בחזרה מטואיצ'י | ביקורת סרט

תמונת כתבאלעד שלו על "

בחזרה מטואיצ'י

" - "עיבוד שטחי ולא מספק"
Jungle
ביקורת

בחזרה מטואיצ'י | Jungle

מאת אלעד שלו | עורך ראשי ז'אנר הרפתקאות שחקנים דניאל רדקליף, תומס קרצ'מן, אלכס ראסל | במאי/ת: גרג מקלין
ציון המבקר
"הספר יותר טוב"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.2/10
הציפייה שלי לקראת הסרט "בחזרה לטואיצ'י" המבוסס על ספרו הקלאסי של יוסי גינסברג הייתה גדולה ולכן גם האכזבה מהסרט הייתה בהתאם. כאשר טיילתי בג'ונגלים של דרום אמריקה הספר היה לצידי כמדריך, כפי שהיה לצד ישראלים רבים בעשורים האחרונים. במשך שנים ניסו להפוך את סיפור ההישרדות המופלא להרפתקה קולנועית, אך התוצאה שהגיעה כעת למסכים לא מספקת. הסרט משחזר את סיפורו הלא ייאמן של גינסברג, שיצא למסע בג'ונגלים של בוליביה עם שני חברים שפגש בטיול, מרקוס וקווין, ובהדרכתו של קרל, מדריך מפוקפק שהבטיח להם למצוא זהב ושבטים אינדיאנים לא ידועים. המסע המלהיב הופך לסיפור הישרדות יוצא דופן לאחר שיוסי נסחף במים לבדו ונאלץ לשרוד בכוחות עצמו בג'ונגלים האימתניים במשך כשלושה שבועות עד להצלה המיוחלת.
את דמותו של גינסברג מגלם לא פחות מאשר דניאל רדקליף שעושה עבודה לא רעה עם מבטא ישראלי סביר באנגלית, אך הסרט לא מציין כי הוא מישראל ולא מאפשר לו לדבר בעברית, לפי הסבר המפיקה כדי לא לפגוע בהפצת הסרט במדינות מוסלמיות. רדקליף ממשיך במסעו לעשות שינוי דרסטי מדמותו של הארי פוטר שרודפת אותו במגוון סרטים עצמאיים ויוצאי דופן, אך למרבה הצער התהליך שהוא עובר בסרט הזה בלב הטבע רק מזכיר כיצד הופעתו כגופה בסרט "איש האולר" בו שהה גם על אי בודד הייתה טובה בהרבה. לצד זאת הסרט סובל מתסריט שטחי שמדלג מנקודה לנקודה ובעיקר מבימוי חסר השראה של במאי האימה גרג מקלין, שמעניק לסרט כמה סצנות על סף הגיחוך הקולנועי (טריפ הסמים, קן נמלי האש או סצנות הפלאשבק המיותרות לילדותו של גינסברג) וכמה סצנות Gore קשות לצפייה שמציגות ביטוי נצלני לעינוי הגופני שעבר גינסברג בהישרדותו בג'ונגלים. נדמה כי במקום להתעמק בתהליך הנפשי שעובר על הגיבור הסרט מעדיף לחבוט בצופה בדימויים קשים ולהעביר בצורה פיזית את הקושי שהוא חווה בהישרדותו, אך קושי זה נותר על פני השטח בלבד ללא עומק של ממש. עם זאת יש לציין כי עבור מוצ'ילרים הסרט יהפוך להיות לצפיית חובה טרם הטיול הגדול וכי הוא מכיל מספר רגעים סוחפים במעבי הג'ונגלים ורמת הפקה גבוהה, כך שגם אם התוצאה הסופית לא עונה על הציפיות מסרט מסע והישרדות שצולל לעומקים מטאפיזיים ואומר משהו גדול יותר על ההישרדות האנושית מסיפורו של היחיד (כמו "עד קצה העולם" או "הכל אבוד"), עדיין ניתן לצפות בו בעניין מסוים.
בחזרה מטואיצ'י (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) אלעד שלו | עורך ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
בחזרה מטואיצ'י - ביקורת גולשים / תגובות
שם: איתיגיל: 4803/08/2018 00:52:39
7/10
סרט הרפתקאות/פעולה עם צילומי טבע מרהיבים של הג''ונגל הדרום אמריקאי. סיפור ההישרדות המדהים של יוסי גינסברג מתואר בצורה יפה
שם: תבורגיל: 1701/08/2018 23:16:01
8/10
אין מילים סרט מעולה בזכות סיפור מרתק. אם כי, יש מספר סצנות שהיו כבדות ונמתחות בלי שום משמעות להמשך העלילה. מומלץ לכל.
שם: דניאלגיל: 2829/07/2018 23:29:06
8/10
לאוהבי ז''אנר ההרפתקאות, סרט טוב מאוד. דניאל רקדליף פשוט מצוין.
ביקורות נוספות של סרטי הרפתקאות
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט