ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 5.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 3
6/10
3 ביקורת לסרט ג'ונו
לחובבי השפה האנגלית אמריקאית עם דגש עכשווי דבר ושכח (בעקבות שגר ושכח). מומלץ לעמוד בפיתוי ולקרוא כיתוביות כמה שפחות (רק אם אין ברירה). זו בדיוק גם נקודת התורפה של הסרט והיא שטחיות הטיפול בנושא כל כך טעון ורגיש כמו הפלות כמעט מכל בחינה אל מול הדיאלוגים הפתלתלים עמוסי ממסרי עוגיות מזל. זה המחיר כאשר העלילה רודפת אחרי מהירות המלל. להבדיל למשל מ הדייט שתקע אותי (תרגום לא מוצלח וכמובן לא נכון) ששם דמותו של הגבר הכבידה ופאסיבית יחסית בהתנהלותה גם בדיאלוגים וגם במשחק עצמו שם היא שומרת על העלילה שלא תיברח לנו מהר מדי. ובחזרה לגונו, אין ספק שבהיותו מעין סאטירה קומית צופים נוטים להתייחס יותר בסלחנות לחסרונות מאשר למשל בזאנרים אחרים. חסרון ההסתמכות על שנינות המלל בלבד הוא שיש לכך תחליף בדמות ספרים, סדרות טלויזיה מסויימות וכו (כמו בשעתו סיינפלד ,סקס והעיר הגדולה). כמו כן הסרט תובל בפמיניזם או פוליטילי קורקט תלוי בנקודת ההשקפה של הצופה. לא הרבה אך מורגש. בעייה נוספת של הסרט להתחבר אל הצופה הישראלי היא ריחוקו הרב, הרע והמר מן המציאות הישראלית לו הייתה הבחורה הישראלית במצב דומה. בסופו של יום המדובר בקומדיה ולכן מקבל הסרט אצלי ציון 6.5.(ולא 6)
19/02/2008 23:31:45
4/10
2 ביקורת לסרט שיחות עם אלוהים
הסרט יוצא מתוך נקודת הנחה רוחנית בסיסית ועל גביה מבצע קפיצות רוחניות נוספות שכמובן אינן לוגיות. לא מומלץ לצופים שאינם רוחניים מטבעם, ואינם ניחנים במכנה המשותף הרוחני הבסיסי. לא לצופים שאמינות (משחק, עלילה, תסריט וכו) חשובה להם לשם הנאה מן הסרט. רק לחובבי הזאנר ובהתאם לכך גם קיבל הסרט חסות מן ה -"מועדון החוג הרוחני" . מי שחושב לצפות בגלל סיפור על מאבק, קשיים והגשמה עצמית כנגד החברה או הסביבה ואינו מתחבר לצד הרוחני לא זה הסרט בשבילו. ישנם סרטים המבוססים על סיפורי הצלחה אחרים. כאחד שלא מתחבר לצד הרוחני שלו בהצלחה יתרה ובהתאם לכך שאין אזהרה מתאימה בתקציר על הסרט ,מקבל הסרט אצלי ציון 4.
19/02/2008 20:45:43
6/10
1 ביקורת לסרט ארץ קשוחה
למי שנחשף לסרטים של טרנטינו או לסרטם הקודם של האחים כהן-רציחות פשוטות - מומלץ שלא לבזבז זמן בצפייה בשידור החוזר. מעבר לכך כמובן שלא מגיע לרמת סרטיו של טרנטינו (מכל הבחינות)וזו נקודה חסרון חשובה לסרט שמתחרה באותו זאנר.יש לקחת את הביקורת הרישמית המתלהבת בעירבון מוגבל. בסופו של דבר מדובר בטעם אישי וככזה מצאתי את הסרט מיותר לחלוטין. אם יש מישהו שלא נחשף לזאנר הזה מעולם אזי מומלץ לראות כהכנה במידה ויאהב כדי להיכנס בהדרגה לסרטים ברמה היותר איכותית מאותו הזאנר.
06/02/2008 18:56:21


La Belle Epoque1התקופה היפה בחייציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.5
Free Guy2לשחרר את גאיציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.3
Luca3לוקהציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.4
Wrath of Man4שומר טינהציון גולשים10 / 7.9ציון מבקרים5 / 3.9
Space Jam A New Legacy5ספייס ג'אם: אגדה חדשהציון גולשים10 / 7.8
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט