לזכור את הטיטאנים | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

לזכור את הטיטאנים

" - ""
Remember the Titans
ביקורת

לזכור את הטיטאנים | Remember the Titans

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר דרמה שחקנים דנזל וושינגטון, וויל פטון, דונלד פייסון, ווד האריס, ראיין הארסט, איתן סופלי, ניקול ארי פרקר, היידן פניטייר. | במאי/ת: בועז יכין
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.9/10
הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של מאמן פוטבול שחור (דנזל וושינגטון) המגיע בשנת 1971 לבית ספר תיכון בוירג'יניה הדרומית והגזענית, כדי להחליף את המאמן הראשי הלבן (וויל פאטון) בבית הספר. התפקיד ניתן למאמן השחור כמס שפתיים של מועצת החינוך לאחר האינטגרציה הגזעית בבתי הספר. ואולם, תושבי העיירה העוינים מסרבים לקבל את המאמן השחור. יוצא דופן הנו המאמן הראשי הלבן, הבוחר להישאר כעוזר המאמן באגף ההגנה, ובונה עמו קבוצת פוטבול בינגזעית כנגד כל הסיכויים.ראשית, אציין שזהו סרט של אולפני דיסני. למה זה חשוב? כי ככזה הוא חגיגה של אהבה ואחדות, ואין בו גרם אחד של עומק. הדמויות של המאמנים והשחקנים הנן בנאליות, חד ממדיות ושטחיות להחריד, והן נופלות קורבן לתסריט ולבימוי, שמטרתם אחת היא - לגרור את הקהל המסוים מאד, שנע בין הגילאים 6 - 120 לקולנוע. ועם זאת, אני מרגיש רע להיות ציני מדי, כי המטרה של הסרט הנה אכן נעלה, וכבר לא עושים כל כך הרבה סרטים בהוליווד על פתרון בין-גזעי, וזו אכן נקודה לטובת הסרט.
עוד נקודה לטובת הסרט היא, שלמרות שהוא גדוש על כל עבריו בקיטש אמריקאי מובהק ולמרות שכולו אומר מסחריות (עובדה מעניינת כשלעצמה, במיוחד לאור הצהרתו של הבמאי בראיון משנת 1995 על תיעובו סרטים מסחריים), זה עדיין סרט שמבוים היטב, ועשוי טוב. הבמאי בועז יכין (ישראלי - עוד נקודה...) מיומן במלאכתו, ומביים סרט יעיל, ששומר על קצב - ואף משלהב לעיתים. ועוד נקודה לטובת הסרט - כל הפיצ'רים של הסרט (ראו למטה) כוללים כיתוביות באנגלית, כולל הסצנות שנחתכו בעריכה הסופית - מה שגורם לי למחוא כפיים לדיסני על יצירת הסטנדרט המעולה הזה ועל ההשקעה.לסיכום: משפחתי, ספורטיבי, ערכי אם כי לפעמים מאולץ וילדותי. 8 בסולם יגאל.
לזכור את הטיטאנים (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
לזכור את הטיטאנים - ביקורת גולשים / תגובות
שם: אבי דורגיל: 2118/11/2002 03:24:24
9/10
סרט מומלץ בחום מהסרטים באתם רואים עם חיוך מהתרגשות על הפנים. משחק מעולה עלילה מצויינת וכל מילה פשוט מיותרת אחד הסרטים הטובים שראיתי חובה לראות!!!
ביקורות נוספות של סרטי דרמה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט