לעולם אל תשחקו עם זרים | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

לעולם אל תשחקו עם זרים

" - ""
Joyride
ביקורת

לעולם אל תשחקו עם זרים | Joyride

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר אימה שחקנים סטיב זאן, פול ווקר, לילי סובייסקי, טים קוני | במאי/ת: ג'ון דאל
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.6/10
עלילת הסרט, בקליפת האגוז, מספרת לנו סיפור על מתיחה לא מוצלחת שיזמו שני אחים - האחד סטודנט (פול ווקר) הנוסע אל ידידתו משכבר הימים (לילי סובייסקי), אותה הוא שואף להפוך ליותר מסתם ידידה; השני (סטיב זאן) - לוזר טבעי שזה עתה השתחרר בערבות מטעם אחיו, ומשולח כל רסן כילד פוחז. שניהם יוצאים למסע במכונית אמריקאית קלאסית, בה התקין האח הפוחז מכשיר קשר-רדיו המצוי אצל נהגי המשאיות בארה"ב. בעזרת מכשיר זה הם מותחים נהג משאית העולה בטעות על הגל, וגורמים לו לסבור כי תמתין לו יפהפייה ללילה סוער באחד ממלונות הדרכים הנקרים על דרכם. לצערם, לא זו בלבד שהמתיחה לא מתקבלת יפה על ידי נהג המשאית, אשר את זהותו אינם יודעים, אלא שנהג המשאית, המתכלה כפסיכופט רצחני, מחליט להשיב להם כגמולם ומתפתח משחק חתול ועכבר ביניהם.זה לא שהסרט לא עושה את העבודה. אדרבא, הוא בהחלט מצליח להחסיר פעימות לב מהצופה, ומהווה ככזה מותחן סביר. הבעיה האמיתית שבעוכריו של הסרט היא שהוא רק מותחן סביר ותו לא - הוא אינו מצליח לחדש, ונראה כמו עוד מותחן אמריקאי טיפוסי ונוסחתי. הבימוי יעיל אם כי חסר השראה, והדמויות הנן חד ממדיות ולא מורכבות. ככאלה, גם מערכות היחסים ביניהן אינן מובילות באמת לשום מקום, אלא מהוות אך רקע חיוור לעלילת המתח, וחבל. עלילת המתח הבסיסית הנה טובה, אבל כדי להפיח שאר רוח בסרט נדרשת יותר מסתם עלילת מתח סבירה - נדרשות מערכות יחסים ודמויות מורכבות וקונפליקטים מעניינים יותר מהקונפליקט היחיד העובר בסרט. בכך נכשל חרוצות התסריט.
אם אתם בראש של מותחן, "לעולם אל תדברו עם זרים" בהחלט יכול לספק לכם בידור סביר לערב. מאחר והוא יצא גם בגירסת די.וי.די, אינני בטוח שהיציאה אל אולם הקולנוע הנה עדיפה בהרבה על שכירת הסרט וצפייה בו מערכת קולנוע ביתי סבירה, אשר בהחלט עשויה לעשות את העבודה.לסיכום: עלילה מעניינת הנופלת קורבן לבימוי אנמי, אולי עדיף לצפות בדי.וי.די. 6 בסולם יגאל.
לעולם אל תשחקו עם זרים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
לעולם אל תשחקו עם זרים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: נועם תורגמןגיל: 1613/07/2008 13:09:34
8/10
סרט מעולה, אני ממש מעריץ את פול ווקר.. ראיתי כמעט את כל הסרטים שלו! סרט מותח ומשחק מעולה
שם: שחר סיגנרגיל: 1829/06/2007 18:08:04
10/10
סרט חולני בטירופ מומלץ מאוד חל שאין ציון יותר גבוה מעשר
שם: דור משיחגיל: 1130/12/2003 19:17:02
9/10
סרט מעולה! ! ! מותח אותך מההתחלה עד לסוף ואני פחדתי למצמץ מרוב מתח! במשך כל הסרט לא הורדתי את העיניים מהסרט! ובלי קשר סרט שמומלץ מאוד לD.V.D.
ביקורות נוספות של סרטי אימה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
The Specials1יוצאים מן הכללציון גולשים10 / 8.8
Richard Jewell2ריצ'רד ג'ולציון גולשים10 / 8.6
The Invisble Man3בלתי נראהציון גולשים10 / 8.3
Birds of Prey4ציפורי הטרףציון גולשים10 / 8.2
Sonic the Hedgehog5סוניק הסרטציון גולשים10 / 8.2
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט