חדשות קולנוע וסרטים

יום שידורים מיוחד לזכרו של יצחק רבין

מאת:
יום שידורים מיוחד לזכרו של יצחק רבין
שלח לחבר הוסף תגובה Seret.co.il :: שתף | הוסףשתף
ערוץ ההיסטוריה יוצא בתכנית מיוחדת לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, במלאת 10 שנים להירצחו. לתכנית רואיינו דמויות שליוו את רבין בתקופות שונות בחייו, מילדותו בביתו בתל אביב, דרך לימודיו בבית הספר היסודי ואחר כך בפנימייה ובתיכון היוקרתי כדורי, המשך בהתגייסותו לפלמ"ח והפיכתו ללוחם ולמפקד מוערך ובולט, וכלה בכניסתו לפוליטיקה, בחירתו פעמיים לראשות ממשלה, השגיו, הסתבכויותיו ופרישתו, והתפתחותו במישור המדיני עד לרגעי השיא שהיו במעמד חתימת הסכמי השלום. הפרק האחרון של הסרט עוסק בליל הרצח.

בין המרואיינים: רחל רבין, איתן הבר, יוסי ביילין, שלמה להט, אורה נמיר, מירי אלוני, שאול ביבר (היה איתו בפלמ"ח), שמואל אייל (שירת איתו בצה"ל), רינה דותן (נמנתה על "מעריצותיו"), שמעון דותן (בעלה של רינה, היה פקוד של רבין). המרואיינים בסרט מספרים על רבין ממקור ראשון – חלקם מספרים סיפורים שטרם סופרו על האיש, על ייחודו ועל תפקודו במצבים שונים, ההתעלויות והמשברים.

רחל רבין חוזרת לבית ילדותם בתל אביב ובפעם הראשונה מספרת למצלמה על יצחק רבין הילד, על מופנמותו, על יכולותיו השכליות שהתגלו כבר אז, על הקשר המיוחד שהיה לו עם אימו ממנה התייתם בהיותו בן 15 בלבד – וכיצד מותה השפיע עליו.

איתן הבר מספר על פגישתו הראשונה עם רבין, עת רבין היה אלוף פיקוד הצפון והבר עצמו נשלח מטעם עיתון במחנה לסקר אירוע מסויים. השניים נפגשו (בסרט ייחשף צילום נדיר שחושף את אותו מפגש) והיתה זו תחילתה של ידידות מופלאה, למרות שהבר טוען שעד הרגע האחרון הוא "רעד מפחד" בכל פעם שהיה צריך להיכנס ללשכתו של "הבוס". הבר גם מתאר בפירוט את מסכת ליל הרצח, מדוע ואיך בחר את המלים שבחר לומר לעם ישראל אז, בפתח בית החולים, ועוד.

יוסי ביילין מתאר את המהפך שחל ברבין כשנחשף לראשונה לטיוטת הסכמי אוסלו, על המפגשים שהיו ביניהם בארבע עיניים ושבהם הוא, "הפודל של פרס", הגיע עם רבין לשיחות מפוייסות, שהובילו בסופו של דבר לחתימת ההסכמים.

החברים מספרים על רבין מזוויות חדשות, לפעמים "מציצניות", למשל על יחסו לבחורות ולבדיחות גסות, על קולו הייחודי שהעניק לו מראש סמכותיות יוצאת דופן, ועל היכרותו עם לאה, האישה שהלכה איתו לאורך כל הדרך, כולל המבוכה הגדולה שאחזה בו כשחבריו סיפרו לו שראו אותו ואת לאה מסתובבים על חוף הים ואוחזים ידיים...

שלמה להט (צ'יץ') מספר על תחושת האשמה שהולכת איתו עד היום, בגלל שהצליח לשכנע את רבין, אחרי מאמצים אדירים, להגיע לעצרת השלום שארגן בכיכר שליד העיריה. ציץ מספר מדוע היה חשוב לו לארגן את האירוע ההיסטורי הזה, אבל גם על מפגשים חבריים שהיו בינו לבין רבין בנסיבות משפחתיות ואחרות.

מירי אלוני, מתארת את החוויה מנקודת ראותה, על ההישג הגדול שהיה לה "לגרום לרבין לשיר לראשונה מול קהל המנונים, גם אם הוא זייף קשות...", לאחר שנכשלה בכך בשתי עצרות קודמות שהיו להם באותה שנה.

יצחק רבין – מזווית אישית - יום ראשון ה- 13/11 בשעה 21:20, ש.ח. למחרת בשעה 14:40

כמו כן יוקרן הסרט "רבין – תמונות קצרות": הפקה מקורית של ערוץ ההיסטוריה בנושא חייו ומותו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז"ל. ב-4 בנובמבר 1995, נרצח רוה"מ רבין בתום עצרת תמיכה בתהליך השלום בתל-אביב. הרוצח יגאל עמיר, סטודנט למשפטים מהרצליה, רצה לעצור בכך את תהליך השלום. רבין - תמונות קצרות - יום ראשון ה- 13/11 בשעה 22:10

ערוץ 3 של הכבלים יקדיש את ערב ראשון לשידורים הקשורים ברצח רבין:

20:00 בסימן מורשת רבין - הפקת מקור מיוחדת שצולמה במהלך סמינר מנהיגות של חניכי תנועת הנוער העובד והלומד. התכנית בוחנת כיצד משתקפת מורשת רבין בתנועות הנוער של ימינו, שחרטו על דגלן להמשיך בדרכו, ומהו תפקידה של מורשת זו בחינוך ובהכשרת דור חדש של מנהיגים.


20:55 כל שישי בכיכר - תעודה מיוחדת לערב יום הזיכרון ליצחק רבין, העוקבת אחר "משמרות השלום והדמוקרטיה", קבוצה של כ-30 איש המתכנסת מדי יום שישי, בכל עונות השנה, בכיכר רבין בת"א ושרה משירי ארץ ישראל היפה. התעודה מתמקדת במספר דמויות ומנסה לברר את הסיבות שמביאות אותם לכיכר: עוזי האקורדיוניסט, אורלי הזמרת, דני ליטאי - "אבי" הלהקות הצבאיות, חיים אברהם (אביו של החייל בני אברהם ז"ל) ואחרים. כמו כן, התעודה מנסה להבין כיצד השפיע הרצח על אותם אנשים, שאיש מהם לא היה חבר אישי של רבין, ומציגה את תחושת התסכול שלהם לנוכח הזיכרון ההולך ומתעמעם בקרב חלק גדול מהציבור בישראל. במאי: שי יונה.

21:40 פלורנטין - נובמבר 1995 - פרק מס' 5 הבלתי נשכח. מאור עסוק באספרסו-בר החדש שהוא עומד לפתוח, ושירה מסייעת לו בהכנות אף על פי שאינה מאמינה שהמקום יצליח. תומר עושה מעשה שמתגלה כבגידה בחבר, ובטלוויזיה מודיעים שרבין נרצח.
אין תגובות לכתבה.
 
לחצו כאן להיות הראשונים לפרסם תגובה לכתבה זו !

   
חיפוש בארכיון 2021
הצג את כל הידיעות / כתבות מחודש ושנה מסויימים (יש לסמן שנה וללחוץ על החודש הרצוי)
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
או בצע/י חיפוש טקסטואלי בארכיון
בחר/י תאריך: מ עד
חפש בכל הארכיון
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט