ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 8.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 4
10/10
4 ביקורת לסרט העודף בשבילך
השחקנים הראשיים, בסרט "העודף בשבילך", סמנתה אליוסוף וברנדון פולנסקי, בהקרנת טרום בכורה. "העודף.בשבילך", הוא סרט חדש ויוצא דופן, המתאר את ההתמודדות החברתית, ובעיקר בעולם הדייטינג, של צעירים על הרצף האוטיסטי, ובעצם הזמנה אישית אל כל אחת ואחד מאיתנו, הושטת יד הכמהה להכיר, להתחבר, לקבל, לאהוב. הבמאית, רייצ'ל ישראל, בחרה בשחקנים, כולל כוכבי הסרט, שהם עצמם על הקשת, ומשיגה בכך אותנטיות מירבית ובלעדית. דייויד, בן למשפחה יהודית אמידה, מסרב לקבל את הגדרתו כאוטיסט, ומגלה התנגדויות להשתתף בקבוצת תמיכה. שרה, חברה בקבוצה, היא ההפך ממנו, המקבלת בהשלמה, את מצבה, לטוב ולרע. החיבור ביניהם מגלה להם, ובעיקר לדיויד, עולם חדש. סרט חודר מחיצות ושובה לב, החושף חלקים בחיי אנשי הרצף ומשפחותיהם, כאלה שלרוב לא משתפים בהם את הסביבה, אלא נותרים ספונים בחדרי חדרים, בעיקר בשל החשש מתגובות החברה. "העודף בשבילך" - משתף את הצופים בעולמם הרגשי, הנראה מבחוץ, שונה ובמידה רבה "בלתי קריא", אך מתגלה כמלא - גם אם הנחווה במשקפיים אחרים. כי כולנו רוצים הכרה, תשומת לב ואהבה, בכל שפה. בימים האחרונים, הגיעו השחקנים הראשיים, סמנתה אליוסוף וברנדון פולנסקי, שרה ודיויד, להקרנות בכורה, ולמפגשים ישירים עם הצופים. לרוץ. לא להפסיד. כדי להבין טוב יותר, לקרב ולהתקרב, לגעת, לחבק, לעשות סדר מחודש כנה וערכי, תוך התבוננות מעמיקה פנימה, בעולם המושגים האישי, החברתי והציבורי שלנו, לגבי נורמטיביות, שונות ומה שביניהם, להרחיב את גבולות הגיזרה של יכולת ההכלה שלנו, ובעיקר הנכונות, ולתת הזדמנות חדשה, לכולנו. תודה סמנתה, תודה ברנדון, ותודה לכל החברים שלכם, שליחים יקרים מ...ואל מיליוני לבבות בעולם
25/05/2018 23:25:40 | נצפה בקולנוע
8/10
3 ביקורת לסרט העיתון
סרט מעניין ומותח ומשחק מעולה כתמיד של מריל סטריפ. אולם, מדבר יותר אל מי שמכיר את התקופה הרלבנטית ובקי בפרטי הנושא של מסמכי הפנטגון. אחרת, יש סיכוי טוב לא להתחבר לעלילת הסרט. כדאי לקרוא קודם, כדי להפיק את המירב, מהסרט העוסק בפרשיה תקשורתית סוערת זו, ומן הסתם עשוי לעניין בעיקר את אלה שתחום התקשורת, הפוליטיקה והחיים הציבוריים, קרובים אל ליבם ואל חייהם. מריל סטריפ משדרגת את הציון הכולל לסרט.
06/04/2018 18:30:29 | נצפה בקולנוע
9/10
2 ביקורת לסרט אהבה חסרה
סרט עצוב וקשה המביא ללא כחל וסרק את נושא הגירושים, בעיניהם שם של ילדים, אר בעל כורחם מוצאים עצמם בלב הסערה. פרוק התא המשפחתי,משבר אמון בביטחון שנתנו בהוריהם כסלע איתן לחייהם, וזוגיות חדשה של ההורים. מציאות קשה, מורטת עצבים, גורמת לאמפטיה , ולמרבה הצער מסתיימת בצער גדול וקורע לב. טקסטים חזקים. צילומים מצויינים. משחק מדוייק, מכאיב ומעורר מחשבה של סיטואציות מחיים האמיתיים.
06/04/2018 18:21:59 | נצפה בקולנוע
8/10
1 ביקורת לסרט מקום לאהבה
סרט המציג התמודדות עם סיטואציה קשה של אובדן בן/בת הזוג בטרם עת, באמצע החיים,כאשר נראה שהנה עכשיו הזמן לחיות את החיים, והנה, המכה הקשה מכל מנפצת את החלום. איך ממשיכים ? כיצד מתמודדים?האם "מותר" לאהוב מחדש? ואיך מגשימים את מילוי החלל בלב,מבלי לטבוע ברגשות אשמה ותחושת "בגידה"בבן/ת הזוג שאינם עוד? ג''יי קיי סיימונס שובה לב, במשחק אמין ואותנטי,בפניו הטובות עיניו מלאות ההבעה, ולא בפעם הראשונה ( "אהבה יוונית"). גם הבן המנסה להתמודד עם אבא המהלך כ"חצי מת", בעודו חי ולמעשה הוא בודד בעולם, ועוד נקרא לעזרה לבת כיתתו, הזדמנות להעניק כדי גם לקבל אהבה. אהבתי את שניהם. הצד הנשי, המורה לצרפתית, משהו בכל זאת חסר לי בדמותה, מבחינת עומק הטקסטים, הסיטואציות והמשחק. אישית, הסיטואציה נגעה לליבי ולחיי עד מאד. אולי בשל כך נעדרת, על פי דעתי, מידה של ראיית רוחב ועומק במקביל, כדי להרגיש את ההבנה לסיטואציה,את ההכלה, הראייה והיכולת להעבירה, ברמת רגש משכנעת עוד יותר. ג''יי קיי סיימונס הנפלא, כמעט ומחפה על החסר, אבל בכל זאת, יצאתי מהסרט בתחושה של החמצה מסויימת. ובכל זאת, שווה צפיה.
06/04/2018 18:04:06 | נצפה בקולנוע


Ambulance1אמבולנסציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 2.8
The Batman2באטמןציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 3.5
Marry Me3חתונה בהפתעהציון גולשים10 / 8.1
Turning Red4אדומה אשציון גולשים10 / 8.1ציון מבקרים5 / 4.0
Uncharted5אנצ'רטדציון גולשים10 / 7.4ציון מבקרים5 / 3.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט