איזה מין שוטרת | ביקורת סרט

תמונת כתביגאל קולוף על "

איזה מין שוטרת

" - ""
Miss Congeniality
ביקורת

איזה מין שוטרת | Miss Congeniality

מאת יגאל קולוף | מבקר ז'אנר קומדיה שחקנים ג'ניפר גראיס, בנג'ימין בראט, סנדרה בולוק, מייקל קיין. | במאי/ת: דונלד פטרי
ציון המבקר
""
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
8.6/10
סנדרה בולוק היא שחקנית כל כך חמודה, שקשה לי לקטול אותה, גם כשאני באמת מרגיש שהיא גרועה. ירדה אבן מלבי, והסרט המדובר הנו קומדיה סבירה וניתנת לצפייה. העלילה מספרת על גרייס (סנדרה בולוק), שוטרת פדראלית אשר משחר נעוריה לא ידעה מה זה להיות אשה. היא מתנהגת כמו גבר, על כל המשתמע ונובע מכך: גרפסים, העוויות, אכילה בחזירות, אופי כסאחיסטי וכו'. רוצה הגורל, והיא היחידה שיש לה מבנה גוף טוב במשטרה, והיא נדרשת להישתל באופן סמוי בתחרות יופי, אשר רוצח מטורף שלח רמזים למשטרה שהוא הולך "להכות" במתמודדות בה. ברקע מסתובב שותפה לבולשת (בנג'מין בראט), ומוצמד לה יועץ יופי אישי (מייקל קיין), כדי לנסות ולאלף את הסוררת להיות אשה לשם שינוי…מדובר בקומדיית מצבים טהורה, במובן זה, שרובה ככולה מתבססת על סיטואציות קומיות אליהן נקלעת הגיבורה. הדמות של גרייס הייתה יכולה להיות שטחית לחלוטין, אלמלא באה בולוק ובחינניות האופיינית לה מכניסה מעט קסם לדמות. יש לציין את משחקו הראוי לשבח ומשובב הלב של מייקל קיין - שחקן אשר גילה מחדש את עצמו בשנים האחרונות - ואני תקווה שלא יבזבז את כשרונו על תפקידים סתמיים בסרטים סתמיים. מייקל קיין מוסיף פלפל לעלילה בדמות יועץ היופי ההומוסקסואל, אשר מהווה מעין דמות אב ומחנך לגרייס הנוקשה וחסרת החינניות.
ועם זאת, מדובר בקומדיה, ועוד אמריקנית. ככזו, היא נקלעת לתהומות של קיטש אמריקאי דביק לעיתים, דבר שהיה מן הנמנע וכל האשמה בו נופלת על כתפי הבמאי. סנדרה בולוק עדיין איננה מוכיחה שהיא מסוגלת לסחוב על כתפיה סרט שלם, וטוב עשו המלהקים שהדביקו לה סט שחקנים מכובד, אשר נושא על כתפיו חלק מן הנטל, ומסייע בהעברת הסרט בלי יותר מדי פיהוקים. במובן זה תוקן העוול שנעשה לבולוק בנפילה ושמה " 28 ימים ", שם נאלצה היא לסחוב על גבה בתפקיד ראשי סרט מפוהק ומשעמם, אשר לא היטיב עם הקריירה המדשדשת שלה.הסרט מהווה בילוי רומנטי קליל ומהנה לזוג, ונראה שצפייה בחבורה לא נועדה עבורו. עם זאת, כללית נחמד, עם פה ושם רגעים נעימים יותר וצחוקים טובים.לסיכום: נחמד, קליל, לראות ולשכוח.7 בסולם יגאל.
איזה מין שוטרת (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יגאל קולוף | מבקר - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
איזה מין שוטרת - ביקורת גולשים / תגובות
שם: anipoגיל: 4808/02/2020 09:55:12
8/10
פשוט וחינני. לא סרט שקורע מצחוק למרות שפה ושם הוא מצליח לא רע, אבל כיף לראות אותו.גרייסי היא אישה מסוג טום בוי שעובדת כשוטרת ב FBI. כשהם מנסים לעלות על עקבותיו של טרוריסט שמאיים לבצע פיגוע בתחרות יופי לנשים, גרייסי נבחרת להשתתף באותה תחרות ועל הדרך להיות גם סוכנת סמויה.מי שמכין ומכשיר אותה לתחרות הוא ויקטור, שהוא ותיק במקצוע. מתפתחת דינמיקה מצחיקה בין גרייסי שהנשיות ממנה והלאה לבין ויקטור הקפדן.אחרי שהמשטרה עוצרת את מי שהם חושבים כאחראי לפעולת הטרור העתידית, מסתבר שהמפגעים נמצאים בתוך התחרות עצמה, ובשלב הזה גרייסי תופסת פיקוד. משחק מעולה של סנדרה בולוק שתפורה בול למידותיו של הסרט.
שם: shoshkiגיל: 1419/05/2016 14:50:19
8/10
סרט קורע מצחוק
שם: דאןגיל: 1730/05/2008 20:27:10
8/10
סרט נחמד ומצחיק...
ביקורות נוספות של סרטי קומדיה
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט