אהבה חסרה | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

אהבה חסרה

" - "עוד יצירה רבת עוצמה ומלאת ביקורת של זביגיניצב"
Loveless
ביקורת

אהבה חסרה | Loveless

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר זר שחקנים מריאנה ספיבק, אלכסיי רוזין, מאטווי נוביקוב
ציון המבקר
"מצמרר"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.2/10
ביקורת מצולמת  |  טריילר/קדימון
סרטו החמישי של הבמאי הרוסי המחונן אנדריי זבייגינצב, "אהבה חסרה", משתמש בנישואים כושלים כדי לשרטט מראה מאוד לא מחמיאה של רוסיה כאומה מנוכרת, מנוונת ומתפוררת.בוריס וז'ניה נמצאים בעיצומו של הליך גירושין מכוער, הם מתעבים אחד את השנייה כשבתווך נמצא בנם בן ה-12 שבוכה לו בפינה וסופג עוד ועוד מהדם הרע שנמצא בין בני הזוג - ואז הילד נעלם. בהתחלה איש לא שם לב לכך והזוג לא ממהר להתקשר למשטרה, בסופו של דבר לנוכח אוזלת היד של הרשויות מתארגן מבצע חיפוש שהופך את הסרט לחוויה חזותית של רוסיה המתמוטטת כשהמחפשים עוברים בין בניינים אפרוריים מנוכרים, יער קפוא וחורבות מטות ליפול.
ברקע נמצא סיקור טלוויזיוני של יחסי רוסיה-אוקראינה שמתריע על האומה הרוסית ככובשת ומיליטנטית, ואם זה לא מספיק באחד הקטעים רצה האם על הליכון כשעל בגד האימון שלה רקומה המילה רוסיה והצופה מבין כי רוסיה הולכת לשום מקום. הריקבון המוסרי של בני הזוג שאיבדו את עצמם לדעת הוא סממן של ריקבון עמוק הרבה יותר של החברה הרוסית שעליה מתריע זבייגינצב גם בסרטו הקודם, "לוייתן".זבייגינצב ציין בפסטיבל קאן כשנשאל על הסרט כי בימינו העולם הוא אנטי הומני ומרוקן מתוכן וכי עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי לשנות אותו לפני שכולנו נהפוך למתים מהלכים א-מוסריים. "אהבה חסרה" מציג לנו מראה מבעיתה וקודרת של רוסיה הפוסט מהפכנית שבה כל דאלים גבר והרשעים טוב להם. "אהבה חסרה" הוא סרט כואב ומכאיב וזבייגינצב מוכיח שוב כי הוא אחד הבמאים המעניינים בימינו.
אהבה חסרה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
אהבה חסרה - ביקורת גולשים / תגובות
שם: chenbatevaגיל: 5806/04/2018 18:21:59
9/10
סרט עצוב וקשה המביא ללא כחל וסרק את נושא הגירושים, בעיניהם שם של ילדים, אר בעל כורחם מוצאים עצמם בלב הסערה. פרוק התא המשפחתי,משבר אמון בביטחון שנתנו בהוריהם כסלע איתן לחייהם, וזוגיות חדשה של ההורים. מציאות קשה, מורטת עצבים, גורמת לאמפטיה , ולמרבה הצער מסתיימת בצער גדול וקורע לב. טקסטים חזקים. צילומים מצויינים. משחק מדוייק, מכאיב ומעורר מחשבה של סיטואציות מחיים האמיתיים.
שם: אתינהגיל: 6521/02/2018 00:06:21
7/10
סרט ארוך מדי, איטי מדי, קשה, מורט עצבים ואכזרי. מבחינה קולנועית הוא עשוי למופת, אך לי באופן אישי הצפיה בו היתה קשה. אינני יודעת האמת אם להמליץ עליו או לא...
שם: גלית צבאןגיל: 4520/02/2018 07:16:16
9/10
הדבר הראשון שעשיתי כשחזרתי מהסרט - חיבקתי ונישקתי את ילדיי , הנושא צורם ילד מוזנח שהוריו אינם מתעניינים בו ומתעסקים בעצמם בלבד , משחק טוב , מותח אבל ארוך מידי ,הסרט מראה ברעיון שלו מה חשוב באמת בחיים , סדר עדיפויות ,נהניתי אבל משהו היה חסר לי ,הסוף משאיר מקום למחשבת הצופה שזה נחמד , כי לא שוכחים מהר את הסרט . מומלץ לבעלי סבלנות לסרטים איטיים ולסיבולת של שפה זרה . רוסית - לא כזה נורא האמת.
ביקורות נוספות של סרטי זר
אדוני Sir חדש 2019
נערה Girl 2019
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
Aladdin1אלאדיןציון גולשים10 / 8.9ציון מבקרים5 / 2.5
Rocketman2רוקטמןציון גולשים10 / 8.5ציון מבקרים5 / 3.4
Red Joan3הסודות של ג'ואןציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.5
Avengers Endgame4הנוקמים: סוף המשחקציון גולשים10 / 7.8ציון מבקרים5 / 4.3
The Hustle5נוכלות עם סגנוןציון גולשים10 / 7.6ציון מבקרים5 / 2.0
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט