שבעת המופלאים | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

שבעת המופלאים

" - "רימייק חסר נפח ליצירת המופת של קוראסווה"
The Magnificent Seven
ביקורת

שבעת המופלאים | The Magnificent Seven

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר מתח/פעולה שחקנים כריס פראט, דנזל וושינגטון, אית'ן הוק, פיטר סארסגארד | במאי/ת: אנטואן פוקואה
ציון המבקר
"מהוקצע ומיותר"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.5/10
הבמאי אנטואן פוקואה מתמחה בביום סרטים גנריים מהוקצעים אך ללא ערך מוסף מיוחד, כך היה ב"יום אימונים מסוכן" וכך גם ב"המטרה הבית הלבן" .עכשיו עולה לאקרנים בבימויו הגרסה השלישית לסיפור האולטימטיבי של המעטים מול הרבים -"שבעת המופלאים" 2016 ונדמה כי אין חדש תחת השמש של פוקואה.סרטו המופתי של אקירה קורוסאווה "שבעת הסמוראים" היה חדשני ופורץ דרך בכך כך הרבה מובנים עד שאין פלא שהוא נחשב עד היום לפאר יצירה קולנועית . סיפור הכפריים השוכרים שבעה סמוראים ללא אדון שיגנו עליהם מפני שודדים הוא דוגמא לאיך מביימים סרט פעולה שמקיים בצד סצנות האקשן גם דיון מעמיק בפערי מעמדות, בחברות ובהקרבה. הרימייק של ג'ון סטרג'ס "שבעת המופלאים" שנעשה ב-1960 רידד אומנם את המסרים החברתיים אך הצליח לתעל את העוצמה האסייתית ליצירה מערבית מהפנטת שנכנסה לפנתאון של המערבונים .
והנה מגיעה הגרסה של פוקואה שהופכת את עלילת המופלאים ללא יותר ממערבון שגרתי. איל הון אכזרי חומד את אדמת עיירה קטנה ומטיל אימה על תושביה. אלמנתו של אחד מהנרצחים על ידי העשיר החמדן והרע מצליחה לשכנע אקדוחן מסתורי (דנזל וושינגטון בהופעה מעט תמוהה) לבוא לעזרת התושבים המסכנים וביחד עם קלפן, צלף, גשש, קומנצ'י, מקסיקני ומטיל סכינים קוריאני הוא יוצא למשימה שממנה אולי לא ישוב.למרות אקספוזיציה ארוכה כאורך הגלות (או טקסס) הדמויות שבונה פוקואה נותרות חלולות וסטראוטיפיות והכל מרגיש חצי אפוי. איפה ההרהורים של שבעת המופלאים המקוריים? היכן דמותו המיוסרת של טושירה מיפונה מ"שבעת הסמוראים"? פוקואה מתמקד בפאתוס של המערב וממש מצדיע לסרג'יו ליאונה בקלוז-אפים ובמוסיקה סטייל אניו מוריקונה והכל מאד דרמטי ומוגזם אבל בסופו של דבר לא מצליח ליצור הרבה מעבר לרעש וצלצולים ומאחורי עשן האקדחים אין בעצם כמעט כלום ואין לב פועם שיציג שוב בנפח ראוי את אחת הדמויות המצויות בליבו של האתוס האמריקאי-האקדוחן.פוקואה יודע את עבודתו וסצנת הקרב הארוכה גרמה לי להתרגש אולם הסצנה רק מדגישה את הפספוס הגדול של שאר הסרט ואת העובדה שרובו הוא סתמי ושבלוני. בסופו של דבר מדובר באכזבה. ייתכן ויש יצירות מופת שעדיף לתת להן את הכבוד המגיע להן ולא לנסות ולעבדן מחדש למסך הגדול.לחובבי הטריוויה יהיה מעניין לבדוק אם הכימיה שהייתה בין אית'ן הוק לדנזל וושינגטון ב"יום אימונים מסוכן" עדיין עובדת אבל היה עדיף ליהנות מהסרט מאשר לחפש טריוויות מעניינות.
שבעת המופלאים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
שבעת המופלאים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: Eyal Peryגיל: 2827/05/2017 23:22:20
7/10
מערבון נחמד אבל לא עפתי עליו בגלל שהעלילה צפויה והם לא הצליחו לגרום לי להתחבר לשחקנים הראשיים.
שם: ערןגיל: 4717/04/2017 08:31:03
8/10
מערבון עם טעם של פעם , יריות לכל כיוון , טובים נגד רעים , צהלות סוסים ודנזל ושינגטון. התגעגתי ובהחלט נהניתי !
שם: aloncoolגיל: 2202/03/2017 22:36:08
9/10
סרט פשוט נפלא אני הייתי מרותק למסך
ביקורות נוספות של סרטי מתח/פעולה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט