רחובות מושחתים | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

רחובות מושחתים

" - ""
The Yards
ביקורת

רחובות מושחתים | The Yards

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר מתח/פעולה שחקנים מרק וולברג, הואקין פניקס, שרליז ת'רון, ג'יימס קאן, פיי דאנווי, אלן בורסטין, צ'אד אהרון, טוני מוסנטה | במאי/ת: ג'יימס גריי
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.7/10
גלריית שחקנים מרשימה עוטרת את הסרט הזה. בד"כ זה סימן שמבשר רעות לגבי איכות סרט בעיניי, אבל במקרה זה טוב שנתבדיתי.הסרט עוסק בליאו, צעיר בעייתי שהשתחרר זה עתה מהכלא, וחוזר לחיק משפחתו וחבריו, אותם הציל ממאסר בעבר, בכך שביכר לרצות זמן בכלא ולא להסגיר לשוטרים, כי הם קשרו קשר לפשע עמו. הוא נפגש מחדש עם בת דודתו בה היה מאוהב בעבר (שרליז תרון), אשר עומדת להינשא לחברו משכבר הימים, וילי (חואקין פיניקס). ליאו, אשר מכיר בסבל הניכר שעבר על אמו (אלן ברנסטיין), מחליט לחזור למוטב ולבוא לעבוד עבור דודו החורג פרנק אולכין (ג'יימס קאן), אשר הנו איש עסקים העוסק בקבלנות ציוד בנייה לרכבות, ובמהלך העניינים מצטרף לווילי, חברו, העובד עבור דודו. עוד לפני שמתחיל ליאו לקלוט מה קורה, הוא מסתבך בפרשת שחיתות, אשר מעורבים בה אנשי פוליטיקה, עסקים וקבלנים מתחום הרכבות, וזאת על לא עוול בכפו. בשל עברו, מפנים הסובבים לו גב ומפלילים אותו בפשע שלא ביצע.
לכאורה סיפור פשוט, תאמרו. בסרט הזה כבר היינו? לא בדיוק. דומה שהעלילה הנה אך כיסוי לדרמה האמריקאית מהסוג הטוב, שנדיר למצוא בימינו. הסרט הנו חממת גידול לשני שחקנים צעירים וטובים, אשר עושים תפקיד אופי טוב: האחד - מארק וולברג, שאת ניצני המשחק הטוב שלו הפגין כבר בכישלון הקולנועי ושמו "הסערה המושלמת". השני - חואקין פיניקס (גלדיאטור, עט הסקנדל), מטאור עולה בשמי הוליווד, אשר לזכותו ייאמר, שדי בהבעות פניו כדי להעביר לצופה עד כמה השחקן הזה מוכשר. שימו לב אליו - שחקן אופי טוב, שדי בהופעותיו האחרונות בקולנוע כדי להמחיש את הפוטנציאל האדיר הטמון בו. עם זאת, משחקם של שאר השחקנים גם ראוי להערכה, והצוות ככלל עושה עבודה מדויקת ויעילה.אבל הסרט מבוסס בעיקר על מערכות יחסים, ובכך כוחו. העלילה הפשטנית יחסית מהווה אך סיפור בסיס למארג של קונפליקטים: קונפליקטים בין ליאו לאמו, בין ליאו לעצמו, בין ליאו לחבריו ולסביבתו העוינת, וקונפליקט בין הבחירה הטובה והקשה לבין הבחירה הרעה והקלה. וקונפליקטים זה מה שעושה קולנוע טוב. כשזה נתמך בצוות שחקנים מיומן וראוי, ועם זאת ללא סטארים מגלומניים, מתקבלת תוצאה יפה ומדויקת, ודרמה טובה מאד. אין כמו סרט העוסק בקרביה של משפחה, כדי לגעת עמוק בצופה, וסרט זה עושה את העבודה.לסיכום: יפה, איטי, משחק טוב מאד ואף נוגע ללב לעיתים.8 בסולם יגאל.
רחובות מושחתים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
רחובות מושחתים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: anipoגיל: 4412/02/2016 19:18:24
8/10
ליאו הוא בחור צעיר שמשתחרר מהכלא ושואף להתחיל בחיים חדשים נטולי פשע .לרוע מזלו הוא חוזר למשפחה ,בה בן זוגה ואביה החורג של בת דודתו לא כל כך מאמינים בללכת בדרך הישרה. שניהם מאמצים שיטות של מאפיה כדי לזכות בדרך לא חוקית במכרזים שמוציאה חברת הרכבת המקומית לצורך תחזוקה וטיפול ברכבותיה. ליאו מעוניין בסך הכל לעבוד ולהתפרנס בכבוד ומשתלב בחברה , אך ה"רומן" הזה מסתיים מהר מאוד בלילה אחד, כאשר פעולה עבריינית בה הוא משתתף, מסתבכת ומשתבשת והוא נאלץ להמלט מרשויות החוק אבל גם מפני האב החורג ובן הזוג של בת דודתו. בתוך כל הכאוס הזה עליו גם למצוא דרך להיות קרוב לאימו החולה. הסרט עשוי טוב, אין רגעים מתים וכל הזמן קורה משהו . כשמוסיפים את זה לצוות שחקנים מן השורה הראשונה ולסיפור מעניין עם מוסר השכל שאומר, שהפשע לא משתלם, אז התוצאה הסופית היא טובה מאוד.
ביקורות נוספות של סרטי מתח/פעולה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט