עוד סיבוב | ביקורת סרט

תמונת כתברון פוגל על "

עוד סיבוב

" - "בחינה מתוחכמת להפליא של הקיום האנושי"
Another Round
ביקורת

עוד סיבוב | Another Round

מאת רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר ז'אנר זר שחקנים מאדס מיקלסן, תומאס בו לארסן | במאי/ת: תומאס וינטרברג
ציון המבקר
"חגיגה קולנועית"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.5/10
מדד פופולריות
5.7/10
הבמאי הדני המצליח תומס וינטרברג ייזכר לעד כמי שביים את סרט הדוגמה הראשון, "החגיגה" המופתי. וינטרברג הוכיח כבר בשנת 1998 כי הוא ניחן ביכולת להציג בפני הצופה את האדם כיצור שבטי, מלא יצרים ודחפים אפלים. מעולם לא נראתה החברה הדנית הגבוהה יותר מתועבת ועל גבול הפאשיזם.אחרי שאיבד את דרכו ועבר לביים מחוץ למולדתו חזר וינטרברג בגדול עם עוד יצירה עוכרת שלווה, "הניצוד" משנת 2012 - בכיכובו של גדול שחקני סקנדינביה כיום מאדס מיקלסן. הסרט הציג בפני הצופה חברה שמוכנה להקיא מתוכה את יוצא הדופן הנחשד במעשה מחפיר. בסרטו החדש "עוד סיבוב" שב וינטרברג לבחון לב וכליות ובפעם השלישית בקריירה שלו מנפיק סרט שהמילה מושלם קטנה עליו.
קבוצה של מורי תיכון מחליטה לבחון תיאוריה של פסיכיאטר פיני הטוען כי רמת אלכוהול מסוימת בדם גורמת לאדם להפוך ליותר יצירתי ואף לרגוע יותר. המורים, בראשם מאדס מיקלסן בעוד תפקיד נהדר, מתחילים לקחת את התיאוריה ברצינות ואף לשתות יותר ויותר. בתחילה התיאוריה עובדת, אולם די מהר יתחילו לשלם החברים את המחיר להתנהגות חסרת המעצורים שלהם. חלקם אפילו ישלמו מחיר כבד ביותר.וינטרברג בוחן שוב את טבע האדם כשהוא עושה דברים מעבר לנורמה ובמיוחד הוא בוחן את תגובת החברה להתנהגות יוצאת הדופן כשחבורת המורים הם בעצם עכברי מעבדה בניסוי שמפעיל הבמאי עלינו הצופים. וינטרברג כמו שואל אותנו כמה רחוק אנחנו היינו מוכנים ללכת כדי לשנות את חיינו, בניסיון למצוא טעם, לשבור שגרה או סתם להרגיש מלאי חדוות חיים.וינטרברג כתב מחזה שעוסק בנושא הסרט ובתו שכניעה אותו להפוך את המחזה לסרט ואף הייתה אמורה לככב בסרט כבתו של הגיבור הראשי, אולם היא נהרגה בתאונת דרכים כמה ימים לפני שהחלו הצילומים. התסריט שונה והסרט הפך מוקדש לאלו שמעזים ורוצים לחיות. הלב נשבר כאשר וינטרברג קיבל את האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר והקדיש את הסרט לבתו הצעירה שנהרגה בטרם עת.יש משהו חמקמק בסרטיו הטובים של הבמאי הדני ובניסיונותיו לפצח את הקיום האנושי ואת מקורות האושר והעצב. ב"חגיגה" התברר שבני המשפחה המאושרים והעשירים היו עדים שנים להתעללות מינית מצד אבי המשפחה. ב"ניצוד" התברר שקהילה חביבה ועוטפת הופכת באחת להרסנית ונקמנית. "עוד סיבוב" אופטימי יותר והוא לטעמי פסגת היצירה של וינטרברג. גיבוריו מרתקים, נהנים וסובלים, משתכרים ומייחלים לקבלה ולאהבה. סרט שלא מרפה.
עוד סיבוב (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) רון פוגל | מבקר קולנוע בכיר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
עוד סיבוב - ביקורת גולשים / תגובות
שם: ברברה טביבגיל: 6716/06/2021 14:21:53
10/10
בעיני סרט עם תוכן עמוקה ומאוד מהנה. אני ממליצה ליראות.
שם: רינה שרוןגיל: 7105/06/2021 20:10:17
4/10
סרט גרוע. לא מצאתי בו שום הומור, ותוצאות הניסוי ידועות מראש,
שם: איציק גורגיל: 4704/06/2021 13:40:24
7/10
סרט דני משעשע על מורים עייפים מהחיים שהאלכוהול מחזיר להם את החשק לחיים, אבל הניסוי המטורף הזה הוא כרטיס לאסון.. לא איזו קומדיה שתקרע אתכם מצחוק אבל סביר להניח שתחייכו מדי פעם ותצאו גם עם כמה תובנות על החיים וגם על ההיסטוריה. אפשר לראות.
ביקורות נוספות של סרטי זר
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט