לשחות או לא להיות | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

לשחות או לא להיות

" - "סרט מחמם לב עם פסקול נפלא"
Sink or Swim
ביקורת

לשחות או לא להיות | Sink or Swim

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר קומדיה שחקנים וירז'יני אפירה , מתייה אלמריק, גיום קאנה, בנואה פולוורד, ז'אן הוג אנגלד | במאי/ת: ז'יל ללוש
ציון המבקר
"קומדיה משעשעת"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7/10
סרט הבכורה של השחקן ז'יל ללוש צף לו על מי מנוחות בטריטוריה קולנועית די מוכרת על אנשים באמצע החיים שאיבדו את דרכם ומוצאים שוב את עצמם בדרך של מטרה משותפת והופכים מלוזרים למנצחים.חבורה של כמה וכמה בני ארבעים שלא טוב להם בחייהם - אחד הוא עצמאי כושל, השני רב עם אשתו ללא הפסקה, השלישי לא מצליח לפצח קשרים רומנטיים, הרביעי חולם על קריירה שהזניח ועוד - כולם מתנקזים לקבוצה של שחייה צורנית לגברים ושם בין הספידו הצמוד למים הם יעברו יחדיו שבעה מדורי גיהינום ובסופו של יום ובעזרת מאמנות קשוחות ומוזיקה מגניבה – תהיה להם תקומה.
ללוש סיפר כי הרעיון לסרט התחיל להתגבש אצלו כשראה סרט שבדי תיעודי על קבוצת שחייה לגברים. עבודת הליהוק של הסרט היא לא פחות מחלומית וכולל את מיטב שחקני הקולנוע הצרפתים: גיום קאנה, בנואה פולוורדה ,מתיו אמלריק וז'אן הוגו אנגלד. כולם פשטו את האגו ונכנסו לבגדי ים והתוצאה – סרט די בסיסי אבל מחמם לב ואף מרגש לעיתים (במיוחד בסיומו), שהפך ללהיט ענק בצרפת ומטיף לאחדות ומהלל את הקולקטיב. מסרים שכאלו בעידן של חברה מפולגת ומשוסעת, הצרפתים ככל הנראה תמיד שמחים לשמוע.הסרט נע לפי התבנית המוכרת מאינספור סרטי ספורט בתחילה אין לגיבורינו אפילו כוח לקפוץ למים. ואז תגענה שתי מאמנות קשוחות (וירג'ינה אפרימי ולילה בקטי הנפלאה) שגם להן לא חסרות צרות והן תתחלנה להרביץ תורה בחבורת הלוזרים. איך שהוא הנבחרת תוזמן להשתתף בתחרות חשובה ואת השאר אפשר לנחש די בבטחה.למרות העלילה השבלונית, ללוש מצליח להנפיק מחבריו למשחק תצוגות סבירות פלוס. במיוחד שבה את ליבי מתיו אמלריק ושמחתי כמו תמיד לגלות שלז'אן הוגו אנגלנד ("בטי בלו","ניקיטה"), עדיין יש את אותו ניצוץ בעיניו."לשחות או לא לשחות" בסופו של דבר היה עבורי הפתעה נעימה וגם אם הוא צפוי ונדוש עדיין הוא מחמם לעיתים את לב הצופה. הפסקול המוזיקלי תורם לאווירה ומשדרג במקצת את הסרט. יש הטוענים לדימיון בין הסרט לבין "ללכת עד הסוף" שבו חושפים הגיבורים את עצמם כדרך לשרוד, אולם "לשחות או לא להיות" אינו מתיימר לדעתי להעביר מסרים מורכבים לצופים, ואולי טוב שכך.
לשחות או לא להיות (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
לשחות או לא להיות - ביקורת גולשים / תגובות
שם: הר כספיגיל: 6208/05/2019 16:51:10
4/10
התחלת הסרט מאוד איטית ומשמעמת .נרדמתי לכמה שניות. לאחר חצי שעה של סרט מתחיל להיות סרט נחמד
שם: יוחנןגיל: 6826/04/2019 07:09:03
5/10
צריך להיות סובלניים מאד לחלקו הראשון של הסרט בו מכירים את הדמויות ואז, החלק השני מתחיל להיות מהנה...
שם: צחי9גיל: 2521/04/2019 12:59:53
9/10
אחד הסרטים השנונים ותוך כדי בעל מסר מאוד מאוד חשוב, התמיכה אחד בשני ומה זה הכוח של קבוצה. נהנתי מכל שניה בסרט ועבר דיי מהר וחלק. ממליץ מאוד לראות בקולונע!
ביקורות נוספות של סרטי קומדיה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט