בחזרה לכפר | ביקורת סרט

תמונת כתביאיר הוכנר על "

בחזרה לכפר

" - "קטן ונחמד"
Le Fils de lepicier
ביקורת

בחזרה לכפר | Le Fils de lepicier

מאת יאיר הוכנר | מבקר ראשי ז'אנר זר שחקנים ניקולס קזאל, קלוטילד הזמה, דניאל דובאל, ז'אן גופיל | במאי/ת: אריק גיראדו
ציון המבקר
"קטן ונחמד"
דירוג הגולשים
ראית את הסרט? העבר/י את העכבר ודרג/י!
7/10
סרטו של הבמאי אריק גיראדו הוא מסוג הסרטים שמאוד נעים לצפות בהם. יש בו סיפור קטן, שחקנים טובים, נופים יפים, דמויות משנה משעשעות ואחרי שצופים בסרט ונהנים מהדרמה בעלת הסיטואציות הקומיות, יוצאים מאולם הקולנוע ושוכחים כמעט הכול."בחזרה לכפר" הוא מה שנקרא בידור לאינטלקטואלים. במקום ללכת לראות את ג'ניפר אניסטון משתעשעת עם כלב, חובבי סרטי האיכות יעדיפו לצפות בסרט צרפתי, כי בשפה זרה בידור יכול להיחשב לאיכותי. "בחזרה לכפר" הוא סרט במשקל נוצה.
אין חדש תחת השמש גם בכפרים הקטנים בפרובנס. גבר בן שלושים חוזר לכפר הולדתו כדי לעזור להוריו להפעיל את קו החלוקה שהוא מבצע בין הכפרים הקטנים באזור. זו גם הזדמנות לשפע סיטואציות קומיות או מרגשות. כמובן שגיבורנו לא ממש מסתדר עם אביו הקשוח, יש לו גם מישהי שהוא דלוק עליה שממש אין לה כוח לעימותים בינו לבין הוריו ואח בכור שמסתיר סוד מהוריו.ניקולס קזאל המרשים בתפקיד הראשי היה מועמד לפרס הסזאר כשחקן המבטיח הטוב ביותר. מי שבאמת רוצה לראות אותו בתפקיד מרשים מוזמן למצוא את הסרט Le Clan שם הוא בתפקיד ראשי בוטה ונטול פשרות ומוכיח עד כמה הוא באמת שחקן טוב. בסרט זה, בדיוק כמו שאר השחקנים, מלבד הנוכחות הטבעית שלו הוא לא נדרש ליותר מדי."בחזרה לכפר" הוא "בנו של בעל הצרכנייה" בתרגום מדויק, הוא סרט נעים הליכות, בעל רגעים משעשעים לצד רגעים מרגשים, אין בו שום דבר חדש אבל הוא עדיין מצדיק צפייה לכול מי שמחפש מפלט מהאביב החורפי שצנח על תל אביב ומעדיף לראות קצת מהנופים הקסומים של פרובנס או ליהנות מזיו פניו של קזאל. בקיצור, סרט קטן ונחמד, לא יותר מזה.
בחזרה לכפר (לחצו לפרטים נוספים אודות הסרט) יאיר הוכנר | מבקר ראשי - לעמוד הפרופיל | ביקורות / כתבות נוספות
הוסף/י ביקורת!
קישורים רלוונטיים
בחזרה לכפר - ביקורת גולשים / תגובות
שם: חובבת סרטיםגיל: 5515/04/2009 11:24:04
7/10
אני מאד אוהבת סרטים צרפתיים וזה אחד שפחות אהבתי. הסרט מאד איטי ולא קורה בו הרבה. כל הזמן חיכיתי שיקרה משהו והעלילה תתקדם אבל כלום... גם הנופים לא מצליחים לפצות ל השעמום. הצילום והעריכה לא תורמים. יש הרבה קטעים שהעורך היה צריך להציא כדי להזיז את העלילה. מומלץ רק למי שאוהב סרטים צרפתיים+ סרטים איטיים.
שם: מורפיאוס מורפיאוסגיל: 3227/03/2009 00:06:08
7/10
בחזרה לכפר. סיפור הסרט מעניין, אך התסריט משממם, לא דרמתי ומשוחק בלי הרבה רגש,הרבה צילומי נוף יפים אך לא בשביל זה באים לסרט. 7 בסולם מורפיאוס
ביקורות נוספות של סרטי זר
חיפוש ביקורות
לרשימת ביקורות אחרונות
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט