ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 8.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 4
8/10אייקון המחשת ציון
4 ביקורת לסרט הכל מתחיל בים
סרט פשוט, שצובר תאוצה רגשית לאט לאט, ומצליח לרגש למרות כמה בעיות. העיקרית שבהן היא שלא ברור מתי הוא מתרחש. יש בו תחושה קצת נוסטלגית של שנות ה-70, ואפילו ה-60, שנות ילדותו של הבמאי. משהו בתמימות של ילדי בית הספר שכבר לא קיימת היום, בעיסוקם של ההורים כבעלי חנות, ועוד. מצד שני יש פלאפונים. האם לא היה מספיק תקציב לשחזור תקופתי? אולי היה כדאי להשאיר את המיקום התקופתי יותר מעורפל, זה היה תורם לחולמנות המהורהרת (והנעימה) של הסרט.
25/12/2008 10:56:40
8/10אייקון המחשת ציון
3 ביקורת לסרט ויקי כריסטינה ברצלונה
למרות שנהנינו, אני וחבורת הבנות, היה ברור לכולנו שוודי אלן התעצל. היה לו משהו להגיד על אהבה אז הוא הרים סרט שדומה לרישום או סקיצה - כמה קווים כלליים של עלילה ודמויות בלי להתעכב על תוכן, עומק, פרפקטיבה. אבל השחקניות היו נורא יפות וגם חוויאר ברדם עובר בתור קלישאת המאהב הלטיני. התאמצנו להתרגש, ובסך הכל היה כיף.
27/11/2008 17:21:41
8/10אייקון המחשת ציון
2 ביקורת לסרט לקרוא ולשרוף
מצד אחד - אין מה לדבר על האחים כהן - לספר סיפור קולנועי הם יודעים. יש מתח, קצב, תנופה, והם תמיד יפתיעו עם איזו מחווה או טוויסט עלילתי בלתי צפוי. מצד שני - הסיפורים הקולנועיים שלהם תמיד משאירים בי רק התרשמות, לא התרגשות. גם הפעם הם עבדו עם הראש (המתוחכם והמיומן), ואכן מתי שהו במהלך הסרט שמעתי קול קטן מלחשש "אמריקה גוססת", ומיד הבנתי שזהו המסר של הסרט. "לקרוא ולשרוף", כמו ההוראה הקלישאתית שמצורפת (בדמיוננו) לטקסטים חסויים, היא עוד יצירה שמתארת את מנגנון ההשמדה העצמית הפוטנציאלית של צורת החיים האמריקאית. העניין שמניע את העלילה ועומד מעל כל הערכים כולם , הוא קובץ הניתוחים הפלסטיים שעליהם חולמת לינדה ליצקי, פקידה במכון כושר (פרנסס מקדורמנד). בעבורם מוקרבים, לא תמיד בכוונה, נישואים, ידידות, סיכוי לאהבה, נאמנות למולדת , ולבסוף גם חיי אדם. אבל מה זה משנה - לא צריך לקחת ברצינות את הדברים הקטנים, והרי הכל "דברים קטנים" בסופו של דבר, כפי שאומרת ליצקי במהלך הסרט. ליצקי היא פרודיה על הפאם פאטאל - האשה הגורלית והבלתי נמנעת שהורסת את חיי הגברים הנקשרים בה, אך היא פאם פאטאל מגוחכת, סתמית, לא יפה ולא מעניינת. אולי קצת כמו התרבות שיצרה אותה.באופן כללי הנשים יוצאות הרעות בסרט, אבל הן גם אלה שמקבלות את מבוקשן. האם האחים רומזים כי הגיע זמנן של בנות המין היפה לנהל את העולם או לפחות ליהנות ממה שיצרה הציוויליזציה הגברית עד כה? בכל אופן, הן עדיין זקוקות לגברים לשם כך - כמאהבים, מנתחים פלסטיים ועורכי דין לענייני גירושין שירוקנו את בעליהן. לסיכום - לא מעורר הזדהות, כן מעורר מחשבה.
18/10/2008 17:36:35
10/10אייקון המחשת ציון
1 ביקורת לסרט סיפורי שפת הנחל (מדובב לעברית)
סרט חמוד, תמים וסימפטי. הייתי עם שני בניי - בני שש ושנתיים, והתלהבות נרשמה בשני המגזרים. העלילה עניינה אותם, הדמויות חמודות, והאורך אופטימלי. אין גם דמויות שעלולות להפחיד את הילדים, כי האויבים הכי אכזריים הם חתולים, בסך הכל חיות די קטנות.
18/10/2008 16:02:30


Driving Madeleine1הנהג של מדלןציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 3.1
Victory2המנצחיםציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.4
Anyone But You3רק לא אתהציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 2.1
Aquaman and the Lost Kingdom4אקוומן 2 הממלכה האבודהציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 2.0
Sam and Kate5אהבה זה כל הענייןציון גולשים10 / 8.0ציון מבקרים5 / 3.0
Elioאליאו The Garfield Movieגארפילד Imaginary Friendsחברים דמיוניים Kingdom of the Planet of the Apesכוכב הקופים: ממלכה חדשה
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט