנצח יריב ותיק...יש קרבות טובים בסרט,ונופים מאוד מרשימים,אבל העלילה לא מדהימה ומעניינת במיוחד.
שם: שני פלדמןגיל: 1501/12/2002 12:11:19
10/10
בדרך כלל אני נוטה להסכים עם הביקורת שיגאל נותן אבל הפעם אם יורשה לי לומר ט-ע-ו-ת סרט ענק.פעלולים מרהיבים(לא בסגנון הולווידי), תרבות שונה מה עוד אפשר לבקש.
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט