נערות לוח השנה | ביקורת סרט

תמונת כתבאלון רוזנבלום על "

נערות לוח השנה

" - "נערות לוח השנה הוא סרט מצחיק ומרגש שמצליח להעביר גם מסר ואפילו מחאה נגד התזה ההוליוודית כי שחקניות שעברו את גיל 25 לא יכולות להצטלם בעירום. משחק נהדר של הלם מירן וג'ולי וולטרס. סרט שמחמם את הלב. כדאי מאוד."
Calendar Girls
ביקורת

נערות לוח השנה | Calendar Girls

מאת אלון רוזנבלום | מבקר קולנוע | כתב ז'אנר קומדיה שחקנים הלן מירן, ג'ולי וולטרס, פנלופה וילטון, אננט קרוסבי, סיליה אמרי, לינדה באסט, ג'ורג'י גלן, אנג'לה קוראן, רוזאלינד מארצ' | במאי/ת: נייג'ל קול
ציון המבקר
"נערות לוח השנה הוא סרט מצחיק ומרגש שמצליח להעביר גם מסר ואפילו מחאה נגד התזה ההוליוודית כי שחקניות שעברו את גיל 25 לא יכולות להצטלם בעירום. משחק נהדר של הלם מירן וג'ולי וולטרס. סרט שמחמם את הלב. כדאי מאוד."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7.4/10
הסרט נערות לוח השנה, נעשה בהשראת הסיפור האמיתי של קבוצת נשים מיורקשייר שהחליטו לגייס תרומות לטובת קרן חקר הלוקימיה. הן בחרו לגייס את התרומות בצילומי עירום שלהם ללוח שנה של אגודת הנשים אליה השתייכו. אומץ ליבן ו"החוצפה" (chutzpah !) שלהן הפכה את הסיפור המקומי לפנומן תקשורתי בינלאומי והיה להשראה למיליוני נשים ברחבי העולם.מי שחושב כי מדובר בגרסה נשית של "ללכת עד הסוף" טועה. לא מדובר כאן בנשים מובטלות שעושות מעשה של ייאוש. חבורת הנשים הזו, שחיה חיים רגילים ומשעממים רוצה להתחיל לחיות, בכל המובן של המילה. מה שמעניין הוא שדווקא המוות הוא זה שמזיז אותן.
הלן מירן (החשוד העיקרי) וג'ולי וולטרס (הארי פוטר, לחנך את ריטה) כבר מזמן הוכיחו כי הן שחקניות מצוינות אולם הן מעולם לא היעו לחשיפה שכזו, תרתי משמע. את הסרט ביים נייג'ל קול, אשר נוהג לקחת את שחקניו המאוד רציניים ונחשבים ולהעביר אותם מסע של השתטות והנאה. הוא עשה זאת עם ברנדה בלית'ין בסרט "להציל את גרייס" וכעת הוא עושה זאת עם מירן, וולטרס וחבורה נאה של שחקניות בריטיות בוגרות ובדרך כלל מאוד רציניות.בעוד ב"ללכת עד הסוף" סרט נגמר עם ההתפשטות, כאן ההתפשטות היא רק גלגל המניע את העלילה קדימה. בעוד בגרסה הגברית כל העניין היה האם להוריד את הבגדים או לא, כאן יש לנו מקבץ לא קטן של סיפורים אנושיים, יחסי חברות בין הבנות, יחסי אמהות ובנים, אהבות, הרצון להיות מפורסם והרצון להגשים ולהצדיק את קיומנו בעולם הזה.הסרט המקסים הזה הוא מצחיק, מרגש ומפתיע אבל הוא גם מעין מורה דרך לכל מי שרוצה להיות מפורסם, לגעת בשמים. מסתבר שהשמים הם לא הכל. וכאשר מסר כל כך כבד ורציני מועבר בדרך כל כך מצחיקה ונוגעת ללב הוא מצליח לגעת בנו.לסיכום: "נערות לוח השנה" הוא סרט מקסים עם משחק מצוין של הלן מירן וג'ולי וולטרס. מצחיק משעשע ומרגש, כדאי מאוד 9 בסולם אלון.
נערות לוח השנה (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) אלון רוזנבלום | מבקר קולנוע | כתב - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
נערות לוח השנה - ביקורת גולשים / תגובות
שם: יהודית לרמןגיל: 5518/01/2005 17:59:25
10/10
הסרט "השיבה" הולך איתי כבר כמה ימים.כתבתי תגובה ראשונית ולהלן תוספת. הסרט מתחיל במגדל עם האם ומסתיים עם האב על המגדל! הבן הבכור "מרצה" את אביו וחוטף ממו סטירת לחי מצלצלת! הבן הצעיר לא פוחד לומר לאביו את אשר הוא חושב עליו ואביו מביע את אהבתו אליו עד כלות........ באמת קולנוע אחר
שם: ירון א.גיל: 2913/02/2004 22:45:15
8/10
בשורה התחתונה- בריטי, אלגנטי ושווה. למרות שהסיפור צפוי (ואמיתי..), המשחק והקצב השונה מסרט הוליוודי רגיל היו נעימים. יצאנו מחייכים.
שם: Yaloגיל: 2409/01/2004 13:00:27
6/10
לסרט רעיון מקורי ונחמד מאוד. הוא מתחיל בצורה מעניינת ומבטיחה, אבל לצערי מאוד איכזב אותי החלק השני של הסרט - היה כל כך נדוש וצפוי שבסוף הייתי מאוכזבת מהסרט. עד כמה שהיה נחמד החלק הראשון עדיין עזבתי עם הרגשה שאת הסרט לא כל כך אהבתי.
ביקורות נוספות של סרטי קומדיה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט