מטוסים | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

מטוסים

" - "קטנים וגדולים יהנו בסרט החדש של דיסני"
Planes
ביקורת

מטוסים | Planes

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר אנימציה שחקנים ואל קילמר, ג'וליה לואיס דרייפוס, בראד גארט | במאי/ת: קליי הל
ציון המבקר
"מבדר לכולם"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.1/10
דסטי קרופהופר הוא הכוכב החדש של עולם המכוניות של דיסני והוא בכלל מטוס. דסטי הוא מטוס ריסוס קטן (תרגום שמו הוא "מדלג על יבולים") החי בין שדות התירס במערב התיכון האמריקאי – באזור שכולו סמל לאמריקה השורשית והיפה (או כמו ששואלים אלו שבאים למגרש הבייסבול באייוה בסרט "שדה החלומות" האם כאן זה גן עדן?)דסטי חולם להתחרות במרוץ המטוסים העולמי המקיף את העולם (נדמה שהמכוניות של דיסני עשו זאת לפניו...) וכל מי שראה סרט ספורט אחד בחייו ומכיר את מיתוס ההגשמה העצמית האלמותי (שממשיך להיות מפומפם בתעשיית הסרטים) יוכל להבין די מהר לאן הסרט יוביל.
בעזרת שלל דמויות מקסימות כמשאית תדלוק ומשאית מכונאית .ינסה דסטי להגשים את חלומו ואם עוד לא צעקתם "רוקי" גם מקומו של המאמן הקשיש והנרגן – הפעם מטוס קרב ותיק - לא יפקד מהמסך.דסטי מתקבל למירוץ ופוגש את כל ה"חשודים המיידים" (ויש שיגידו הסטריאוטיפים עד גזענות) מטוס מקסיקני חם מזג, מטוס בריטי קר רוח, מטוסה צרפתית שופעת מיניות, וכמובן אלוף העולם שהוא היריב העיקרי של דסטי במרוץ וגם צמד מטוסים תככנים שיעשו הכול כדי להתחנף לאלוף העולם (וכמובן יענשו על כך ובגדול). כל התמות הידועות מסרטי ילדים נמצאות כאן: עזרה לזולת, התמודדות עם פחדים, חברות אמיתית והכל מאויר בצבעים עזים והתלת מימד הוא הנאה צרופה.היוצרים לא מתביישים בכמה סצנות משעשעות לצחוק על ליין מוצרי הצריכה שסרטים כגון "מטוסים" מנפיקים. חברו של דסטי - משאית התדלוק עושה הון ממכירת מרצ'נדייז של דסטי - ממציתים ועד ספלי קפה.יש גם מחווה לסרט "אהבה בשחקים", שריגשה אותי מאוד. הכול מוביל לסופו של המרוץ סביב העולם כשדסטי מתמודד ראש בראש עם המטוס הרשע.דיסני הכריזו כי "מטוסים" הוא הראשון בטרילוגיה ובסרט השני יהפוך דסטי למטוס כיבוי. אני וילדיי נצפה לחזרתו למסכים.
מטוסים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
מטוסים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: רותםגיל: 2407/05/2014 20:27:04
3/10
מביש.... פשוט ככה. בזבוז זמן, ילדותי אפילו לילדים. בדיחות ממוחזרות, צפויות, עלילה משעממת. ממשיך בדיוק רב את ההידרדרות של מכוניות 2
שם: דניאל-דרגיל: 3113/03/2014 11:57:29
7/10
הילד השתעמם וביקש לצאת במהלך הסרט... לא נרשמה התלהבות מרובה.
שם: שירהגיל: 728/12/2013 11:29:43
8/10
הסרט היה מעולה, נהנתי מאוד ממליצה בחום רב.
ביקורות נוספות של סרטי אנימציה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט