ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 8.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 3
9/10
3 ביקורת לסרט היו זמנים בהוליווד
אהבתי. אבל יש לי רק שאלה אחת (בלי ספוילרים) - האם טרנטינו הציג את התסריט לרומן פולנסקי לפני ההפקה ? מי שיראה יבין למה השאלה..... אבל זה סרט שמשחזר את רוח הזמן, את הג''ונגל ושמו הוליווד. את הזיוף של "דור הפרחים" על רקע מלחמת ויאטנאם. את הלך הרוח של הכוכבים ואנשי השוליים של הוליווד בשנת 1969. ובעיקר מספר את הסיפור של טרנטינו בדרך שרק הוא יודע לספר אותה. עם ההומור הציני שלו והמיפנים המפתיעים בעלילה. שני הגיבורים הם דמויות אנושיות כל אחד פגיע וחרד בדרכו שלו. הם מין "דון ג''ובני" ו"לפורלו" של תקופת סוף מלחמת ויאטנם. רק של"דון ג''ובני" של הסרט יש תשוקה להיות כוכב כמו שהיה פעם והפחד שלו זה להיות "לשעבר". ו"לפורלו" הוא המוציא והמביא שלו. רוב העלילה מונעת על ידו. ישבתי עם פופ קורן ונהניתי מכל רגע.
מומלץ לגילאים: 8 + 18/08/2019 13:25:13 | נצפה בקולנוע
9/10
2 ביקורת לסרט אדוני
אהבתי. סרט רגיש. המיסחור לא בולט. על מעמדות ועל הגבול שעובר ביניהם. אמו של אש (בנו של קבלן גדול במומסביי) שכרה עבורו משרתת (רוטנה) בביתו. רוטנה היא אלמנה כפרית צעירה שהדרך היחידה שלה לחופש היא להיות מועסקת בעיר הגגדולה.ה"חופש" שלה זה הוא שכל דבר שהיא רוצה לעשות תלוי באישורו של אש. הסרט מתחיל בביטול החתונה שלו. וממשיך בסטץ מזדמן של אש. רוטנה רואה הכל , מכירה את הנפשות הפועלות ויודעת להתאים את עצמה לרצונותיהם המשתנים, ולהשאר בצל "רואה ואינה נראית". הסיפור מסתבך כאשר אש מתאהב ברוטנה. בתחילה הוא נותן לה מתנות קטנות אבל כשהוא רוצה קירבה פיזית רוטנה מציבה לו גבול ברור וקשה. הגבול הזה יותר חשוב לרוטנה מאשר לאש. הפגיעות שלה היא גדולה מאוד ביחס ליכולת הספיגה של אש. כי אש הוא בחור עשיר והיא בחורה ענייה מהכפר. היא יודעת שבקשר כזה היא הצד החלש והיכולת שלה לשלוט בגורלה קטן מאוד בתנאים האלה. (אני לפחות) ראיתי בסרט הזה את סיפור של המעמדות בהודו.
מומלץ לגילאים: 14 + 16/06/2019 13:42:11 | נצפה בקולנוע
7/10
1 ביקורת לסרט זה בידיים שלך
סרט יפה . בעיקרון יז כאן סיפור על מנהל קונסבטוריון שמגלה נער פלא שמנגן על פסנתר בתחנת רכבת. הוא מסכן הכל בשביל לקדם אותו למרות שהוא עבריין מורשע. אחר כך מתברר שיש ברקע בן שניפטר שנתיים קודם. האמא (אשתו של המנהל) נאחזת בזכרו . האב הגיע למסקנה שבשבילו המוזיקה זה הכל בחיים והוא רואה בילד הזדמנות לגלות כישרון עולמי. האמא חושבת שהווא בעצם רואה בנער תחליף לבן של מת. על רקע זה יש ביניהם עימות ובסופו של דבר הם ניפרדים. כדי להפוך את זה ל"אטרקטיבי" התסריטאי הכניס פנימה את כל האלמנטים של "סרט בורקס". החברה מהשכונה, התאהבות בילדה מהקונסבטוריון. הפסנתרן הזקן מה"שיכון" שלימד אותו כילד ובסוף הוריש לו את הפסנתר.האח שנפצע והוא בסכנת חיים בזמן התחרות הגדולה. האמא הענייה שמתפרנסת מנקיון. "להזעיק" את החברה מהשכונה כדי להגיע לתחרות הפסנתר הגדולה בזמן. והגאון שעלה מאשפתות כנגד כל הסיכויים.
מומלץ לגילאים: 12 עד 70 16/06/2019 11:33:24 | נצפה בקולנוע


ארכיון הניוזלטר של אתר סרט