עולמם הסודי של גמדי הגינה | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

עולמם הסודי של גמדי הגינה

" - "המשך לא משכנע לעלילות הגמדים"
Sherlock Gnomes
ביקורת

עולמם הסודי של גמדי הגינה | Sherlock Gnomes

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר אנימציה שחקנים אמילי בלאנט, ג'וני דפ, ג'יימס מקאבוי, מייקל קיין, מרי ג'יי בלייג', צ'יוטל אג'יפור | במאי/ת: ג'ון סטיבנסון
ציון המבקר
"חביב"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.1/10
ביקורת מצולמת  |  טריילר/קדימון
לפני שבע שנים הופק הסרט "נומאו ויוליה" שהעביר את עלילת הזוג הטראגי המפורסם לגינה שבה שתי משפחות של גמדי גינה מנהלות מלחמת חורמה ובתווך מתאהבים זוג האוהבים. הרעיון של הנפשת גמדי גינה שפופולריים בגינות רבות ברחבי תבל היה די מקורי ,שיריו של אלטון ג'ון קישטו בחינניות את הפסקול והסרט הרוויח קרוב למאתיים מיליון דולר בקופות.

מייד בסיום הסרט הוכרז כי יהיה לו המשך ואכן כעת שבע שנים אחרי, עולה למסכים סרט ההמשך כשנומאו ויוליה כבר חברים והמשפחות היריבות השלימו. הגמדים מועמסים אחר כבוד על טנדר ועוברים לשמש כפסלי גינה בעיר הגדולה לונדון.לפני שהספקתם להגיד גמד גינה ,אפלה יורדת על עולמם של הגמדים ונומאו ויוליה מגלים לחרדתם כי כל גמדי הגינה חוץ מהם נעלמו. הם פוגשים את הבלש הידוע שרלוק נומס, (ג'וני דפ בגרסה המקורית שילדי ישראל לא יכולים לראות אותה, כי בארץ הסרט מוקרן רק בדיבוב לעברית) ואת עוזרו הנאמן ד"ר ווטסון. השניים יוצאים למסע הצלה של הגמדים ברחבי לונדון.
אם בסרט המקורי הוצגו הגמדים במלוא הדרם, בסרט הנוכחי, במיוחד לאור הנפח שמקבל כבוד הבלש, שאר הגמדים נדחקים לקרן זווית ומופיעים יותר כגימיק ודמויותיהם נשארות לא מפותחות כלל ועיקר (גם סיפור האהבה בין נומאו ליוליה ממשיך בווליום נמוך הרבה יותר).שרלוק נומס וד"ר ווטסון הם הצד החיובי שבסרט ההמשך (הדי מיותר צריך לומר), במיוחד הקטעים שבהם נותנים לעצמם יוצרי הסרט להשתולל ומציגים את זרם התודעה של הבלש כעולם שחור-לבן שמזכיר את האנימציה בסרט "החומה". אבל הקטעים האלו כמו גם שיריו של אלטון ג'ון יעברו לחלוטין מעל ראשי הילדים שלא יוכלו להבין את הקישור בין דמות בשם בני לשיר "בני והג'טס". הוסיפו לכך קטע סליזי במועדון לילה וקיבלתם סרט ילדים שלא ברור לו ככל הנראה מה קהל היעד שלו.אז מה נשאר? נשאר סרט קצבי מלא חורים בתסריט שמעמת בפעם המיליון בין נומס לאויבו הנצחי מוריארטי הרשע שזומם להשמיד את גמדי הגינה באמצעות שני גרגוילס מרושעים (וגם טיפשים להחריד). גמדי הגינה הפכו לתפאורה די מטופשת בשדה הקרב בין הטוב לרע, ובינינו זה לא הכי מעניין.ילדיי, רומי בת האחת עשרה ולירון בן השבע, מאוד נהנו מהסרט, עלצו ושמחו במהלכו. בתור קהל היעד הברור של סרט ההמשך של גמדי הגינה, זה ככל הנראה מה שחשוב. "עולמם הסודי של גמדי הגינה" הוא בידור בסיסי ומהנה לילדים, להורים קצת פחות. אבל כל הופעה של הבלש הגדול בכל הזמנים על המסך הגדול מספקת אותי.
עולמם הסודי של גמדי הגינה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
עולמם הסודי של גמדי הגינה - ביקורת גולשים / תגובות
שם: רוניתגיל: 4516/10/2018 03:19:00
7/10
סרט מהנה לא ארוך יתר על המידה ומתאים לקטנטנים
שם: אורגיל: 2931/07/2018 11:00:19
7/10
חביב לילדים!
שם: אורןגיל: 4020/07/2018 17:13:58
10/10
תודה רבה לאתר סרט על הכרטיסים סרט מקסים חמוד ויפה אנימציה נהדרת הילדים נהנו עלילה חכמה ומעניינת עים טוויסט בסוף. מומלץ
ביקורות נוספות של סרטי אנימציה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט