פעלים למתחילים | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

פעלים למתחילים

" - "שרת החינוך, מוריי ותושבי ישראל שימו לב: מגיע ארצה סרטו רב השבחים והפרסים של הבמאי ניקולאס פיליבר ואין ספק יש לכם הרבה מה ללמוד ממנו."
To Be and To Have
ביקורת

פעלים למתחילים | To Be and To Have

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר זר שחקנים ג'ורג' לופז והתלמידים אליס, אקסל, גיום, ג'סי, ג'וג'ו, יוהאן, ג'ונתן, ג'וליאן, לורה, לטישיה, מארי-אליזבת, נטלי, אוליבייה | במאי/ת: ניקולאס פיליבר
ציון המבקר
"שרת החינוך, מוריי ותושבי ישראל שימו לב: מגיע ארצה סרטו רב השבחים והפרסים של הבמאי ניקולאס פיליבר ואין ספק יש לכם הרבה מה ללמוד ממנו."
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7/10
מדובר בסרט תיעודי מרגש המתאר את שנת העבודה האחרונה ג'ורג' לופז (55), מורה בבית ספר יסודי, כפרי ותיק שיש בו רק כתה אחת ומורה אחד שמלמד חשבון, כתיבה ואפילו התעמלות. מוסדות שכאלה עדיין קיימים באזורים בהם אין מספיק ילדים בגילאים מתאימים כדי לפתוח בית ספר רגיל עם צוות מורים. הסרט עוקב במבט חם אחרי עבודתו של ג'ורג' עם תריסר תלמידיו בגילאים 4 עד 10, תחת הדרכתו. סבלנות אין קץ ותבונתו של ג'ורג' בונים מערכות יחסים עדינות ומלאות כבוד הדדי בין המורה הוותיק שעומד לפרוש לתלמידיו.הסרט עוקב גם אחרי חלק מהתלמידים ומבקר במשקי הבית, שם מוצגת מערכת היחסים של הילדים עם משפחתם בעת הכנת שיעורי הבית. בסרט משולבים בחוכמה רבה צילומי נוף מרהיבים של החיים החקלאיים בזמן חילופי העונות.
ב"פעלים למתחילים" אין סיפור עלילתי כמו בסרטים תיעודיים רבים שבהם אנחנו עוקבים אחרי גיבור שעובר שינוי מול המצלמה. הסרט הזה מציב מצלמה ומתאר את ההרפתקאות הקטנות המתרחשות בחייהם של ג'ורג' ותלמידיו הצעירים. כך אנחנו נחשפים לעבודתו של המחנך הוותיק שתלמידיו הם כמו חומר ביד אומן המעצב את אישיותם הצעירה בעזרת המון חום, עדינות, מסירות, חוכמה ואהבה.בנוסף למורה הוותיק ישנם גם התלמידים הזאטוטים שגונבים את ההצגה. שימו לב לגנב הראשי שמו ג'וג'ו הוא פשוט שובה לב.פיליבר ביים בפשטות טהורה יצירה אינטליגנטית שתגרום לכם לרצות לחזור לבית הספר. מעולה.
פעלים למתחילים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
פעלים למתחילים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: רונהגיל: 2606/01/2006 19:46:49
7/10
סרט מאכזב כל כך. מורה דידקטי וכפייתי, שמחנך בצורה קפדנית וקשה, עד שהילד יסיים הציור ויאמר כן אדוני. להוציא מהילדים את מתיקותם, שבאה איתם באופן טבעי, ולהפוכם לילדים קטנים וממושמעים. המורה, במסווה נעים של בחור טוב מהכפר, הוא בעצם רודן שנהנה להתנשא על הילדים ומשפחותיהם.
שם: יעל גרטיגיל: 3418/01/2004 10:20:09
8/10
סרט יפה, מיוחד, לא מתאים לכל אחד. הסרט איטי, מצריך סבלנות. מתאים במיוחד לעוסקים בהוראה או במקצועות טיפוליים, או למשוגעים על צרפת- כמוני.
שם: עידו חבובהגיל: 3209/01/2004 18:21:46
9/10
מקסים פשוט מקסים!!! הלוואי ולכל אחד מאיתנו יהיה מורה כזה! חובה פשוט חובה!
ביקורות נוספות של סרטי זר
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט